Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 614128 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 10:31 - pre 48 meseci
Ja ne da ne bih ukidao pluseve nego bih vratio i minuse. Minusi su se mnogo lakše dobijali. Mislim da su neki moderatori nakupili toliko minusa da su odlučili da im više nisu potrebni. A šta je sa nama ostalima?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 13:56 - pre 48 meseci
Kad se vec ponasate kao deca, ja bih predlozio da se uvedu one "ocene" za predskolsko - cvetici. I nema da upisujete jedni drugima, nego mora da se zna ko je vaspitac i taj nosi dnevnik sa crvenim koricama i upisuje cvetice u njega.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 14:12 - pre 48 meseci
Citat:
Zurg:
Ja ne da ne bih ukidao pluseve nego bih vratio i minuse. Minusi su se mnogo lakše dobijali. Mislim da su neki moderatori nakupili toliko minusa da su odlučili da im više nisu potrebni. A šta je sa nama ostalima?


Bilo bi lepo da je kao na driugim forumima gde postoji par mogućih reakcija na komentar kao i obavštenja kada i od koga ih dobijaš. Ovako ne znaš ko ti šta misli.
Imajući u vidu raspoloženje i atmosferu na forumu verujem da bi negativne reakcie bili dominatne.
Citat:
Darko Nedeljković:
Kad se vec ponasate kao deca, ja bih predlozio da se uvedu one "ocene" za predskolsko - cvetici. I nema da upisujete jedni drugima, nego mora da se zna ko je vaspitac i taj nosi dnevnik sa crvenim koricama i upisuje cvetice u njega.

Pa učitelj Dimkivić naravno.
Sad me ovo podsetilo. Celo moje obrazovanje (do faksa) predavači su insistirali da im se obraćamo višim titulam nego što su zapravo bili.
Tako da smo vaspitačicu zvali učiteljica (njeno objašnjenje je bilo kako ona eto ima višu školu nego vaspitačica pa treba shodno tome da je zovemo).
Učitelja smo zvali nastavnik (isto obrazloženje), a po neki nastvanik je tražio da ga zovemo prof.
Svi predavači u gmnaziju su bili profesori (hmm, da li su? Jesu, evo sad čitam na wiki mada ne bi trebalo da bude. Nije isto predavač u srednjoj i na faksu), a verujem da bi i ovi na fakultetu zahtevali neku višu titulu da postoji. Sad razmišljam kako su ti ljudi u stvari mali i bedni napćeni. Zahtevati od deteta od 7 god da te se obraća višom funkcijom od one koju obavljaš samo da bi hranio svoju sujetu ... stvarno nisko.




[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 30.04.2020. u 15:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 16:19 - pre 48 meseci
Mozda se ovde nalazi odgovor zasto 80-88% onih bolesnika koji dodju na respirator umiru?

https://www.medscape.com/viewa...SY&impID=2363684&faf=1

U slucaju da vam se link ne otvara (ponekad traze pasword pretplatnika)
evo ovde sazetak teksta:

Physicians in the COVID-19 trenches are beginning to question whether standard respiratory therapy protocols for Acute Respiratory Distress Syndrome (ARDS) are the best approach for treating patients with COVID-19 pneumonia.

At issue is the standard use of ventilators for a virus whose presentation has not followed the standard for ARDS, but is looking more like high-altitude pulmonary edema (HAPE) in some patients.

In a letter to the editor published in the American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine on March 30, and in an editorial accepted for publication in Intensive Care Medicine, Luciano Gattinoni, MD, of the Medical University of Göttingen in Germany, and his colleagues make the case that protocol-driven ventilator use for patients with COVID-19 could be doing more harm than good.

Dr. Gattinoni noted that COVID-19 patients in intensive care units in northern Italy had an atypical ARDS presentation with severe hypoxemia and well-preserved lung gas volume. He and his colleagues suggested that instead of high positive end-expiratory pressure (PEEP), physicians should consider the lowest possible PEEP and gentle ventilation-practicing patience to "buy time with minimum additional damage."
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 16:30 - pre 48 meseci
Grada:"Mozda se ovde nalazi odgovor zasto 80-88% onih bolesnika koji dodju na respirator umiru?"

Ja sam cuo pricu da respirator nije bas dobar za slucaj kada su ostecena pluca, nego za ljude u komi
i necim slicnim koji imaju zdrava pluca ali ne mogu da disu. Ono sto sam jos cuo je da je bolje
ubacivati kiseonik nego koristiti respirator u slucaju ovog virusa.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 16:43 - pre 48 meseci
U clanku ne pise da je smrtnost pacijenata na respiratoru 80-88 % ?

Ne znam odakle taj podatak ?

Ja sam citao na nekom Hrvatskom portalu , Rusofilski Hrvatski portal ( i toga ima ) u naslovu teksta smrtnost preko 90 % i linkovana studija koja nije dobro prevedena !

U toj studiji , jer studija je trajala sada da ne pogadjam od 1.3 do 5 .4. je umrlo negde oko 24 % pacijenata na respiratoru , a ozdravilo 3.3 % ali je ostalih 72 % i dalje na lecenju bilo kada je studija zavrsena .

Dok je taj " genije " u naslovu napisao umrlo preko 90 % ?

U ovom clanku se pominje da jedna bolnica navodno ima smrtnost 0% , a susedna ima 60 % jer ova druga koristi protokole , kojih se i mi slepo drzimo .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.unitymedia.biz.



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 18:12 - pre 48 meseci
Ja sam video cifre ~40% - sto je standardna smrtnost pacijenata na respiratoru bez obzira na razlog (ljudi koji zavrse u kriticnom stanju i budu poslati na intenzivnu negu obicno nemaju ogromne sanse za oporavak).

Ne zaboravite da se tu cesto radi o starim ljudima, sa verovatno vec i pre COVID19 ostecenim plucima, oslabljenim imunim sistemom i dodatnim komplikacijama. Plus, obicno su u vestackom snu - sve i da neko nema COVID19, u starijim godinama sama anestezija moze da bude fatalna.

Ali SARS-CoV-2 ima i jos jednu, za*ebaniju, stranu: za razliku od SARS-CoV iz 2003 koji je po cistim procentima bio daleko smrtniji, SARS-CoV-2 je manje smrtan ali ima nove mogucnosti supresije imunog sistema tako da se desava da ljudi nekoliko dana nemaju nikakve simptome iako je bolest vec debelo u toku.

To je glavna razlika koja SARS-CoV-2 cini izuzetno opasnim po javno zdravlje.

Zanimljiv link: https://www.quantamagazine.org...-us-about-sars-cov-2-20200429/

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 18:52 - pre 48 meseci
Hmm. Staro, mlado, podmladjeno... Steti rano postavljanje na respirator, hlorokin za i protiv...
Mnogo informacija i na to tresnu jos i ovo

Možda spasavamo ljude koji bi ionako umrli
Citat:
Treba li spasavati ljudske živote po svaku cenu? Tu raspravu podstakao je intervju predsednika nemačkog Bundestaga, a onda ju je dodatno zaoštrio jedan nemački gradonačelnik svojom kontroverznom izjavom.


izvor: Dojce vele
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 19:24 - pre 48 meseci
Nemacki zdravstveni sistem nije ni u jednom kraju Nemacke pukao , pa su lecili sve . Oni mogu da postavljaju takva pitanja , kao Retoricko-filozofska .

U delovima Italije , Spanije , USA , Lombardija , Madrid , New York , sistem je bio pukao , pa su sami lekari odlucivali koga leciti , a koga ne .

Juce je bila vest da su se u roku od dva dana u New Yorku ubila dva lekara koji su radili sa Covid pacijentima. Izvrsili samoubistvo bez oprostajnih pisama !

Kod nas takodje nije bilo pucanja sistema tog tipa i kao i u normalnim uslovima , leceni su svi , koliko je god to moguce . Neki su preminuli istog dana ili u bolnici bili dva dana ali im je pruzena nega koliko se tu moze pruziti .
 
Odgovor na temu

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 20:18 - pre 48 meseci

Ne znam gde sam video taj % koji sam naveo, to je bilo pre dve-tri nedelje i ta cifra mi je ostala urezana u mozak ali nije i izvor..

Naglasak u clanku je da mozda treba menjati sadasnji protokol koji nanosi dodatno ostecenje i vise steti nego koristi!

Uzgred, ima li neko odgovor zasto se kod nas nikad ne saopstava koliko se obolelih skinulo tog dana sa respiratora?
(a pola sata se nabraja koliko u kojoj bolnici ima jos obolelih i jos sto-sta drugo..)
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 21:09 - pre 48 meseci
Kod nas se slabo sta saopstava. Nesto kao novinari pitaju , ali dobijaju neke nemuste odgovore .

Meni je zena rekla da je cula, ona prati te konferencije detaljnije da je neko postavio pitanje sta je sa ljudima , gde fale ljudi u dnevnim saopstenjima ?

Evo danas na primer 9.009 zarazenih osoba od pocetka .
179 smrtnih slucajeva
2.479 ukupan broj trenutno hospitalizovanih
1.343 broj izlecenih osoba .

Znaci ako imamo 179+2.479+1.343=4.001

9.009-4.001=5.008 !

Znaci gde su ti ljudi nestali ?

Taj dan je bilo takvih mnogo manje pa je odgovor bio da su imali Jedan negativan test i da su kuci ?? Nesto mi tu smrdi !

Jer cela planeta vrsi dva testa pa salje pacijente kuci u izolaciju 14 dana , a mi vrsimo 1 . Ali kako onda ti ljudi koji nisu ni na Sajmistu i slicnim objektima kako onda nisu izleceni ?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1930.04.2020. u 22:47 - pre 48 meseci
"Nestali" su kud kuce. Vrse se dva testa u razmaku od 24h za potvrdjivanje kraja bolesti (mada mislim da se i tada ide u kucnu izolaciju). Ne znam sta si konkretno cuo za jedan test ali kod kuce ima ljudi u razlicitim stadijumima bolesti (nisu svi sa laksim simptomima na sajmu i sl. mestima).



Inace, nezavisno od ovog, samo me potsetilo, objavljene su razne procedure ovde. Nisam sve procitao, ali mozda nekom bude zanimljivo/od koristi.

Edit: update-ovan link


[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 01.05.2020. u 19:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 00:10 - pre 48 meseci
Ti si ovo pratio jos manje nego ja

Odavno je jedan negativan test pa kuci :

http://www.politika.rs/sr/clan...-posle-jednog-negativnog-testa

A jos od pre toga nema kucnog lecenja za pozitivne , vec svi idu bar na sajmiste i objekte tog tipa . Da ne trazim sad link .

Evo ovaj link , nije bas neki medij , ali su odnekud prepisali

https://www.geminfo.rs/nema-vi...ni-na-koronu-moraju-u-bolnicu/
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 00:39 - pre 48 meseci
Osim sto ja znam za konkretne slucajeve da su pusteni na kucno lecenje :)
No, u svakom slucaju, ti "nestali" slucajevi su oni koji nisu hospitalizovani iz ma kojeg razloga. Vec smo pisali ovde onomad.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 14:07 - pre 48 meseci
Cekaj, svi pominjete lecenje - postoji li u Srbiji testiranje onih koji nemaju simptome? Primera radi, neko je bolestan, u Belgiji vidim postoje korona detektivi koji ce da se rastrce i testiraju sve ljude koji su sa njim bili u kontaktu. Nekim ce rezultat biti negativan, ali nekima ce biti pozitivan. Od tih pozitivnih, statisticki 80% nece imati nikakve simptome, sta se radi sa njima, kako oni ulaze u statistiku, da li idu u bolnicu i da li se i oni nakon konacno mnogo vremena smatraju izlecenim, bez obzira sto realno uopste nisu bolovali, ili su oni u tom broju ljudi nestalih iz svake statistike?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 14:43 - pre 48 meseci
Imas u propisanoj proceduri koju sam linkovao u prethodnom postu. Evo i ovde - LINK


Citat:
Darko Nedeljković: Od tih pozitivnih, statisticki 80% nece imati nikakve simptome

Po kojoj to statistici?


[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 01.05.2020. u 19:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 15:04 - pre 48 meseci
Citat:
Imas u propisanoj proceduri koju sam linkovao u prethodnom postu. Evo i ovde - https://covid19.rs/algoritam-standardna-operativna-pro/

Ne valja tako sejati liinkove, zbog onih koji ce citati nakon konacno mnogo vremena, kada ce vecina tih linkova biti mrtva. Evo, vec pise - This page could not be found!

Inace, zar nije neki forumski bonton da kazes recenicu-dve svojim recima, pa tek onda ostavis link za one koji zele opsirnije da se informisu...

Citat:
Po kojoj to statistici?

Po statistici iz Britanskog Medicinskog zurnala. Pise 78%, ali smatram da to nije moguce bas toliko precizno meriti, pa sam zaokruzio na 80%:
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 15:10 - pre 48 meseci
Naravno da se u Srbiji svi testiraju . Najvise se testiraju Zdravi !

Usled neznanja " struka " se uhvatila samo Beznacajnog pokazatalja za epidemiju dnevni broj pozitivnih od dnevnog broja testiranih ?!

Tako da ne samo da testiraju sve kontakte , bez obzira na odsustvo simptoma , vec su testirali sve iz 6 starackih domova u opstini Negotin . Sve privatni . Korona usla u jedan oni testirali sve i svi ostali zdravi , bili i ostali ! Ali treba Vestacki postici neki procenat !

Rusija gde je Epidemija trenutno Najbrze rastuca na Planeti ima i bolji procenat od Srbije ! A Epidemija najgora ! To pokazuje koliko taj parametar ima veze sa Mozgom i Epidemijom !

Rusija testira 150.000 - 200.000 ljudi dnevno i ima oko 8.000 pozitivnih , tako da ispunjava % kojim se Hvale nasi "strucnjaci " !
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:18 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Imas u propisanoj proceduri koju sam linkovao u prethodnom postu. Evo i ovde - https://covid19.rs/algoritam-standardna-operativna-pro/

Ne valja tako sejati liinkove, zbog onih koji ce citati nakon konacno mnogo vremena, kada ce vecina tih linkova biti mrtva. Evo, vec pise - This page could not be found!

Inace, zar nije neki forumski bonton da kazes recenicu-dve svojim recima, pa tek onda ostavis link za one koji zele opsirnije da se informisu..


Forumski bonton je i da sam probas da vidis pre nego sto pitas.
Inace, link se nije menjao nego sadrzi cirilicne karaktere pa ih ES software promeni i ubije link. Prijavicu bug. Do tada, moze se svakako kliknuti na link na pocetnoj strani na https://covid19.rs
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:24 - pre 48 meseci
@Shadowed
Ok, zaboravi da sam ista pitao. Predlozicemo Gojku da ugasi forum, posto sve sto ima ovde, moze da se nadje i na nekim drugim mestima.

Ostali, ako neko zeli moze da proprica svojim recima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 614128 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.