Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613951 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:25 - pre 48 meseci
Citat:
Rusija gde je Epidemija trenutno Najbrze rastuca na Planeti ima i bolji procenat od Srbije ! A Epidemija najgora !

Ne bih se ja bas zaletao sa podsmevanjem Rusiji. Rusija zajedno sa Kinom i Nemackom prednjaci po odnosu izlecenih/umrlih. Te tri drzave su visestruko bolje od USA, Francuske, Spanije, Svedske, Belgije, Italije, Kanade, Slovenije, Estonije, Rumunije, Madjarske, Brazila, Poljske, Srbije itd, kojima lecenje za sad nikako ne ide!



[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 01.05.2020. u 17:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:33 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Po statistici iz Britanskog Medicinskog zurnala. Pise 78%, ali smatram da to nije moguce bas toliko precizno meriti, pa sam zaokruzio na 80%:

Procitaj pazljivije tekst vidi na koji nacin se razlikuje od onoga o cemu ti pricas (kao i koliko je uopste validan da se taj broj tek tako uzima zdravo za gotovo).
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:38 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
@Shadowed
Ok, zaboravi da sam ista pitao. Predlozicemo Gojku da ugasi forum, posto sve sto ima ovde, moze da se nadje i na nekim drugim mestima.

Ostali, ako neko zeli moze da proprica svojim recima.

Stvar je u tome da je 1-2 poruke pre dat zvanicni link sa procedurama. OK, link nije ispravan zbog bug-a u forumu ali ga nisi tad ni otvorio jer bi to odmah rekao. I jos uvek te mrzi da kliknes na ispravan link za homepage i odskrolujes malo i kliknes gde treba (ali te ne mrzi da kucas celu poruku prepucavanja radi).
Evo ti kopirano odande (inace, ima i drugih korisnih stvari o kojima se pisalo u temi, kao npr. ostajanje kod kuce kada ste pozitivni):

Citat:
v) Identifikacija bliskih kontakata

Bliskim kontaktom* se smatra osoba koja ispunjava jedan od sledećih uslova:

da je neposredno negovala pacijenta bez lične zaštitne opreme[1] koja se preporučuje za COVID-19 pacijente, u periodu od 14 dana od pojave simptoma kod pacijenta.
da je boravila u istoj zatvorenoj prostoriji sa COVID-19 pacijentom (na radnom mestu, u domaćinstvu, učionici, skupovima), u periodu od 14 dana od pojave simptoma.
da je boravila u neposrednoj blizini (manje od 2m, duže od 15 minuta)[2] pacijenta sa COVID-19 infekcijom u periodu od 14 dana od pojave simptoma kod pacijenta.

Izabrani lekar prilikom prvog kontakta telefonom ili tokom pregleda pacijenta koji ukazuje na mogući/verovatni slučaj COVID-19, popisuje bliske kontakte obolelog, koje je pacijent ostvario nakon početka prvog simptoma bolesti. Podaci se upisuju u tabelu 1, koja se dostavlja u prilogu. Tabela 1 se nakon ostvarenog telefonskog kontakta ili pregleda pacijenta dostavlja za svakog pacijenta pojedinačno, epidemiologu teritorijalno nadležnog instituta / zavoda za javno zdravlje elektronskom poštom, uz druge (gore opisane) informacije.

Podaci pacijenta kod kojeg je postavljena sumnja na mogući slučaj COVID-19 ili je utvrđeno da se radi o verovatnom slučaju se dostavljaju na ranije propisanom obrascu, koji se dostavlja u prilogu.

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:38 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Rusija gde je Epidemija trenutno Najbrze rastuca na Planeti ima i bolji procenat od Srbije ! A Epidemija najgora !

Ne bih se ja bas izletao sa podsmevanjem Rusiji.


Pod 1 .

U celom postu , pa ni u citiranom delu Nema podsmevanja Rusiji ! Konstatacija da je u Rusiji najbrze rastuca epidemija , naravno racunam drzave sa ozbiljnim ciframa , ako raste brze u Gvineji Bisao , to je irelevantno

Pod 2.

Sta je Rusija ? Neko sveto pismo , pa da niko ne sme da je ismeva ? U postu nema ismevanja , ali da ima u cemu je Taboo ? Prvom prilikom cu je Ismevati kada bude bilo razloga . Epidemija van kontrole nije razlog .
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:42 - pre 48 meseci
Citat:
Procitaj pazljivije tekst vidi na koji nacin se razlikuje...

A jel bas moram da citam pazljivo 16x? Ako sam dobro interpretirao tekst onda super, a ako nisam, kome se ne svidja nek se buni.
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:48 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Cekaj, svi pominjete lecenje - postoji li u Srbiji testiranje onih koji nemaju simptome? ...


U Srbiji tesko i da ima ikakvog testiranja.
Ako imas simptome zna se pravac sajam ili neka druga lokacija.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:50 - pre 48 meseci
Citat:
Stvar je u tome da je 1-2 poruke pre dat zvanicni link sa procedurama. OK, link nije ispravan zbog bug-a u forumu ali ga nisi tad ni otvorio jer bi to odmah rekao.

Nebitno - ne volim da klikcem na linkove. Ako je objasnjeno na forumu onda super, ako nije pitacu da neko objasni u 2 recenice. U redu je postaviti link kada se trazi sta ja znam, neka duza procedura, pa da ne bi pisao, ti postavis link. Ali da ti pitas koliko prosecan muskarac ima jaja u gacama, a ja kazem evo ti link, to je malo bezveze

Ali, dobro, svako zna svoje, ne zameram uopste.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:54 - pre 48 meseci
Citat:
Kix:
U Srbiji tesko i da ima ikakvog testiranja.
Ako imas simptome zna se pravac sajam ili neka druga lokacija.

Ja pricam ako nemas simptome. Naprimer, sin av AV pozitivan, logicno da su AV-a testirali pre nego sto su ga pustili da se svrcka okolo? Ili od medicinskog osoblja, vojnika, vozaca autobusa i slicnih koji dolaze u kontakt sa ljudima neko u porodici ili od kolega-saradnika potvrdjeno pozitivan - ima li testiranja ili idi okolo i zarazavaj sve dok ne dobijes prve simptome, pa se onda javi?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 16:59 - pre 48 meseci
Citat:
Shadowed:
popisuje bliske kontakte obolelog...Podaci se upisuju u tabelu 1...

I, nigde odgovora - za sad sam saznao samo da se oni upisuju u neku excel tabelu
A jel se radi testiranje, ili se ne radi i ako se radi kako se dalje postupa sa ljudima koji su pozitivni, da li se organizovano sakupljaju i negde zatvaraju, ili slobodno setaju, ako bas nikakve simptome nemaju?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 17:03 - pre 48 meseci
Citat:
ademare:
U celom postu , pa ni u citiranom delu Nema podsmevanja Rusiji !

Niko nije ni tvrdio da ima.

Citat:
Prvom prilikom cu je Ismevati kada bude bilo razloga . Epidemija van kontrole nije razlog .

Pa ismevaj, ko ti brani. Sta se primas kao saucesce? Ja sam samo izjavio da se ja ne bih podsmevao.
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 17:16 - pre 48 meseci
Problem je u tome sto nema cime da te testiraju, bio ti zdrav ili bolestan.
Moja poznanica iz okoline Uzica radniza u DZ je imala simtome. Pozalila se kolegama jer spada u rizicnu grupu.
Odveli je na sajam i ubacili sa ostalim ljudima. Nije ni bila testirana. Lezala skoro cetiri nedelje i pustili je kuci.
Navodno pre nego su je pustili uradili testove i to je to.

AV i njegov sin, pa los ti je primer. I drugi su se sinovi slikali u uniformi koliko se secam daleke '99.
Pa sta na kraju bi ... (dovrsi recenicu)

U teoriji ako je kod nekoga potvrdjena bolest, svi njegovi kontakti mora da busu testirani.
Kod nas u praksi je samoizolacija 14 dana ili mozda i vise, pa ako pokazes simptome onda ovo gore sto sam rekao.
Dobijes besplatan prevoz do sajma. Ako ne onda si zdrav. Jednostavno receno prosao si test pozitivno, bez da ga nisi ni radio.
To je nacin da se testiraju "zdravi" ljudi.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 19:11 - pre 48 meseci
U pocetku ocigledno nije bilo dovoljno ni testova ni laboratorija , ni obucenog osoblja . Taj pocetak je trajao malo duze

Kasnije su od Kineza dobijeni testovi , jos malo kasnije od Kineza kupljeni . Bilo je na pocetku teme gde su Kontrolisani tabloidi prenosili tvrdnje " strucnjaka" da ima testova . A neko je od clanova pisao da je cuo da nema ! On je naravno bio u pravu , a ne rezimski tabloidi , sto je i sam Kon priznao na TV-u da je tek posle onih aviona iz Kine bilo svega .

Posle su osim Torlaka , osposobili jos laboratorija , pa onaj Robot iz Kine donacija , sto odradi 90 testova za sat . Danas mogu da testiraju koliko i pise 5.000 - 6.000 dnevno . U startu kada je bilo vaznije bilo je 10-20 testova dnevno .

Zato je i odabran najgluplji sistem , koji je mnogo skluplji na kraju . Policijski cas itd. To je najprimitivniji metod i na kraju ispadne najskuplji , plus ne donosi rezultate .

Plus samo mi imamo pouzdane testove . Opet tako pise po tabloidima . Istim onim koji su hvalili na primer dostignuca Ruske medicine i Ruskih testova !

Evo danas tablodi prenose izjavu Gradonacelnika Moskve da je 50 % kriticnih pacijenata bilo negativno na testovima ??

https://www.novosti.rs/vesti/p...h-bila-negativna-na-testiranju
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 19:20 - pre 48 meseci
Da, citao sam ranije da su kinezi tako "testirali" u Wuhanu - imas povisenu temperaturu ili upalu pluca, pisi potvrdjena zaraza koronom, prosla temperatura i upala pluca, pisi izlecen. To je uslo u zvanicnu statistiku, a ljudi koji su bili pozitivni a nisu imali simptome nisu usli u statistiku kao pozitivni.

Nego, slusam danas Dr. Kona - kaze da stariji ljudi treba sto vise da setaju i da im je nakon mesec dana zabrane kretanja imunitet totalno sjeb... hocu reci oslabljen. Sta reci...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 19:30 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Da, citao sam ranije da su kinezi tako "testirali" u Wuhanu - imas povisenu temperaturu ili upalu pluca, pisi potvrdjena zaraza koronom, prosla temperatura i upala pluca, pisi izlecen. To je uslo u zvanicnu statistiku, a ljudi koji su bili pozitivni a nisu imali simptome nisu usli u statistiku kao pozitivni.

Ne znam gde si to citao ali je bilo upravo obrnuto. U pocetku su prijavljivali samo laboratorijski potvrdjene slucajeve pa su onda 16. februara u statistiku ukljucili i klinicki dijagnostikovane pa je ispalo u jednom danu 15000+ novih slucajeva.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 20:21 - pre 48 meseci
Kako mislis obrnuto - jesu li tokom nekog perioda ljude sa simptomima upisivali kao zarazene koronom bez testiranja, ili nisu nikad nijednog tako upisali?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 20:38 - pre 48 meseci
Ne, koliko znam. Zapravo koliko znam slucaj jednog sa simptomima nisu hteli da testiraju jer nije bio za bolnicu....
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 20:59 - pre 48 meseci
@ademare
Ovo je nekako potpuno prazan tekst.
Ako je polovina tesko obolelih bila negativna na testu od cega su onda bili bolesni ?

Citat:
Čak i kod jednog broja ljudi koji se nalaze na reanimaciji, pa su priključeni na respiratore, testovi pokazuju da nemaju koronu.


Sta onda imaju, zasto su na respiratorima ?

Citat:
Broj obolelih i dalje raste, posebno u Moskvi. Za minulih 24 sata u Rusiji je zabeleženo 7993 slučaja zaraženih korona virusom, od toga je 3561 u Moskvi.


Ovaj deo je posebno zanimljiv.

Citat:
Broj obolelih od korone virusa koji imaju ozbiljnu upalu pluća znatno je viši nego pre par nedelja- izjavio je profesor i dopisni član Ruske akademije nauka Sergej Petrikov, direktor moskovskog Instituta ,Sklifasovskog, gde se inače primaju bolesnici koje doveze hitna pomoć.


Mislim da domaca stampa ne bi trbala da bude izvor nekih ozbiljnih informacija.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 21:03 - pre 48 meseci
Citat:
Shadowed:
onda 16. februara u statistiku ukljucili i klinicki dijagnostikovane pa je ispalo u jednom danu 15000+ novih slucajeva.

Moyes li da definises malo "klinicki dijagnostifikovane". Ja sam upravo tada procitao da to znaci da se inficiranost konstatovala rengenskim snimkom pluca, sto je drugim recima ono sto sam ja rekao - imas upalu pluca, pisi korona pozitivan. A takodje je bilo i obrnuto tokom jednog perioda - test kaze pozitivan a nemas simptome, pisi negativan.

https://www.bloomberg.com/news...own-after-infection-re-emerges
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 21:03 - pre 48 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Kako mislis obrnuto - jesu li tokom nekog perioda ljude sa simptomima upisivali kao zarazene koronom bez testiranja, ili nisu nikad nijednog tako upisali?

Obrnuto je da su oni koji su testirani i bili pozitivni ulazili u statistiku (zvanicno), bez obzira na simptome (ti si rekao da nisu) dok oni koji su klinicki dijagnostifikovani (bez lab. nalaza) nisu (ti si rekao da jesu). Naknadno su ih dodali.
S druge strane, brojevi izasli iz Kine su ionako vrlo nepouzdani, tako da koga god da su upisivali ili nisu, ne pravi veliku razliku.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.pool.telenor.hu.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1901.05.2020. u 21:10 - pre 48 meseci
Citat:
Broj obolelih od korone virusa koji imaju ozbiljnu upalu pluća znatno je viši nego pre par nedelja...

...a narocito je visi nego pre 6 ili 7 nedelja kada je broj takvih bio nula, trebao je da doda. Pa naravno da je visi - na planeti ima svega par primera drzava koje danas imaju manji broj takvih nego pre par nedelja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613951 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.