Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602581 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1926.07.2020. u 21:05 - pre 44 meseci
Citat:
Kix:
Da li si se na vreme imunizirao i da li si se uopste imunizirao?
Ja sam imao temperaturu tri dana 39 sa nekim kasljem i preziveo sam.
Ne kazem da je to bila korona ali eto boricu se u drugom poluvremenu da se ne desi nesto slicno.

Opet se vracamo na imunnitet krda i opet ti kazem da je tvoja teorija veoma tanka.

Ako si pazljivo citao, ja nemam nikakva ocekivanja od imuniteta krda, ali imam velika ocekivanja od licnog imuniteta, za koji su svi naucnici saglasni da postoji i da pruza zastitu u roku od vise meseci od poslednjeg napada virusa. Niko jos nije osporio tvrdnju da ako se redovno izlazem virusu da mogu zadrzati imunitet zauvek.

Znaci, posto nemam pecat da sam se inficirao, onda svejedno kao i da ga imam treba da nastavim sa "rizicnim" ponasanjem kako bih redovno dolazio u kontakt sa virusom, a za neverne Tome - kako bi tokom narednih dana prvi put dosao u kontakt sa virusom.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 00:24 - pre 44 meseci
Darko to je vrlo opasno razmišljanje i može da napravi veliku štetu ljudima u tvom svakodnevnom životu i njihovim porodicama. Sve više sam u razmišljanjima da su uboli džekpot za masovno i kontrolisano smanjivanje populacije na zemaljskoj kugli. Što si bogatiji i zdraviji to je manji rizik. Slabi, bolesni i stari su osuđeni na smrt, bilo od virusa ili vakcine - kad tad! Ljudi sa slabijim zdravljem ili u godinama jednostavno u nekom kraćem periodu neće preživeti ni jedno ni drugo.

Kada bismo svi bili mladi i jaki to bi bio samo još jedan jači grip koji smo svi preživeli u nekom periodu života.

Ovaj je kao kolera i kuga zajedno, lako se prenosi, živi izvan organizma, ne može mu ni sunce ništa, ni hemija sem alkohola 70%! Ej 70%!!!! Po domovima zdravlja je taj alkohol pojeo vrata, kvake, podove, nameštaj!
I ne može da se prati baš zbog ljudi koji šire virus a nemaju nikakve simptome i to je nešto što je najopasnije.

Rekao bih da jak imunitet reaguje ali se širi i to je po meni najveći užas. U jednom trenutku ćeš ga pokupiti negde kada budeš slabijeg imuniteta i poješće ti sve što može da uništi od organa.

Po meni treba nastaviti normalan život, izbegavati zatvorene prostore, provod, liftove, nositi masku, prati ruke i to je to.

Ništa više ne možemo da preduzmemo, ruski rulet.

Zapamtite, pranjem ruku se ne uništava virus korona nego samo spira i odlazi u kanalizaciju. Mislite o tome.

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 00:34 - pre 44 meseci
Citat:
bordzija: Zapamtite, pranjem ruku se ne uništava virus korona nego samo spira i odlazi u kanalizaciju. Mislite o tome.


Unistava se. Otud one napomene o 20sec jer je toliko potrebno da se sapunica veze za masna jedinjenja u opni virusa. Ako se setim gde sam video detaljnije objasnjenje, okacicu.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 01:00 - pre 44 meseci
Da se veže i spere sa kože, zato se i trlja onoliko pa još vruća voda itd. Uostalom imaš i istraživanja gde je pronađen u kanalizaciji. Grozomora 21 veka.

Tu i tamo bacim oko na baš kvalitetne linkove koje mi šeruje neko iz un. U zadnje vreme me mrzi da čitam, vodim računa o svemu pa ne verujem da bi se još nešto revolucionarno nadodalo.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 08:03 - pre 44 meseci
Citat:
bordzija:
Darko to je vrlo opasno razmišljanje i može da napravi veliku štetu ljudima u tvom svakodnevnom životu i njihovim porodicama.

Na koji nacin?

Citat:
Što si bogatiji i zdraviji to je manji rizik.

Sto si zdraviji to je manji rizik da se razbolis? Nisam znao :D
A za bogatstvo stvarno ne znam. Mislim da je ovaj drugi krug potkacio bogate. U pocetku je ocekivano da se siromasni vise imuniziraju (samim tim vise i da umiru, ali kasnije je ocekivano da se to sve vise menja na stetu bogatih.

Citat:
Kada bismo svi bili mladi i jaki to bi bio samo još jedan jači grip koji smo svi preživeli u nekom periodu života.

Ustvari kod svih mojih poznanika se pokazalo da je korona u letnjem periodu slabija od gripa, a tako je bilo i kod mene - nisam uopste isao na bolovanje, najnormalnije sam radio, a kod gripa to obicno nisam mogao tako. Naravno, kod prvog inficiranja nikad nismo sigurni da nesto nece da krene po zlu. Prakticno jedini nacin da povecamo sebi sanse kod prvog inficiranja je da isto tempiram u doba godine kad su idealne temperature (17-25C) i idealna vlaznost vazduha (40%-60%) i kad se ne provodi mnogo vremena u zatvorenom prodtoru. Ja i nekoliko mojih prijatelja smo imali tu srecu da se inficiramo bas sad, kad je idealno. Znam sta ces da pitas - jeste, oni imaju pecat, jedini ja nisam hteo da se zamlacujem time.

Citat:

I ne može da se prati baš zbog ljudi koji šire virus a nemaju nikakve simptome i to je nešto što je najopasnije.

Cak i dase slozim da je to nesto najopasnije,, onda je najopasnije samo za one koji se jos nijednom nisu zarazili. Drugi do n-tog susreta sa koronom je uglavnom dosta bezopasniji od gripa. Nakon sto prvi put pobedis koronu, kasnije slobodno kozes da pricas da je to najsmesniji virus u istoriji.

Citat:
U jednom trenutku ćeš ga pokupiti negde kada budeš slabijeg imuniteta i poješće ti sve što može da uništi od organa.

Da, ja sam prilicno zabrinut za ljude koji zive sterilno, bez kontakta sa virusima. Kad jednom virus uspe da udje u njihov organizam, velika je sansa da to nece da izadje na dobro. To je kao kad bi coveka koji godinama nije potrcao ubacio na teren da igra fudbal, ili da coveku koji godinama nije programirao das da isprogramira nesto... Ljudi su genetski vekovima tako funkcionisali, da non dtop dolaze u kontakt sa nekim virusima i njihov imunitet vezba, trenira, uci, jaca. Tek poslednjih par decenija usla je u modu intenzivna higijena, sterilizacija svega i svacega i izbacivanje imuniteta iz upotrebe. Ljudski rod nije spreman za takve nagle promene, a sve sto traje manje od 100 godina je za evoluciju veoma nagla promena.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 08:15 - pre 44 meseci
Citat:
bordzija: Da se veže i spere sa kože, zato se i trlja onoliko pa još vruća voda itd. Uostalom imaš i istraživanja gde je pronađen u kanalizaciji. Grozomora 21 veka.


Pa dobro, naravno da ces ga i sprati. Poenta je da se neutralise na taj nacin. A taj pronadjen u kanalizaciji je iz tela, ne sa tela :)
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 15:13 - pre 44 meseci
Alkohol 70% ga uništava, sapun i topla voda ga spira. Vrlo je prosto i jednostavno.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 15:48 - pre 44 meseci
Vrlo je prosto i jednostavno, ali nije tako :)
I jedno i drugo ga unistava samo ga sapun i voda i spiraju.

https://www.theguardian.com/co...us-alcohol-based-disinfectants
https://en.unesco.org/news/how-soap-kills-covid-19-hands
https://news.ucr.edu/articles/...how-does-soap-kill-coronavirus
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 16:34 - pre 44 meseci
Austrijski ekspert: Na Balkanu zaražena polovina stanovnika

https://www.nezavisne.com/novo...ena-polovina-stanovnika/612789

😱😱😱
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 18:55 - pre 44 meseci
Lupeta ! Da je 50 % bilo bi dobro , medjutim mnogo je manje !

Lekari i matematika nikako ne idu zajedno . Ljudi koji znaju Matematiku ne postaju lekari i obrnuto

Stvarni broj nije 10 puta veci nego zvanicne cifre , nego mnogo veci ! Zvanicna cifra otkrivenih je 24.000 . 10 puta veca cifra je 240.000 . I to je 50 % ?

Mozda da nas ima 480.000 stanovnika a ne 6.9 Miliona u Srbiji plus racunaju nasi i 0.1 na severu Kosova , oni ulaze u drzavne cifre .

Po seroloskim nalazima posle prvog talasa je bilo 6.4 % ! To je 448.000 . Tada je zvanicna cifra bila oko 14.000 !!

Znaci posto je ovaj drugi talas jaci , ali kraci , max . je duplo od te cifre , znaci max . oko 900.000 sto je daleko od 50 %

Realnije je 12-14 % !
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 20:25 - pre 44 meseci
Moram da primetim da se iz tvog posta oseća povelika prpa... Barem je to neki moj osećaj.

Mislim da je Srbija odabrana za totalnu katastrofu barem što se tiče vlasti, zato se gazilo i batinalo pre 15 dana da se narodu jasno pokaže smer a to je totalna izolacija i pomor. Eksperimentalno smanjivanje populacije u dva tri koraka. Prvo će korona da pohara nekontrolisano jedan deo stanovništva pa onda vakcinacija drugi deo i na kraju katastrofalno zdravstvo će da zada poslednji udarac dugoročnim mnogobrojnim posledicama vakcinacije.

Ne znam šta su naprednjaci smislili možda to što ostane da prodaju kao roblje i kao nenaseljenu zemlju bogatašima iz sveta kao lične oaze.

Davno je meni drugar rekao da namaknem neko gvožđe, da će trebati uskoro. To uskoro samo što nije!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
93-87-192-16.dynamic.isp.telekom.rs.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 20:36 - pre 44 meseci
Preterujes. Korona nije rat, a rat smo vec imali...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 21:07 - pre 44 meseci
Citat:
bordzija:
Moram da primetim da se iz tvog posta oseća povelika prpa... Barem je to neki moj osećaj.


Haha , idi begaj

Sta sam ja licno , prosao u zivotu , ovo mi izgleda , Korona kao mala maca .

Komentar je odmeren , kakvo je Lupetanje u clanku .

Naravno da bi bilo bolje da je 50 % ljudi u Srbiji vec proslo epidemiju , mada je to sasvim nerealno . To bi znacilo i negaciju tvog Apokalipsa scenarija , koji je jos nerealniji od clanka u kome dr. ne zna matematiku

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.adsl.net.t-com.hr.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 21:20 - pre 44 meseci
Pa da ali sa mog gledišta hrvatske i evrope uopšte gde niko nikoga i inače ne zove u kuću, gde nema preteranog grljenja i balavljenja, cmakanja kao u srbiji... Brate idealni smo za ubrzani postapokaliptični scenario. Možda je upravo TO vučić sad skoro dogovarao u fr, sa farmakomafijom jer on bi kompletan narod zamenio za drugi jer nije zadovoljan. Pomislite šta se sve ratnom huškaču mota po glavi koja trgovina, rentiranje robova po stranim fabrikama u srbiji već imamo 🤔
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pool.telenor.hu.



+2282 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 22:15 - pre 44 meseci
Preterujes, trolujes, vuces temu ka politici. Bilo bi vise nego fer da neko klikne na narandzasti trougao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 22:28 - pre 44 meseci
Sto? Ti ne mozes?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
93-87-192-16.dynamic.isp.telekom.rs.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 22:39 - pre 44 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Preterujes, trolujes, vuces temu ka politici. Bilo bi vise nego fer da neko klikne na narandzasti trougao.


Mislim da generalno preteruje, zato sto je Engleska imala problem sa prepunim kapacitetima bolnica
jos u martu, i da je prosecan Englez mogao da ocekuje da se leci samo kod kuce. Obaska na to
sledi kritika prosecnog Engleza da ima smo 5k respiratora na 80 miliona, te da je njihova vlast
otvorila kesu za ratove i borbu za tudje interese, dok su zapostavili sopstveni narod, i da ce
da radi motka.
Eto sta sam cuo od tetke iz Engleske. Mislim da mozemo politizovati sve, ali generalno malo
zemalja je uopste bilo pripremljeno na ovo...
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
2001:16b8:a06b:8600:3077:14b..



+2509 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 23:10 - pre 44 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Obaska na to
sledi kritika prosecnog Engleza da ima smo 5k respiratora na 80 miliona, te da je njihova vlast
otvorila kesu za ratove i borbu za tudje interese


Englezi se bore za tudje interese Dal da plačem ili da se smejem?

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
93-87-192-16.dynamic.isp.telekom.rs.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1927.07.2020. u 23:23 - pre 44 meseci
Englezi su kivni na svoju vlast jer moraju da umru u svojim kucama.... pa pricaju kako pricaju...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:8071:31e1:dd00:5dc8:dff..



+7169 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1928.07.2020. u 00:07 - pre 44 meseci
Citat:
deedee6:
Citat:
Branimir Maksimovic: Obaska na to
sledi kritika prosecnog Engleza da ima smo 5k respiratora na 80 miliona, te da je njihova vlast
otvorila kesu za ratove i borbu za tudje interese


Englezi se bore za tudje interese Dal da plačem ili da se smejem?


Ne bore se Englezi za tudje interese, vec narod u Engleskoj smatra da se njihova vlast bori za tudje interese.

Sitna razlika :-)

Naravno da se vlast ne bori za njihove (gradjanske) interese vec za sopstvene. Reality check zove Johnny English-a... :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602581 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.