Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612675 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 21:55 - pre 42 meseci
Citat:
ademare:
Aldzazira je pisala , kao i Gardijan uopsteno bez brojeva .


Da, to sam i ja primjetio. I meni se to više sviđa. Brojevi i stručni pojmovi samo zbunjuju većinu ljudi.
Ako imaš vlast kojoj vjeruješ i medije kojim vjeruješ onda brojevi nisu ni bitni široj javnosti.
Da je sreće da i naši budu takvi da možemo da im vjerujem a ne da sve moramo da provjeravamo i čitamo između redova. (ako i njima njihovi vjeruju).
Ja iskreno, Aljazziri ne vjerujem mnogo kao ni našim medijima, primijeti se na kilometar da su pro-islamski orjentisani.
Prateći ovu našu noviju istoriju (koju pamtim) vidio sam da u stvari ne postoje POŠTENI MEDIJI. Možda i postoje NEZAVISNI, u smislu da sami sebe finansiraju, ali su opet pristrasni ili bar stavljaju interes iznad istine.
Svako nekome vuče stranu.
Zato je dobro pratiti i jedne i druge pa tražiti sredinu.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:3545:f7db:47e4:bab3



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 22:32 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz
Da, to sam i ja primjetio. I meni se to više sviđa. Brojevi i stručni pojmovi samo zbunjuju većinu ljudi.


Pa da, politicari i mediji imaju nezaustavljiv poriv da pricaju "istinu", tako su valjda rodjeni. I novinari, i "nezavisni analiticari"... sve same gromade istinitosti i pravde koje rade za dobrobit covecanstva.

Zapravo ubedljivo najbolji scenario za njih je narod koji "brojevi i strucni pojmovi" zbunjuju i koji treba da ima "vlast kojoj veruje" i "medije kojima veruje".

I sve reseno :-)

Sa druge strane, na planeti zemlji, samo narod koji zna bar malo matematike i statistike i zelje da razume sta cita i sta znaci to sto citaju ima bar neke sanse da ne zavrsi u cirkusu.

Nije isto:

- Prdenje po Twitteru
- Izjava na TV-u
- Pisano "misljenje" u medijima
- prenesena "vest" u medijima
- Original vesti objavljen od strane velike agencije
- Originalni izvor vesti
- Izjava drzavnog sluzbenika ili politicara van kapaciteta, pred izbore...
- Konferencija za stampu
- Zvanicno kontrolisana studija sa "nezavisnim privremenim zakljuckom"
- Izjava drzavnog sluzbenika u kapacitetu
- Informacija za investitore
- Naucni rad u poznatom zurnalu
- Zvanicno kontrolisana studija sa zakljuckom od strane zvanicne komisije

Sve ove stvari neko vidi kao jedno te isto. Nisu jedno te isto i ako ne znas razliku ima da te lozi kako ko hoce.

Nikome osim tebi samom se ne isplati da ti mozes efikasnije da procesiras informacije. To je tvoja prednost - moze da bude neciji gubitak.

Elem...

Studija: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04368728
Protokol: https://pfe-pfizercom-d8-prod...._Clinical_Protocol_Nov2020.pdf

U protokolu lepo napisano:

Citat:

For Phase 2/3, the VE evaluation will be the primary objective.

The VE is defined as VE=100× (1–IRR), where IRR is calculated as the ratio of the first confirmed COVID-19 illness rate in the vaccine group to the corresponding illness rate in the placebo group.

With assumptions of a true VE of 60% and 4 IAs planned, 164 COVID-19 cases will provide 90% power to conclude true VE >30%. This would be achieved with a total 43,998 participants (21,999 vaccine recipients), based on the assumption of a 1.3% per year incidence in the placebo group, accrual of 164 primary-endpoint cases within 6 months, and 20% of the participants being non evaluable. If the attack rate is much higher, case accrual would be expected to be more rapid, enabling the study’s primary endpoint to be evaluated much sooner. The total number of participants enrolled in Phase2/3 may vary depending on the incidence of COVID-19 at the time of the enrollment, the true underlying VE, and a potential early stop for efficacy or futility.

VE will be evaluated using a beta-binomial model and the posterior probability of VE being >30% will be assessed


I ciljevi + kriterijumi:


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1909.11.2020. u 23:36 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: a on sam kaze da sad moze da prepozna covid19.

Tom bezobrazluku izgleda nema kraja. Ja to nisam rekao/napisao.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 02:24 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
nerminz
Da, to sam i ja primjetio. I meni se to više sviđa. Brojevi i stručni pojmovi samo zbunjuju većinu ljudi.


Pa da, politicari i mediji imaju nezaustavljiv poriv da pricaju "istinu", tako su valjda rodjeni. I novinari, i "nezavisni analiticari"... sve same gromade istinitosti i pravde koje rade za dobrobit covecanstva.

Zapravo ubedljivo najbolji scenario za njih je narod koji "brojevi i strucni pojmovi" zbunjuju i koji treba da ima "vlast kojoj veruje" i "medije kojima veruje".

I sve reseno :-)

Sa druge strane, na planeti zemlji, samo narod koji zna bar malo matematike i statistike i zelje da razume sta cita i sta znaci to sto citaju ima bar neke sanse da ne zavrsi u cirkusu.

Nije isto:

- Prdenje po Twitteru
- Izjava na TV-u
- Pisano "misljenje" u medijima
- prenesena "vest" u medijima
- Original vesti objavljen od strane velike agencije
- Originalni izvor vesti
- Izjava drzavnog sluzbenika ili politicara van kapaciteta, pred izbore...
- Konferencija za stampu
- Zvanicno kontrolisana studija sa "nezavisnim privremenim zakljuckom"
- Izjava drzavnog sluzbenika u kapacitetu
- Informacija za investitore
- Naucni rad u poznatom zurnalu
- Zvanicno kontrolisana studija sa zakljuckom od strane zvanicne komisije

Sve ove stvari neko vidi kao jedno te isto. Nisu jedno te isto i ako ne znas razliku ima da te lozi kako ko hoce.

Nikome osim tebi samom se ne isplati da ti mozes efikasnije da procesiras informacije. To je tvoja prednost - moze da bude neciji gubitak.


Postoje Države u kojim narod vjeruje vlastima.
Ni njihove vlasti nisu idealne ali su ipak daleko boolje od nasih i narod im vjeruje.
Imali smo mi SFRJ, daleko je ona bila od idealne, ali njoj je narod vjerovao. (Ako nista, bar su znali da LAZU)
Kakav god da je TITO bio, cijela SFRJ je plakala za njim, narod ga je volio i vjerovao mu. (taman da je bio kao Baron Minhauzen)
Kome danas (kod nas) narod vjeruje?

Svi mi znamo da se informacije u medijima fabrikuju ali porediti drustvene mreze sa naučnim radovima je potpuno besmisleno.
Teško da ćeš na društvanim mrezama pronaci da se neko "ŠUTA" stručnim terminima, osim ako se radi o nekom pametnjakovicu koji je proguglao par temina pa je na drustvene mreze dosao da lijeci komlekse ili nekoj posebnoj grupi gdje se okupljaju strucni ljudi.

Vlast ima medije koje kontroliše. Da narod vjeruje vlasti (a trebalo bi biti tako) sve ove rasprave nebi ni bilo.
Ako narod treba da 100 puta provjerava nesto sto javno objavi stručni stab, ne valja sručni stab i ne valja vlast a ne narod... itd...

Svestan sam ja da ne postoji idealno društvo ali jednako dobro znam i to da ne postoji ni čovjek koji o svemu zna sve.
Ma šta ti mislio, obicne ljude ne treba da zanima, a u najvećem broju ih ni ne zanima, veliki dio stvari.
Zasto obicne ljude treba da zinimaju stručni pojmovi iz medicine ili bilo koje druge naucne oblasti.
Dovljno bi bilo samo da svako zna i savjeno radi radi svoj posao i sve bi bilo OK.

Da li ti znas sve pojmove vezane za auto koji vozis, smatras li treba da ih znas ili mislis da je dovoljno da to zna tvoj mehanicar?

To što mi sad ovdje razglabamo nije zbog toga sto neko od nas ovdje nesto ne zna, niti zato sto treba da zna, nego zato sto ne znaju oni koji bi trebalo da znaju.
To je velika razlika koju ti ne zelis da vidis.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 03:00 - pre 42 meseci
E bas samo plakali za Titom, kao Korejanci za Kim Il Sungom...
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 03:56 - pre 42 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: E bas samo plakali za Titom, kao Korejanci za Kim Il Sungom...

Ja sam među onim malobrojnim koji nisu plakali.
Ali to ne znači da sad treba da pljujem po Jugoslaviji. Kakva god da je bila, većini je bila dobra a vjarovali su joj čak i oni koji je nisu voljeli.
Ove naše državice, koje sad imamo su dobre manjini, ne vjeruje im ni ta manjina kojim je dobra a to je velika razlika.

.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 03:58 - pre 42 meseci
Znas kako opet o Titu i SFRJ. Ta zemlja je umrla sa Titom, jedini razlog tu plakati je bio za Jugoslavijom...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 06:46 - pre 42 meseci
Ajd da se manemo SFRJ, ruske imperije, rimskog carstva i ostalih drzava koje odavno ne postoje. Da nastavim o slovackoj - taktika testiranja 100% stanovnistva se pokazala kao previse efikasna, pa sada imamo premalo zarazenih na ulici u nekim gradovima, naprimer bratislavi. A premalo nije dobro, kao sto ja vec mesecima pricam, nego treba odrzavati neki nivo koji ne vodi ka raspadu zdravstvenog sistema i ekonomije, a ipak imunizuje stanovnistvo zadovoljavajucim tempom. Zato ce od sada testiranje 100% stanovnistva da se radi samo u oblastima gde je zaraza uzela previse maha. I to je ustvari vrlo logicno. Toliko logicno da mozemo da kazemo da je resenje za drzanje infekcije u zeljenim okvirima pronadjeno.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.orange.sk.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 06:58 - pre 42 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
Darko Nedeljković: a on sam kaze da sad moze da prepozna covid19.

Tom bezobrazluku izgleda nema kraja. Ja to nisam rekao/napisao.

Aha, pa izgleda da je gospodin nepogresivi opet u pravu, napisao je da sada moze da prepozna upalu, a ne covid19.
Bilo kako bilo, eskivirao si moje pitanje da li si mogao da razlikujes pecenje od torte, po cemu ljudi sa tezim oblicima obicno dijagnostifikuju covid19 bez testa. Eskivirao si i moje pitanje sta ti smatras adekvatnim lecenjem infekcije covidom 19 (koji tacno medikamenti) da vidimo ima li ikakve razlike u odnosu na druga virusna oboljenja, naprimer grip. Stice se utisak da si tu da nalazis mane drugima, a ne da das sopstveni doprinos diskusiji. Ali, to nije nista novo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 07:23 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Aha, pa izgleda da je gospodin nepogresivi opet u pravu, napisao je da sada moze da prepozna upalu, a ne covid19.



Nisam ni to napisao vec da sada znam da su u mom slucaju simptomi koje sam imao u prva dva dana upale pluca bili simptomi upale pluca.
Da li bih u nekoj drugoj situaciji prepoznao? Nemam pojma. Ako bi bili isti simptomi, svakako bih posumnjao. Ali da su simptomi svake upale pluca isti - ne znam.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:3545:f7db:47e4:bab3



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 15:17 - pre 42 meseci
@nerminz,

To sto je u nekim drzavama bolje nema veze sa verovanjem vlastima.

Nema potrebe da filozofiramo: zasto bi nekom:

- Politicaru
- Novinaru
- "Novinaru"
- Uredniku novina
- ...

Tvoji interesi bili ispred njihovih? Tvoja zelja da budes adekvatno informisan nije u interesu politicara ili medijskih mocnika.

Ako verujes da je bilo gde suprotno, opasno si naivan.

Ti si jedini ciji su TVOJI interesi najvisi prioritet. Ako delegiras to na medijske mocnike, politicare, CEO-ove korporacija, ti si bato izgubio i pre nego sto je pocelo.

Nemoj biti "korisni idiot" bilo kome. Na visokim sastancima politickih stranaka ili uprava medijskih kuca ne razgovaraju o tvojim interesima i zeljicama.

Lova ne menja ruke da bi obezbedili tvoje dobro informisanje ili tvoje interese - ni u Beogradu, ni u Moskvi, ni u Briselu ili Vasingtonu. Ne budi naivcina.

Moraces da se ekstra potrudis i da razumes bar elementarne stvari - zato sto niko drugi nece da ih sazvace za tebe. Ako ih "zvacu" to onda rade iz nekog drugog razloga. Ako nisi u stanju ni da primetis gde su te uradili, ti si onda za njih vreca sa novcem koji moze slobodno da se grabi i nista drugo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 18:26 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @nerminz,

To sto je u nekim drzavama bolje nema veze sa verovanjem vlastima.

Nema potrebe da filozofiramo: zasto bi nekom:

- Politicaru
- Novinaru
- "Novinaru"
- Uredniku novina
- ...

Tvoji interesi bili ispred njihovih? Tvoja zelja da budes adekvatno informisan nije u interesu politicara ili medijskih mocnika.

Ako verujes da je bilo gde suprotno, opasno si naivan.

Ti si jedini ciji su TVOJI interesi najvisi prioritet. Ako delegiras to na medijske mocnike, politicare, CEO-ove korporacija, ti si bato izgubio i pre nego sto je pocelo.

Nemoj biti "korisni idiot" bilo kome. Na visokim sastancima politickih stranaka ili uprava medijskih kuca ne razgovaraju o tvojim interesima i zeljicama.

Lova ne menja ruke da bi obezbedili tvoje dobro informisanje ili tvoje interese - ni u Beogradu, ni u Moskvi, ni u Briselu ili Vasingtonu. Ne budi naivcina.

Moraces da se ekstra potrudis i da razumes bar elementarne stvari - zato sto niko drugi nece da ih sazvace za tebe. Ako ih "zvacu" to onda rade iz nekog drugog razloga. Ako nisi u stanju ni da primetis gde su te uradili, ti si onda za njih vreca sa novcem koji moze slobodno da se grabi i nista drugo.


Ja mislim da se ti ja jako dobro razumijemo. Razlika je samo u tumačenju.

Ne možes poistovjećivati političare i novinare.
Političari imaju medije koje kotrolišu i novirani u tim medjima informisu onako kako im se kaze.
Imas tzv. nezavisne medije koji toboze realno izvještavaju a u stvari gledaju isključivo interes.
Apsulutno ne misilim da postoji mnogo postenih i realnih novinara (ako ih uopste ima).

Ne mislim takođe ni to da je moj interes bilo kome iznad njegovog ličnog (morao bi biti TOTALNI IDIOT da bih tako nešto i pomislio)
Ja mislim i govorim nesto sasvim drugo.

Političarima je interes vlast. Tu se sigurno slazemo.
Da bi dobili vlast moraju je osvojiti na izborima, I tu se sigurno slazemo. (ako govorimo o ovim NAZOVI DEMOKRATSKIM sistemina).

Koji IDIOT treba biti političar koji bi svjesno kreirao situaciju u kojoj mu niko ne vjeruje.
Kako zamišlja da osvoji naredni mandat (ili mozda da sacuva i ovaj).
Zar tebi takav potez ne izgleda GLUP.
Zar, po tebi, interes političara nije DA MU NAROD VJERUJE. (nebitno je da li govori istinu ili laze)

Ja ne govorim o mom interesu, Ja nemam nikakav interes. Interes političara je da im se vjeruje a ne moj.

Grdno se varas prijatelju ako mislis da ja mnogo toga ne razumijem.
Čak mislim da je suprotno. Ne razumijem sve, naravno, ali razumijem mnogo toga. Ja samo pokušavam da budem realan.

p.s.
Daleko sam ja od naivnog prijatelju moj.
61god sam sam ja SPRCAO u GU*ICU. Skoro cijeli šivot radim privatno. Odrastao sam s Rokerima i klošarima... preko 15 zadnjih godina zivim od komjutera i interneta.
Bio sam Moderator na nekoliko foruma. I sad sam SuperMod na jednom.
To što se mi ne slašemo nije zato sto sam ja naivan nego zato što ti stvari gledas sa medicinskog aspekta i mislis da svi treba tako da gledamo.

Pitao sam te za auto. To je bilo realno poređenje, nisi odgovorio, previdio si valjda.
Takvih primjera imas koliko hoćeš samo se okreni oko sebe.
Niti mogu, niti bi bilo pametno, da se svi ljudi razumiju u sve. Problem je sto ljudi misle da znaju mnogo više nego sto zaista znaju.
Malo vise realnosti bi svima koristilo.

To što mi u ovoj temo rasparavljamo o covid-19 ne znači da je ovo neki stručni medicinski forum. Da je strucni medicinski ja sigurno nebih bio tu.
Ja diskutujem kao običan čovjek na osnovu logike i razuma, ne upoštam se ni u kakve stručne termine isl. jer mi to nije struka i ono što znam pravim se da ne znam.
Ti diskutujes na način da pretpostavljas da smo svi mi medicinski radnici (u najmanju ruku) i da si treba da znamo i terminologiju i jos mnogo to sto je apsulutno pogresno.
Za takve diskusije postoje strucni forumi i sam si to negdje napisao. Ako je ova tema tako osmišljena onda sam ja pogresno shvatio temu i ZALUTAO ovdje.

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 10.11.2020. u 19:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:3545:f7db:47e4:bab3



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 19:27 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz
Zar, po tebi, interes političara nije DA MU NAROD VJERUJE. (nebitno je da li govori istinu ili laze)


U interesu politicara je da ljudi glasaju za njega.

Sve ostalo je samo nacin kako ce do toga doci. Pricanje istine i rad u interesu glasaca je bukvalno najskuplja moguca opcija.

Ima mnogo jeftinijih: zavadi pa vladaj, pravljenje kriza kako bi ljudi mislili o drugim stvarima, laganje sa kontrolom informacija, blacenje suparnika i pravljenje reality-show-a tid.

Bukvalno ni jedna od tih "alternativnih" opcija nije u TVOM interesu. A politicaru radi posao, za manje pare i manji trud.

Citat:

Ja diskutujem kao običan čovjek na osnovu logike i razuma, ne upoštam se ni u kakve stručne termine isl. jer mi to nije struka i ono što znam pravim se da ne znam.
Ti diskutujes na način da pretpostavljas da smo svi mi medicinski radnici (u najmanju ruku) i da si treba da znamo i terminologiju i jos mnogo to sto je apsulutno pogresno.
Za takve diskusije postoje strucni forumi i sam si to negdje napisao. Ako je ova tema tako osmišljena onda sam ja pogresno shvatio temu i ZALUTAO ovdje.


Ne, ti si proizvoljno nacrtao neku liniju koja je tebi OK, sve preko toga te "ne zanima".

Ta linija je na pogresnom mestu ako zelis da budes adekvatno informisan, zato sto nikog drugog to nije briga.

Nista od stvari navedenih ovde ne zahteva medicinsko znanje. Eno ti protokol za test vakcine, tacno lepo pise sta znaci "90%", kako se racuna, itd.

Specijalisticko medicinsko znanje bi ti trebalo ako hoces da dovodis u pitanje da li je neka od tih vrednosti dovoljna za zakljucak koji se tim vrednostima pravi.

Ali to se uopste ne trazi ovde. Bukvalno do toga niko nije ni stigao.

Znaci ni jedan medij se nije trudio ni da objasni sta 90% znaci. Ako ti to neces za sebe da uradis, onda "veruj" kome god hoces. Ali ne ocekuj puno od toga onda.

Citat:

Pitao sam te za auto. To je bilo realno poređenje, nisi odgovorio, previdio si valjda.


Nisam video sta si pitao, ali sto da ne - auto je odlican primer.

Hoces da budes neinformisan, da ne kazem glup? OK - nema problema, veruj ovlascenom servisu, drzavi, kome god. Meni su tako napakovali 2000 EUR nepotrebnih opravki (ispitivanja, zamena kablova, zamena injektora, zamena pumpe niskog pritiska) dok im nisam odneo odstampane BMW TIS-ove iz USA, gde je BMW popio tuzbu za fabricki defektan dizajn HPFP pumpe na N54 motorima - taj defekt je davao iste greske koje ja, naravno, ne bih ni znao da nisam imao citac gresaka (jos jedna od stvari "sto bih ja to znao - ima kome je to posao").

Prvo pitanje "ODAKLE TI OVO? OVO JE POVERLJIV DOKUMENT!!!", pozoves dir-a (u pitanju je lokalni BMW za ceo grad, sa servisom) i objasnis mu sta ce se desiti ako odes praznih ruku (i ovo zahteva jos par "strucnih termina" samo iz druge struke). Za 2 dana sam dobio nazad svoj auto sa zamenjenom HPFP pumpom i kintom nazad.

Mogao sam i da budem glup, da me ne zanimaju ti strucni detalji ovo ono... OK, to je skroz u redu. Ali to kosta 2000 EUR + jos ko zna koliko dok ne bi zamenili i pumpu, o mom trosku. Verovatno jedno 3-5K EUR na kraju balade. Ali mozes da budes glup, da se ne zamaras ni sa kakvim "strucnim terminima" i da uzivas u zivotu.

Ili, jos bolje - kako je preporuceno: kad mi stigne racun, da zovem advokata koji ce onda za mene da se ganja. Naravno, o mom trosku. Dobicu 3-5K EUR nazad, onda cu morati da jurim drugu stranu da mi plati sve moje legalne troskove :-) Hm... mogu i za to da unajmim advokata, totalno meta!

Znas, "na zapadu" ovo jako dobro radi - hoces da budes pglu i neces da mislis? ODLICNO! Neces ni da primetis nista, sve ce biti OK, samo ces biti na svakom cosku odvaljen od kinte - BING servis BONG losa usluga PING advokat ZONG osiguranje. Ako ti to nije problem, ili ti je stvarno tako bolje/lakse... sto da ne. Slobodan svet, kako ko hoce.

Ali nemoj ni na momenat da pomislis kako ce bilo ko o tvojim interesima misliti vise nego ti.

I oni koje mozes da unajmis da brinu - ima da brinu, do tvog poslednjeg dinara/eura/dolara/bitkoina.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1910.11.2020. u 23:10 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
U interesu politicara je da ljudi glasaju za njega.


Misliš da će ljudi glasati za nekoga kome ne vjeruju. Ja sumnjam u to.


Citat:
Ivan Dimkovic: Nisam video sta si pitao, ali sto da ne - auto je odlican primer.

Hoces da budes neinformisan, da ne kazem glup? OK - nema problema, veruj ovlascenom servisu, drzavi, kome god. Meni su tako napakovali 2000 EUR nepotrebnih opravki (ispitivanja, zamena kablova, zamena injektora, zamena pumpe niskog pritiska) dok im nisam odneo odstampane BMW TIS-ove iz USA, gde je BMW popio tuzbu za fabricki defektan dizajn HPFP pumpe na N54 motorima - taj defekt je davao iste greske koje ja, naravno, ne bih ni znao da nisam imao citac gresaka (jos jedna od stvari "sto bih ja to znao - ima kome je to posao").

Prvo pitanje "ODAKLE TI OVO? OVO JE POVERLJIV DOKUMENT!!!", pozoves dir-a (u pitanju je lokalni BMW za ceo grad, sa servisom) i objasnis mu sta ce se desiti ako odes praznih ruku (i ovo zahteva jos par "strucnih termina" samo iz druge struke). Za 2 dana sam dobio nazad svoj auto sa zamenjenom HPFP pumpom i kintom nazad.

Mogao sam i da budem glup, da me ne zanimaju ti strucni detalji ovo ono... OK, to je skroz u redu. Ali to kosta 2000 EUR + jos ko zna koliko dok ne bi zamenili i pumpu, o mom trosku. Verovatno jedno 3-5K EUR na kraju balade. Ali mozes da budes glup, da se ne zamaras ni sa kakvim "strucnim terminima" i da uzivas u zivotu.

Ili, jos bolje - kako je preporuceno: kad mi stigne racun, da zovem advokata koji ce onda za mene da se ganja. Naravno, o mom trosku. Dobicu 3-5K EUR nazad, onda cu morati da jurim drugu stranu da mi plati sve moje legalne troskove :-) Hm... mogu i za to da unajmim advokata, totalno meta!

Znas, "na zapadu" ovo jako dobro radi - hoces da budes pglu i neces da mislis? ODLICNO! Neces ni da primetis nista, sve ce biti OK, samo ces biti na svakom cosku odvaljen od kinte - BING servis BONG losa usluga PING advokat ZONG osiguranje. Ako ti to nije problem, ili ti je stvarno tako bolje/lakse... sto da ne. Slobodan svet, kako ko hoce.

Ali nemoj ni na momenat da pomislis kako ce bilo ko o tvojim interesima misliti vise nego ti.

I oni koje mozes da unajmis da brinu - ima da brinu, do tvog poslednjeg dinara/eura/dolara/bitkoina.


Ako neko ne smatra da treba sve da zna APSULUTNO ne znači da je GLUP, čak nije ni neinformisan.
Biti informisan podrazumijeva nešto sasvim drugo u odnosu na ono sto ti pod tim podrazumijevaš.

Možes biti informisan U STRUCI, to svakako poželjno. Ali ne da svako bude informisan o svakoj struci, nego svako o svojoj.
Možeš biti informisan o nekim opštim stvarima, politička situacija, vremnska prognoze... koje se tiču svakoga. To je takođe poželjno, ali je i jako opširno pa se ljudi obično informišu samo o onome što ih zanima.
Ali biti informisam o SVEMU u mjeri za koju ti smatraš da je potrebno... je NEMOGUĆE. Za to postoje PROFESIJE.

Tako da se ja s tobom i dalje ne slažem.

Uporedi to s medicinim. To ti je bliskije.
Ako NAJ*BEŠ s jednim stomatologom, više ne ideš kod njega. Ja lično imam dvojicu kod kojih nebih otišao ni za šta ne svijetu.
Ja sam se i raspitivao, kod jednog ide moja svastika i prezadovoljna je, kod drugog idu supruga i sin i oni su zadovoljni... Ja kod obojice NA*EBAO ko niko živ... (nikad nisam ni uradio zube... odustao sam dok ne počnu da bole.... kad počnu da bole VODIM dok ima šta da se vadi. mada i tu imam probleme...)
I to je meni jasno. I svastika i suproga i sin zube održavaju redovno i ne treba veliki stručnjak da njima održava zube. Ali za moje, potpuno trule i zapuštene BOGAMI TREBA.
Čak i da sam ja bolji stomatolog od njih, ništa mi ne pomaže ako oni nijsu dovoljno stručni.

Ako kardio-hirug mora da ide na operaciju srca, da je najbolji kardio-hirurg na svijetu, badava mu je, Bitno je koliko je stručan onaj koji treba da ga operiše.

Ja sam davno izvukao pouku:
Koliko god se informisao i znao, ja nemogu znati koliko je neko drugi stručan.

Dalje!
Apsulutno ti ne vjerujem da su u ovlaštenom BMW servisu pokušali da ti prevare. To ne postoji ni u BiH. U BiH imaš jedan jedini ovlašteni servis "Tomić", nema šanse da će da te zeznu i pola EUR-a.

To što u servisu mijenjaju dijelove koji nisu "neispravni" je "PRAVILO STRUKE". Da si dovoljno informisan, znao bi da svaki dio ima vijek trajanja.
U ovlaštenim servisima, ako auto održavaš po PS-u. svaki dio se mijenja prije nego mu istekne rok bez obzira da li je neispravan ili ne (po pravilu bi morao uvijek biti ispravan, problem bi bio ako bi se pokvario u tom roku).
SVI dijelovi će raditi mnogo duže od propisanog i to se zna, ali FIRMA želi sigurnost i zato određuje vijek trajanja mnogo manji nego što dio realno može da traje i preporučuje zamjenu prije isteka tog roka.
To se zove PREVENTIVA, imaš to i u medicini.
Ako tako održavaš auto, šansa da ostaneš u kvaru je ZENEMRIVO MALA a da li ćeš ti to da poštuješ ili ne je tvoja stvar.
Ako su ti u servisu zamijenili dio koje je bio ispravan, uradili su to iz razloga koji sam naveo (dijagnostika je pokazala da mu je vrijeme za zamjenu).
Pitanje je zašto te nisu pitali, nego su mijenjali bez pitanja (bitno je šta si im rekao kad si došao u servis)

Za otklanjanje fabričkih greški postoje rokovi (ja sam imao 2 god) i dobija se pismeno obaviještenje da postoji greška (ako je greška već otkrivena) i treba samo da tom roku odeš u ovlašteni servis da se to otkloni.
Kako je moguće da postoji poznata fabrička greška a da o tome nisi obavješten ja ne znam ali mi je malo vjerovatno. (moguće da nisi prvi vlasnik auta a prvi vlasnik je to propustio da uradi, provjeri i vidjećeš da je on bio obavješten)
Ako su ti naplatili zamjenu dijela za koji je poznato da je fabrička greška (vjerovatno je prošao rok za zamjenu ili tako nešto) ili je čista prevara, (ako je istina piši direkno u BMW, pa češ da vidiš šta će da se desi).
Auta s fabričkom greskom (ako ne može da se riješi u ovlaštenom servisu se iz USA vraćaju nazad u Njemačku i fabrika plaća OGROMNE PENALE za takve PROPUSTE, misliš da će BMW dozvoliti da se tamo neki servis s tim ZAJE*AVA i da to naplacuje)

Ako je greška nepoznata (recimo da si je ti prvi primijetio) onda ne znam kakva je procedura.

I moj BMW je imao neki fabrički problem (davno je bilo, mislim da je u pitanju bio španer lanca), pismeno sam obavješten da odem u najbliži servis da mi se to riješi.
Nikakvo plaćanje nikome ni kraj pameti nije palo. Upravo suprotno, Auto je odmah uzeto i urađeno jako brzo uz izvinjenje... što je i logično. Intervencija se upisuje u servisnu knjigu s jasnom naznakom da se radi o otlanjanju te greške.
Očito da fabrika hoće to da zna. (mislim da sve to možeš provjeriti i ONLINE).

primjer:
Imam ja jednog druga koji ima auto-serveris i on ti na ovakve stvari kaže slijedeće:
"Ja najviše volim kad mi u servis dođu oni koji SVE ZNAJU, obilaze oko auta i govore mi kako misle ovo ili ono, da trebam pogledati ovo ili Ono...
da to i to sigurno nije jer su oni to već provjerili...itd.
Takve najlakše UDARIM PO UŠIMA. Sami mi kažu gdje mogu da ih UDARIM.
Najgori su oni koji mi bace ključeve i odu u kafanu. Tu nikad ne znaš s kim imaš posla i takve je najteže UDARITI PO DŽEPU."

Često je u životu bolje o nečemu ne znati ništa nego znati nedovoljno. Posebno ako je čovjek sklon egoizmu.
Često, čovek na osnovu onoga što ZNA izvlači zaključak, koji usljed nedovoljno znanje bude POREŠAN, a čovjek je SIGURAN da je zaključak ISPRAVAN jer NE ZNA a MISLI DA ZNA.

Ja mislim da ti nisi bio u ovlastenom BMW servisu, popis ovlaštenih servisa imaš na oficijelnom sajtu i možes lako provjeriti i to, i po meni, spada u onaj dio informisanosti koji treba znati :

https://www.bmw.com/en/index.html

[Ovu poruku je menjao nerminz dana 11.11.2020. u 00:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
87.116.165.*



+1349 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.11.2020. u 00:08 - pre 42 meseci
nerminz, sa koje si ti planete...

@Ivane, fantastičan post!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:3545:f7db:47e4:bab3



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.11.2020. u 02:44 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz
Ja mislim da ti nisi bio u ovlastenom BMW servisu


Mozda! 'Ajde molim te proveri za mene:

- Ime servisa: BMW Niederlassung Stuttgart
- Adresa: Untere Waldplätze 3, 70569 Stuttgart, Nemacka

To su ovi: https://www.autoscout24.de/hae...derlassung-stuttgart-stuttgart

Kupio sam auto na istoj adresi, sad se brinem - ako nisu ovlasceni servis, mozda nisu ni ovlasceni diler... mada ne znam odakle im BMW e-mail adrese. Hakovali BMW mozda?

Citat:

Često, čovek na osnovu onoga što ZNA izvlači zaključak, koji usljed nedovoljno znanje bude POREŠAN, a čovjek je SIGURAN da je zaključak ISPRAVAN jer NE ZNA a MISLI DA ZNA.


Slazem se, ajde sada pogledaj pocetak ovog posta. Hteo si da mi das primer, ili?

Citat:

Često je u životu bolje o nečemu ne znati ništa nego znati nedovoljno. Posebno ako je čovjek sklon egoizmu.


To je u redu. Ali zasto onda koji qraz uopste pricas o COVID19? Vec N strana pises kako ti nije logicno sve zivo i mrtvo oko pandemije.

Ako ne zelis nista da znas, onda - ALT+F4 i uzivaj.

Ako si jos ovde, prijatelju, onda se ostavi prica kako treba biti glup.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.11.2020. u 09:14 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Mozda! 'Ajde molim te proveri za mene:

Šta imam ja da provjeravam.
Ja sam, na osnovu onoga što si napisao zaključio da nešto ne štima..
Rekao sam da PRETPOSTAVLJAM da servis nije ovlašten i obrazložio sam na osnovu čega to zaključujem. (neda mi se da ponavljam)
Sad, kad se radi o Stutgartu mi pogotovo ne štima.

U sred Stutgarta ti naplatili to što su otklonili fabričku grešku. Pa to ne naplaćuje niko na svijetu.
Žao mi je druže ali ja zadržavam pravo da ne vjerujem da se tu radi o prevari, mora postojati neko logično objašnjenje.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ali zasto onda koji qraz uopste pricas o COVID19? Vec N strana pises kako ti nije logicno sve zivo i mrtvo oko pandemije.


Gje si pronašao da ja pričam o covid-19 bilo šta osim "da o tome nemam pojma".
Ja sam komentarisao ono što drugi pišu o covid-19 i to samo ako sam primijetio nelogičnosti a tu postoji BITNA RAZLIKA.
To, što neko piše nelogičnosti, a onda ima problem kad to neko drugi uoči, zaista nije moj problem.
Ja prosto takve stvari zapažam, možda zbog toga teže razlikujem boje...

Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako si jos ovde, prijatelju, onda se ostavi prica kako treba biti glup.


Gdje sam to ja (na bilo koji način) napisao da treba biti glup.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:3545:f7db:47e4:bab3



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.11.2020. u 11:17 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz
U sred Stutgarta ti naplatili to što su otklonili fabričku grešku. Pa to ne naplaćuje niko na svijetu.
Žao mi je druže ali ja zadržavam pravo da ne vjerujem da se tu radi o prevari, mora postojati neko logično objašnjenje.


Dao sam ti dovoljno informacija da si vrlo lako to mogao da pronadjes. Ali posto se drzis principa "nisam strucan - necu da gledam, ali NE VERUJEM", evo sazvakacu ti ja, mozda pomogne da promenis razmisljanje:

Sama cinjenica da mislis da "niko na svetu" ne naplacuje "fabricku gresku" pokazuje koliko si naivan.

Logicko objasnjenje: nema - dacu ti faktualno, bolje i od "logickog".

Samo u USA je BMW bio primoran na zamenu (recall) HPFP (HDP na nemackom) pumpe za N54 motore - 4 godine posle prvog modela sa tim motorom (335i 2006).

https://www.bimmerfest.com/thr...ressure-fuel-pump-hpfp.494300/

Obrati paznju, BMW je nazivao odluku "dobrovoljnom" ... realnost je drugacija :-)

https://jalopnik.com/how-fans-...-this-faulty-fuel-pump-5673591

Citat:

BMW's response has been straight from the industry playbook: Deny any widespread issue but quietly fix for those who complain. While several BMW dealers have blamed the problem on quality problems with U.S. gasoline, owners in Germany have also filled online forums with fuel pump failure reports. BMW offered several software updates that supposedly addressed some problems, but many owners say the updates only delayed a pump failure.


Kad je USA NHTSA pocela da istrazuje problem, BMW presao na pricu kako problem "ne umanjuje bezbednost vozila" i tiho su u tom momentu u USA produzili garanciju za pumpe na 10 godina (za neke modele). Ovo nije slucajno, "bezbednost na putu" je jedini nacin da ih NHTSA u USA primora da povuku vozila sa puta, sto je izuzetno skupo (najgora opcija - nuklearna).

To se nije desilo, zato sto ovaj defekt nije dovoljno opasan sto se bezbednosti tice (<1% zaustavljenih vozila) mada, veruj mi, na DE auto putu pri ~210-230 km/h kad ti se upali "motor lampica" i auto udje u "limp mode" nije ni najmanje lepo.

Super, BMW nastavlja po starom... u USA si bar dzabe dobijao novu pumpu do 120k milja, u DE? Pusamba.

2 godine nakon toga, BMW odlucuje da "dobrovoljno inicira zamenu" (u USA)... kako to? Videli buducnost kao u "tri praznicne price"? :-)

AKCIJOM KUPACA (onih koji hoce da razmisljaju)! Pocele da se gomilaju tuzbe, slali ljudi medijima svoje zalbe i krenule emisije.

Tada stvar pocinje da udara na reputaciju i biznis BMW-a - i sledi, "dobrovoljna odluka".

Kraj.

---

Ali HEJ, sta cemo sa Nemackom? Na zalost po Nemce, BMW nije tako darezljiv na domacem terenu...

- Ako si bio unutar fabricke garancije, super - o njihovom trosku se je*avas, ljudi isli N puta u servis, zgazis gas do daske na auto putu i posle nekog vremena osetis kako motor stuca a ubrzo zatim - "piiiing". Dobrodosao u limp mode, pravac desna traka i polako mili do BMW servisa, max 80 km/h.

- Ako si vec izasao iz garancije kao ja, bezobrazno pokusavaju da te oderu. Sto je najgore, do HPFP nisu ni stigli. Za kupce koji nece da budu budale, imaju resenje - tiha zamena za dzabe, kao sto je meni uradjeno.

- Recall? Zasto? :-) U DE ima mnogo vise takvih sto "nisu strucni - veruju autoritetu" a pomaze i sto je firma domaca, gde bi BMW svoje... Da bi doslo do recall-a bukvalno bi auto morao da ubija ljude. Kako nema nikog da ih natera - sudom ili padom reputacije... vozi misko. Mislim, "vozi misko" za BMW, vlasnici N54... voze pa stanu :)

- Sa sledecom generacijom modela, N54 je zamenjen novim motorom (N55) i cela ova prica nije vise BMW problem, ovi sto trguju polovnim vozilima se i dan danas je*avaju sa ovim, imas na motor-talk.de liste koje su HPFP pumpe manje defektne od drugih po OEM Part #.

I dalje "ne verujes", nemoj. Idi na nemacki google, kucaj: BMW N54 HDP i uzivaj. Ako ja baljezgam, imas stotine drugih identicnih iskustava. Ako svi baljezgaju i zapravo nisu bili u BMW servisu ili nisu imali problem... OK! Probaj onda da nadjes BMW zamenu ekvivalentnu u USA sa javnim proglasom, ili kopijom pisma gde ljude pozivaju na zamenu? Nisi strucan, valjda verujes BMW proglasu u USA? Gde je u DE? Nema? Nema! U DE je sistem bio: APP (P = oderi).

A, da, posle zamene pumpe i sw. update - nikad vise nisam imao taj problem, pametnom dosta. Servis je pre zamene tvrdio da to rade samo "da mi ucine". I to ima strucan izraz, ali to pitaj advokata, objasnice ti o cemu se radi.

--

Btw, kad smo kod advokata - moj kolega je prosle godine angazovao jednog kako bi se sa Mercedesom ganjao zato sto su mu auto degradirali (i jos ponesto) sa sw. apdejtom (dizel, zagadjenja i tako to). Znas sta je najlepse, kako je odabrao advokata? Zato sto je bas taj advokat vrlo uspesan sa modelima sa tim dizel motorom :-)

E ovo je tvoj nacin, kulturiska - odes u servis, izadjes sa autom koji nije auto koji si kupio (sw. update je... 'ajde da kazemo promenio ponasanje motora)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.11.2020. u 16:11 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kad je USA NHTSA pocela da istrazuje problem, BMW presao na pricu kako problem "ne umanjuje bezbednost vozila" i tiho su u tom momentu u USA produzili garanciju za pumpe na 10 godina (za neke modele). Ovo nije slucajno, "bezbednost na putu" je jedini nacin da ih NHTSA u USA primora da povuku vozila sa puta, sto je izuzetno skupo (najgora opcija - nuklearna).

To se nije desilo, zato sto ovaj defekt nije dovoljno opasan sto se bezbednosti tice (<1% zaustavljenih vozila) mada, veruj mi, na DE auto putu pri ~210-230 km/h kad ti se upali "motor lampica" i auto udje u "limp mode" nije ni najmanje lepo.

Super, BMW nastavlja po starom... u USA si bar dzabe dobijao novu pumpu do 120k milja, u DE? Pusamba.

2 godine nakon toga, BMW odlucuje da "dobrovoljno inicira zamenu" (u USA)... kako to? Videli buducnost kao u "tri praznicne price"? :-)

AKCIJOM KUPACA (onih koji hoce da razmisljaju)! Pocele da se gomilaju tuzbe, slali ljudi medijima svoje zalbe i krenule emisije.

Tada stvar pocinje da udara na reputaciju i biznis BMW-a - i sledi, "dobrovoljna odluka".

Kraj.

---

Ali HEJ, sta cemo sa Nemackom? Na zalost po Nemce, BMW nije tako darezljiv na domacem terenu...

- Ako si bio unutar fabricke garancije, super - o njihovom trosku se je*avas, ljudi isli N puta u servis, zgazis gas do daske na auto putu i posle nekog vremena osetis kako motor stuca a ubrzo zatim - "piiiing". Dobrodosao u limp mode, pravac desna traka i polako mili do BMW servisa, max 80 km/h.

- Ako si vec izasao iz garancije kao ja, bezobrazno pokusavaju da te oderu. Sto je najgore, do HPFP nisu ni stigli. Za kupce koji nece da budu budale, imaju resenje - tiha zamena za dzabe, kao sto je meni uradjeno.

- Recall? Zasto? :-) U DE ima mnogo vise takvih sto "nisu strucni - veruju autoritetu" a pomaze i sto je firma domaca, gde bi BMW svoje... Da bi doslo do recall-a bukvalno bi auto morao da ubija ljude. Kako nema nikog da ih natera - sudom ili padom reputacije... vozi misko. Mislim, "vozi misko" za BMW, vlasnici N54... voze pa stanu :)

- Sa sledecom generacijom modela, N54 je zamenjen novim motorom (N55) i cela ova prica nije vise BMW problem, ovi sto trguju polovnim vozilima se i dan danas je*avaju sa ovim, imas na motor-talk.de liste koje su HPFP pumpe manje defektne od drugih po OEM Part #.

I dalje "ne verujes", nemoj. Idi na nemacki google, kucaj: BMW N54 HDP i uzivaj. Ako ja baljezgam, imas stotine drugih identicnih iskustava. Ako svi baljezgaju i zapravo nisu bili u BMW servisu ili nisu imali problem... OK! Probaj onda da nadjes BMW zamenu ekvivalentnu u USA sa javnim proglasom, ili kopijom pisma gde ljude pozivaju na zamenu? Nisi strucan, valjda verujes BMW proglasu u USA? Gde je u DE? Nema? Nema! U DE je sistem bio: APP (P = oderi).

A, da, posle zamene pumpe i sw. update - nikad vise nisam imao taj problem, pametnom dosta. Servis je pre zamene tvrdio da to rade samo "da mi ucine". I to ima strucan izraz, ali to pitaj advokata, objasnice ti o cemu se radi.

--

Btw, kad smo kod advokata - moj kolega je prosle godine angazovao jednog kako bi se sa Mercedesom ganjao zato sto su mu auto degradirali (i jos ponesto) sa sw. apdejtom (dizel, zagadjenja i tako to). Znas sta je najlepse, kako je odabrao advokata? Zato sto je bas taj advokat vrlo uspesan sa modelima sa tim dizel motorom :-)

E ovo je tvoj nacin, kulturiska - odes u servis, izadjes sa autom koji nije auto koji si kupio (sw. update je... 'ajde da kazemo promenio ponasanje motora)


To meni izgleda kao iz nekog filma, nemogu reći baš da horror ali tako nešto. Ja imam jako loša iskustva sa svim servisima ovdje, zadnjih par godina manje više sve popravljam sam ali s ovlaštenim servisom nikad nisam imao problem.
Zeni mi jebio otsao lijevi lafet na Pezou i ja otjram u "OVLAŠTENI SERVIS" iako je pežo bio star, otisao sam tamo cisto radi kvalitete dijelove (tamo su KO BIVA ORINALNI). Novi lafet je prolupao poslije par mjeseci (pod garancijom).
Odem ja u servis da reklmiram kad ono CVRC. Nema servisa... u stvari ima servis ali nije taj koji mi je zamijenio lafet. Ja se raspitam i ispostavi se da to uopšte nije ovlašteniservis, nego je neki lokalni LOPOV sam sebe nazvao OVLAŠTENIMA.
Na takve stvari smo mi ovdje i navikli (vara gdje god ko moše i kako može.) posebno od rata na ovamo. Ali (kako kaše naš narod), da sam juče umro nikad to nebih ni znao. Da se tako radi u Njemačkoj... NEVJEROVATNO. Ne mislim ja da je u njemačuj sve BAJNO, ali da je i tamo sve to toliko TRULO... No coment. Izvini, druže, ali. vjeruj, meni to zvuči toliko nevjerovatno da je malo falilo da ti napišem da mislim da izmišljaš, čak sam se jedva uzdržao. Toliko je to meni cudno.

Kao da ne postoji borba na tržištu. Pa takve stvari nije radila ni Zastava u vrijeme kad je uvoz auta bio zabranjen.
Ispada da smo mi u BiH pošteniji d Nijemaca. SVASTA

jEDAN MOOJ DRUG JE KUPIO POLOVNOG GOLFA od ovlastenog zastupnika za VW u bih. poslije nekoliko godina mu se golf pokvario i on zvao to zastupnistvo.
Ljudi mu odmah dotjerali drugo da da vozi. Njegovog golfa odvezli u servis, popravili i onda ga zvali da dođe po auto.
Ja se izbezumio dok mi je to pričao, isto nisam mogao da vjerujem da tako nešto postoji u BiH.
JBG, borba za tržište, ovdje sad trgovi polovnjaima sve više daju Auto na probu. pod ROBOM MISLIM DA VOZIŠ nekoliko dana i vratiš ako ti ne odgovara.
Previše je robe, premalo kupaca, posebno za skupe stvari a BMW da tako radi... NEVJEROVATNO.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
88.128.88.*



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1911.11.2020. u 17:07 - pre 42 meseci
Nije to nikakav horor, to je sasvim normalna stvar.

Ne moras uopste da se uzbudjujes oko toga, vidis oni koji mogu u DE, oni su taj BMW prodali cim istice garancija, tako da je najgore sto se njima desilo lose iskustvo sa autom koji im je krenuo da stuca kad ga nagaze.

Nije neka reklama, ali to je otprilike to. Na kraju krajeva, ovakva epizoda verovatno nece da ih nater da sledeci auto ne kupe kod BMW-a (nisu ni drugi bolji, a BMW, ako nista drugo, bar je uzivanje voziti - dok ide :-)

Oni koji kupuju polovan auto, nista - onima kojima smeta da ih deru ce se buniti i njima ce mozda i da vrate lovu (ovde vec pomaze da si malo vise obavesten).

Veliki ostatak nije briga... 1K, 2K za servis, boze moj. Problem sa HPFP je bio sto je nekoliko godina BMW bio bez resenja, pa su neki menjali vise puta. To je s*anje - ako opalis kupca jednom za koji somic EUR, iznenadjujuca vecina nece nista ni reci.

--

Komforan zivot gde "nista ne razumes" je moguc, ali ima svoju cenu.

Ta cena je da ces imati osiguranje za sve (cija premija ce biti naduvana zato sto... moze im se) i sto ces neke stvari placati 5, 10, 50x skuplje.

Znaci

- Kosulja 100 EUR, zato sto se ne razumes u materijale ali ako je "XYZ brend - dobra je". OK.

- Zvanicni servis, dobar dan 1000 EUR, moze kafa? Kafa dzabe, donosi ti kafu mnogo dobra riba! Ne razumes se u automobile, ali posto je "zvanicni servis - dobar je, vidi kakav im je enterijer bre!". OK.

- Doktor koji leci privatne pacijente (vozi jahtu, smrce puno belog po zurkama), sve "placa osiguranje" (kad bi razumeo sta je na racunu - zapitao bi se WTF... ali ti to ne moras da znas, tvoje osiguranje ce lepo to tebi naplatiti na kraju, da se ne mucis) - ne razumes se u medicinu, ali posto doktor ima fancy ordinaciju i lepe sestre.. mora da je dobar!

- Hoces da ne mislis ako ides na odmor? Moze, nema problema, ne razumes se u turizam, evo ti paket aranzman, 2000 EUR

- Pokvarilo ti se nesto u kuci... ko ce se 'bavati, ne razumes se u struju, vodu, gas, zidarstvo... Ne moras da mislis! Ima ko ce, za 80-100 EUR/sat + materijal... a da, ako si mislio da ce sate bas tacno da racunaju, pa ni oni ne moraju da misle o svemu :-)

- Hoces da kupis kucu? Ne razumes se u to, unajmis agenta koji ce da misli za tebe za par somica - onda drugi agent i bankar, i oni hoce somice... Kuca nova? Kad budes usao u nju, vrlo verovatno ima dvocifren (ako si bas srecan) ili trocifren broj sitnih defekata...

Znas sta ce da se verovatno desi? Kad okrenes firmu koja je "gradila" dobices sekretaricu. Firma je vrlo verovatno, SOKANTNO, u bankrotu... kako, pojma nemam, ne razumem se ja u te biznise, pare...

Ali bez brige, imas ti resenje za sve - bez da mislis, tvoj advokat ce da najuri ko je vec preuzeo sta, pa ce ti biti popravljena ograda za jedno pola godine, stepenice ce isto dobitti zastitu koju ne moze da otkine komarac kada prdne i tako to.

Nisi mislio nista, sve su uradili za tebe! Cak ne moras ni da se zamaras sa racunima, sve ce autmoatski da se odradi.

Uzivancija!

I to je OK, ali ima svoju cenu -
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612675 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.