Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612699 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 19:30 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ima jos forumasa koji zive u Holandiji, pa nek mi ne daju lagati.


Pa, evo, vec imamo primer, a ako Ivan hoce, moze i da se nadoveze :)
Citat:
Ivan Dimkovic: Evo bas sedim u sred Holandije - obaveza nosenja maski je na nivou DE pre Oktobra: znaci u transportu, zeleznickim stanicama, aerodromima, prodavnicima, hotelskim lobijima itd.



S druge strane, cak i da ti verujem, a posle svega pisanog na ovoj temi i ne verujem ti, ne radi se o tome da li ljudi nose maske nego da li je uvedena obaveza jer si TI upravo o uvodjenju obaveze pisao:

Citat:
Darko Nedeljković: tek pocinju da razmisljaju o uvodjenju maski. Naravno, samo za javne zatvorene prostore. Debata je sledece sedmice.


 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 19:35 - pre 42 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
Darko Nedeljković: hrana ph preko 8.5 (avokado, beli luk, mango, mandarine, pomorandze, ananas, limun)


Je l' ovo ph ono..Ph vrednost, mera baznosti/kiselosti? Jer ako jeste, tesko da ce mandarine, pomorandze i limun a realno i bilo koji drugi citrus biti preko 8.5 :)
No, sve jedno, koja je ideja iza hrane sa Ph preko 8.5?

Mojeznanje na tu temu nije veliko, kao i podaci o ph vrednosti raznih namirnica, pa kad sivec krenuo da me ispravljas, onda izguraj to do kraja, kreni od toga da pojedinenamirnice menjaju ph vrednost kada dospeju u organe za varenje (nimalo retka pojava). Covid-19 moze da funkcionise do ph 8.5, kao i vecina drugih bolesti. Izbor hrane koja povecava baznost organizma nije veliki, a po mojim saznanjima to su upravo ove namirnice. Stice se utisak da je tema nedovoljno istrazena pa ce mi biti zadovoljstvo da danas naucim nesto novo od tebe, izvoli predajem ti stafetu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 19:41 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz:

Taj isti, Vaš Predsjednik je slao žene u šoping u Italiju.

Da to mu je isto bilo bezveze, ja otisao sutradan, mislio stvarno snizenja, a ono sve radnje bile zatvorene. Srecom sam isao drugim poslom, pa nisam placao prevoz.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 19:47 - pre 42 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Ti mora da se salis?

Evo bas sedim u sred Holandije - obaveza nosenja maski je na nivou DE pre Oktobra: znaci u transportu, zeleznickim stanicama, aerodromima, prodavnicima, hotelskim lobijima itd.


Jbiga, mora da ja imam supermoc nevidljivosti
Nego, sto ne iskopa link kolike su kazne? Pitam iz radoznalosti, da li sam danas za vise ili manje od 1000 evra, ili mozda zatvor posto sam ulazio i boravio na tako mnogo mesta bez maske? Ili je ipak mozda u pitanju preporuka -nisu predvidjene kazne ako neko nece?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 19:59 - pre 42 meseci
Citat:
Shadowed:
e radi se o tome da li ljudi nose maske nego da li je uvedena obaveza jer si TI upravo o uvodjenju obaveze pisao:


Ti opet trazis dlake u jajca Panjkovicu?!
OK, evo, priznajem da sam poslednjih mesec dana u poslu i uopste nemam vremena da redovno citam novine. Ali zato sam po ceo dan na ulici i po firmama i tvrdim - maski na licima u 99% slucajeva NEMA. Ako zaista postoji obaveza koju niko u praksi ne primenjuje, onda demantujem sebe u gornjoj izjavi da ce holandjani poceti da razmisljaju sledece nedelje - oni su poceli da razmisljaju jos u oktobru, jos samo ostaje da pocnu da nose.

Ili mogu i ja da budem cepidlaka kao ti pa da kazem - nisam ja pominjao uvodjenje obaveze, nego "uvodjenje maski". Posto maski na licima gotovo da nema, one nisu uvedene, tako da sam ja svesno ili besvesno ipak preneo PRAVU INFORMACIJU
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 20:21 - pre 42 meseci
Citat:
ademare:
Trenutno je Srbija , po zvanicnom Dnevnom broju zarazenih , ma koliko ti brojevi bili Fantazija u odnosu na broj stanovnika u TOP 5 drzava na Planeti !

Daleko iznad Holandije koja ima 17 Miliona stanovnika !

Broj preminulih je Laziran , jer je kriterijum da ko god je imao neku bilo koju bolest , plus Koronu , ne racuna se u preminule od Korone !

Stvarni broj je visestruko veci sto se vidi iz Zvanicne drzavne statistike o rastu broju Umrilih u 2020 . godini . U septembru je postignut Istorijski broj , nikada zabelezen !


Naravno da ta statistika ne pokazuje da su svi od Korene . Direktno . Ali indirektno je takodje bitno i znacajno . Jer oni koji su preminuli jer u vreme epidemije Korone , nisu mogli da dobiju svu medicinsku pomoc kakvu bi dobili bez stanja epidemije , su Indirektne zrtve epidemije !


Ja se s ovim potpuno slažem.
Postoje direktne i indirektne žrtve pandemije.
Problem u načinu informisanja i jeste u tome što se indirektne žrtve u javnosti prikazuju kao direktne.
Time se covid-19 pokušava prikazati kao mnogo opasniji nego što realno jeste.
Ja mislim (a bojim se da nikad niko neće moći dokazati) da je broj indirektnih žrtava veći od broja direktnih.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 20:29 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
nerminz:
Taj isti, Vaš Predsjednik je slao žene u šoping u Italiju.

Da to mu je isto bilo bezveze, ja otisao sutradan, mislio stvarno snizenja, a ono sve radnje bile zatvorene. Srecom sam isao drugim poslom, pa nisam placao prevoz.

Hehehhe, da, jako je pouzdan, šteta sto nije bio stariji u SFRJ, tamo bi bio dobar Direktor JŽ-a.
One su bile poznate po pouzdanosti... Čak je postojala i izreka: "Pouzdan kao JŽ-e"

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.109.*



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 20:44 - pre 42 meseci
Citat:
ademare:
Trenutno je Srbija , po zvanicnom Dnevnom broju zarazenih , ma koliko ti brojevi bili Fantazija u odnosu na broj stanovnika u TOP 5 drzava na Planeti !

Daleko iznad Holandije koja ima 17 Miliona stanovnika !

Moram ja da pitam kad nece niko od dezurnih cepidlaka - kakvih tacno TOP5 i ko su ostale 4?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 21:15 - pre 42 meseci
Tvoj primer sa Holandijom je totalno Neadekvatan !

Jer to sto Holandija je imala po podacima za juce , moj post je objavljen pre danasnjih podataka.

Znaci juce Holandija 5.407 , Srbija 3.536 . Bez obzira sto tebi broj u Holandiji izgleda veci , Holandija ima 17 miliona stanovnika a Srbija 6.9 + 0.1 na S. Kosova koje takodje nasa statistika pokriva .

Kada se uporedi u odnosu na broj stanovnika Epidemija je Jaca u Srbiji nego u Holandiji !

Takodje je jaca nego u SAD ! Amerika ima 47 puta vise stanovnika nego u Srbiji ! 144.079/47 =3065 ! Znaci ovde je jaca Epidemija nego u SAD , bez obzira na tamosnju vecu cifru .

Situacija u Srbiji je priblizna po snazi Epidemije sa situacijom u Francuskoj i Italiji , malo bolja nego u Austriji i Svajcarskoj itd .

Iako su Tabloidi puni naslova tipa " Katastrofa u Francuskoj " itd . u sustini situacija je ista kao kod nas , samo to se ne pise !
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 22:00 - pre 42 meseci
Moj primer sa holandijom se odnosio iskljucivo na broj mrtvih, jer broj novozarazenih apsolutno nista realno ne znaci. Veliki broj novozarazenih u srbiji ovih dana je ocekivan, kada znamo da se donosi novi zakon o zaraznim bolestima, pa je zgodno da brojke malo poguraju i daju legitimitet oduzimanju nekih sloboda ljudima, nije valjda da to nisi procitao izmedju redova? Tek kad se slegne prasina oko zakona, mozemo brojeve porediti sa prethodnima, ako smatramo da ima smisla.

Mnogo puta smo rekli - broj novozarazenih lako stelujes (cak i ako neces da lazes). Testiras vise, imas vise novozarazenih. Ili, nakon izbora, ako je trebalo da broj novozarazenih bude blizu nule, onda naredis da rezultati budu gotovi tek za 15 dana. Slovacka uzme pa testira 50% stanovnistva za dan i taj dan naravno ima 25k novozarazenih - ubedljivo prva na svetu u odnosu na broj stanovnika. Ali to nista ne znaci.

Ako posmatramo kumulativni broj zarazenih, srbija je medju poslednjih 5 u evropi, za sta sam vec pominjao da smatram da nije dobro - uludo smo protracili leto, imamo dosta manji procenat imuniziranih od evropskog proseka i kad-tad cemo da ih stignemo, na zalost nismo umeli da izaberemo leto za to, nego zimu... Prejake mere uzimaju danak, sve ono sto smo gurnuli pod tepih i ostavili "za sutra" sada nam se vraca.

Bilo kako bilo, ovako brzinski deluje mi da je srbija tek negde oko #15 mesta po broju novozarazenih po glavi stanovnika... Ispred su Austrija, Slovenija, Gruzija, Hrvatska, Svajcarska, Luksemburg, Jermenija, Belgija, Makedonija, Italija, Poljska, Portugalija, Bosna itd.

Ali, opet kazem, ovo uopste ne treba gledati, niti znaci da je situacija bolja ili gora nego kod njih.


[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 12.11.2020. u 23:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 22:00 - pre 42 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
nerminz: Taj isti, Vaš Predsjednik je slao žene u šoping u Italiju.

Nije on ali je branio onog mamlaza koji jeste (Nestorovica). Ali dzabe ti to njemu govoris, Darko takodje podrzava Nestorovica :)


Ovdje se govori o javnosti. Jači efekat u javnosti izauiva Predsjednikova podrška nego Nestorovićeva izjava.
Drugim riječima, Predsjednik ga nije pobio nego podržao.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 22:04 - pre 42 meseci
Citat:
ademare:
Tvoj primer sa Holandijom je totalno Neadekvatan !

Jer to sto Holandija je imala po podacima za juce , moj post je objavljen pre danasnjih podataka.

Znaci juce Holandija 5.407 , Srbija 3.536 . Bez obzira sto tebi broj u Holandiji izgleda veci , Holandija ima 17 miliona stanovnika a Srbija 6.9 + 0.1 na S. Kosova koje takodje nasa statistika pokriva .

Kada se uporedi u odnosu na broj stanovnika Epidemija je Jaca u Srbiji nego u Holandiji !

Takodje je jaca nego u SAD ! Amerika ima 47 puta vise stanovnika nego u Srbiji ! 144.079/47 =3065 ! Znaci ovde je jaca Epidemija nego u SAD , bez obzira na tamosnju vecu cifru .

Situacija u Srbiji je priblizna po snazi Epidemije sa situacijom u Francuskoj i Italiji , malo bolja nego u Austriji i Svajcarskoj itd .

Iako su Tabloidi puni naslova tipa " Katastrofa u Francuskoj " itd . u sustini situacija je ista kao kod nas , samo to se ne pise !


Počinjemo da za poređenje korisitimo broj stanovnika, dobar napredak.
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 22:12 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Moj primer sa holandijom se odnosio iskljucivo na broj mrtvih, jer broj novozarazenih apsolutno nista realno ne znaci. Velikibroj novozarazenih u srbiji ovih dana je ocekivan, kada znamo da se donosi novi zakon o zaraz im bolestima, pa je zgodno da brojke malo poguraju i daju legitimitet oduzimanju nekih dloboda ljudima, nije valjda da to nisi procitao izmedju redova? Tek kad se slegne prasina oko zakona, mozemo brojeve porediti sa prethodnima, ako smatramo da ima smisla.

Mnogo puta smo rekli - broj novozarazenih lako stelujes (cak i ako neces da lazes). Testiras vise, imas vise novozarazenih. Ili, nakon izbora, ako je trebalo da broj novozarazenih bude blizu nule, ondanaredis da rezultati budu gotovi tek za 15 dana. Slovacka uzme pa testira 50% stanovnistva za dan i taj dan naravno ima 25k novozarazenih - ubedljivo prva na svetu u odnosu na broj stanovnika.

Ako posmatramo kumulativni broj zarazenih, srbija je medju poslednjih 5 u evropi, za sta sam vec pominjao da smatram da nije dobro - uludo smo protracili leto, imamo dosta manji procenat imunisiranih od evropskog proseka i kad-tad cemo da ih stignemo, na zalost nismo umeli da izaberemo leto za to, nego zimu... Prejake mere uzimaju danak, sve ono sto smo gurnuli pod tepih i ostavili "za sutra" sada nam se vraca.

Bilo kako bilo, ovako brzinski deluje mi da je srbija tek negde oko #15 mesta po broju novozarazenih po glavi stanovnika... Ispred su Austrija, Slovenija, Gruzija, Hrvatska, Svajcarska, Luksemburg, Jermenija, Belgija, Makedonija, Italija, Poljska, Portugalija, Bosna itd.


Nekako teška srca (šalim se) moram da priznam da se ja opet s tobom slažem, sad bih čak rekao i u potpunosti.
Mene tu muči jedino to, koliko je imunitet pouzdan.
Ako imunitet može da se razvije kod većine onda je i sasvim logično da treba što više ljudi držati zaraženim, bitno je samo pratiti stanje da bi se moglo na vrijeme reagovati za slucaj potrebe i voditi racuna o zauzetosti resursa.
I još nešto, da bi uopšte mogla situacija da se drži pod kontrolom, ipak bi morala da se rade testiranja inače bi moglo da se desi da dobijemo preopterećen sistem.
I DA , tačno tako bi trebalo raditi. Testirati što više ali ništa ne poduzimati sve dok se ne primijeti da postoji opasnost od raspada sistema. U tam slučaju lako poduzmeš mjere jer imas podatke dobijene testiranjem.
Dobili bi maksimalan efekat uz minimalnu štetu.


[Ovu poruku je menjao nerminz dana 12.11.2020. u 23:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 22:25 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz:
Ovdje se govori o javnosti. Jači efekat u javnosti izauiva Predsjednikova podrška nego Nestorovićeva izjava.
Drugim riječima, Predsjednik ga nije pobio nego podržao.

Dobro, ako ces govoriti o lazima i glupostima naseg predsednika, tada ces imati ogroman spisak materijala. Ne mozes dr. Nestorovica porediti sa njim. Gotovo sve sto je on rekao se pokazalo kao tacno - jel moglo da se ide u shoping u italiju bez bojazni od virusa? Jeste, ja isao (nisam nista kupio, ali nisam ni dobio koronu. Danas u svakom maksiju u bg imas veci procenat zarazenih nego sto je bio u martu u italiji, pa svi najnormalnije idu i kupuju. Je li virus oslabio u aprilu? Jeste, od 18. aprila su svi grafikoni krenuli nanize. Ako je period inkubacije 18 dana, onda je pogodio tacno u dan kada ce virus da oslabi, tj. da se teze prenosi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 22:45 - pre 42 meseci
Citat:
nerminz:
Mene tu muči jedino to, koliko je imunitet pouzdan.

Evo, da vidimo sta kaze digitron.
Uzmimo da je ugrubo oko 20% planete bilo izlozeno virusu i imunizirano ili umrlo.
Dakle na planeti imas 8 milijardi kandidata da ih virus ubije, on je za sad ubio 1.3 miliona, dakle tekuca efikasnost ubijanja ljudi mu je 0.02%.
Sa druge strane, imas 1.5 miljardi imuniziranih ljudi, od kojih je virus do sad uspeo da ubije samo jednu babu od 85 godina (ako je uopste on ubio, ali usvojimo da jeste). Dakle, tekuca efikasnost ubijanja imuniziranih mu je 0.00000007%.
Dakle, tekuca pouzdanost imuniteta iz prvog pokusaja je 99.98%, a iz drugog pokusaja cak 99.99999993%. Sad, Panjkovic ce verovatno opet da trazi dlake u jajcima, ali meni ovo deluje kao vise nego zadovoljavajuca pouzdanost
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 23:01 - pre 42 meseci
Mojeznanje na tu temu nije veliko, kao i podaci o ph vrednosti raznih namirnica, pa kad sivec krenuo da me ispravljas, onda izguraj to do kraja, kreni od toga da pojedinenamirnice menjaju ph vrednost kada dospeju u organe za varenje (nimalo retka pojava).[/quote]
Ne treba ti veliko znanje, citrusi su kiseli sto znaci da Ph ide na dole u odnosu na neutralnih 7. Da, kad hrana dospe u organe za varenje Ph se menja - prema kiselom jer - stomacna kiselina. Eventualno da popijes azotnu kiselinu pa da se poveca Ph kad se pomesa sa slabijom somacnom (hlorovodonicnom).
Medjutim, sve to zapravo nije ni bitno jer to nece uticati na Ph (iliti "kiselost" organizma). Zasto? Zato sto nas organizam ima mehanizme da upravo to spreci. A kad ne bi uspeo da spreci, bilo koja znacajna promena bi te ubila.

Citat:
Darko Nedeljković: Covid-19 moze da funkcionise do ph 8.5, kao i vecina drugih bolesti. Izbor hrane koja povecava baznost organizma nije veliki, a po mojim saznanjima to su upravo ove namirnice. Stice se utisak da je tema nedovoljno istrazena pa ce mi biti zadovoljstvo da danas naucim nesto novo od tebe, izvoli predajem ti stafetu.

Ph vrednost krvi i tecnosti izmedju celija je strogo kontrolisana u rasponu 7,32 do 7,42 bilo hemijski putem pufera, disanjem putem regulacije ugljendioksida ili putem bubrega. Kada bi nekako uspeo da povecas Ph na 8,5 umro bi.
Ako bas hoces da povecas Ph (smanjis kiselost) svog organizma, ne moras da se cimas sa raznom hranom (pogotovo sto to ne funkcionise). Dovoljno je da ubrzano dises (hiperventiliras). To ce smanjivati nivo ugljendioksida u krvi i povecati Ph vrednost. Ostala dva sistema regulacije ce, naravno krenuti da kompenzuju ali ako se potrudis, mozes povecati Ph. Nije da preporucujem, ali ako to vec smatras korisnim, eto.

Za vise na ovu temu potrazi informacije o acidobaznoj homeostazi/statusu. No, sumnjam da te to zaista interesuje a pisao sam jer se inace provlaci to sa hranom i "kiseloscu" organizma pa mozda nekom zapravo bude od koristi.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1912.11.2020. u 23:04 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Uzmimo da je ugrubo oko 20% planete bilo izlozeno virusu i imunizirano ili umrlo.
Dakle na planeti imas 8 milijardi kandidata da ih virus ubije, on je za sad ubio 1.3 miliona, dakle tekuca efikasnost ubijanja ljudi mu je 0.02%.
Sa druge strane, imas 1.5 miljardi imuniziranih ljudi, od kojih je virus do sad uspeo da ubije samo jednu babu od 85 godina (ako je uopste on ubio, ali usvojimo da jeste). Dakle, tekuca efikasnost ubijanja imuniziranih mu je 0.00000007%.
Dakle, tekuca pouzdanost imuniteta iz prvog pokusaja je 99.98%, a iz drugog pokusaja cak 99.99999993%. Sad, Panjkovic ce verovatno opet da trazi dlake u jajcima, ali meni ovo deluje kao vise nego zadovoljavajuca pouzdanost :D

Kad nalupas cifre koje daju rezultat koji ce ti biti zadovoljavajuci, naravno da ces na kraju imati zadovoljavajuci rezultat :)
 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
37.208.33.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1913.11.2020. u 05:08 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
nerminz:
Ovdje se govori o javnosti. Jači efekat u javnosti izauiva Predsjednikova podrška nego Nestorovićeva izjava.
Drugim riječima, Predsjednik ga nije pobio nego podržao.

Dobro, ako ces govoriti o lazima i glupostima naseg predsednika, tada ces imati ogroman spisak materijala. Ne mozes dr. Nestorovica porediti sa njim. Gotovo sve sto je on rekao se pokazalo kao tacno - jel moglo da se ide u shoping u italiju bez bojazni od virusa? Jeste, ja isao (nisam nista kupio, ali nisam ni dobio koronu. Danas u svakom maksiju u bg imas veci procenat zarazenih nego sto je bio u martu u italiji, pa svi najnormalnije idu i kupuju. Je li virus oslabio u aprilu? Jeste, od 18. aprila su svi grafikoni krenuli nanize. Ako je period inkubacije 18 dana, onda je pogodio tacno u dan kada ce virus da oslabi, tj. da se teze prenosi. :D


Ja nikoga ni sa kim nisam poredio (to su neke tvoje insinuacije). Imaš iznad šta sam rekao.

Ako baš hoćeš moje mišljenje evo:
Citat:
Darko Nedeljković:
jel moglo da se ide u shoping u italiju bez bojazni od virusa?

Bez bojazni jeste (ima ona narodna "budali je more do koljena"), ali bez rizika nije a ovdje se govori o riziku a ne o strahu.
Citat:
Darko Nedeljković:
Jeste, ja isao (nisam nista kupio, ali nisam ni dobio koronu.

To što ti nisi dobio koronu ne znači da nije postojao rizik.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
188.207.109.*



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1913.11.2020. u 06:03 - pre 42 meseci
Bilo kako bilo, mnogo manji nego dto je danas izaci ispred ulaznih vrata u Srbiji ili Bosni, pa ljudi to rade.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1913.11.2020. u 06:17 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
nerminz:
Ovdje se govori o javnosti. Jači efekat u javnosti izauiva Predsjednikova podrška nego Nestorovićeva izjava.
Drugim riječima, Predsjednik ga nije pobio nego podržao.

Dobro, ako ces govoriti o lazima i glupostima naseg predsednika, tada ces imati ogroman spisak materijala. Ne mozes dr. Nestorovica porediti sa njim. Gotovo sve sto je on rekao se pokazalo kao tacno - jel moglo da se ide u shoping u italiju bez bojazni od virusa? Jeste, ja isao (nisam nista kupio, ali nisam ni dobio koronu. Danas u svakom maksiju u bg imas veci procenat zarazenih nego sto je bio u martu u italiji, pa svi najnormalnije idu i kupuju. Je li virus oslabio u aprilu? Jeste, od 18. aprila su svi grafikoni krenuli nanize. Ako je period inkubacije 18 dana, onda je pogodio tacno u dan kada ce virus da oslabi, tj. da se teze prenosi. :D


Nrstorovića shvatiti ozbiljno je isto kao shvatiti svaku komediju apsurda ozbiljno...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612699 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.