Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602598 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 08:21 - pre 49 meseci
Citat:
bananaphone

Ako se ikad vratim za Srbiju, prvo sto cu da nabavim kera, po mogudnosti chau chow ili pekinezera, i ima da ga uclanim u SNS

Pošto nisi u Srbiji onda verovantno nemaš potpunu predstavu kako to izgleda.
Zato ukratko da skiciram:

Psi uličari su bukvalno okupirali svaki ulaz po Srbiji.
Jasno je što dežuraju ispred pekara, prodavnica sa hranom, hamburgerdžijnica, čekaju neki zalogaj.
Ali šta rade ispred apoteka? Da li traže penicilin, ili su dresirani da nanjuše marihuanu/kokain ili nešto slično?
Na ulazima u bolnicu moraš da preskačeš nekog džukelu koji se tu skrasio.

"Gazda" povede kera u kupovinu i ostavi ga ispred prodavnice. Možda ne znaš da su u Srbiji ispred prodavnica postavljeni frižideri sa sladoledima, "sokovima", pivom...
Dok "otmena gazdarica" kupuje u prodavnici ker se popne na frižider i "obeleži" teritoriju bukvalno serući i pišajući po sladoledu/pivu ili šta je već u frižideru.

A onda kad se nadju "srodne duše" pa počnu da se ehbu a čopor džukaca čeka na redaljku razdragano njuškajući i ližući šta iscuri iz pseće vagine.

I onda ti dodju žvalavi pedder i lezbejka uvedu vanredno sraanje pa počnu da pričaju kako su oni za higijenu i pranje ruku! Ali kerove ne sklanjaju s ulica!

Eto, situacija je bukvalno takva.
Koliko psi utiču na širenje korone pitanje je sad.
Nema sumnje da se mnogi Srbi ližu s kerovi i da uživaju do na onaniju kad ih kerovi ližu.
I sad ako je zaražen šta će biti?
Pa taj ker mora da poliže nekog deset kilometara dalje pa će se i taj deset kilometara dalje zaraziti bez obzira što se keroljubimci "kunu" da se ker ne može zaraziti koronom. Dal se može zaraziti ali sigurno može preneti zarazu.
De ti to objasni idijotima.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 08:42 - pre 49 meseci
"Dok "otmena gazdarica" kupuje u prodavnici ker se popne na frižider i "obeleži" teritoriju bukvalno serući i pišajući po sladoledu/pivu ili šta je već u frižideru."

Gde si to video? Vidjao sam n puta pse ispred arome u blizini, nikada tako nesto nisam video. Psi su vezani uglavnom.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.38-151.wind.it.



+435 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 09:03 - pre 49 meseci
Jos nesto je iskocilo:
http://www.xinhuanet.com/english/2020-03/17/c_138887971.htm


Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 09:40 - pre 49 meseci
Ono sto je zeznuto, je sto nema "dobre" informacije, da ne kazem "tacne", tj. onoj kojoj covek moze da veruje 100%.

Npr. kod nas je trenutno zarazeno ispod 100, broj testova je ogranicen, tako da se ne testiraju ni priblizno svi koji dodju do infektivne klinike, pre svega mladja ekipa se ne testira, salje se u izolaciju po defaultu, cuva se za starije, sto je ok , normalno i racionalno, jer za ugrozenu populaciju moras znati status sto pre, a imas vise nego skromne resurse.

Da ne spomninjem, ove majstore i majstorke koji idu u kafanu na vinjak-dva, da se zagreju, jer ih podilazi jeza i znoje se.

To sve utice na zvanicnu statistiku, tako da je ova cifra, koja se vrti na semaforu, verovatno optimisticna.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 10:29 - pre 49 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic

Gde si to video? Vidjao sam n puta pse ispred arome u blizini, nikada tako nesto nisam video. Psi su vezani uglavnom.

Video u Srbiji, gde drugde? Mislim u avgustu ili septembru prošle godine.
Gazdarica udje u prodavnicu i ostavi pudlicu na ulazu.
Pudlica skoči na frižider pun sladoleda i ussra se i upišša od sreće.
Sve se odigralo brzo tako da nisam uspeo da fotografišem.
No, nema veze, biće još prilika :)
Sad će lepo vreme i frižideri sa sladoledom će na ulicu.
Ja ne kupujem sladoled iz frižidera sa ulica.
Ne znam dal sam u živoru uzeo jednom ili dva puta.
Ali to je bilo za vreme Titovih koji su mlatili kerove uličare a prodavačice su stajale pored frižidera.
Sada je "demokratija i poštenje" uslužiš se iz frižidera i udješ u prodavnicu da platiš.
Ja sam naivan i takvo ponašanje nazivan anarhija, gnoj i čirevi.

Kad sam jedan kereći slučaj pokušao da prijavim policiji oni su me naglavačke izbacili napolje kao da sam nešto skrivio.
Od onda ne ulazim kod kerova.


Naravoučenije: nemoj šalješ deca po sljadoljed.
Sladoled kupuj u zatvorenim objektima za koje znaš da ne puštaju životinje unutra.


No evo jedan slučaj koji sam uočio u Lidl-u baš juče pod vanrednim stanjem:
Lidl ima svoju pekaru i postavljaju hleb i peciva tako da kupci mogu sami da se usluže.
Pored tezgi uvek ima kesa i plastičnih rukavica i to je u redu.
Medjutim, "dasa" upada, zavrće rukave i počne da džara hleb golim rukama.
Iako, kažem ima i rukavice i plastične kese na dohvat ruke.
Dal je lizao kera, dal je ker njega lizao, dal oprao ruke, dal ima koronu...
Ja se ispovraćam na sred Lidl-a i izadjem napolje.
Nek se nose svi u qrrac.


 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
46.17.121.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 11:31 - pre 49 meseci
Kaze drugarica koja je na Floridi, guverner tamo ukinuo placanje kredita, racuna.. i sl. dok traje izolacija.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 11:43 - pre 49 meseci
Mislim da je i ovde tako. Nisam jedino siguran za sve kredite, samo za lizing. Racuni 90 dana odlozeno, koliko znam.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 11:56 - pre 49 meseci
Da vidimo prvo, kako će biti to sa kreditima.

Opcija 1. - Ne plaćaš 3 meseca a banka te tri rate (komplet sa kamatom) pripiše galvnici. Onda sledeće rate, do kraja otplate budu procentualno uvećane.
Opcija 2. - Dobiješ 3 meseca grejs period - sve isto, samo se anuitetni plam pomeri za 3 meseca. Rata od 31.marta se prebaci na 30.juni i tako redom, do kraja otplate.

Ako moja banka (čuj: moja ?!? ) odabere opciju 1, ja ću da obavestim da želim da plaćam. Opcija 2 mi već odgovara.

Nisam siguran da su ovo sve opcije. Verujem da su srpski bankari dovoljno daroviti da sve preokrenu u svoju korist, tj. štetu korisnika kredita.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 12:08 - pre 49 meseci
Citat:

ODLUKA

o privremenim merama za očuvanje stabilnosti finansijskog sistema

"Službeni glasnik RS", broj 33 od 17. marta 2020.

1. Ovom odlukom uređuju se mere i aktivnosti koje je banka dužna da primeni u uslovima pandemije izazvane COVID-19, radi očuvanja stabilnosti finansijskog sistema u Republici Srbiji zbog mogućnosti suočavanja sa teškoćama u otplati obaveza dužnika.

2. Banka je dužna da dužnicima (fizičkim licima, poljoprivrednicima, preduzetnicima i privrednim društvima) ponudi zastoj u otplati obaveza (moratorijum) u roku od tri dana od dana stupanja na snagu ove odluke.

Banka je dužna da obaveštenje o ponudi iz stava 1. ove tačke objavi na svojoj internet prezentaciji, čime se smatra da je ponuda dostavljena svim dužnicima.

Ako dužnik u roku od 10 dana od dana objavljivanja obaveštenja iz stava 2. ove tačke ne odbije ponudu iz stava 1. ove tačke, smatraće se da je tu ponudu prihvatio.

Moratorijum iz stava 1. ove tačke proizvodi pravno dejstvo istekom roka iz stava 3. te tačke.

Moratorijum iz stava 1. ove tačke ne može biti kraći od 90 dana, odnosno od trajanja vanrednog stanja koje je uvedeno zbog pandemije.

Banka može dužnicima iz stava 1. ove tačke ponuditi i druge olakšice u vezi sa otplatom potraživanja.

Tokom trajanja vanrednog stanja koje je uvedeno zbog pandemije banka ne obračunava zateznu kamatu na dospelo a neizmireno potraživanje i ne pokreće postupak izvršenja, kao ni postupak prinudne naplate prema dužniku, odnosno ne preduzima druge pravne radnje u cilju naplate potraživanja od dužnika.

3. Banka je dužna da unutrašnjim aktima uredi:

– ovlašćenja i odgovornosti u procesu sprovođenja mera i aktivnosti iz ove odluke;

– sistem praćenja i izveštavanja u banci i izveštavanja Narodne banke Srbije o aktivnostima i merama iz ove odluke i rezultatima u vezi sa njihovom primenom;

– vrste olakšica iz tačke 2. stav 6. ove odluke, kao i uslove za njihovu primenu;

– postupak komunikacije sa dužnicima u smislu ove odluke.

Banka je dužna da akte iz stava 1. ove tačke dostavi Narodnoj banci Srbije odmah po njihovom usvajanju.

4. Banka je dužna da jednom mesečno Narodnoj banci Srbije dostavlja izveštaj o sprovedenim aktivnostima i merama preduzetim u skladu sa ovom odlukom, kao i rezultatima tih aktivnosti odnosno mera.

Izveštaj iz stava 1. ove tačke naročito sadrži podatke o ukupnom broju dužnika u smislu ove odluke, broju dužnika kojima su ponuđene olakšice u skladu sa ovom odlukom, broju dužnika koji su prihvatili ponudu po vrstama olakšica, kao i sve druge podatke od značaja za praćenje efikasnosti postupka koji sprovodi.

5. Banka ne može od dužnika zahtevati naknadu bilo kojih troškova u vezi sa preduzimanjem mera i aktivnosti u skladu sa ovom odlukom.

6. Potraživanja prema dužnicima kojima su odobrene olakšice iz tačke 2. ove odluke, a po kojima u momentu stupanja na snagu ove odluke ti dužnici nisu bili u docnji dužoj od 90 dana – neće se smatrati restrukturiranim, niti problematičnim potraživanjima, kao ni problematičnim kreditom u smislu propisa Narodne banke Srbije, odnosno neće se smatrati da je nastupio status neizmirenja obaveze.

7. Banka je dužna da svoje unutrašnje akte uskladi sa odredbama ove odluke u roku od pet dana od dana stupanja na snagu te odluke.

8. Ova odluka stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u „Službenom glasniku Republike Srbije”.

 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 12:21 - pre 49 meseci
Ovo znaci sta?

Pauza tri meseca, pa onda? Kapiram ne moras da placas 3 meseca, nema kamate - ali da li posle 3 meseca pomeraju rok ili posle 3 meseca treba da platis sve 3 rate odjednom? I za sta vazi ovo? Stambeni kredit? Kreditna kartica? Sve izmedju? (ovo su kao extremi....)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 12:36 - pre 49 meseci
Pise "zastoj u otplati obaveza" bez ikakvog preciziranja, tako da bi trebalo da znaci svih obaveza.
Mislim da ce biti kao Javina opcija 2.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 12:51 - pre 49 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Mislim da je i ovde tako. Nisam jedino siguran za sve kredite, samo za lizing. Racuni 90 dana odlozeno, koliko znam.

Zar ovo ne vazi samo za penzionere?
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 12:54 - pre 49 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Sta god, samo da rastereti ove ljude, bar da ne moraju da donose ove odluke koga ostaviti u zivotu a koga ne.....

Pa zar to nije posao lekara? Bilo da je u pitanju virus, cuka, kancer, opekotine, trovanje, ranjavanje, gangrena, itd.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 12:57 - pre 49 meseci
Citat:
Ali Imam:
Citat:
bananaphone

Ako se ikad vratim za Srbiju, prvo sto cu da nabavim kera, po mogudnosti chau chow ili pekinezera, i ima da ga uclanim u SNS

Pošto nisi u Srbiji onda verovantno nemaš potpunu predstavu kako to izgleda.
Zato ukratko da skiciram:

Psi uličari su bukvalno okupirali svaki ulaz po Srbiji.
Jasno je što dežuraju ispred pekara, prodavnica sa hranom, hamburgerdžijnica, čekaju neki zalogaj.
Ali šta rade ispred apoteka? Da li traže penicilin, ili su dresirani da nanjuše marihuanu/kokain ili nešto slično?
Na ulazima u bolnicu moraš da preskačeš nekog džukelu koji se tu skrasio.

"Gazda" povede kera u kupovinu i ostavi ga ispred prodavnice. Možda ne znaš da su u Srbiji ispred prodavnica postavljeni frižideri sa sladoledima, "sokovima", pivom...
Dok "otmena gazdarica" kupuje u prodavnici ker se popne na frižider i "obeleži" teritoriju bukvalno serući i pišajući po sladoledu/pivu ili šta je već u frižideru.

A onda kad se nadju "srodne duše" pa počnu da se ehbu a čopor džukaca čeka na redaljku razdragano njuškajući i ližući šta iscuri iz pseće vagine.

I onda ti dodju žvalavi pedder i lezbejka uvedu vanredno sraanje pa počnu da pričaju kako su oni za higijenu i pranje ruku! Ali kerove ne sklanjaju s ulica!

Eto, situacija je bukvalno takva.
Koliko psi utiču na širenje korone pitanje je sad.
Nema sumnje da se mnogi Srbi ližu s kerovi i da uživaju do na onaniju kad ih kerovi ližu.
I sad ako je zaražen šta će biti?
Pa taj ker mora da poliže nekog deset kilometara dalje pa će se i taj deset kilometara dalje zaraziti bez obzira što se keroljubimci "kunu" da se ker ne može zaraziti koronom. Dal se može zaraziti ali sigurno može preneti zarazu.
De ti to objasni idijotima.


Vidim bezbroj mačaka po haustorima, ispod automobila, na haubama, ispred prodavnica, na ogradama, u kontejnerima ti apsolutno ne smetaju? Smetaju ti malobrojni psi koji imaju vlasnike i koji su vakcinisani? Ti si bolestan idi potraži stručnu pomoć.
Pse lutalice u centru Beograda nisam video unazad nekoliko godina, sve ih pobiše...
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 13:21 - pre 49 meseci
Citat:
Ali Imam:
...............
Psi uličari su bukvalno okupirali svaki ulaz po Srbiji.
...........................
"Gazda" povede kera u kupovinu i ostavi ga ispred prodavnice. Možda ne znaš da su u Srbiji ispred prodavnica postavljeni frižideri sa sladoledima, "sokovima", pivom...
Dok "otmena gazdarica" kupuje u prodavnici ker se popne na frižider i "obeleži" teritoriju bukvalno serući i pišajući po sladoledu/pivu ili šta je već u frižideru.
................................
Nema sumnje da se mnogi Srbi ližu s kerovi i da uživaju do na onaniju kad ih kerovi ližu.
..................................

Ala lažeš , a još si i nastran .
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.38-151.wind.it.



+435 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 13:26 - pre 49 meseci
Citat:
dr0id:
Citat:
morihei ueshiba: Sta god, samo da rastereti ove ljude, bar da ne moraju da donose ove odluke koga ostaviti u zivotu a koga ne.....

Pa zar to nije posao lekara? Bilo da je u pitanju virus, cuka, kancer, opekotine, trovanje, ranjavanje, gangrena, itd.


Da, lekari odlucuju. Ali u redovnim situacijama odluke o skidanju sa respiratora se donose nakon verifikacije da pacijentu nema spasa, po nekoj utvrdjenoj proceduri, uz pristanak porodice itd.
U ovom slucaju, oni bukvalno moraju da prekidaju nekom zivot kao procene da ima recimo 15% sanse da prezivi, da bi stavili na taj respirator nekog sa 30%. Nijedan od njih nema sanse bez respiratora, pa doktori moraju da odlucuju kome oduzeti i to malo sanse.

Posle toga treba da izadju na oci porodici i da im objasne zasto su skinuli bas njihovog clana sa aparata, a ne nekog drugog itd itd.

To su neverovatno stresni momenti za osoblje i mnogi od njih ce osecati posledice slicne posttraumatskom sindromu, sa svime sto ide uz to.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 13:41 - pre 49 meseci
Ne pricam o skidanju s aparata nego za guzvu koja se svakodnevno desava. Pa spasavaju one koji imaju vise sanse da prezive. Cak i na teren kad idu (hitna) prvo pitaju za godine, istoriju bolesti (ili tezinu povreda u udesima/ranjavanjima) pa na osnovu toga odredjuju prioritete.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 13:48 - pre 49 meseci
Priča se kako hiljade gastarbajtera koji su došli u domovinu u dva tri dana - organizuju proslave, rođendane, punoletstva i slično.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
87.116.179.*



+1340 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 13:53 - pre 49 meseci
To je naša najveća katastrofa.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1918.03.2020. u 14:05 - pre 49 meseci
Citat:
Java Beograd:
Priča se kako hiljade gastarbajtera koji su došli u domovinu u dva tri dana - organizuju proslave, rođendane, punoletstva i slično.


A znas li koliko je samo ljudi na radu u inostranstvu na crno?
Dve komsinice od moje rodjake su dosle sa severa Italije pre par nedelja, kad je izbio kurslus, rade tamo na crno, brinu o starijim ljudima. Srecom za sad nema nikakvih simptoma. Drugari su dosli bukvalno dan pre zatvaranja severa Italije sa skijanja. To je samo Italija i sto ja znam.
Globalni svet, bio sam letos kod drugara na vikendici u selu pored Takova, lepa priroda, ali onako-zabaceno, kontas ljudi jednom mesecno se spuste do Takova, sedeli malo sa lokalcima, pola ih idu da rade u Francusku, preko nekog lika iz njihovog sela, majstorisu, zidaju...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 602598 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.