Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Globalno zagrevanje

elitemadzone.org :: MadZone :: Globalno zagrevanje

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21278 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje09.03.2020. u 19:10 - pre 50 meseci
Emisija je sa RTS-a, Ali Nema Veze...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.177.*



+559 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje09.03.2020. u 21:41 - pre 50 meseci
Pa dobro, šta mi da radimo da sprečimo to globalno zagrevanje? Je l rekao to u emisiji?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.177.*



+559 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje09.03.2020. u 22:19 - pre 50 meseci
Citat:
Matroz:

Samo za male paničarke:

Minoan Warming
Roman Warming
Medieval Warming... itd



Mozda "experti" da nam pojasne uticaj ljudskih aktivnosti na klimu pre nekoliko hiljada godina.

U medjuvremenu, prevaranti ce vam naplate svaku normalnu prirodnu pojavu, zestoko.

Tako i treba, samo se primajte.


Termometar se pojavio u 17-om veku pa su tek onda standardizovali skale, kako su merili temperature pre 10.000 godina? Verovatno na neki posredni način.. Šta predstavljaju horizontalne sive linije na grafikonu, neke temperature, koje? Nedostaje ceo deo grafikona levo gde bi bile upisane. Šta je "little ice age" koje je po ovom grafikonu počelo pre 500 godina a završilo se pre 150 godina? Kako će prevaranti da mi naplate svaku normalnu prirodnu pojavu?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje09.03.2020. u 22:40 - pre 50 meseci
@Major - https://en.wikipedia.org/wiki/Greenland_Ice_Sheet_Project

Sto se emisije tice, verujem da bilo ko kog interesuje ova tema moze da posveti pola sata vremena da cuje o cemu se radi.
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje09.03.2020. u 23:07 - pre 50 meseci
Citat:
MajorFatal

Pa dobro, šta mi da radimo da sprečimo to globalno zagrevanje?

Da cela Srbijica predje na peške ne bi uštedela koliko ruska buržoazija potroši iz dokolice za jedno popodne:
Citat:
Ruski avioni nadleću Škotsku

nedelja, 8.03.2020.

Dok Putin doleti iz Sibira do Škotske da bi se nadprcavao sa kraljicom
potroši ko zna koliko tona kerozina.
A tu je bila cela eskadrila.
Ostavili su iza sebe tone i tona grinhaus gasova.
A onda će od tebe da traže da cvokoćeš na hladoći baš zato da ne bi bilo prevruće.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje09.03.2020. u 23:43 - pre 50 meseci
Tu95 je izuzetno efikasan avion sa malom potrošnjom goriva.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.177.*



+559 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje10.03.2020. u 00:11 - pre 50 meseci
Citat:
bananaphone:
@Major - https://en.wikipedia.org/wiki/Greenland_Ice_Sheet_Project

Sto se emisije tice, verujem da bilo ko kog interesuje ova tema moze da posveti pola sata vremena da cuje o cemu se radi.


Pa šta ako su bušili led, tu ne piše temperatura?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje10.03.2020. u 00:54 - pre 50 meseci
Citat:
MajorFatal

Pa šta ako su bušili led, tu ne piše temperatura?

Nisu morali dinosaurusi znati šta je to toplomer.
U stvari dinosaurusi nisu morali ni postojati.

Kad u tamo nekom ledu pronadješ nekoliko mrva tamo nekog gasa
onda na osnovu trojne tačke ili nekog drugog egzotičnog parametra
zaključiš da je temperatura/pritisak na tom mestu pre 4 milijarde godina bila
toliko i toliko stepeni/paskala.

Zato se popovima okrene želudac alo im neko pomene geologiju.

Hoću da kažem, moguće je odrediti temperature tokon nekog perioda a da niko nije stvarno merio temperaturu objekata u tom periodu.
Materijalni tragovi ostaju dugo očuvani osim kad se baš namerno uništavaju.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje10.03.2020. u 07:22 - pre 50 meseci
Citat:
MajorFatal:
Citat:
bananaphone:
@Major - https://en.wikipedia.org/wiki/Greenland_Ice_Sheet_Project

Sto se emisije tice, verujem da bilo ko kog interesuje ova tema moze da posveti pola sata vremena da cuje o cemu se radi.


Pa šta ako su bušili led, tu ne piše temperatura?


Pa mogu da relativno pouznadno rekonstruisu temperature na osnovu slojeva leda, ako te interesuje: https://www.carbonbrief.org/fa...ast-and-present-climate-change

Ovde objasnjvaju i postupak i zasto je jedna od prvih stvari koju ljudi koji ne veruju u zagrevanje zakace jedan od starijih grafona iz ovog istrazivanja, onda imas i objasnjenje gde su pogresili u tom grafu, i imas naravno poslednje grafove koje su dobili nakon vadjenja 6 korova.


 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje10.03.2020. u 17:09 - pre 50 meseci
Ne sekirajte se za globalno zagrevanje, jer u svakom slučaju na dovoljno dugoj vremenskoj liniji stopa preživljavanja pada na nulu za sve.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.177.*



+559 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje10.03.2020. u 22:49 - pre 50 meseci
Citat:
bananaphone:
Citat:
MajorFatal:
Citat:
bananaphone:
@Major - https://en.wikipedia.org/wiki/Greenland_Ice_Sheet_Project

Sto se emisije tice, verujem da bilo ko kog interesuje ova tema moze da posveti pola sata vremena da cuje o cemu se radi.


Pa šta ako su bušili led, tu ne piše temperatura?


Pa mogu da relativno pouznadno rekonstruisu temperature na osnovu slojeva leda, ako te interesuje: https://www.carbonbrief.org/fa...ast-and-present-climate-change

Ovde objasnjvaju i postupak i zasto je jedna od prvih stvari koju ljudi koji ne veruju u zagrevanje zakace jedan od starijih grafona iz ovog istrazivanja, onda imas i objasnjenje gde su pogresili u tom grafu, i imas naravno poslednje grafove koje su dobili nakon vadjenja 6 korova.


Pa ja baš mislim da ne mogu, ako O18 isparava iz morske vode isparava i O16 dakle paralelno isparavaju, ne vidim kako bi varijacije u odnosu govorile o temperaturi te godine a kamoli apsolutan iznos, pa onda neke godine moglo je biti -60°C a samo 3 dana snega i padavina a druge godine -20 a tri meseca padavina, pa onda vulkan ako proradi pokvari odnos itd.. kakva im je strmina na onom grafikonu deluje da su zanemarili da ako kopaju led sa 2 kilometra dubine taj led je do tad imao sloj od 2 kilometra leda koji je do tad vršio pritisak iznad njega, tako mogu i Biblijski potop da potvrde ako je toliko otoplilo od pre 10.000 godina morao je pre 6 - 7.000 godina biti potop, jer kad otopljava led i sneg se topi, a kad mnogo otopli kao kod njih mnogo leda i snega se otopi i izazove potop, otopi -> potop tako je i nastala reč :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje10.03.2020. u 23:01 - pre 50 meseci
Au, zayebana ova korona...
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje10.03.2020. u 23:41 - pre 50 meseci
Citat:
MajorFatal

ako O18 isparava iz morske vode isparava i O16 dakle paralelno isparavaju, ne vidim kako bi varijacije u odnosu govorile o temperaturi te godine

m(H2O(18)) > m(H2O(16))
što znači da ti je potrebno manje energije da ukloniš H2O(16) iz sistema.
Zato na istoj temperaturi više isaparavaju molekuli vode koji sadrže O16.
Za svaku temperaturu mora da se uspostavi ravnoteža odnosa količina H2O(18)/H2O(16).
Odatle kad odrediš relativan odnos sadržaja onda znaš koja je temperatura.
 
Odgovor na temu

Matroz

Član broj: 336711
Poruke: 20



+229 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje10.03.2020. u 23:42 - pre 50 meseci
Ma da...


Evo, mereno termometrom



Sta je jadni-bedni-neuki Tramp prvo uradio kad je doso na vlas?
Izasao iz klimatskog sporazuma i pre par nedelja sve to oko crcemoodvrucine nazvao prevarom.
Bez obzira na njegovu politiku i upucenost u meteorologiju, nesto ne vidim da USA propada i gori, cak sta vise obrnuto...

Ko su prevaranti? Pa oni koji varaju.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.177.*



+559 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje11.03.2020. u 01:13 - pre 50 meseci
Au al ti bljeska taj gif, hipnotisaće me ili aktivirati epilepsiju, što lepo nisi stavio jedan crtež pored drugog da možemo da uporedimo, i naravno izvor gde si ih našao.
Amerika je sirotilja, ne mogu oni sebi da priušte da budu u klimatskom sporazumu, oni ni zdravstveni sistem nemaju, sve daju na bombe.
I nisam pitao ko su prevaranti, nego kako će prevaranti da mi "naplate svaku normalnu prirodnu pojavu".
@ Ali imam Ako uspeš da sastaviš 10 postova za redom bez Srbijice, popova, Srbije, Srbijetine, Srbistana, monaha i monahinja, fratara, hodža, komunističke partije Jugoslavije i Tita i kladionice koji mere globalnu temperaturu možda nešto i bude od tebe. Do tad ništa.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje11.03.2020. u 02:20 - pre 50 meseci
Citat:
MajorFatal

@ Ali imam Ako uspeš da sastaviš 10 postova za redom bez Srbijice, popova, Srbije, Srbijetine...

Ajmo redom.

Prvo o filmu:
Oni koji pamte mogu se setiti priča o globalnom otopljavanju još od vremena Tita, tamo negde od 1970-tih.
Mislim da je već tada "Galaksija" objavila neki članak o tome.
U svakom slučaju tokom 1980-tih bilo je više tekstova na tu temu a u "Galaksiji" ako se dobro sećam bile su neke krave na naslovnoj strani.
U to vreme globalno otopljvanje je već sasvim solidno opisano, dokumentovano i obrazloženo tada poznatim metodama.
Od 1980-tih do danas su se usavršile metode za praćenje i merenje grinhaus efekata.
U Srbiji(ci) su držane brojne tribine i predavanja na tu temu.
Na neku godišnjicu Milankovića negde 1997 održane su razne naučne konferencije-okrugli stolovi i šta već na temu periodičnosti klimatskih promena.
Širenjem interneta u poslednjih četvrt veka svima su bukvalno pred nosom dostupne sve informacije o grinhaus efektu ili bilo čemu drugom.

I onda ti se pojavi neko ko je eto naučio kako se puštaju you-tube filmovi
da trubi o strahotama klimatrskih promena.
A u stvari ko je i malo pratio u poslednjih 50 godina pune su mu uši klimatizacionizma.
Kao da je nastanak sveta bio pojavom you-tubeta a pre toga bi tama!

E to je o you-tube filmu.


Sada o globalnom otopljavanju: tu nastupa Putin i njegova buržoazija.
Pa te pitam: kako ti da smanjiš grinhaus efekat kad Putin u jednom naletu do Škotske
potroši toliko goriva i razvije toliko beskorisne toplote
da otopi bar jedan glečer ili neku santu leda u Severnom moru
i onda ti tupi da treba da se stisneš i štediš na grejanju tokom Januara i Februara?
Jer, glečeri se tope, jelte? Ima i zaboden panj dokle su dosezali glečeri pre Škotskog piknika...

Toliko o otopljavanju.


Konačno stižemo do naučnih metoda istraživanja a zbog čega se i čitala "Galaksija" još tamo od 1974.
Diskusija o validnim metoda istraživanja može da ima smisla i u svakodnevnom životu
bez obzira da li si zagovornik/protivnik grinhaus efekta.
Jer metod istraživanja sam po sebi ne znači ništa loše
ali je loša njegova zloupotreba.


I zato sam ja tokom ove diskusije promenio tri bunde.
Svaka bunda je odgovarala svojoj svrsi.

Šta sad tu nije jasno?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje11.03.2020. u 07:44 - pre 50 meseci
Citat:
MajorFatal:
Au al ti bljeska taj gif, hipnotisaće me ili aktivirati epilepsiju, što lepo nisi stavio jedan crtež pored drugog da možemo da uporedimo, i naravno izvor gde si ih našao.
Amerika je sirotilja, ne mogu oni sebi da priušte da budu u klimatskom sporazumu, oni ni zdravstveni sistem nemaju, sve daju na bombe.
I nisam pitao ko su prevaranti, nego kako će prevaranti da mi "naplate svaku normalnu prirodnu pojavu".
@ Ali imam Ako uspeš da sastaviš 10 postova za redom bez Srbijice, popova, Srbije, Srbijetine, Srbistana, monaha i monahinja, fratara, hodža, komunističke partije Jugoslavije i Tita i kladionice koji mere globalnu temperaturu možda nešto i bude od tebe. Do tad ništa.



Pa vidis da troluju obojica. Jedan nece ni da kaze sta se desava po njemu, samo baca "dokaze", malo dokazuje kako se temperatura podize zato sto je to prirodan proces, a onda malo dokazuje kako se temperatura ne podize, drugi mrsomudi... Da otvoris temu o bilo cemu, postovi bi bili 95% isti...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.avana.rs.



+10255 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje11.03.2020. u 07:55 - pre 50 meseci
Citat:
Ali Imam:Sada o globalnom otopljavanju: tu nastupa Putin i njegova buržoazija.
Pa te pitam: kako ti da smanjiš grinhaus efekat kad Putin u jednom naletu do Škotske
potroši toliko goriva i razvije toliko beskorisne toplote
da otopi bar jedan glečer ili neku santu leda u Severnom moru ...

Ili recimo USA flotila, svi razarači zajedno sa nosačima aviona + fregate + podmornice koje su u stalnom kretanju.
Ta flotila u minuti sagori toliko goriva (što dizela, što nuklearnog) da može cela Srbija da se greje jednu ili dve zime.

Onda se nadovežu krstareći B52 + B2 koji patroliraju Atlantikom + Baltikom koji sagore toliko kerozina u minuti da Srbija može da se greje još oko dve zime.

Onda dodaj Britansku flotilu + aero snage i lepo skapiraš da je svo Rusko naoružanje "malo dete" po potrošnji u poređenju sa pomenutim gov nima.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje11.03.2020. u 08:38 - pre 50 meseci
Evo pronašao sam:
Još u prvom broju od marta 1972. "Galaksija" je objavila članak pod naslovom "Kandidat smrti: ZEMLJA".
Ko do da tada nije onda je tada imao priliku da sazna nešto o efektu staklene bašte.
Citat:
U SAD se svake godine izbacuje u atmosferu oko 3 milijarde tona ugljen dioksida i 50 miliona tona ugljen monoksida. To ne izgleda neka značajna količina, jer u našoj atmosferi ima 2800 milijardi tona ugljen dioksida. Medjutim, svake godine ta količina se povećava za 15 milijardi tona, a krajem ovog veka povećavaće se za 25 odsto. Stalno povećavanje sadržaja ugljen dioksida može izazvati i takozvani "efekat staklene bašte" - nagli porast temperature, pošto ugljen dioksid propušta sunčeve zrake ali zadržava toplotno zračenje sa površine planete.

Kao što možete pročitati Amerikanci su tada osumnjičeni za 20% udela u emisiji ugljen dioksida.
Ko je odgovoran za preostalih 80%. Pa ruska buržoazija, jer Rusi su bili prvi u svemiru, zar ne?

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.avana.rs.



+10255 Profil

icon Re: Globalno zagrevanje11.03.2020. u 09:24 - pre 50 meseci
Smehotresan si.
Kad ti nisu Srbi krivi - onda su Rusi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Globalno zagrevanje

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 21278 | Odgovora: 141 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.