Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tesla automobili - budućnost je danas

elitemadzone.org :: AutoZone :: Tesla automobili - budućnost je danas

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76284 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas22.06.2020. u 18:38 - pre 46 meseci
Pa zato što su 99,9999999% sigurni da će to kod telsle sve probleme da reši novi firmver, lepo sam rekao da su to ljubitelji gedžeta a ne vozači i u najboljem slučaju završe kao taj što se zalepio u prevrnuti kamion.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas22.06.2020. u 18:43 - pre 46 meseci
Tamo sigurno niko ne kupuje Golfa da bi se puvao, plus ne verujem ni da svaki VW to ima u osnovnoj opremi. Nije tehnologija kriva što su (neki) ljudi debili.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas22.06.2020. u 18:55 - pre 46 meseci
Ja se sećam vremena kada se svaki šrafčić doplaćivao kod golfa a tek abs borili su se godinama da se to doplaćuje i da bude dodatna oprema. Onda su se pojavili japanci i koreanci kojima je sve to bio deo standardne opreme i srozao pohlepu nemačkih proizvođača prevoznih sredstava od tačke a do tačke b. Zamislite koliko je to izgubljenih života u saobraćajnim nesrećama zarad masnog profita? Par metara žičica, par senzora i jedan mikrokontorler na nivou digitrona?

I dan danas se muče da naprave pristojan auto i služe se svim mogućim i nemogućim prevarama spremni da plate penale. I onda se tu pojavi neki tesla sa praznim obećanjima, forama, munjama. Tačno ima svoju publiku naivčina i ništa više.

Setimo se Sinclair Spectruma pionira u proizvodnji kućnih kompjutera kako je prošao. Svi su bankrotirali na kraju. Ili radiš nešto dobro od srca i propadneš drugo ne postoji. Čuj 5000 ciklusa punjenja nije nego a 100 godina ne mogu da naprave bateriju kako treba nego se smo trguje fosilnim gorivima i raspalim sus motorima koji su iskorišćeni do krajnjih granica još 90tih godina prošlog veka.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 07:28 - pre 46 meseci
Na snimku koji je bananaphone postavio je Skoda Superb III koji ima omogućen AAC i LA. Inače, može da se doplati malo i za opciju prepoznavanja znakova. Sa najjačim motorom ima ubrzanje 0-100 km/h za 7,7 sec, i maksimalnu brzinu od 220 km/h. Tu je negde sa električnim, samo malo lošiji. Ali zato je ovaj automobil skuplji (sa svim opcijama koje bih dobio kod modela 3). Doduše Skoda Superb ima i dosta opcija koje Tesla Model 3 nema u ponudi. Skoda Superb koji može da parira električnom modelu 3 košta preko 45.000€. I ostaje potrošnja koja je oko 4,5 litara na 100km i redovne posete servisima.

Nije baš model koji pokazuje kako su SUS automobilni po nečemu superiorniji od električnih. Sporiji, skuplji, a skuplji i za održavanje i vožnju. Prednost: može da se vozi 12 sati bez stajanja za dopunu goriva.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 08:03 - pre 46 meseci
component:"Skoda Superb koji može da parira električnom modelu 3 košta preko 45.000€"

U drzavi gde je prosecna starost auta 17 godina....
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 13:17 - pre 46 meseci
Ma gde ima Superb za 50 hiljada evra, to je auto koji počinje od nekih 20-ak hiljada, ispada da je dodatna oprema skuplja od celog automobila.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 13:47 - pre 46 meseci
Nemačka škola, dodatna oprema duplira cenu novog automobila hehe al tu su koreanci i japanci da im objasne koji je vek u pitanju. Kako po pitanju tehnološkog napretka tako i po pitanju dodatne opreme.

Component je klasičan programer, ne računa servise kojih kod tesle ima ohohoho sobzirom da prvi put u životu sklapaju auto od izmišljenih delova.
Sus motor ipak ima predviđene i ujednačene servise dok tesla nema. Ne vredi ti tu novi firmver džabe se ložiš kočnice su kočnice, trap, limarija i sve ostalo se KVARI. Eno ti voda u gepeku kod tesle to su proizvođači odavno apsolvirali.

Sve u svemu tesla je pionir i hvala mu na tome, kada budem kupovao biće to serijski auto u svakom slučaju. I sprectrum je bio dobar ali samo par godina.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 14:32 - pre 46 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Ma gde ima Superb za 50 hiljada evra, to je auto koji počinje od nekih 20-ak hiljada, ispada da je dodatna oprema skuplja od celog automobila.


Nisam napisao 50 hiljada nego 45. Mada kada isključiš sve opcije bude 40 hiljada evra.
Pogledaj sam:
https://www.skoda-auto.rs/models/superb-b8/superb-b8

U konfiguratoru izaberi model sa 18" točkovima i motor koji ima 150 kW sa automatskim menjačem. I ode skoro do 40 hiljada. Ako dodaš navigaciju, adaptvni tempomat, lane asist i slično, eventualno panorama krov lako dolaziš do 45.000 €
Pošto je u snimku bio model koji je imao autopilot gledao sam koliko takav košta.
Ideja je bila da poredimo električni i SUS automobil. Eto moj izbor je Tesla Model 3 osnovna varijanta koja košta 40 hiljada €. Za taj novac ne vidim jedan SUS automobi da je konkurencija. Slažem se da je to previše novca za naše uslove. Ovakvi automobil se ne prave za nas, već za normalan svet gde može da se da rata od 500€ za automobil.

Ovako u mojoj glavi izgleda finansijska kalukacija:
TCO za moj automobil a na 10 godina je oko 22.000€ što bi bilo mesečno oko 180€. Od te cene polovina je bila za kupovinu automobila, a polovina do sada za gorivo, servise i popravke. A vozim Ford Fiestu. Sledeći će biti opet nov pa ću da ga njakam sledćih 10 godina. Sada imam porodicu pa će verovatno biti neki veći od 15-20 hiljada. Za 10 godina ću potrošiti bar još 15-20 hiljada na gorivo i održavana. Da imam opciju da za 350€ mesečno u sledećih 10 godina vozim električni Tesla Model 3 rado bih to uradio.

Kao što trema govori: "Tesla automobili - budućnost je danas". I meni se čini kao dobar naslov. Upravo smo svedoci kako SUS automobili postaju relikt prošlosti. Već sada. Ali za ovaj segment za koji se žalimo da nemamo novca. Kada bude počeo da se proizvodi, recimo B segment, da li će iko više kupiti SUS automobil? Ja sam već sada zabrinut šta ću raditi sa ovim što ga još nisam kupio, a planiram verovatno u sledećoj godini. Šta ću sa njim za recimo 5 godina? Verovatno ću probati da ga prodam za "daj šta daš" da bih tada kupio električni. Za posle 10 godina se ne brinem. Verovatno neće ni biti u ponudi ni benzinaca ni dizelaša.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 14:39 - pre 46 meseci
Ako ćemo već da cepamo dlake, napisao si "preko 45.000". Najpopularniji modeli Superba su oni s motorom od 110 KW i u realnosti će prosečan Superb biti duplo jeftiniji od prosečnog Tesle. Inače imaš i sad Reno Zoe u B segmentu, pa nisu svi prešli na elektriku.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 15:23 - pre 46 meseci
Prosečna Fabia je duplo jeftinija od prosečnog Superba. Zar ne pokušavamo da poredimo automobile istog cenovnog ranga? :D
Nego, upravo sam na Renault sajtu gledao šta sve imaju (više sam gledao Megane pošto, kao što rekoh, tražim porodični automobil u tom cenovnom rangu). Nisam nigle video Zoe u ponudi. Može link?

Ne mislim da su svi prešli na elekrtiku, već da polako prelaze.

Hajde da postavimo ovako: imaš jedan pored drugog dva automobila istih performansi i iste cene. Jedan je električni, drugi SUS. Koji ćeš kupiti? Ja bih uzeo električni iz mnogo razloga. Jedini razlog za SUS je što može dugo da se vozi bez stajanja za sipanje goriva. Ta funkcionalnost ne da mi ne treba, nego mi u životu nikada nije ni trebala. Čak i kada sam išao kolima na put od 1000 km stajao sam mnogo više nego što je potrebno da bi se napunio električni automobil sa sadašnjom tehnologijom. Mogu da se kladim u šta hoćeš da će tehnogija električnih automobila napredovati u svim segmentima. I domet i brzina punjenja, a SUS automobil će ostati gde je i sada. Jednostavno, ne vidim budućnost u SUS atomobilima. 100 godina smo ih koristili. Pa i dosta je bilo. Svemu dođe kraj pa tako i njihovoj eri.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 16:20 - pre 46 meseci
Ne razumeš šta sam hteo reći, npr. odeš na BMW sajt i kažeš evo ja sam u konfiguratoru napravio BMW 5 koji košta 100 hiljada evra, a prosečna petica zapravo je nekih 50-ak hiljada. Ne znam da li se Zoe nudi u Srbiji, u inostranstvu da. Mislim, kod nas ionako električni automobili nemaju smisla.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 17:30 - pre 46 meseci
Component a jesi li uračunao u održavanje i firmver koji će posle 5-6 godina da ti izjavi kako je tvoje vozilo staro i da moraš da ga recikliraš i kupiš novi? Šta ćeš onda? Ili ti crkne led far koji je u sklopu i menja se sa celom karoserijom i to je neisplativo? Ili bilo šta drugo a papreno skupo? Izgori ćelija baterije? To je danas kao dobardan kod električnih fozila. A sutra neće? Nemoj da ste naivni sve na struju je nikada kvarljivije nego danas! Nepopravljivo pokvarljivo!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.176.*



+141 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 18:28 - pre 46 meseci
Po meni najveći nedostatak automobila na električni pogon je upravo taj "domet", a to je i najveća prednost automobila sa SUS motorima. Taj domet kod elektro auta može biti i 1000 km, ali posle ima da ga puniš dugo. Auti sa SUS motorima imaju praktično neograničen domet, jet to punjenje ne traje ni 5 minuta. Kada reše da se baterije pune od skoro 0% do 100% (do čepa) za 5 minuta biće zbogom SUS motori, do tada baš samo do pijace i nazad.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 18:51 - pre 46 meseci
Može u principu da se isplanira, dok sam tu i tu, auto se puni i slično, naravno ne u gradu u kojem postoji jedan punjač s jednim mestom na punjaču.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 19:54 - pre 46 meseci
Zašto bi neko za svoje pare planirao takve besmislice i zavisio od čiste sreće?!?? Zašto bi neko sebi stavljao omču oko vrata? Električni automobili su još u fazi razvoja da ne kažem praistorijsko doba automobilizma. Pre 100 i kusur godina (pretprošli vek) su imali domet 100 km danas nešto malo više. Pričamo o upotrebljivim automobilima b segmenta za grad ne o nafuranim limuzinama koje imaju i volan popunjen baterijama usled nedostatka kapaciteta istih za barem jednu normalnu dužu vožnju.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.unitymedia.biz.



+7173 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 20:33 - pre 46 meseci
https://www.daimler.com/innova...d-nvidia-plan-cooperation.html

https://www.nasdaq.com/article...driving-partnership-2020-06-22
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.kdsinter.net.



+288 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas23.06.2020. u 21:29 - pre 46 meseci
Sto se tice hibrida treba znati da je i to tehnologija stara 120 godina

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_hybrid_vehicles

Zanimljivo je da su pre tridesetak godina Audi i Mercedes imali hibride koji su mogli da predju skoro 100 km samo na baterije.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas24.06.2020. u 05:26 - pre 46 meseci
Okacio sam Superb - posto je bio prvi link, mislim da mozes iste sisteme da ubacis u Skalu, i nije neka teska nadoplata, mislim da je cena - koliko kosta adaptive cruise control + tipa 700e.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas24.06.2020. u 07:45 - pre 46 meseci
Teslin "autopilot" košta previše. Mislim da je 5000€ ako ga uzmeš odmah, a ako ga kasnije doplaćuješ onda je 7000€.
Koliko vidim Waymo i Tesla imaju najbolju autonomnu vožnju. Waymo čak mnogo bolju ali ograničeno je na unapred definisane zone i ugrađen lidar na kolima. Ako sam dobro razumeo, Tesla će čak poskupljivati svoj autopilot što više vreme odmiče i što bolji postaje. Za sada jedini imaju OTA update i žele to da iskoriste i kod autopilota. Čak se spominju i neke mesečne pretplate. Na primer, ne želiš da iskeširaš odmah hijade evra, nego kad kreneš na put uplatiš, recimo, 100€ da ti privremeno omoguće autopilot. Nije loša ideja pošto hardver svakako već imaš u kolima, a imaće dodatnu zaradu bez ikakvih ulaganja.

I nije samo adaptive cruise control nego i praćenje svoje trake, samoparkiranje, automatska promena trake, polu automatska navigacija pri uključivanju i isključivanju na autoputevima, "prizivanje automobila" (po meni glupost - za sada) i prepoznavanje i reagovanje na semafore i stop znakove.

Ono što je najbolje u svemu je da se lista povećava. I to ne samo za nove kupce već za sve. Ukoliko si kupio autopilot time si platio i sve njegove buduće funkcionalnosti.

Jedna interesantna tema je zakonska regulativa. Recimo, u Evropskoj uniji nije odobrena funkcionalsnost prepoznavanja semafora i stop znakova i Tesla još nije uključila tu opciju za Evropu. Dolazimo do situacije da poseduješ autopilot a on se drugačije ponaša u zavisnosti od toga da li si prešao granicu (na primer). Sa jedne strane ne želim da mi neko tamo ograničava ono što sam platio, a sa druge strane neko drugi brine o tome da ne kršim zakon. Nisam siguran da sam sve dobro shvatio tako da mi je to jedna tema za razmišljanje.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Tesla automobili - budućnost je danas24.06.2020. u 10:27 - pre 46 meseci
@component - VW ima pracenje svoje trake, automatsko parkiranje, navigacija koja je integrisana sa ACC, i razno razne opcije sa kamerom... Napisao sam da je potrebno da imas ACC od hw (pored kamere koja je sad standardna) da bi imao vecinu od ovih sw opcija, ali da sad paket tog sw nije uopste skup. Kad sam ja kupovao auto bilo je tipa 3500e, a sad je tipa 700e - pri kupovini novog auta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Tesla automobili - budućnost je danas

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 76284 | Odgovora: 250 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.