Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210129 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 18:42 - pre 42 meseci
Citat:
ademare:
Jedini cilj koji imaju je da NE plate ni Dinar ! Kao sto ni do sada nisu placali neki godinama , neki decenijama !!
To je svakako Legitiman cilj i ne treba im za to nista zamerati . Svako se bori da mu bude bolje , kako zna i ume .

Da, tako je, isto tako legitiman cilj lopova je da krade. Ali je nekako skroz bezveze da se zali i kuka okolo jer neko ima nameru da ga ometa u tim planovima.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 18:50 - pre 42 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Oni koji zarađuju dobro nije problem da otvore agenciju ili doo. Problem je sa onima koji zarađuju neredovno i malo...

Zvucis kao neko ko zaradjuje malo i neredovno

Ja nesto razmisljam - ako treba platiti 5000 evra porezani doprinosa godisnje, to je problem. Ako treba platiti 10 evra godisnje, onda to nije nikakav problem. Mada, eto, mogu i da podrzim inicijativu da 30 evra godisnje bude neoporezivo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 18:50 - pre 42 meseci
Au koji ste vi mentoli!
Te da li će biti penzije, te sigurno je neće biti, te zaposleni treba da ulažu u zemlju, nekretnine i zlato (koliko to zemlje, nekretnina i zlata ima, i kako će neko živeti od toga ako velika većina građana bude imala svoju zemlju, nekretnine i zlato, i koliko zemlje, nekretnina i zlata može čovek da kupi od polovine bruto plate, i da li su svi sposobni da upravljaju zemljom, nekretninama i zlatom ili će ta dobra davati na upravljanje nekom državnom ili privatnom fondu, što je isti k'urac kao i trenutni penzioni fond...), penzioner sa 80 godina treba da živi od obrađivanja zemlje jer vi znate neke koji se pod stare dane bave zemljom (a taj što se bavi zemljom najčešće obrađuje bašticu od pola ara iza kuće a živi od penzije), lakše je baviti se poljoprivredom nego programirati (da li je neko od vas koji ovo tvrde oriljao tu bašticu sam, da li je pokosio livadu, zna li da pomuze stoku, da napravi sir, da sagradi štalu, da uzore njivu, da sakupi žito, da kalemi voćke, da brine o pčelama?)...
Mislim, toliki odmak od realnosti malo gde možete naći kao što ga ima kod takozvanih IT-jevaca i programatora. Pa 70 posto vas ne zna da razlkuje povrće na pijaci, a ovde pravi planove za masovno bavljenje poljoprivredom umesto penzije.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:01 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:
Ko se nada penziji taj je u ozbiljnom problemu.

Ja mislim da je upravo suprotno - u ozbiljnom problemu su oni koji ne veruju u penzije, nego sve odmah spiskaju na kurve, alkohol, narkotike i kladionicu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:09 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:
Ama nece je biti. Tako da je za vecinu bolje i slamarica (u protivpozarnoj kutiji ili u formi zlata i sl.) ili nekretnine, pa i fondovi (akcije i sl. su vec egzotika za prosecnog balkanskog teletabisa)

Ne. Vecina ljudi na zalost ne moze da istrpi taj osecaj da ima na raspolaganju neku vrednost koja nije potrosena. Vecina ljudi se organizuje tako da potrose sve dto mogu plus se zaduze. Preko 90% ljudi na balkanu nema nikakvu ustedjevinu, a racun/kartica im je redovno u minusu. Jedino resenje je za starost za vecinu ljudi je da im neko novac uzme (u idealnom slucaju prisilno) i da im ga ni u ludilu ne vraca do starosti. Na zalost je tako.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:10 - pre 42 meseci
@SlobaBgd

Nisam predložio masovno bavljenje poljoprivredom kao glavnu opciju, već kao poslednju rezervnu opciju i naglasio sam da je sada zemlja jeftina. Ukoliko bi zemlja u nekom trenutku postala skupa ovu opciju bih izbacio. S obzirom da sam dugo imao glavne prihode od poljoprivrede i to baš od proizvodnje povrća, znam odlično da razlikujem povrće na pijaci. Baštica od 15ak ari je sasvim dovoljna da proizvedeš hranu za sebe, tako da ne moraš da preturaš po kontejneru u slučaju da se ponove devedesete. Baštu ne riljaš, već oreš traktorom. Programiranje jeste teže od poljoprivrede. Ako programiram celog dana, onda imam problem sa nesanicom, bole me leđa i kolena od sedenja. Ako radim na nečemu mesec i više dana, onda dodam kilograme. Kada radim na njivi skidam kilograme i odlično spavam. Da li si se bavio bilo kojim od ova dva posla?

Moj tast obrađuje 2ha voćnjaka i ima 80 godina, uz to ima i penziju. Osim što ima zaradu od voća kaže da ga to održava vitalnim.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:15 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Razumem za nekoga ko nije preživeo devedesete, pa da razmišlja tako. Sve što je jednom bilo može biti ponovo i na to teško da možeš da utičeš.

I devedesetih je svaki penzioner mogao da se organizuje tako da svakog dana ima, ako nista drugo, onda veknu hleba, litar mleka i kilogram krompira. Naravno, ti ako si odgovoran pored toga mozes imati i nekretnine, zlato, bitkoin itd, ali ne moze da te nekretnine, zlatao i bitkoin nabavljas parama ukradenim od penzije.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:20 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Znam samo da penzija nije bilo devedesetih

Bilo je. Mozda nisu stizale na svakih 30 dana, nego na 35-40,ali bilo ih je uvek. I potom su stizale brze da bi nadoknadile kasnjenje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:26 - pre 42 meseci
Citat:
Al Imam:

Ne, nego da pitamo penzionere da li bi uplaćivali ondašnjih 26% za penziju?

Jasno je da ne bi. Preko 95% ljudi zivi kao da ce zauvek biti mladi i radije trose novac sa kojekakve gluposti, nego za penziju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:29 - pre 42 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:

Dakle ako sa 80 ne budem imao penziju od koje moze da se zivi, zaista ne znam prognozu...

Za zivot je potrebno veoma malo. Sve ostalo sluzi za pokazivanje.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:31 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Oni koji zarađuju dobro nije problem da otvore agenciju ili doo. Problem je sa onima koji zarađuju neredovno i malo...

Zvucis kao neko ko zaradjuje malo i neredovno :D

Ja nesto razmisljam - ako treba platiti 5000 evra porezani doprinosa godisnje, to je problem. Ako treba platiti 10 evra godisnje, onda to nije nikakav problem. Mada, eto, mogu i da podrzim inicijativu da 30 evra godisnje bude neoporezivo.


Ne razumes sta sam hteo da kazem, a vec donosis zakljucke. Ako neko koa frilanser ne zaradjuje toliko da ga porez ne bi boleo, nije problem. Ako mozes da otvoris recimo agenciju i placas pausalno
kolko treba, recimo 600 evra mesecno ok. ako ne mozes da garantujes tolko prihoda sta ces? Znaci od svake zarade placas 50% sto se ne isplati sa obzirom da radis za te pare.
Dakle treba da izvuces najmanje 1200e mesecno da bi zaradio 600 e i platio pausalac. I sta kad ne zaradis 1200 nego 600? Sve ode... dakle frilenseri mogu samo da budu klinci
koji rade za drzavu i neki dzeparac sta im ostane... jer da racunas da ces na to izdravati porodicu ne mozes...
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:32 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
dr0id:
Ama nece je biti. Tako da je za vecinu bolje i slamarica (u protivpozarnoj kutiji ili u formi zlata i sl.) ili nekretnine, pa i fondovi (akcije i sl. su vec egzotika za prosecnog balkanskog teletabisa)

Ne. Vecina ljudi na zalost ne moze da istrpi taj osecaj da ima na raspolaganju neku vrednost koja nije potrosena. Vecina ljudi se organizuje tako da potrose sve dto mogu plus se zaduze. Preko 90% ljudi na balkanu nema nikakvu ustedjevinu, a racun/kartica im je redovno u minusu. Jedino resenje je za starost za vecinu ljudi je da im neko novac uzme (u idealnom slucaju prisilno) i da im ga ni u ludilu ne vraca do starosti. Na zalost je tako.

Ali novac se uzima i trosi (i krade) odmah, ne ostaje nista za vracanje.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:34 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
@SlobaBgd

Nisam predložio masovno bavljenje poljoprivredom kao glavnu opciju, već kao poslednju rezervnu opciju i naglasio sam da je sada zemlja jeftina. Ukoliko bi zemlja u nekom trenutku postala skupa ovu opciju bih izbacio. S obzirom da sam dugo imao glavne prihode od poljoprivrede i to baš od proizvodnje povrća, znam odlično da razlikujem povrće na pijaci. Baštica od 15ak ari je sasvim dovoljna da proizvedeš hranu za sebe, tako da ne moraš da preturaš po kontejneru u slučaju da se ponove devedesete. Baštu ne riljaš, već oreš traktorom. Programiranje jeste teže od poljoprivrede. Ako programiram celog dana, onda imam problem sa nesanicom, bole me leđa i kolena od sedenja. Ako radim na nečemu mesec i više dana, onda dodam kilograme. Kada radim na njivi skidam kilograme i odlično spavam. Da li si se bavio bilo kojim od ova dva posla?

Moj tast obrađuje 2ha voćnjaka i ima 80 godina, uz to ima i penziju. Osim što ima zaradu od voća kaže da ga to održava vitalnim.

Poslednja rezervna opcija?! Šta to znači? Kupiš zemlju sad kad je jeftina (samo ne znam gde je to jeftina, možda na nekom kršu na Goliji ili na nekom odronu sklonom zemljištu pored Drine, ili u plavnom području Dunava gde se kuće dižu na divlje, i na stubovima), i držiš je do kraja radnog veka neiskorišćenu, a plaćaš porez, plaćaš da je neko krči kad se zaparloži, paziš da je neko ne uzurpira, pa tek kad više ni za k'urac nisi na radnom mestu programera ili vozača kamiona ili lekara ili piljara, ti se iz sve snage posvetiš zemlji o kojoj realno pojma nemaš. Je l' to tako zamišljeno? I hoće li ti država dati taj traktor za riljanje baštice od 15 ari (to nije baštica već nešto veće)? Ili ćeš zajmiti od komšije? A odakle komšiji? Isto od države ili je kupio a ti nisi jer ti je skupo da za 15 ari kupuješ traktor?

Na kraju krajeva, ako je programiranje teže od poljoprivrede a poljoprivreda zdravija za dušu i telo, zašto se baviš programiranjem (i trolovanjem o programiranju) a ne poljoprivredom? Imao bi dovoljno da preživiš, što je norma koju preporučuješ drugima.


 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:50 - pre 42 meseci
Više puta sam napisao da imam državni posao, tako da sada ne živim ni od programiranja ni od poljoprivrede. Poljoprivreda i programiranje su prešli u hobi i sporadičnu zaradu. Što se tiče zemlje već sam napisao čemu može da služi u vreme blagostanja, napraviš vikendicu, a možeš i kolibu i boraviš u prirodi s vremena na vreme. Imam zemlju i verovatno ću kupiti još. Porez na zemlju je nizak.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:50 - pre 42 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ne razumes sta sam hteo da kazem, a vec donosis zakljucke. Ako neko koa frilanser ne zaradjuje toliko da ga porez ne bi boleo, nije problem. Ako mozes da otvoris recimo agenciju i placas pausalno
kolko treba, recimo 600 evra mesecno ok. ako ne mozes da garantujes tolko prihoda sta ces? Znaci od svake zarade placas 50% sto se ne isplati sa obzirom da radis za te pare.
Dakle treba da izvuces najmanje 1200e mesecno da bi zaradio 600 e i platio pausalac. I sta kad ne zaradis 1200 nego 600? Sve ode... dakle frilenseri mogu samo da budu klinci
koji rade za drzavu i neki dzeparac sta im ostane... jer da racunas da ces na to izdravati porodicu ne mozes...

Ne razumes ti mene - ne postoji porez koji ne boli. Ja sam u firmi napdimer jednim klikom uplacivao porez u iznosu od 40.000 evra. I to i dalje boli, druze! Jos nekako i vise. Kad pomislim kakvu sam masinu za proizvodnju mogao da kupim od tih para, pa da uposlim radnike, pa da zaradim... Ako su porez i doprinosi reda velicine jednog rucka, onda samo preskocis rucak i platis, tako najmanje boli. Prosecan radnik u srbiji da bi odneo 300 evra, u drzavnu kasu mora da bude uplaceno oko 200. Zasto frilenser ne bi mogao da zivi tako? Zato sto je navikao da bude ispodprosecno sposoban, a da ima natprosecan kvalitet zivota?

Cinjenica je da u srbiji onaj lo ne koze da zaradi 300 evra za sebe i 200 evra za budzet mesecno, taj je totalno ispodprosecno sposoban. I taj treba da ima veoma skroman i ispodprosecan kvalitet zivota, sta tu nije jasno? Napisi mi neke konkretne brojeve, koji je to mesecni prosek prihoda tih ljudi koje, kako kazes, porez boli?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:53 - pre 42 meseci
Citat:
dr0id:
Ali novac se uzima i trosi (i krade) odmah, ne ostaje nista za vracanje.

Sistem jeste cudan, ali za sad funkcionise. U svakom slucaju, podrzavam da pored toga imas i neki plan B.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:54 - pre 42 meseci
Bolje je da plan B bude plan A, jer je sistem vaistinu čudan.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 19:58 - pre 42 meseci
Citat:
SlobaBgd:


Retko normalan stav na ovoj temi.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 20:02 - pre 42 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Ne razumes sta sam hteo da kazem, a vec donosis zakljucke. Ako neko koa frilanser ne zaradjuje toliko da ga porez ne bi boleo, nije problem. Ako mozes da otvoris recimo agenciju i placas pausalno
kolko treba, recimo 600 evra mesecno ok. ako ne mozes da garantujes tolko prihoda sta ces? Znaci od svake zarade placas 50% sto se ne isplati sa obzirom da radis za te pare.
Dakle treba da izvuces najmanje 1200e mesecno da bi zaradio 600 e i platio pausalac. I sta kad ne zaradis 1200 nego 600? Sve ode... dakle frilenseri mogu samo da budu klinci
koji rade za drzavu i neki dzeparac sta im ostane... jer da racunas da ces na to izdravati porodicu ne mozes...

Ne razumes ti mene - ne postoji porez koji ne boli. Ja sam u firmi napdimer jednim klikom uplacivao porez u iznosu od 40.000 evra. I to i dalje boli, druze! Jos nekako i vise. Kad pomislim kakvu sam masinu za proizvodnju mogao da kupim od tih para, pa da uposlim radnike, pa da zaradim... Ako su porez i doprinosi reda velicine jednog rucka, onda samo preskocis rucak i platis, tako najmanje boli. Prosecan radnik u srbiji da bi odneo 300 evra, u drzavnu kasu mora da bude uplaceno oko 200. Zasto frilenser ne bi mogao da zivi tako? Zato sto je navikao da bude ispodprosecno sposoban, a da ima natprosecan kvalitet zivota?

Cinjenica je da u srbiji onaj lo ne koze da zaradi 300 evra za sebe i 200 evra za budzet mesecno, taj je totalno ispodprosecno sposoban. I taj treba da ima veoma skroman i ispodprosecan kvalitet zivota, sta tu nije jasno? Napisi mi neke konkretne brojeve, koji je to mesecni prosek prihoda tih ljudi koje, kako kazes, porez boli?


Ne shvatas. Kada radis kao zaposlen, porez ne boli. Ugovaras neto, ne bruto (to samo kod nas) i onda kolko god poreza i doprinosa treba da se plati pokriva firma..
Znaci nije isto kad treba da ispregovaras sa nekim cenu ili bidujes kao frilenser, neces biti konkurentan ako moras da uracunas i porez, to znaci mnogo manje posla
i samim tim manje zarade...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere26.10.2020. u 20:03 - pre 42 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Više puta sam napisao da imam državni posao, tako da sada ne živim ni od programiranja ni od poljoprivrede. Poljoprivreda i programiranje su prešli u hobi i sporadičnu zaradu. Što se tiče zemlje već sam napisao čemu može da služi u vreme blagostanja, napraviš vikendicu, a možeš i kolibu i boraviš u prirodi s vremena na vreme. Imam zemlju i verovatno ću kupiti još. Porez na zemlju je nizak.

Ali savetuješ drugima da se odreknu penzije i da ulažu u zemljuzlatonekretnine!
To se zove tuđim k'rcem gloginje mlatiti!
No, ništa novo ovde.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210129 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.