Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač

elitemadzone.org :: AutoZone :: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 25284 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač05.06.2021. u 23:12 - pre 34 meseci
Što bi rekao Java Beograd: "Vlažni snovi prodavca".. Ako izvuku 5000e, da se šutiraju u dupe od sreće, pa ni tamo po Nemačkoj ne beru pare na drvetu :)

Mada izgleda odlično, ja sam mislio da je to neko prerađivao sam u garaži ovde, tek sam posle skontao da su ti golf terenci bili serijski proizvedeni
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1450 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač06.06.2021. u 01:31 - pre 34 meseci
Golf kantri čuveni podignuti sa 4x4 ima ih povremeno se nađe poneki bude 1000-1500 evra solidan auto bolji od lade nive definitivno. Ima ih jako retko u ponudi pa nisam ni spominjao. I mnogo je star izakan naročito kod nas.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač06.06.2021. u 01:45 - pre 34 meseci
Za Freelander znam neke kojima je pucala poluosovina, kao već je bila pri kraju, ali bili lenji pa čekali sledeći mali servis... mis'im, ja verovao da su prošla vremena kad je svako malo morala da se menja "đunta" još u vreme našeg "Fiće", a kad ono...

Kad vidim "terenca" kome su spone na trapu debljine prsta, a ni poluosovina nije mnogo deblja, razmišljam da li su inženjeri to namerno tako "smislili" da bi se češće menjalo ili ima neki drugi razlog.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+1450 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač06.06.2021. u 05:04 - pre 34 meseci
Krstovi kardana svakih 30 iljada a spone i poluosovine svakih 15 iljada. I to oni bez blama zovu terenac. Jugo kvalitetniji od frilendera pa ti vidi.

Nije ni lada niva ništa dalje samo što se kod nje bukvalno sve kvari i raspada. Neko je mislim na ovom forumu pisao da leda niva nije za sirotinju. To treba da imaš dubok džep u suštini za svaki krš.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač06.06.2021. u 12:52 - pre 34 meseci
Freelander je rodonačelnik ovog trenda zvanog "moderni SUV". Negde sam čak i pročitao da njima u deklaraciji piše da je "putničko vozilo sa povećanom prohodnošću" (dakle nije "terensko vozilo"). Znači izgleda kao SUV, ali ako planirate da silazite sa asfalta, bolje nemojte
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač06.06.2021. u 12:55 - pre 34 meseci
Citat:
bordzija: Nije ni lada niva ništa dalje samo što se kod nje bukvalno sve kvari i raspada. Neko je mislim na ovom forumu pisao da leda niva nije za sirotinju. To treba da imaš dubok džep u suštini za svaki krš.


Moj nekadašnji kolega je voleo da kaže da su Yugo i Lada Niva najskuplji na svetu. I kao na pitanje "kako" odgovarao bi "treba ti malo para da ga nabaviš, ali zato mesečno gruneš 100 - 200e ko dobar dan. U suštini jeftinije te izađe da kupiš novu Dačiju i umesto majstora plaćaš kredit banci"
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač06.06.2021. u 20:58 - pre 34 meseci
@Turmen
Verovatno nisi nikada vozio Yugo, pa živiš u zabludi. 100 eura mesečno za održavanje? Moji prvi automobili su bili zastave, Yugo i Skala. Ta auta si morao znati voziti i jednom godišnje sevis odraditi, na 60.000 zameniti zupčasti kaiš (najveći troškovi) i najbitnije trebao si ih znati voziti. Taj ko je davao i 100 eura mesečno jednostavno ne zna da vozi. Za Ladu Nivu mi ovaj tvoj komentar nije jasan. Ovde si pisao drugačije ili mi se samo čini, ja je nisam vozio pa ne mogu suditi.
@bordzija
Za tebe evo moj predlog. Gde ćeš tim Suzukijem u lov na krupnu divljač, poješće ga medo. Ne znam uopšte zašto neko lovi, pusti životinje na miru, ni one ne diraju tebe.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač07.06.2021. u 08:59 - pre 34 meseci
Citat:
iculibrk: @Turmen
Verovatno nisi nikada vozio Yugo, pa živiš u zabludi. 100 eura mesečno za održavanje? Moji prvi automobili su bili zastave, Yugo i Skala. Ta auta si morao znati voziti i jednom godišnje sevis odraditi, na 60.000 zameniti zupčasti kaiš (najveći troškovi) i najbitnije trebao si ih znati voziti. Taj ko je davao i 100 eura mesečno jednostavno ne zna da vozi. Za Ladu Nivu mi ovaj tvoj komentar nije jasan. Ovde si pisao drugačije ili mi se samo čini, ja je nisam vozio pa ne mogu suditi..


Ako se neko navozao tih Zastavinih kršina, to sam ja.. Imao sam Yuga iz 89e, sestra imala Z 128 iz 1990e, jedno vreme sam vozao Pezejca kog sam nasledio od dede. I ćale je imao službenu Floridu i Z10, pa sam i njih probao. Mislim da se razumemo, u momentu kada sam ja vozio Yugića, on je tada bio uveliko tinejdžer, bio je u dobrom stanju, ali je jednom mesečno crkavalo nešto potrošno, neka gumica, neka spona, stalno neka popravka od 50e, pa auto radi nedelju dana, pa crkne nešto treće. Uopšte ne sumnjam da su ti Yugići bili upotrebljivi kao novi automobili, moj ćale ih je obožavao do te mere, da je odbio Ladu Samaru na poklon jer "je Yugo jede za doručak", ali jbga, u tom trenutku ga je pregazilo vreme i ja sam za mog Yuga voleo da kažem da noću smišlja kako će ujutru da me zeza.


Citat:
iculibrk: @Turmen Ovde si pisao drugačije ili mi se samo čini, ja je nisam vozio pa ne mogu suditi.


Pročitaj malo bolje videćeš da sam citirao kolegu :) Što se mene tiče, dva druga su vozila Ladu Nivu, doduše obojica su je kupila novu tamo neke 2008e godine, ja sam probao te dve Lajke i bile su solidne. Doduše tada su koštale oko 8000 - 9000e, znam da su bile skuplje od novog Fiat Punta ili Dačije Sandero, što sam ja lično shvatao za budalaštinu, ali njima su trebala kola za planinu, za vikendice na Kopu (drugi drug ima vikendicu u Delibaltskoj peščari) i jbga to im je vršilo posao. Ja Ladu preporučujem svima koji hoće da kupe auto za neku vikendicu, da auto bude tamo na vikendici, ne mora ni da se registruje, upali se jednom mesečno, provoza 10 - 15km po planini, sipa benzin / plin / zejtin i to je to.. U takvim okolnostima, mislim da exploatacija takvog auta ne košta mnogo. E sad ko hoće da vozi Ladu Nivu kao primaran auto, to je rupa bez dna, iz prostog razloga što to po BGu troši 20l na 100km ko dobar dan. Što sam ja voleo da kažem za Pezejca da "sam daje desni kad vidi pumpu"..

Citat:
iculibrk
@bordzijaZa tebe evo moj predlog. Gde ćeš tim Suzukijem u lov na krupnu divljač, poješće ga medo. Ne znam uopšte zašto neko lovi, pusti životinje na miru, ni one ne diraju tebe.


OK predlog, u subotu sam išao na noćnu vožnju biciklom u Smederevu i pored Dunava sam video pecaroša koji vozi Fronteru sa 3 vrata. Pitao sam ga kakav je, kaže da ga dosta vozi van asfalta i da nikada nije imao problem da se zaglavio negde i slično.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.179.*



+1450 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač07.06.2021. u 09:30 - pre 34 meseci
Ma krupnu divljač sam mislio svinja od sto kila na selu pa se istranžira u zamrzivač. Jedino bi me možea ribolov zanimao i tu ima lomatanja. Imao i ja keca 90tih nov je to bio sasvim solidan auto, isto kao i lada prvih 100 tkm si miran posle kreće raspad i popravljanje. Ili krećeš sam da nabavljaš alat i šrafiš ili si bogat pa plaćaš šlep i popravke.
Sve u svemu skrojili su taj frilender samo za pokazivanje da ne bude zablude. Kad ste videli lovca u takvom autu nikada. I još bmw motor unutra čista propast!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač07.06.2021. u 10:28 - pre 34 meseci
Citat:
bordzija: Sve u svemu skrojili su taj frilender samo za pokazivanje da ne bude zablude. Kad ste videli lovca u takvom autu nikada. I još bmw motor unutra čista propast!


Koliko sam skontao, taj Frilender je isto što i Tucsoni, SantaFeovi, Sportageovi, Kaškaii..Da citiram Milanovića "da imam mnogo para i dobru švalerku, možda bih joj kupio tako nešto". Ili da imam sina koji ne može da nađe devojku.

Hobi mi je biciklizam, volim da zglajznem sa asfalta s'vremena na vreme (sada mnogo manje nego ranije) i često sam naletao na lovce i ribolovce. Dominiraju Samuraj, pa Niva, često sam viđao neki autić, isprva nisam znao kako se zove (kasnije sam saznao da je Daihatzu Feroza) i jako je popularan Isuzu. Meni je Land Cruser možda najbolje terensko vozilo ikada proizvedeno za civilne potrebe, ali su dosta skupi, čak i oni matori koji sada imaju 30+ godina koštaju dosta, ako su u dobrom stanju.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač07.06.2021. u 11:55 - pre 34 meseci
Citat:
bordzija:
Ma krupnu divljač sam mislio svinja od sto kila

Ma onda može Jimny 1.3 opušteno. Nego ta od 100 kila nije dobra ni za kobasice, ni za slaninu. Prava roba je po meni oko 140 kila pa do 180.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač07.06.2021. u 12:46 - pre 34 meseci
A treba mu dobar gepek za nazimče. U toj Jimnya jedva može da stane kesa iz maxija, mi na moru smo morali da se potrudimo da spakujemo nešto piva i klope.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.179.*



+1450 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač07.06.2021. u 13:39 - pre 34 meseci
Da ali ta tojota stara 30 godina košta 7000 evra :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač07.06.2021. u 13:52 - pre 34 meseci
To ti pričam.

Nađoh jednu za 5k

https://www.polovniautomobili....arch-normal&position_ref=6

A ima i ovo za 6500e :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.179.*



+1450 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač08.06.2021. u 11:17 - pre 34 meseci
Izgleda da je duster prava kombinacija za vikendicu i grad koliko mi se čini, svi kažu da je ozbiljnija od većine tih šatro suv vozila. Cena joj se kreće od 3-4 soma pa na gore što je prihvatljivo rekao bih. Svi koje znam da teraju rumunski točak su prezadovoljni 🤔

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač08.06.2021. u 14:23 - pre 34 meseci
Kada sam na 1500m nadmorske visine naleteo na gorsku službu spasavanja u Dusteru, baš sam se iznenadio.. I pitao ih skroz su zadovoljni.

Ma da, mogu da se nađu dobri za 5000e (2011, 2012o - a pre neki dan sam okačio Land Cruser star 30god za te pare). Mislim većinu potreba poštenog čoveka može da zadovoljni, vožnju po makadamu, po lošim putevima, po usponima, uzbrdicama. Kome treba za neke ekstremnije uslove, taj koristi traktor ili neku amfibiju koja košta 30000e. I ja vozim po planini domaći bajs, koji ne vredi ni 200e, a zna se koliko koštaju dobri mountain bike-ovi sa punom suspenzijom, skuplji su od Lade Nive. Ali džaba sve, kada mi ne treba, za Adu, Košutnjak, Avalu, Kosmaj, makadame u okolini Smedereva, odličan je..
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.179.*



+1450 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač08.06.2021. u 21:19 - pre 34 meseci
Po meni to je najviše za najmanje para u tom segmentu a može i da se zađe u vukoebinu. Možeš misliti kako je njima i majstorima svanulo kada su prešli sa lade nive na ovo?!??nebo i zemlja.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač09.06.2021. u 10:15 - pre 34 meseci
Ladu je pogodio sindrom Zastave Kragujevac (ili je Zastavu pogodio sindrom Lade). Obe firme su krenule kao copy paste Fiata (da rade licencirane modele) i obe firme su ostale zaglavljene u vremenu i prostoru, što je kao posledicu toga donelo da im 2008e godine sa trake silaze klotare bez serva, klime, električnih podizača, istog dizajna kao da su proizvedene 80ih, lošije bezbednosti nego one iz 80ih (više plastike), zastarelih motora, koji troše kao tenkovi, dime kao prosečna termoelektrana.. I koštaju - u najmanju ruku kao moderni automobili ili su tek, neznatno jeftiniji.

Duster i Lada Niva su u poslednjih 10godina konkurencija, isto koštaju, a razlika je.. pa jasna svakom ko ima dva oka u glavi i dovoljan iq da uoči razliku. Znači pričamo o rumunskom niskobudžetnom tenku, a ne o premium modelu. Mislim i Dačija je generalno mnogo bolja od svojih parnjaka iz Lade (Logan bolji od one 110ke, Sandero bolji od Kaline, Duster bolji od Nive)

Da se razumemo, ja bih prvi otišao u salon i kupio novu Ladu Nivu za 9000 - 10000e. a da bi se to desilo ta Lada Niva mora da bude:

1) Ekonomična - da troši drastično manje od svog starijeg brata od pre 30godina.
2) Bezbedna - da ima kvalitetnije vešanje, ogibljenje od svog starijeg brata od pre 30god.
3) Da ima adekvatan spisak opreme - servo, klimu, abs, el podizače stakla, tempomat, senzore i sve džidže u skladu sa godinom proizvodnje.
4) Da ima vidljiv napredak u dizajnu - da nije ista ona kutija od pre 30godina, samo sa dodatnim slojem farbe i malo dodatne plastike (vidi sliku)

A s obzirom da su vremenske kapsule - ako mi ikada bude zatrebala Lada Niva, kupiću neku krdžu od 500e, daću još toliko limaru da je zakrpi i još 500e majstoru da je utegne i voila - za 1500e ću imati nešto približno onome što košta 10000e novo.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6769
87.116.179.*



+1450 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač09.06.2021. u 10:19 - pre 34 meseci
Vidi se da nikada nisi imao ladu hehehe naivno moram da priznam. Tu nema sredio sam i miran sam, to se jednostavno non stop kvari, kao dragstor! Ili sam šrafiš i propadaš ili u pola godine bankrotiraš totalno. Stalno se isti delovi raspadaju ma šta ti radio. Gepek ti se polako pretvara u magacin rezervnih delova! O daljem putu možeš samo da maštaš.

Brzo ta cifra pretekne cenu novog automobila veruj mi. Pratio sam održavanje jedne lade koja je na 75.000 km u par nedelja progutala 1000 evra bednih ruskih delova iz male privrede samo da može se kotrlja. Sporadično su to kvarovi po 100 evra. Na sve to istruli komplet brzinom svetlosti! Usput su tu i lakše havarije tipa glave motora i dihtunga koje su sasvim normalna pojava. Jednom rečju horor!

Ja mogu da potpišem da je lada skuplja za održavanje od bilo kog novog audija ili mercedesa.

Sa druge strane troši ko tenk!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač09.06.2021. u 11:18 - pre 34 meseci
S' kojom si se to Ladom ti tako usrećio? Samara?? (čini mi se da sam video na jednoj temi)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Suzuki Jimny 1.3 za vikendicu i odlazak u lov na krupnu divljač

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 25284 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.