Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5972 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirko994
Mirko Vucinic
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 345750
Poruke: 17
62.4.57.*



Profil

icon Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost10.11.2020. u 17:47 - pre 41 meseci
Zdravo kako ste.Imam problem sa golf 2 1.3 motor.Vec duze vrijeme gubim vodu,sto je interesantno kad radi u leru kazaljka prodje lampicu za temp za debljinu kazaljke i tada pusta ternostat i pali se ventilator.Medjutim kad vozim kazaljka ide dosta preko,ja tada stanem i provjerim crijeva i vidim da termostat jos nije pustio,da nije problem sa vodenom pumpom,kao da pri opterecenju ne moze da izgura protok i kad stanem na leru crijevo pocinje da topli.Nisam majstor ali po mome ili je vodena pumpa ili dihtung glave.Danas sam ga tobos ozracivao i kad voda dostigne onu rupicu na prelivnoj posudi stvaraju se baloncici.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 09:05 - pre 41 meseci


Zar se Golf 2 jos vozi po Crnoj Gori? ....Pa s obzirom da nisi majstor, ti ces ipak morati da odes do pravog majstora. Svi ovi simptomi, gubitak tecnosti, dizanje temerature pri opterecenju, mehurici u tecnosti idu u prilog i vodenoj pumpi i dihtungu glave a sobzirom na godiste automobila i predjenu kilometrazu treba pregledati i prohodnost i stanje velikog i malog hladnjaka...Znaci, jedan kompletan pregled. Ja licno sumljam na osnovu ovoga da je u pitanju najpre dihtung glave, ali kad se to proveri i zameni sa njim bi trebalo staviti i novu pumpu i novi termostat i prekontrolisati ili zameniti i hladnjake...Jer tebe tu najvise "kolju" godine automobila i razni "krokodili" koji u sistemu obitavaju....
 
Odgovor na temu

Mirko994
Mirko Vucinic
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 345750
Poruke: 17
62.4.57.*



Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 09:41 - pre 41 meseci
Vozi se golf jos uvijek ono dobro me sluzi stvarno nisam imao problema sa njim.Samo ne znam vise sta mu je sa vodom znaci sve kao da funkcionise na leru dobro ali cim je u pokretu dize se temp i ne otvara termostat zsto sam mislio da je do pumpe.da li se moze ispitati pumpa.e da zaboravio sam da kazem da kad se desi to da ode kazaljka desno tada kao da gubi grijanje u kabini nisam siguran ali mislim da je tako nesto povezano inace kad je sve u redu grijanje dobro radi.
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 11:57 - pre 41 meseci
Jedino što mogu da pretpostavim da je na autu tog godišta došlo do sledećeg redosleda kvarova.
Usled starosti ili neredovne zamene rashladne tečnosti termostat je počeo da glavi.
Došlo je do pregrevanja motora u nekoj situaciji i probio je dihtung na glavi motora. (Duhtung progori što od pregrevanje što od starosti)
E sad jedino privremeno što možeš da uradiš da staviš nov termostat. Na golfu se lako menja čak ne moraš ni da ispustaš antifriz.
Ali usled kontakta sa starom rashladnom tečnošću koja dugo nije menjana (antifriz postaje korozivan pretvara se u kiselinu i promeni boju, zamuti se) novi termostat će brzo da ti zariba. Neće ni 6 meseci da izgura.
Ako gubi vodu na semeringu vodene pumpe do se lako golim okom vidi.
Proveri kad se motor zagreje da li u dilatacionoj posudi ima mehurića. Ako ih ima posebno kad tururaš motor onda je dihtung sigurno probio.
Mehurići ne smeju da se javljaju ako je dihtung na glavi ispravan.
Glavu moraš kod majstora da središ. Obavezno ravnanje glave zamena gumica ventila i obrada sedišta ventila. Nije to neki veliki kvar i to je od 50-100eura da se sredi za jedno popodne.
Obavezno zameni gumice osetićeš sigurno na potrošnji ulja.
 
Odgovor na temu

Mirko994
Mirko Vucinic
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 345750
Poruke: 17
62.4.57.*



Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 12:10 - pre 41 meseci
Citat:
sdurut: Jedino što mogu da pretpostavim da je na autu tog godišta došlo do sledećeg redosleda kvarova.
Usled starosti ili neredovne zamene rashladne tečnosti termostat je počeo da glavi.
Došlo je do pregrevanja motora u nekoj situaciji i probio je dihtung na glavi motora. (Duhtung progori što od pregrevanje što od starosti)
E sad jedino privremeno što možeš da uradiš da staviš nov termostat. Na golfu se lako menja čak ne moraš ni da ispustaš antifriz.
Ali usled kontakta sa starom rashladnom tečnošću koja dugo nije menjana (antifriz postaje korozivan pretvara se u kiselinu i promeni boju, zamuti se) novi termostat će brzo da ti zariba. Neće ni 6 meseci da izgura.
Ako gubi vodu na semeringu vodene pumpe do se lako golim okom vidi.
Proveri kad se motor zagreje da li u dilatacionoj posudi ima mehurića. Ako ih ima posebno kad tururaš motor onda je dihtung sigurno probio.
Mehurići ne smeju da se javljaju ako je dihtung na glavi ispravan.
Glavu moraš kod majstora da središ. Obavezno ravnanje glave zamena gumica ventila i obrada sedišta ventila. Nije to neki veliki kvar i to je od 50-100eura da se sredi za jedno popodne.
Obavezno zameni gumice osetićeš sigurno na potrošnji ulja.


Termostat sam skoro promenio i nista opet isto,kad temp ode udesno onda malo izbaci na cep,to se desavq u toku voznje.Na vodenoj pumpi nista ne kaplje sve sam to gledao kad sam stao a temp bila velika.vjerovatno je dihtung jer vidim baloncice posebno sa dna ekspanzione posude gdje je crijevo na dnu.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 13:27 - pre 41 meseci
Citat:
Mirko994: Termostat sam skoro promenio i nista opet isto,kad temp ode udesno onda malo izbaci na cep,to se desavq u toku voznje.Na vodenoj pumpi nista ne kaplje sve sam to gledao kad sam stao a temp bila velika.vjerovatno je dihtung jer vidim baloncice posebno sa dna ekspanzione posude gdje je crijevo na dnu.


Ma, to ti je dihtung 100%...E sad... tu ce morati nov duhtung, ravnanje glave, sredjivanje ventila, nove gumice i vodjice ventila...preporuka je nova pumpa i nov termostat (ali zbog troskova mozda i mogu da se provuku do prve prilike)...a, bice tu jos i novi zupcasti kais, novi semerinzi na bregastoj...
 
Odgovor na temu

Mirko994
Mirko Vucinic
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 345750
Poruke: 17
62.4.57.*



Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 13:46 - pre 41 meseci
Citat:
pajapop: Ma, to ti je dihtung 100%...E sad... tu ce morati nov duhtung, ravnanje glave, sredjivanje ventila, nove gumice i vodjice ventila...preporuka je nova pumpa i nov termostat (ali zbog troskova mozda i mogu da se provuku do prve prilike)...:Da, bice tu jos i novi zupcasti kais, novi semerinzi na bregastoj...


Uh bas si me obradovao,koliko bi to ispalo otprilike para,sad ce mi i registracija znaci tu oko 300 ne vjerujem ispod.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.133.128



+333 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 16:51 - pre 41 meseci
Ili dihtung glave ili je glava popustila.
Kad udje vazduh u sistem, upravo se ponasa tako.
Kad vozis termostat je zatvoren i tu oko njega se nakupi vazduha.
Taj vazduh izoluje termostat i on ne mjeri pravu temperaturu a okolni vazduh dok ides ga dodatno hladi.
Ako nemas para da odmah sredis probaj fazon.
Na pecurci termostata izbusis rupicu 2-3 mm. To ce pomoci da se odzraci termostat i nece biti problema pri voznji.
Nus pojava je da ce nizbrdo padati temperatura, ali jbg.
 
Odgovor na temu

Mirko994
Mirko Vucinic
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 345750
Poruke: 17
62.4.57.*



Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 17:31 - pre 41 meseci
Citat:
veselinovic: Ili dihtung glave ili je glava popustila.
Kad udje vazduh u sistem, upravo se ponasa tako.
Kad vozis termostat je zatvoren i tu oko njega se nakupi vazduha.
Taj vazduh izoluje termostat i on ne mjeri pravu temperaturu a okolni vazduh dok ides ga dodatno hladi.
Ako nemas para da odmah sredis probaj fazon.
Na pecurci termostata izbusis rupicu 2-3 mm. To ce pomoci da se odzraci termostat i nece biti problema pri voznji.
Nus pojava je da ce nizbrdo padati temperatura, ali jbg.

Pa mislio sam da maknem termostat mada i ovo rupicom nije losa ideja samo ce sad zima a ja imam i plin,rekao mi je neko da nije bas preporucljivo jer valjda treba isparivacu topla voda.U ove dvije nedjelje cu znat ocu li imat para za to mora se to sredit nema sto.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9440
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 19:23 - pre 41 meseci
Ni u kom slučaju ne sme da ima mehurića u rashladnoj tečnosti. Mislim, OTKUD (!?!) vazduh u rashladnoj tečnosti? Samo i jedino iz cilindara - preko lošeg dihtunga.
I ostali simptomi se ukalapaju u mozaik: kad radi na leru, niski su obrtaji i nije toliko veliki pritisak gasova u cilindru, i ne ulazi vazduh u rashladni sistem, i nema pojave koju je opisao Veselinovič.
Kad voziš, naravno, veći gas, veći pritisak gasova.

Rupica od 2-3 mm neće previše da utiče na temperaturu rashladne tečnosti, a biće dovoljna da termostat ne bude "izolovan" u vazduhu.
Skroz druga priča je da ti potpuno izvadiš termostat. Tad - nema grejanja zimi.

Ali, pazi, izgoreo dihtung ima tendenciju da bude sve lošiji i lošiji. Neće se to popraviti samo od sebe, već naprotiv! Ako sad, trenutno nemaš para za opravak, svakako planiraj u narednih mesec-dva.
Inače, rizikuješ mnogo gore stanej glave motora, klipova, karika i ostalog.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Mirko994
Mirko Vucinic
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 345750
Poruke: 17
62.4.57.*



Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 19:37 - pre 41 meseci
Citat:
Java Beograd: Ni u kom slučaju ne sme da ima mehurića u rashladnoj tečnosti. Mislim, OTKUD (!?!) vazduh u rashladnoj tečnosti? Samo i jedino iz cilindara - preko lošeg dihtunga.
I ostali simptomi se ukalapaju u mozaik: kad radi na leru, niski su obrtaji i nije toliko veliki pritisak gasova u cilindru, i ne ulazi vazduh u rashladni sistem, i nema pojave koju je opisao Veselinovič.
Kad voziš, naravno, veći gas, veći pritisak gasova.

Rupica od 2-3 mm neće previše da utiče na temperaturu rashladne tečnosti, a biće dovoljna da termostat ne bude "izolovan" u vazduhu.
Skroz druga priča je da ti potpuno izvadiš termostat. Tad - nema grejanja zimi. :D

Ali, pazi, izgoreo dihtung ima tendenciju da bude sve lošiji i lošiji. Neće se to popraviti samo od sebe, već naprotiv! Ako sad, trenutno nemaš para za opravak, svakako planiraj u narednih mesec-dva.
Inače, rizikuješ mnogo gore stanej glave motora, klipova, karika i ostalog.


A znam to se mora popraviti samo me cudi par ljudi koje se kao razumiju u auta su mi rekli da nije dihtung izgleda nemaju pojma.Ma brige mene za grejanje u kabinu mogu ja i bez toga samo ne bi se to dobro odrazilo na motor vjerovatno jer tesko da bi dostizao radnu temp a pogotovo sto imam plin sve bi to hladno bilo.Samo ne znam bas dje da probusim rupu moracu nac nekoga ko je to radio.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 20:56 - pre 41 meseci
Dzaba ti to radis, cak i da nadjes nekog koji ce to da ti uradi. Problem ce i dallje biti isti, stim sto ces na kraju morati da kupis i novi termostat...jer ovaj ti je vec nov koliko sam ukapirao. Ti imas problem sa dihtungom glave, probijanjem..verovatno imas i gubitak kompresije. To pregrevanje je od toga i tu nema mnogo filoyofije i eksperimentisanja. U svakom slucaju, moras otici do pravog majstora, koji ce na licu mesta da utvrdi do cega je rec, a ne ovako...komsijski...pa "igranka bez prestanka"....
 
Odgovor na temu

Mirko994
Mirko Vucinic
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 345750
Poruke: 17
62.4.57.*



Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 20:58 - pre 41 meseci
A znam,znam
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.133.128



+333 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost11.11.2020. u 21:12 - pre 41 meseci
Aaaa imas plin.
E pa onda se nadaj da je glava izgorila. Prije nego dihtung.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9440
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost12.11.2020. u 07:40 - pre 41 meseci
Citat:
Mirko994: ...samo me cudi par ljudi koje se kao razumiju u auta su mi rekli da nije dihtung izgleda nemaju pojma.

Mom tastu je na Pežou 307 1.6 napuko aluminijumski blok motora.

Sve slično kao i kod tebe, ali kad se da makar malo jači gas - iz prelivne psude za rashladnu tečnost krene da izlazi voda (potiskuju je gasovi), iscuri oko pola litara, a posle - bukvalno, kao da ključa - buć buć mehurići. Kontinualno, bez prekida.
Dođe tast kod mene, pita za savet "šta bi moglo biti" - ja kažem dihtung. (OK, nije mi palo na pamet da može da pukne blok) Jer, jedno je pitanje: ODAKLE GASOVI U RASHLADNOJ TEČNOSTI ?!
Ja to ne mogu da servisiram, naravno i ode on u servis.

Majstori ( budale) u servisu:
- skidali hladnjak, prali ga i čistili
- skidali ventilator hladnjka, testirali, menjali termoprekidač
- zamenili vodenu pumpu
- zamenili termostat

I sve to naplatili! I ubedili matorog čoveka da je sve u redu i da će ubuduće motor lepo da se hladi.
Dođe on kod mene sutra i kaže (onako ubeđen): mislim da mi sad bolje hladi, ali opet gubi tečnost i "ključa" u prelivnoj posudi.

Zamisli ti, da u servisu u Zemunu, šatro renomiranom, specijalizovanom za Pežo (nije ovlašćeni) urade to klijentu, naplate, i potpuno iskuliraju što i dalje "ključa" u prelivnoj posudi, kažu, "nije to bitno"!!!





Uzgred, nadam se da tebi nije napukao blok.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Mirko994
Mirko Vucinic
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 345750
Poruke: 17
62.4.57.*



Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost12.11.2020. u 09:08 - pre 41 meseci
I ja se nadam,ali pun k.... majstora brate.Ja se ne razumijem nesto ali evo makar citam po forumima interesujem se,samo nisam pri parama tj imam nekih bas precih stvari ali svakako cu se raspitat ko radi te digtunge i glave.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost12.11.2020. u 12:27 - pre 41 meseci
Postoji u bolje opremljenim servisima co2 test, to je test na prisustvo gasova
ali kod tebe je ocigledno ako ima mehurica da ih stvaraju gasovi, samo sto kada dodje do toga to niko ne zeli da prizna.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Mirko994
Mirko Vucinic
Podgorica,Crna Gora

Član broj: 345750
Poruke: 17
62.4.57.*



Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost12.11.2020. u 14:19 - pre 41 meseci
Koliko bi kostalo da se to uradi,bi li bilo preko 100e
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost12.11.2020. u 14:38 - pre 41 meseci
Testiranje na co2?

oko 1500-2000din
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost12.11.2020. u 17:32 - pre 41 meseci
Bez otvaranja motara ne može se znati da li je samo dihtung ili je glava porozna ili je napukao blok. Vozeći auto u ovakvom neispravanom stanju, koji diže temperaturu lako možeš da napraviš još veći kvar.
Veoma brzo ovaj kvar će da eskalira i ostaviće te negde na putu. Meni je pre 10 godina probio dihtung na autoputu Beograd Novi Sad. Počeo je da kulja beo dim tako da su u obe trake autoputa vozila morala da se zaustavje jel od dima se nije video put. E sad srećom bio sam na samom ulasku u NS. Uspeo sam da se dovučem na 2 cilindra nekako do prvog isključenja. Auto je pomešao ulje i vodu. Isterao 50% antifriza. Srećom bio je samo dihtung koji sam sredio u Novom Sadu. Srećom nije bio veći kvar. Tako da te ubrzo ovo sleduje što se meni desilo. Raspitaj se za nekog proverenog majstora i što pre to rešavaj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf 2 1.3 trosi rashladnu tecnost

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5972 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.