Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na gas - iskustva

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na gas - iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25667 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

puntoo
Šabac

Član broj: 68120
Poruke: 415
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva14.02.2021. u 16:06 - pre 37 meseci
Ode ti sve kroz odžak,uzeh račune od ove grejne sezone da pogledam nisam odavno računao potrošnju,ovako izgleda
Oktobar-66 m3
Novembar-120 m3
Decemar-220 m3
Januar mi još nije stigao račun,ova godina malo specifična korona nas uterala u kuću a i noću grejemo više nego obično 20 C,dnevna 23C
Mislim da je ova potršnja koju sad imam dosta velika oko 110kw/m2,preporuke su da bude oko 70kw/m2 a naj noviji standard EU je 30kw po metru kvadratnom
ogrevne površine.

[Ovu poruku je menjao puntoo dana 14.02.2021. u 17:17 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao puntoo dana 14.02.2021. u 17:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

08sale82

Član broj: 266352
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva16.02.2021. u 09:53 - pre 37 meseci
Da li neko zna kakav nagib radijator treba da ima, ako su cevi ovako izvedene ?

 
Odgovor na temu

puntoo
Šabac

Član broj: 68120
Poruke: 415
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva16.02.2021. u 18:39 - pre 37 meseci
Nagib treba da bude kao na sl.1
 
Odgovor na temu

08sale82

Član broj: 266352
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva17.02.2021. u 13:52 - pre 37 meseci
Hvala na odogovoru. Ne zamerite, ali moram da Vas pitam. Sa kojom preporukom ili iskustvom to tvrdite ?

Nemam neki veliki problem sa tim. Imam dva takva "potopljena" radijatora u kući, u jednoj sobi. Postavljeni su horizontalno pre 30 godina. I radili su ekstra, kada nisu korišćena sva grejna tela u sistemu. Međutim sada kada su svi radijatori grejali (još je u međuvremenu dodat jedan u pomoćnoj zgradi) nisu grejali. Pritisak u sistemu je 1,8 bara. Kotao na gas Chaffoteaux & Maury Celtic 2.20FF RSc.

Ja povećam brzinu pumpe sa prve 50W na drugu 70W i grejali extra. Pri tome bilo mi logično da treba da budu u polažaju 3, jer su tako u skladu sa položajem cevi koje ih napajaju. Voda iz vruće se spušta, a u hlanoj penje. Uspeo sam možda neznatno da jedan postavim u polažaj 3, ali skoro da nije. I grejao je. To je poslednji u sistemu.

Međutim kad je zahladnelo napolju opet ne greju. Ja povećam na treću brzinu 95W i izbalansiram neke radijatore gde sam mogao (zapekli ventili). Posle toga bliži kotlu greje dobro. Malo sam i njega prigušio na donji ventil, ne bi li ukrao malo protoka za ovaj drugi poslednji. A on greje u zavisnosti koliko i ako smanjim neke druge u sistemu.

U "potopljenom" radijatoru ne može da se skupi vazduh pa je meni najlogičniji nagib 3, a bio je horizontalan 2. Pitam da vidim, ali očigledno nije stvar u tome.

Imam i kotao na čvrsto gorivo Sime Solida gusani sa člankovima. Znam da kod njega ovih problema ne može da bude, pošto on u sebi ima 30 l vode. Voda u sistemu ga bukvalno hladi. Dok ovaj na gas nema ništa vode u njemu. Voda samo prolazi kroz vijugavu cev iznad goronika. Smatram da je stvar u nedostatku vode. Uzgred i kod onih, koji dobro greju, povratna cev je praktično hladna. A polazna temp iz kotla je bila i 80 C.

 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.astratelekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva17.02.2021. u 14:48 - pre 37 meseci
Citat:
08sale82: Hvala na odogovoru. Ne zamerite, ali moram da Vas pitam. Sa kojom preporukom ili iskustvom to tvrdite ?

Nemam neki veliki problem sa tim. Imam dva takva "potopljena" radijatora u kući, u jednoj sobi. Postavljeni su horizontalno pre 30 godina. I radili su ekstra, kada nisu korišćena sva grejna tela u sistemu. Međutim sada kada su svi radijatori grejali (još je u međuvremenu dodat jedan u pomoćnoj zgradi) nisu grejali. Pritisak u sistemu je 1,8 bara. Kotao na gas Chaffoteaux & Maury Celtic 2.20FF RSc.

Ja povećam brzinu pumpe sa prve 50W na drugu 70W i grejali extra. Pri tome bilo mi logično da treba da budu u polažaju 3, jer su tako u skladu sa položajem cevi koje ih napajaju. Voda iz vruće se spušta, a u hlanoj penje. Uspeo sam možda neznatno da jedan postavim u polažaj 3, ali skoro da nije. I grejao je. To je poslednji u sistemu.

Međutim kad je zahladnelo napolju opet ne greju. Ja povećam na treću brzinu 95W i izbalansiram neke radijatore gde sam mogao (zapekli ventili). Posle toga bliži kotlu greje dobro. Malo sam i njega prigušio na donji ventil, ne bi li ukrao malo protoka za ovaj drugi poslednji. A on greje u zavisnosti koliko i ako smanjim neke druge u sistemu.

U "potopljenom" radijatoru ne može da se skupi vazduh pa je meni najlogičniji nagib 3, a bio je horizontalan 2. Pitam da vidim, ali očigledno nije stvar u tome.

Imam i kotao na čvrsto gorivo Sime Solida gusani sa člankovima. Znam da kod njega ovih problema ne može da bude, pošto on u sebi ima 30 l vode. Voda u sistemu ga bukvalno hladi. Dok ovaj na gas nema ništa vode u njemu. Voda samo prolazi kroz vijugavu cev iznad goronika. Smatram da je stvar u nedostatku vode. Uzgred i kod onih, koji dobro greju, povratna cev je praktično hladna. A polazna temp iz kotla je bila i 80 C.

Kad je radijator potopljen nije bitno u kom je polozaju...
Kod kotla na gas pumpa uvek treba da bude na max brzini..
Kod tebe je nedostatak protoka kroz gasni kotao posto ti greju radijatori kad zalozis kotao na cvrsto gorivo..
Dakle,,problem sa brojem obrtaja pumpe gasnog kotla,trokraki ventil bajpasira,necistoca u izmenjivacu,necistoca u hvatacu...
 
Odgovor na temu

puntoo
Šabac

Član broj: 68120
Poruke: 415
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva17.02.2021. u 17:36 - pre 37 meseci
Broj 1 jer na suprotnoj strani od cevi treba da stoji odzračni ventil.Skupi se vazduh pa napravi vazdušni čep,kad povećaš brzinu protoka voda probije kad smanjiš opet isto.
Grejem se 7 god. na gas pumpa je na srednjem položaju tako je farički podešeno.
 
Odgovor na temu

08sale82

Član broj: 266352
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva17.02.2021. u 18:32 - pre 37 meseci
Citat:
puntoo:
Broj 1 jer na suprotnoj strani od cevi treba da stoji odzračni ventil.Skupi se vazduh pa napravi vazdušni čep,kad povećaš brzinu protoka voda probije kad smanjiš opet isto.
Grejem se 7 god. na gas pumpa je na srednjem položaju tako je farički podešeno.

Naravno da stoji ozračni ventil. Nisam ga nacrtao. Ne može u tim radijatorima da se stvori vazduh. Barem ga ja nisam nikada registrovao. A otvarao sam ozračni i ove zime par puta, zbog opisanog problema. To je kao sistem sa gornjim razvodom. Kod takvog sistema vazduh se ispušta iznad grejnih tela. Ima ovde da se pročita klik
Kod mene je postavljeno horizontalno. Možda sam jedan mizerno pomerio ka 3. Nije stvar u tome, već u protoku. Kada je 30% ostalih grejnih tela zatvoreno, greju bez problema.
Ove sezone nije se stvorilo ni malo vazduha u sistemu. Kad su cevi isppod radijatora (donji razvod) onda je pozicija 1 obavezna. Grejem se na gas 25 godina.

[Ovu poruku je menjao 08sale82 dana 17.02.2021. u 19:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao 08sale82 dana 17.02.2021. u 19:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

08sale82

Član broj: 266352
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva17.02.2021. u 18:48 - pre 37 meseci
Citat:
mali genije:
Kad je radijator potopljen nije bitno u kom je polozaju...
Kod kotla na gas pumpa uvek treba da bude na max brzini..
Kod tebe je nedostatak protoka kroz gasni kotao posto ti greju radijatori kad zalozis kotao na cvrsto gorivo..
Dakle,,problem sa brojem obrtaja pumpe gasnog kotla,trokraki ventil bajpasira,necistoca u izmenjivacu,necistoca u hvatacu...

Drago mi je da se javio profesionalac, ako se ne varam. Sigurno da mu posle 25 sezona treba čišćenje. Da li treba više vode i da li bi čišćenje u tom slučaju pomoglo, ne znam. Da povećavam pritisak ne bi valjalo. Inače na povratni vod je postavljen ekspanzioni sud od 30l zbog kotla na čvrsto gorivo, tako da u potpunosti apsorbuje potencijalno povećanje pritiska usled zagrevanja.

Pumpa je na max brzini. Zamenio sam je pre godinu i po dana. Isotherm original zamenska za njih. Radilo je sasvim ok i na prvoj brzini do pre par nedelja.

Sanitarna voda nije priključena. Da li bi u ovom slučaju priključenje sanitarne vode pomoglo u smislu povećanja količine vode ?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.astratelekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva17.02.2021. u 21:37 - pre 37 meseci
Citat:
puntoo:
Broj 1 jer na suprotnoj strani od cevi treba da stoji odzračni ventil.Skupi se vazduh pa napravi vazdušni čep,kad povećaš brzinu protoka voda probije kad smanjiš opet isto.
Grejem se 7 god. na gas pumpa je na srednjem položaju tako je farički podešeno.

To sto se grejes 7god na gas ne znaci da poznajes materiju, tvoja teorija oko vazduha u potopljenom sistemu ne pije vode...ja za preko 15god. servisiranja nisam se susreo sa kotlom kome pumpa nije na max brzini bez obzira na proizvodjaca i model tako da......ne bih dalje komentarisao
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.astratelekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva17.02.2021. u 21:40 - pre 37 meseci
Citat:
08sale82:
Citat:
mali genije:
Kad je radijator potopljen nije bitno u kom je polozaju...
Kod kotla na gas pumpa uvek treba da bude na max brzini..
Kod tebe je nedostatak protoka kroz gasni kotao posto ti greju radijatori kad zalozis kotao na cvrsto gorivo..
Dakle,,problem sa brojem obrtaja pumpe gasnog kotla,trokraki ventil bajpasira,necistoca u izmenjivacu,necistoca u hvatacu...

Drago mi je da se javio profesionalac, ako se ne varam. Sigurno da mu posle 25 sezona treba čišćenje. Da li treba više vode i da li bi čišćenje u tom slučaju pomoglo, ne znam. Da povećavam pritisak ne bi valjalo. Inače na povratni vod je postavljen ekspanzioni sud od 30l zbog kotla na čvrsto gorivo, tako da u potpunosti apsorbuje potencijalno povećanje pritiska usled zagrevanja.

Pumpa je na max brzini. Zamenio sam je pre godinu i po dana. Isotherm original zamenska za njih. Radilo je sasvim ok i na prvoj brzini do pre par nedelja.

Sanitarna voda nije priključena. Da li bi u ovom slučaju priključenje sanitarne vode pomoglo u smislu povećanja količine vode ?

Gasni kotao nije kao ostali kotlovi,nije mu potrebna velika kolicina vode zbog njegove efikasnosti,,sanitarna voda nema nikakve veze sa grejanjem;-).....zovi nekog servisera nek ti ispere pumpom izmenjivac.....red bi bio da ga iznenadis posle toliko vremena;-)
 
Odgovor na temu

08sale82

Član broj: 266352
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva17.02.2021. u 22:04 - pre 37 meseci
Citat:
mali genije:Gasni kotao nije kao ostali kotlovi,nije mu potrebna velika kolicina vode zbog njegove efikasnosti,,sanitarna voda nema nikakve veze sa grejanjem;-).....zovi nekog servisera nek ti ispere pumpom izmenjivac.....red bi bio da ga iznenadis posle toliko vremena;-)

Hoću. Hvala. Pa jeste li Vi taj ? Dajte neki kontakt da imam u pp, ako jeste.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.astratelekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva18.02.2021. u 07:36 - pre 37 meseci
Citat:
08sale82: Hoću. Hvala. Pa jeste li Vi taj ? Dajte neki kontakt da imam u pp, ako jeste.

Moraces potraziti nekog drugog.........guzva ;-)
 
Odgovor na temu

08sale82

Član broj: 266352
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva18.02.2021. u 09:48 - pre 37 meseci
Citat:
mali genije:Gasni kotao nije kao ostali kotlovi,nije mu potrebna velika kolicina vode zbog njegove efikasnosti,,sanitarna voda nema nikakve veze sa grejanjem;-).....zovi nekog servisera nek ti ispere pumpom izmenjivac.....red bi bio da ga iznenadis posle toliko vremena;-)

Jel to znači i da se ova cevka ispere od nečistoća (kamenca) ?


Ja to svakako ne bi radio dok ne prođe sezona. Odakle ste ?


 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.astratelekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva18.02.2021. u 16:48 - pre 37 meseci
Citat:
08sale82: Jel to znači i da se ova cevka ispere od nečistoća (kamenca) ?


Ja to svakako ne bi radio dok ne prođe sezona. Odakle ste ?

Ta zaokruzena cevka predstavlja izmenjivac toplote koji treba oprati....mada bi trebalo kompletno sve u njemu servisirati
obzirom na to koliko je mator.
Ja sam iz okoline Panceva..
pozdrav
 
Odgovor na temu

giga545
Nis

Član broj: 170629
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva06.04.2021. u 16:32 - pre 36 meseci
Postovani forumasi, u planu je promena nacina centralnog grejanja sa cvrstog goriva na gas uz mogucnost grejanja sanitarne vode. Laik sam, pa mi je svaki savet dobrodosao. U pitanju je kuca, prizemlje + sprat + potkrovlje, ukupna povrsina oko 200 kvadrata. Kuca ima debljinu zida oko 50 cm, blok(monta)+heraklit (stiropor debjine 10 cm sa opiljcima cementa sa obe strane)+puna cigla, drvena Lesnina stolarija koja i dalje dobro dihtuje iako je 30god stara, potkrovlje povrsine oko 60 kvadrata treba da se izoluje po svim pravilima za mesec dana.
Potrebni su mi odgovori na sledeca pitanja:
- Koji tip kotla uzeti, konvencionalni ili kondenzacioni? Da li ce se kroz bolje iskoriscenje gasa isplatiti razlika u ceni kondenzacionog kotla u odnosu na konvencionalni?
- Koju snagu kotla uzeti 24kW ili 28kW uzimajuci u obzir strukturu kuce?
- Koju marku izabrati? Uloziti vise novca u premium brendove Vaillant, Bosch ili se opredeliti za Ferroli, Protherm?
- Da li se isplati grejanje sanitarne vode na gas u poredjenju sa grejanjem iste preko bojlera na struju?
- Da li treba ocekivati vise od 100.000 rsd za utrosak gasa na nivou grejne sezone, sa prosecnom temp od 22C preko dana i nekih 19-20C u nocnom rezimu?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Pele78
magacioner
Vojvodinasume
Kovin

Član broj: 346056
Poruke: 3
178.79.16.*



Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva06.04.2021. u 17:53 - pre 36 meseci

Da Vam prenesem moja iskustva, a imao sam ista pitanja tj istu dilemu i nisam dobio skoro nikakv odgovor.

Moja kuća je površine od oko 180, 10cm stiropor i ok drvena novija stolarija duplo i troduplo staklo.

Kupio sam Remehu kondezaciju Tzeru 28kw. Nisam hteo da dam jos 50.000 više za premium proizvodjače jer mislim da je i ovo ok neka zlatna sredina. Mislim da su aluminijum silicijumski izmenjivaci mnogo dugotrajniji od prohromskih.
Moja je preporuka ne uzimati jeftiniji mode Remehe l - Deltu jer je konstrukciono losija i podlozna problemu sa kamencem a i cesto imaju neke kvarove kao neka greska u seriji.

Sve remehe u sebi odmah imaju i sanitarnu vodu i nema doplate. Cak mislim da sve imaju poseban gorionik za sanitarnu i u mom slucaju kazu prvih 5 godina nema ni odrzavanja mozda jedna kontrola samo.
Znaci sanitarna pod oabvezno ako slavine nisu preko mnogo preko 10m udaljene od kotla.

E sad za velicinu tj jacinu kotla trebas videti koliko imas radijatora i kw u njima. Neće škoditi da uzmes 2-3 kw jacu pec samo ce biti brza u zagrevanju vode. Koliko se sećam panelni radijatori 1m je 1,1kw.

Direktno od količine radijatora ti i zavisi i dilema kondezacijski ili konvencijalni kotao. Ako ti je u kuci zeljena temperatura sa temperaturom vode u kotlu 40-50 stepeni onda kondezacija ali ako je 60-70 onda tu kondezacija teško da ce da uspara nesto.
Ovoj mojoj je muka malo dok podigne temperaturu jer imam previse vode u sistemu ali ne marim( treba joj 10.tak minuta za 50 stepeni).

Ono sto nisam uspeo dobro da procenim je da je u kuci 24-25 stepeni ako je u radijatorima 40-45 ali pre toga verovatno bude i 60 pa se kuca zagreje i posle 40-45 samo odrzava. Kod gasnog kotla je tu ogromna razlika jer on kada nabije u sobi zeljenu temperaturu termostat iskljucuje kotao i radijatori se hlade skroz pa dolazi neki osecaj hladnoce.

Mislio sam da cu se grejati sa temperaturom u plinskom kotlu sa plafon 50 ali tesko, cim napolju padne na 5 i manje stepeni dizem na 55 jer sporo zagreva, a kada padne na -5 ili -10 bice tu i 60 i 65 mozda. Veoma je verovatno da cu sledece sezone malo taktizirati i gledati potrosnju kada dodju hladniji dani pa cu mozda tada odustajati od plina i kombinovati malo sa cvsrtim.

Termostat zicni ili bezicni obicno rade na + - 0,5 stepeni od zadate temp tj ako mu zadas 24 on pali kotao na 23,5 i gasi na 24,5 i to je verovali vi ili ne ogromna je to razlika i valjalo bi potraziti termostat koji radi na +-0,2.

Moja racunica za plin ugrubo neka bude decembar-januar i februar po 20.000 = 60.000
Oktobar, novembar, mart i april neka bude po 10.000= 40.000
Sto ukupno dodje 100.000 din

Nadam se da cu smanjiti racune za struju bar 2 - 2,500 mesecno gde cu ušparati 12 -15.000 pa neka se i to racuna.


Moja racunica na cvrsto je bila 80-100.000 u sezoni (12m bagrema i do 3t malo boljeg uglja npr Mezgraja ili Pljevaljski).

Za 10 dana grejanja u martu gde je bilo i ovakvih i onakvih dana trošilo se od 5 do 12 kubika na dana sa sanitarnom i napravilo se ukupno oko 100 kubika.



[Ovu poruku je menjao Pele78 dana 06.04.2021. u 19:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

giga545
Nis

Član broj: 170629
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva06.04.2021. u 18:36 - pre 36 meseci
Postovani, hvala lepo na brzom odgovoru.
Uporedjujuci cene za kotao koji ste Vi naveli snage 24kW njegove mp cene i Vaillant koji sam uspeo da dobijem sa rabatom od 6% nisam dobio neku veliku razliku, Vaillant je skuplji za 3000 din.
Sad ovaj deo oko izmenjivaca toplote, ne znam kakav je kod Vaillanta.
Ako je potrošnja 100k, bice to dobra investicija, jer je kod nas potrosnja 20 m drva sa trenutnom cenom na jugu Srbije to izadje bas tih 100k.
Nadam se da ce i drugi forumasi da se ukljuce i iznesu svoja misljenja i iskustva.
 
Odgovor na temu

Mario
Beograd

Član broj: 1876
Poruke: 986
*.static.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva06.07.2021. u 13:05 - pre 33 meseci
Kupio sam stan u novoj zgradi. Od 30 stanova, 10 useljeno bilo do 1.1.2021. Zgrada završenna u novembru 2020.

Mislim da je bitna informacija to što okolni stanovi nisu grejani, prva zima itd.

Valijant kotao, istovremeno i grejanj ei zagrevanje vode, stan 91m2. NBema dodatnih bojlera u stanu.
Dobra izolacija, PVC stolarija, ali i dva spoljna zida.

Počeli smo da grejemo 20.12.2020., prebacili se na letnji režim 20.05. U tom periodu potrošeno nekih 1020m3 gasa (zaključno sa 1.6.), u stanu smo gledali, budući da imamo bebu od godinu dana, da u toku dana držimo temperaturu između 23.5 i 24 stepena, a noću između 22 i 22.5.

Kako je cena gasa po m3 nekih 32 din, kada dodamo i ostale troškove, takse, ispada da nas je sezona izašla oko 35.000 din. Da dodamo i još 15.000-20.000 pošto ćemo krenuti da grejemo već od oktobra recimo, mislim da ne može povoljnije. Za prelazni period tu je inverter klima 18-tica.

U međuvremenu, zgrada je useljena, i verujem da ćemo naredne sezone proći jeftinije. Na stranu komocija da ti je sve na dugme, nema kupovine ogreva, skladištenje, prljavštine. Lično, prezadovoljni smo.
 
Odgovor na temu

ZlatkoZemun
odrzavanje
banka
Zemun

Član broj: 346546
Poruke: 1
93.87.73.*



Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva10.08.2021. u 13:43 - pre 32 meseci
Postovani forumasi,
Molim vas za malu pomoc.

Od 2011 se grejem na pelet i trenutno koristim Biodom valter 32kw kotao ( sa kojim sa prezadovoljan ) ali sa savrsenim Peletom iz fabrike Gir ( cist hrast ).

Zelim da ugradim plinski kotao i dobio sam ponudu juce za Valiant ecoTEC Exclusive VU 25 CS/1-5 . Isti bi grejeo bojler od 280litara i onda grejenje kuce koja je 170m2 - prizemlje i potkrovlje , sa odlicnom izolacijom , alu stolarijom itd....zidao sam je za sebe :).....cak se i komanduje sa KNX protokolima - JUNG svaba :)
KOtlarnica je udaljena od kuce 15m i sve cevi ( voda i grejanje ) su u zemlji 1m dubine, a u kuci imam 8 radijatora, 4 susaca i podno grejanje u velikoj kuhinji ( 15m2 poda se greje ).

Interesuje me da li je dobar izbor a i snaga valijanta kao i troskovi.

Moja sezona je od oktobra do marta sa temp u kuci : 23 ujutru, tokom dana do 21 a uvece posle 12 do 20 stepeni.

hvala unapred

Zlatko iz Zemuna

 
Odgovor na temu

08sale82

Član broj: 266352
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva29.08.2021. u 08:12 - pre 31 meseci
Citat:
mali genije:
Citat:
08sale82: Jel to znači i da se ova cevka ispere od nečistoća (kamenca) ?


Ja to svakako ne bi radio dok ne prođe sezona. Odakle ste ?

Ta zaokruzena cevka predstavlja izmenjivac toplote koji treba oprati....mada bi trebalo kompletno sve u njemu servisirati
obzirom na to koliko je mator.
Ja sam iz okoline Panceva..pozdrav

Pozdrav,

Da li bi mogao u narednih mesec dana da mi servisiraš kotao ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na gas - iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 25667 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.