Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na gas - iskustva

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na gas - iskustva

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 25665 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Underdog011
drvoseča
Šuma

Član broj: 346683
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva09.10.2021. u 20:54 - pre 30 meseci
Pozdrav,
Upao sam ko padobranac na temu, lakše mi je bilo pošto vas je dosta ovde sa iskustvom da pitam, umesto da započnem novu temu
Molim vas, jedno pitanje imam vezano za etažno grejanje- kotao na gas.
Kuća izdeljena u stanove, sada se vodi kao porodična stambena zgrada, 4 nivoa, na svakom po stan. Komšinica iznad mene, ujedno i poslednji sprat, nije za prošlu godinu platila svoj deo dugovanja za gas (račun za gas se vodi na komšinicu iz prizemlja, pa ukupan račun podelimo na broj stanova jer su svi iste kvadrature) pa nama ove godine dok se to ne izmiri preduzeće za gas neće pustiti gas. Je l' mogu ja toj gore što duguje, nakon što izmirim njeno dugovanje, da iz svog stana napravim ventil i zatvorim joj cev/grejanje, naravno uz saglasnost komšinice na koju se vodi ugovor za korišćenje gasa? Je li to uopšte moguće da ja pri vrhu napravim ventil, ili je procedura složenija? Sledeće pitanje je da li mi zakon to dozvoljava. Kad plati dug, otvorim ventil. Hvala mnogo
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Grejanje na gas - iskustva10.10.2021. u 19:38 - pre 29 meseci
Sve zavisi čiji je stan. Ako su svi vlasnici uknjiženi u Katastar kao vlasnici situacija je jedna a ako nisu onda je vlasnik ko piše u katastru.
Što se brojila za gas tiče, vlasnica je ona koja je upisana na računu za gas i nju duže za potrošen gas i tuže sudu. Ona je dobrovoljno dala drugima gas, može i da im ukine kad hoće pa neka ostali vlasnici traže i plate priključak na gas za svoj stan. Pošto je to jedan objekat tako se i vodi. Instalacija posle brojila za gas je privatna i distributer nema nadležnost nad njom. Kad su kod mene došli pre nekoliko godina da vide zašto nemam potrošnju (prestao sam da se grejem na gas i prešao na toplotnu pumpu) hteli su da idu do kotlarnice ali ih nisam pustio i pozvao se da je to moje van njihovih nadležnosti pa su odustali. Inače, to je bila fora da obiđu sve kotlarnice i sledećeg meseca se pojavila stavka "1800din pregled instalacija".
U komšiluku gde se prave zgrade se to rešava legalno, svaki stan ima svoj priključak i svoje brojilo, pa na dvospratnici ima 4-6 brojila.
Kuća koja je tako izdeljena preko puta mene, na 3 etaže je imala jedan priključak, pa kad su naslednici prodali bilo je 3 kupca. Prvi je preveo gas i struju na sebe a ostali su imali kontrolna brojila i za struju i za gas. Ali ta idila je trajala do prve svađe, pa je "gazda" brojila ukinuo drugima gas ali pošto je kupovina upisana u Katastar brzo su dobili priključak, doduše platili su ga.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na gas - iskustva

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 25665 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.