Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 361209 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 15:18 - pre 22 meseci
MMF , ili na Engleskom IMF i tzv. Svetska Banka , Jesu USA Privatne firme !!

USA je Vlasnik obe ove " institucije " !


Svi znamo da MMF , daje pare na kasicicu uz Politicka Uslovljavanja ! SB takodje !

Argentina je decenijama ili u Bankrotu ili na ivici Bankrota !


Kina je glavni promoter prosirenja BRIKS-a , Rusija je prilicno uzdrzana .

Iran je Aplicirao . On je valjda bio posmatrac.

Logicnije bi bilo da na primer Meksiko postane clan , umesto Argentine . Iran je O.K.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..644:1680:4534:7313:f918:dfa5



+7173 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 16:28 - pre 22 meseci
Citat:
BrutalCoin: To je bajata vest od 3 Juna. U medjuvremenu rublja nije pala kao što su "analitičari" prognozirali

nego je ojačala na današnjih ispod 54 rublje za dolar.


Bruto nacionalni dohodak i valutni kurs su potpuno razlicite stvari. Nacrtano je zasto, procitaj ponovo. Rublja je skupa zato sto je do nje tesko doci, to je najlogicniji zakljucak koji mozes da izvedes kad cena ide gore a obim prodaje na dole.

Prognoza ruske centralne banke od pre 26 dana ne moze nikako biti bajata, osim ako ne verujes u deda mraza koji ce do kraja godine da stvori ~130 milijarde $ BNP-a kako bi se resetovali na nulu, pod uslovom da -7.5% drzi vodu.

Da je to tako, TASS bi sada trubio o tome kako uprkos napadima sa zapada, visevekovnoj nepravdi i tako to - Rusija uspeva da ima ekonomiju koja raste. Ipak, to se ne desava nego se raspravlja da li ce BNP da padne za 9.2% ili 7.5%... rast planiraju u 2024, sto je vrlo verovatno neka nategnuta kalkulacija kako bi se skrenula paznja sa 2022 i 2023.

Mislim, to je ruska centralna banka... znaju ponesto o sopstvenoj ekonomiji valjda.

Kako bi se to inace desilo u bilo kojoj koja je u ratu i pod sankcijama? Pojma nemam, ko to uspe bi usao u ekonomsku literaturu kao nesto najblize bogu.

Citat:

Iran i Argentina su mogli i prošle godine da apliciraju za članstvo u BRIKS-u.
Mogli su i da čekaju još 10 godina...


Sto se Argentine tice, pre ce biti da se isusio bilo kakav izvor love sad kad su bazne kamatne stope krenule u vasionu... mozes misliti koliko traze nekom serijskom bankroteru.

Iran... najveci profiter od toga Kina, kojoj treba jako puno energije (Rusiji Iran ni qr ne treba) - i da je Kina glavni organizator i razlog sto se to apliciranje desava.

Citat:

Ipak apliciraju sada što je dobar pokazatelj da se Rusija solidno kotira.
Inače ko bi bio luda da ulazi u brod koji tone?


Stvarno WTF, ko da je Rusija glavni BRICS faktor i da se svet vrti oko njih...

Rusi su irelevantan faktor u odnosu na Kinu. Ekonomski ce ih Brazil preteci za koju godinu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 17:12 - pre 22 meseci
Nacrtano je već više puta o čemu pišem.
Na primer ovde i na više drugih mesta.
A u prethodnom tekstu sam naveo današnji odnos rublja-dolar.
Nigde nisam pomenuo kako ti kažeš "Bruto nacionalni dohodak" kojim spinuješ "valutni kurs".

A napredak Rusije američka propaganda neće zaustaviti.
Garant će biti još aplikanata za BRIKS ali oni koji dodju kasnije dobiće "jeftinije stolice".

Ja da sam negde van Srbije kupio bih rublje za 10 ili 20 hiljada evra.
Da upadnem u neku srbijansku menjačnicu sa tolikim novcem verovatno bi me uhapsili kao špijuna.
Jedino da kupujem na male rate ali ni to nije sigurno.



Prikačeni fajlovi
 
0

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 18:42 - pre 22 meseci
Citat:
BrutalCoin: Ja da sam negde van Srbije kupio bih rublje za 10 ili 20 hiljada evra.
Da upadnem u neku srbijansku menjačnicu sa tolikim novcem verovatno bi me uhapsili kao špijuna.

Pre bi ti pozvali hitnu pomoc ... :-)

Problem je sto nigde ne mozes da kupis rublju osim u Rusiji, Belorusiji i ostalim zemljama.

U Srbiji je problem zameniti bilo sta osim evra, dolara, funte ili svajcarskog franka. U nekim boljim menjacnicama ces naci one nordijske krune na kursnoj listi, ali kada ih zatrazis s druge strane ce te gledati belo ili ce ti se smejati. Ponekad cak prave problem i npr. za funte.

Takodje, privatnici u Srbiji tesko prihvataju bilo sta osim evra ili dinara. Probaj da ponudis majstoru svajcarce ili funte. :->
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 19:02 - pre 22 meseci
Citat:
B3R1:

U Srbiji je problem zameniti bilo sta osim evra, dolara, funte ili svajcarskog franka.



Ovako kako si napisao nije bas jasno .

U svim normalnim drzavama mozes da zamenis bilo koju Konvertibilnu valutu , ali samo za Domacu !!

Kada sam bio vise puta u DE sam, sam se uverio u to .

Imas Australijske dolare , hoces Eure - No Problem .

Ali nije moguce bas na svakom mestu u DE uci i reci : " Evo Australijskih Dolara, dajte mi Kanadske Dolare " !!


Verovatno bi te bledo gledali


Naravno da je i tako nesto moguce ali ne svugde i ne brzo .
 
0

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 19:05 - pre 22 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:


Iran... najveci profiter od toga Kina, kojoj treba jako puno energije (Rusiji Iran ni qr ne treba) - i da je Kina glavni organizator i razlog sto se to apliciranje desava.


Rusi su irelevantan faktor u odnosu na Kinu. Ekonomski ce ih Brazil preteci za koju godinu.


Iran treba vise Rusiji nego Kini... zasto sada Putin obilazi dve drzave izmedju Rusije i Irana? Pogledati pod zaobilazenje Sueckog kanala i direktan izlaz u Zaliv.

Kine ce ostati van vrha dok god ne moze sama sebe da nahrani, snabde energijom itd. Videli smo kako je prosla u trgovinskom ratu sa Australijom pre dve godine, koja ima stanovnika kao jedan kineski grad.
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 19:14 - pre 22 meseci
Nisam pratio temu pa pitam da li je neko pomenuo po meni glavni uzrok ovog a i mnogih drugih ratova koje su USA vodile, a to je težnja mnogih zemalja, u ovom slučaju najviše Rusije, ka DEDOLARIZACIJI.

Dva čoveka su do sada javno to pokušala, to su Husein i Gadafi, i Ameri su ih sravnli sa zemljom.

Sa Rusijom ne mogu tako, a ni sa Kinom, a imajući u vidu da je za USA dolar bukvalno život, nisam optimista po pitanju razvoja događaja.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 19:35 - pre 22 meseci
Ne znam kako je iz drugih zemalja ali iz Grcke se ne može otvoriti nijedan ruski sajt, RT, Twitter thread, nista.
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 21:02 - pre 21 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Nisam pratio temu pa pitam da li je neko pomenuo po meni glavni uzrok ovog a i mnogih drugih ratova koje su USA vodile, a to je težnja mnogih zemalja, u ovom slučaju najviše Rusije, ka DEDOLARIZACIJI.


Ja bih rekao da je to posledica rata i to sasvim očekivana.


 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 21:20 - pre 21 meseci
Višegodišnja težnja nekih zemalja da se izbave iz kandži dolara, tj. da ne prodaju svoje sirovine (najviše naftu) za bezvredan papir tačnije za nule koje su malo pre toga upisane, je uzrok toga da USA sravni sa zemljom svaku zemlju koja krene da teži kao tome.

Ali sada Rusija i sve više Kina izražavaju tu jasnu težnju i Americi će biti teže nego ikada da zadrži dolar kao svetsku valutu.

Ako u tome ne uspe, tj. ako ove druge zemlje uspeju da uvedu neko drugo sredstvo plaćanja koje nije dolar, to će Ameriku staviti na muke kakve u istoriji još nije iskusila.

Amerika to jako dobro zna i zato toliko i pujda Ukrajinu, a i ucenjuje druge zemlje da se bore (u ovom slučaju) protiv Rusa i ne znam kako će to završiti, a naročito ne znam kakav će ishod biti kada i Kina dolaru jasno kaže NE.


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 29.06.2022. u 00:45 GMT+1]
 
+1

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 21:35 - pre 21 meseci
Cestitke drugu Putinu na novim NATO komsijama https://www.rt.com/news/558027-turkey-finland-sweden-nato-deal/
 
0

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 21:38 - pre 21 meseci
Svedska je u NATO-u od kada joj je CIA ubila premijera ('86), samo su trazili neki izgovor za neoprane mase. Posle i ko je bio protiv, video je da mu je pametnije da cuti.
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 21:44 - pre 21 meseci
Ma jeste, a Ukrajina je osnivac NATO-a, zato ih je Putin i napao, direkt u centar zla, oko Saurona
 
0

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 22:00 - pre 21 meseci
Mrzi me sada ponovo da trazim, postavio sam video gde govore bivse clanovi vlade i svedskog generalstaba, ukoliko vec verujes samo zapadnim izvorima. Lepo govore kako su Amerikanci provocirali strah i paniku u Svedskoj od '81. Sada ko i u to ne veruje, neka nastavi da gleda CNN.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..644:1680:4534:7313:f918:dfa5



+7173 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 22:05 - pre 21 meseci
Citat:
BrutalCoin:
Nacrtano je već više puta o čemu pišem.
Na primer ovde i na više drugih mesta.
A u prethodnom tekstu sam naveo današnji odnos rublja-dolar.
Nigde nisam pomenuo kako ti kažeš "Bruto nacionalni dohodak" kojim spinuješ "valutni kurs".

A napredak Rusije američka propaganda neće zaustaviti.
Garant će biti još aplikanata za BRIKS ali oni koji dodju kasnije dobiće "jeftinije stolice".

Ja da sam negde van Srbije kupio bih rublje za 10 ili 20 hiljada evra.
Da upadnem u neku srbijansku menjačnicu sa tolikim novcem verovatno bi me uhapsili kao špijuna.
Jedino da kupujem na male rate ali ni to nije sigurno.




Mani se ti danasnjeg kursa rublje dolara i pogledaj OBIM TRANSAKCIJA u proteklih 6 meseci - primetices da je rublja skocila u odnosu na dolar taman kad je isparilo trziste. Obim je vise nego desetkovan.

Najlogicniji zakljucak za to je ponuda rublje opala - a potraznja uvek postoji (oni koji nemaju izbora nego da placaju gas u rubljama) - sto ima za posledicu neminovan skok. Moras da je imas, a malo ko valja? Plati.

Koristiti to kao nekakav indikator jacine ekonomije je potpuno pogresno - otprilike kao kad bi koristio boju drvenarije da odredis kako je finansijski vlasnik kuce.

Mozda je bogat, a mozda je i zamazao sta moze zato sto prodaje kucu koju ne moze vise da priusti. Postoje daleko pouzdaniji indikatori.

Sa druge strane, sasvim razuman indikator stanja ekonomije je prognoza sopstvene centralne banke koja prica o smanjenju BNP-a "do 7.5%".

Ja ne znam u kom univerzumu takva procena moze da se tumaci pozitivno, osim eventualno "ocekivali smo 15%, a bice samo 7.5%", al to mu dodje sreca u nesreci.

Citat:

A napredak Rusije američka propaganda neće zaustaviti.


Cek, ruska centralna banka koju prenosi TASS je instrument americke propagande? OK, vazi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..644:1680:4534:7313:f918:dfa5



+7173 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani28.06.2022. u 22:21 - pre 21 meseci
Uzgred, ako neko pomene da je Rublja skocila i u odnosu na Juan - a obim tragovine se povecava..

Da, ali taj obim je politicka stvar i Kinezi, bas kao i Indusi i sl. mogu vrlo lako da zasite sve dostupne izvore, sto isto dize cenu na gore.

U normalnim okolnostima to bas i ne bi bilo idealno - ali posto je taj novac mahom novac za placanje energenata koje kontrolise ruska vlada + Rusi su potpuno izolovani inace, to sto je rublja vrlo jaka nema nikakvog drugog uticaja osim sto Putin dobija vise kinte za istu kolicinu gasa i sto moze da finansira vise pucaljki vidjenih za Ukrajinu.

Ne mora covek da misli na dosadne stvari, tipa konkurentnost radne snage, cene domacih proizvoda (gas i nafta nisu zileti ili televizori i ne kupuju se tako + Putin uvek moze da promeni cenu kako mu se cefne) i sl. - moze da se igra.

To zvuci kao sve osim jake ekonomije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1630



+590 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.06.2022. u 06:10 - pre 21 meseci
Ruski zlikovci su jednom raketom pogodili supermarket pun civila u Kremenchuku, pa se sada pravdaju i lazu...
Te da se eksplozija prenela sa susedne fabrike pune zapadne municije...
Te da je supermarket bio 'nefunkcionalan' - tj. zatvoren...
Jedna raketa je direktno pogodila supermarket koji je radio.
Stoka.
Budi dobar
 
0

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.06.2022. u 07:22 - pre 21 meseci
A ti lenj i gluMpav da pronadjes analize tacnih mesta udara.Postoje rupe a postoji i fino objasnjenje kako je to bilo.
Ne znam koja je svrha laganja za lako proverljive stvari
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.06.2022. u 07:34 - pre 21 meseci
@Dimkovic

Stoji da kurs valute ne mora da znaci jaku ekonomiju, ali upravo su zapadni mediji na pocetku fiksirali Rublju kao glavni indikator uspeha sankcija.
Sadasnj kurs rublje se takodje apostrofira kao delimicni neuspeh sankcija, svuda pa cak i u zapadnim medijima.

To sto si napisao sto se izolovanosti ekonomije i nemogucnosti da se pazari roba, isto vazi i za evro/dolar, sto mene iskreno plasi, jer nema robe za sve te dolare i evre.

Zapad kupuje kao lud, npr. Ukr zito je vec 80% izvuceno iz zemlje i to ne onim zemljama koje su uplatile avans, vec mahom EU.

[Ovu poruku je menjao dejanet dana 29.06.2022. u 09:02 GMT+1]
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani29.06.2022. u 08:06 - pre 21 meseci
DEDOLARIZACIJIA i dalje ide napred.
Svakim padom dolara u odnosu na rublju Amerikanci će pojačati podbadanje rata do poslednjeg Ukrajinca.
Ukrajici sledeći put kad izadju na izbore moraće dobro da obrate pažnju.
Jer nekad sazrevanje nacije ide sa ožiljcima.
Nije pametno zaokružiti Bajdenovog drvenog lutka. Nezrele ličnosti koje nominuje i plaća Amerika vode u provaliju.
Pozorišni pajac koji je od teatra preleteo u politiku je komedija čiji je poslednji čin tragedija.
Ušiju napunjenih Američkom propagandom Ukrajinci još nisu svesni šta ih je snašlo.




Prikačeni fajlovi
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 361209 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.