Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 353850 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 17:43 - pre 25 meseci
Aaaaa, zato Putin koristi nacisticke metode, jer se bori protiv nacista.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 18:15 - pre 25 meseci
Da ih koristi, već bi očistio gradove, uz kolateralnu štetu među civilima i završio posao. Kako je nato brzo rešio Irak? Pobili sve što im se našlo na putu i dobili rat. Milion civila gore, dole, pa nisu njihovi. Za razliku od nacista i nato vojske (mada ne znam da li ovde ide i jer mi je logičnije da stoji ili) oni čuvaju civile i uništavaju vojne objekte. Sada je ukrajinska vojska rasporedila višecevne bacače raketa Grad među stambene zgrade u Kijevu i odatle gađaju rusku vojsku. Verovatno su u blizini i cnn novinari koji će da snime kako ruske rakete padaju u stambena naselja.

Plaši me napredovanje vojske Donjecka i Luganska, ako nastave kako su pošli, oslobodiće pola Ukrajine a posle možda narod neće da prihvati staru vlast. Umesto da prihvate deo koji hoće nezavisnost i pokušaju da to reše na neki drugi način, uz prihvatanje neutralnosti, ostaće bez kompletne vojske i velikog dela teritorije. Ukrajina deluje onako kako bi Srbija delovala da sada napadne KiM i bori se protiv nato pakta. A to ne ide tako. Svako ko je na strani Ukrajine bi verovatno uzeo pušku i krenuo na KiM pa i na nato. Ili ne?

Ukrajina je za ovih par decenija "slobode" od jake industrijske zemlje postala zemlja bez industrije, uz malo više razvijenu poljoprivredu. Sada će da ostanu i bez vojske, to će da im reši zapad za pristojnu cenu.
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 18:43 - pre 25 meseci
NATO brzo resio Irak? Ti ili zivis u paralelnom univerzumu (sto objasnjava i ostale zakljucke i stavove) ili nesto ozbiljno nije u redu... I sta te briga sta su postali i sta ce postati, eto Rusija je posle SSSR postala polunormalna pa se Putin smorio i resio da obnovi SSSR tj. bar bedu i raspad iz tog perioda A on ce verovatno da zavrsi kao drug Staljin
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 19:05 - pre 25 meseci
Sam rat nije dugo trajao ali su ostali tamo dok ne reše problem kako da uzmu što više nafte i naoružaju razne strane da ne ostane mir. Irak i dalje nije slobodan, po svemu rat traje već tri decenije. Po zapadnim izvorima lokalno stanovništvo ima do 25.000 žrtava dok mislim da je broj mnogostruko veći. Verovatno i preko milion.
Nato je intervenisao i u Libiji, gde sada vlada mir i blagostanje. Avganistan je miran i bogat. Sirija još i ima šanse da se izvuče jer nato nije uspeo da uđe.
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 19:09 - pre 25 meseci
Vlada ono sto treba, po zasluzi i sposobnostima. Kad evoluiraju dovoljno da mogu da se dogovore i zive normalno umesto da im treba neki coban, 'cvrsta ruka', NATO i sl. onda ce i ziveti bolje. U suprotnom nece nikad, a svaki put kad vodja rikne kolaps
 
0

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 19:20 - pre 25 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Je l’ još nekog iritira izraz “nata” :D

Mozda bolje pristaje "luda Nata".

"Nata bombata-sokata", "Nata ratamahatta".


 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 20:28 - pre 25 meseci
Citat:
dr0id:
To je najodvratnije, koriste (i to na gluplji nacin) ono sto su (s pravom) kritikovali a ocekuju podrsku

Podjednako odvratno kao zalagati se za sankcije/unistenje Rusije, a uopste se ne zalagati za sankcije/unistenje USA.
Ima ona stara narodna prica "Ero i Kadija". Kad sam ja isao u skolu, bila jedna od najvaznijih stvari koje moraju da se procitaju i nauce. Posto ima mnogo veze sa temom, a mnogi nisu procitali, citiracu je ovde:
Citat:
Čuvao Ero kadijina goveda, pa imao i svoju jednu kravu, te išla s kadijinim govedima. Jedanput se dogodi te se pobode kadijina krava s Erinom, pa Erina krava ubode kadijinu na mjestu. Onda Ero brže-bolje otrči kadiji: "Čestiti efendija, tvoja krava ubola moju kravu!" "Pa ko je kriv, more! Je li je ko naćerao!", pita kadija. "Nije niko", odgovara Ero, "nego se pobole same!" "E, vala more, marvi nema suda!" Onda Ero: "Ama čuješ li ti, efendija, što ja kažem: moja krava ubola tvoju kravu!" "A, a, more! Stani dok pogledam u ćitap", reče kadija, pa segne rukom da dovati ćitap, a Ero te za ruku: "Nećeš, Bog i Božja vjera! Kad nijesi gledao mojoj kravi u ćitap, e vala nećeš ni svojoj!"

Ovu pricu bi trebalo staviti na prvu stranu udzbenika medjunarodnog prava. Valjda je tomedjunarodno pravo napredovalo korak dalje od "kadija te tuzi, kadija ti sudi", ili nije? Ako jeste, kako onda kad amerika napadne tada "marvi nema suda" a kad rusija napadne onda, citam danas ladno i bez blama ih zvali u Hag da im sude ?

Zar ne smatras da bi trebalo da definisemo zajednicki stav izmedju sledeca dva:
1) da se sudi i jednima i drugima
2) da se ne sudi nikom
 
+3

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 20:35 - pre 25 meseci
Citat:
calexx:
Ne za pola godine nego krajem februara, mislim da se čekalo još koji dan, nata bi imala bataljone u Ukrajini a Krim i Donbas napadnuti svom snagom.

Prema ovom clanku, izgleda da su ih preduhitrili za 1 dan:
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 20:47 - pre 25 meseci
Ako se ne varam, najpre je ukrajinska vojska pucala na Donbas, pa onda ušla Ruska vojska.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 20:51 - pre 25 meseci
Ne varas se.
Viva lollapalooza
 
0

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 20:55 - pre 25 meseci
Donbas je deo Rusije ili deo Ukrajine?
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
0

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.165.*



+141 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 20:58 - pre 25 meseci
Pa gde je ta silna vojska koja je dan kasnije trebala da napadne Donjeck i Lugansk? Valjda su ih približili granici, pa su sad taman na pravom mestu da brane Ukrajinu.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 21:05 - pre 25 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Zar ne smatras da bi trebalo da definisemo zajednicki stav izmedju sledeca dva:
1) da se sudi i jednima i drugima
2) da se ne sudi nikom

Ja sam ocigledno za 1) ali Putin ocigledno nije, posto je isti kao oni protiv kojih se 'bori' tj. koga koristi kao opravdanje. Medjunarodno pravo postoji ako ima ko da ga sprovede, inace ne. A ocigledno su oni koji bi mogli (Rusija, Kina i ostali) bar ista ili veca vnago od USA i umesto da osudjuju oni lepo precute (ili mlako negoduju) i cekaju priliku da urade isto ili jos gore
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 21:39 - pre 25 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Prema ovom clanku, izgleda da su ih preduhitrili za 1 dan:
Tako nekako je bilo ali nisam hteo da pišem toliko.
Citat:
Nedeljko:Ako se ne varam, najpre je ukrajinska vojska pucala na Donbas, pa onda ušla Ruska vojska.
Mislim da su taman krenuli pa su ovi tražili pomoć koja je došla.
Citat:
component:Donbas je deo Rusije ili deo Ukrajine?
Po nekim pričama Ukrajina i ne postoji mada sve to može da bude i novinarska plovka.
Citat:
VlaK:Pa gde je ta silna vojska koja je dan kasnije trebala da napadne Donjeck i Lugansk? Valjda su ih približili granici, pa su sad taman na pravom mestu da brane Ukrajinu.
Kako gde je, pa drže zarobljene civile u nekim mestima koja su prethodnih godina okupirali a inače pripadaju Donjeckoj i Luganksoj oblasti. Da li se uopšte negde ukrajinska vojska bori protiv ruske? Čak je bilo njihovog sukoba i sa azovcima koji nisu hteli da se stave pod komandu generalštaba ali to nije dugo trajalo.

Ukrajinska vojska je praktično nestala i da se ne vode borbe za neke grradove gde drže živi štit, sve bi bilo gotovo. Sad se čekaju psi rata, možda od njih očekuju pomoć? Legija stranaca, ustaške jedinice, balisti sa KiM, isisovci iz Sirije i Libije ... očekuje se par desetina hiljada takvih a svet će da bude mnogo bolji kada ih više ne bude.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 21:43 - pre 25 meseci
Citat:
component:
Problem je što obično ljudi ne žele da ih neko okupira, da ih istera iz njhovih domova i vlada njima.

E, moj druze, nemas ti pojma kako to izgleda. Evo ti danasnje najsvezije informacije iz prve ruke koje sam licno dobio od prijatelja ukrajinaca sa terena - niko njih ne pita da li zele da ih neko okupira ili ne zele. To da ukrajinci vole da poginu za slobodu je cista laz. Imaju 1 promil tih ekstremista koji ove ostale hvataju PRINUDNO i teraju da obuku uniformu i stanu na prvu borbenu liniju. Ko odbije, sledi mu metak odmah, tako da uglavnom svi kad ih nahvataju prihvate, pa ce mozda i preziveti, a ako odbiju sigurno nece. Naravno, najbolje je da ih uopste ne nahvataju. Moji prijatelji, porodica iz Kijeva, nasli su neko selo u sumi do kog se dozlaboga tesko dolazi, veoma losi putevi i gde god da ides ne mozes tamo slucajno nabasati, nego moras bas sa namerom krenuti tamo. Njihov rezon je da tako imaju najvise sanse da prezive do okupacije. Prebegli bi oni, nego sad je kasno. Muskarci ne mogu preko granice. Ne mogu nigde, cim ih ukrajinska vojska vidi, prakticno su sebi potpisali smrtnu presudu. Niti se zele niti umeju ozbiljnije boriti, niti se osecaju sigurno da bace pusku i pobegnu kod rusa. U ukrajini nema da se kupi gorivo ni na jednoj pumpi, tako da ne mozes napuniti rezervoar i probati da pobegnes kolima, cak ni ako si zensko. Mozes da probas pesice, ali ukrajina je tolika drzava da ti od centra do najblize granice treba par meseci. Moglo bi i brze, ali moras da zastajes, osluskujes, krijes se u zbunju, izbegavas patrole. To planinsko selo u koje su otisli ima 10 kuca. Ostali su samo oni i jedna baba. Ovi drugi se polako sunjaju prema belorusiji, pa sta im bog da. Ostavili su im sve zivotinje - krave, ovce, svinje, kokoske, pse, macke, da brinu o njima do kad mogu, mozda se nekad ponovo vide pa ce im vratiti zivotinje, ako se ne vide onda im je to poklon. Kao i sve iz kuca sto nisu mogli poneti - ostalo im da koriste ako im treba. Zvao sam ih da probaju da se probiju do granice, poljske ili beloruske, pa da dodjem po njih, kazu ne, to je ravno samoubistvu. Zene bi mozda i uspele, ali muskarci bi gotovo sigurno bili uhvaceni i odvedeni da poginu. A njih cetvoro zele da podele sudbinu - ili ce svi poginuti, ili ce svi preziveti, nece da se razdvajaju osim ako ih silom razdvoje. To ti je svakodnevica jedne ukrajinske porodice. Zivot izmedju 3 opasnosti - ukrajinska vojska, ruska vojska i naoruzane bande. Cak i ukrajinski vojnici koji drze pusku i svako malo ispucaju po neki metak se mole bogu da kapitulacija bude sto pre i da se prestane pucati kako bi se ponovo sjedinili sa svojim porodicama u drzavi kojom nebitno ko upravlja... Naravno sve to ako rusi ne budu vrsili kakvu odmazdu nad zarobljenim vojnicima, sto je u ratu cesta pojava.

Citat:
u kojoj na prvi pogled ne vlada diktatura, ali je sasvim moguće da su njeni političari došli na vlast uz zapada.

Kazem, to sto trenutno vlada je mnogo gore od obicne diktature. U diktaturi ako si miran, ljubazan i nikog ne diras prilicno si siguran da nece niko dirati tebe. U Ukrajini danas mozes da budes kao andjeo dobar, miran, ljubazan i druzeljubiv prema svima i opet imas ogromne sanse da te uhvate i odvedu na gubiliste.

Ako neko ima neko pitanje za ukrajince neka napise. Nema interneta svakog dana, ali za 3-4 dana je ocekivano da stigne odgovor.
 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 21:53 - pre 25 meseci
Citat:
Aliexxpress:
Some employees have joined volunteer forces.

Verovatno kao u filmu Tito i ja, kad drug Raja kaze:
"Ti, ti, ti i ti. Vi cete biti dobrovoljci"

 
+1

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 22:06 - pre 25 meseci
Citat:
Hm, naravno, šta reći, a ne zaplakati? Istorijski, mržnja prema Rusiji, ali i Srbiji ima duboke korene. Pravoslavlje, istočno hrišćanstvo je kost u grlu anglosaksoncima vekovima. Postavlja se pitanje, koliko uopšte ima smisla pisati o tome.

Rekao bih da mi nismo u stanju da sagledamo siru sliku. Zar nije kompletno hriscanstvo na udaru? Preplavljivanje evrope muslimanima, popularizacija gejeva, zamena muskarca i zene sa 128 kojekakvih spodoba tzv. rodova, roditelj1/roditelj2 do roditeljN, feminizam, razvrat, to prilicno sigurno nisu hriscanske vrednosti i hriscanski interesi, tako da ja mislim da celokupno hriscanstvo trpi udare, samo pravoslavlje vise kuka, a ostali stisli zube i trpe.. Ko god da trenutno upravlja svetom, taj je zesci antihrist.
 
+3

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 22:09 - pre 25 meseci
Totalna izolacija rusije pa onda puštanje neke kuga korone? Šta mislite o tom scenariju? Istorija se uvek ponavlja kada ne dovršiš posao kako treba!
Glup narod bira glupu vlast!
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 22:16 - pre 25 meseci
Misliš da se Rusija izoluje pa pusti gas i očisti svet? Dobra ideja, samo ako i nama pošalju izolator pa da preživimo. Onda bi ostali u svetu sa mnogo manje mržnje. Mada znam da si razmišljao obrnuto. ;)

Da pitam opet ove koji misle da je ispravno da se narod bori protiv beskrajno jače sile. Da li biste vi krenuli da oslobađete KiM i po cenu da se borite protiv nate? Ili vas u svakom slučaju ne zanima KiM? Samo da znate, ne nosite psa, kao što je očigledno da ga ni Ukrajinci ne nose, pobegao je pre prve frke. Kao kada neko vozi fiću a u susret mu ide šleper koji nepropisno pretiče a vozač fiće kaže ... ma ko ga pita, ja sam u pravu i mene će zakon da brani ... idem pravo u njega pa šta bude.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani07.03.2022. u 22:19 - pre 25 meseci
Citat:
Nedeljko:
Ako se ne varam, najpre je ukrajinska vojska pucala na Donbas, pa onda ušla Ruska vojska.

Pa oni pucaju 8 godina. Ima jedan vic o tome:
Pitali Ukrajinca "zasto pucate na Donbas?"
- Zato sto je tamo usla ruska vojska!
- A zasto onda ne pucate na Krim?!
- Zato sto je tamo stvarno usla ruska vojska.
 
+2

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 353850 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.