Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80524 | Odgovora: 448 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
87.116.178.*



+1450 Profil

icon Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.05.2021. u 18:36 - pre 34 meseci
Kao što naslov kaže, socijalni program privrednog preporoda ekonomskog tigra.


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1244



+442 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.05.2021. u 18:38 - pre 34 meseci
Ne razumem. Imaš nešto protiv recikliranja ili načina na koje je ovde izvedeno?
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.05.2021. u 18:42 - pre 34 meseci
Način na koji je izvedeno, kutija sa dva zupčasta kaiša koji uvlače sve živo što se ubaci unutra. Nema ni čitač kodova a plastiku je ocenio kao limenku ili tetrapak. Klasična improvizacija i običan marketing. Bilo šta što ubaciš prolazi.
Nema tu R od reciklaže.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.05.2021. u 20:20 - pre 34 meseci
Slazem se...
ovo samo lici na aparat za reciklazu, unutra mozes i ciglu da stavis, i jel mi se to cini ili aparat ocekuje da sam odredis sta si stavio?

A verovatno sve sto sakupi jednostavno ide u djubre posto nije nista sortirano.

Nikako mi ne ide u glavu da romi sakupljaju plastiku, metal, papir i to prodaju
a da mi i 20 godina kasnije i dalje nemamo bar jedan aparat koji ce da otkuplje limenke ili pvc ambalazu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.05.2021. u 20:51 - pre 34 meseci
Slazem se i ja.

Posmatrao sam rad takvog uredjaja na zapadu,
koji po meni:

NE dozvoljava da ubacis bilo sta.
a posle cigla polomi sve u uredjaju.

Ukratko, ono sto sam uspeo da ukapiram je ovako nekako:

1) Ako je za AL limenke

Ubacis AL limenku (praznu), masina uvuce to do pola puta
od ulaza do gutanja, i krene da vrti limenku u krug, vrti i vrti.

Nisam siguran ali mislim da radi ovako nesto:

-Ocitava bar cod,
-Proverava tezinu (meri tezinu, da ne bi ubacio punu limenku)
-Skenira koplet povrsinu limenke. Pa ako se SKEN nalazi u datoteci baze
onda moze, i daje dozvolu za dalju proveru.
-Masina vrti limenku i dalje, i proverava materijal limenke.
(metal detektor za Aluminium), ako je OK, idemo dalje,
-Masina zna koliko tezi koji tip limenke +- malo gore-dole par grama,
ali, ako ubacis AL limenku punu pikavaca, masina vraca, nece da uzme.
-Na kraju (verovatno ima jos provera) kada SW kaze da je
Hardverski sve u redu sa Skeniranom AL limenkom,
ukljuci rele koji pusta napon na motor za traku,
limenka udje dublje, propadne negde,

a na displeju uredjaja pise:

H V A L A !
sto brinete o Prirodi.
_____

.com


[Ovu poruku je menjao Living Light dana 14.05.2021. u 22:49 GMT+1]
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.05.2021. u 21:57 - pre 34 meseci
Tačno tako baš pre jedno 10 godina sam pričao sa jednim strancem koji je imao foru da skuplja ceo mesec i onda napuni kombi i ode na reciklažu tj na automat. Baš mi je pričao kako u sitna crevca i ja naravno kao pravi balkanac pitam njega za finte kako bi mogao da se prehebbe automat. Kaže ubacuješ bar kod skenira i tačno zna o kakvoj se ambalaži tu radi koji materijal, koja težina a ako se ne podudara odmah ispljune. i lepo dobijaš evriće na ruke. Ovo je klasična obmana javnosti sa ovom sramnom reklamnom kampanjom a ove druge opcije su tu ubačene samo da popune prostor. Pravi i jedini odgovoran krivac je po meni ovaj teleoperater. I cirkuzant vesić koji je otvarao ovaj krš.

Da dodam kako sam ubacio i jednu flašu bez ikakvog barkoda i ona je lepo otišla u đubre.

Ovih dana ću da nacrtam flašu na kartonskoj kutiji i ubacim, da vidim hoće li se zbuniti automat. Ukoliko bude radio do tada mada sumnjam. Ja dok sam ga čačkao ljudi su gledali šta ja pa onda vide i automat. Inače niko živi nije ni pogledao. Totalni besmisao koji će trajati ukupno 3 meseca i nestaće sa lica zemlje.

E sad pitanje jel to postavljeno na mesto nekog podzemnog kontejnera? Pošto je volumen tog donjeg dela otprilike 200 pvc flaša. Ili su i za to osmislili cirkuzante koji će svaka dva sata to da prazne u kontejner?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.05.2021. u 23:05 - pre 34 meseci
Citat:
bordzija:kao pravi balkanac pitam njega za finte kako bi mogao da se prehebbe automat.

Bordji,

Za ovu iskrenost imaš gajbu ladnog + prasece ili jagnjece,...po volji!!!

Svak Ti Čast!!!

Bordji, ....uzZdravlje!
___
cujemo se..pOz

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju14.05.2021. u 23:47 - pre 34 meseci
Citat:
bordzija:
Pravi i jedini odgovoran krivac je po meni ovaj teleoperater. I cirkuzant vesić koji je otvarao ovaj krš.



A sta si ti ocekivao od Pinka i ekipe ?

Taj Globaltel je u vlasnistvu Mitrovica , Pinka !

A onda za to iz gradske kase idu milioni , a on njima uvaljuje kante sa ekranom ?

Valjda kasnije dele plen
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
87.116.178.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju15.05.2021. u 00:11 - pre 34 meseci
Tako nešto sam i mislio, još jedna višemilionska šuplja priča. Od 2000te se samo krade i otima. Podeliš jednom godišnje 3000 din i sve rešeno.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju15.05.2021. u 13:50 - pre 34 meseci
A evo i u šumadiji isto pre 6 meseci otvorena vašarska igračka :D


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju15.05.2021. u 17:59 - pre 34 meseci
Pa da kao sto sam odmah i rekao sve to ide u isti dzak rucno u kamion sa djubretom, i neko to mozda posle opet rucno sortira ili sve jednostavno ide na deponiju.

Interesantno da automat u kraljevu daje 7 din za flasu a beogradski 3 dinara, ali u oba mozes da ubacis sta god hoces...mozes 3x pola flase

Neko ce na kraju u taj automat da ubaci zapaljenu flasu ili krpu jer je automat obicna kutija za smece i to ce mu biti kraj,
i onda cemo kao narod biti okarakterisan stoka umesto da je automat od pocetka idiot proof.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
87.116.181.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju15.05.2021. u 18:25 - pre 34 meseci
Hajde što će neko da ga spali ali šta kada ga otkriju debili i počnu da ubacuju kučiće i mačiće? Barem čitač kodova da postoji i detektor metala u kombinaciji pa da stane. Smejurija.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju17.05.2021. u 22:15 - pre 34 meseci
Poodavno izgleda ovako ...


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju17.05.2021. u 22:19 - pre 34 meseci
kako?

Whitie.@ com _____ jesi lud za sve pare!!!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju17.05.2021. u 22:27 - pre 34 meseci
Baš tako, elte....?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+266 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju17.05.2021. u 22:29 - pre 34 meseci
Vidi .... i dok je radio bilo je problema sa odvozenjem (praznjenjem) tog sanduka. Jeste on ispred maticne poslovnice, ali se trazilo od korisnika da telefonom pozovu da se pun automat isprazni. Sirotinja se dosetila i iza automata je bio specijalni gedzit - motka sa ekserom na kraju! Ubacis kroz taj otvor i razbucas malo i razbacas da moze da udje jos koja boca ...

Kada ovako nesto radis jer je to fensi stvar sve se zavrsi sa slikanjem za TV, Ko da se zeza sa odvozenjem smeca ...

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.05.2021. u 22:21 - pre 34 meseci
Meni je i dalje nepojmljivo da ni jedna domaca firma ne otkupljuje limenke, flase i slican atraktivan lako naplativ otpad.

Kako je moguc taj fenomen da niko nema interes da to radi i plati realnim novcem kao svuda na svetu?

Sa druge strane po raznim naseljima se dele plave kante ili se ostavljaju kontejneri za reciklazu gde se od gradjana ocekuje da sakupljaju reciklazni materijal bez nadoknade.

Skoro sam pricao sa prijateljem koji ima plavu kantu u dvoristu, on to skuplja, neka firma to pokupi i nikom nista...

u stvari to je izgleda taj biznis plan, uzeti otpad za dzabe.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.05.2021. u 22:29 - pre 34 meseci
baki,

To ni meni nije jasno.
Ljudi skupljaju SAMO limenke iz kontejnera, pa gaze
da smanje zapreminu.

Ali je otkupna cena za ponižavanje.

Žao mi je ljudi koji se time bave.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.05.2021. u 22:34 - pre 34 meseci
Ne znam kolika je otkupna cena, ali se za limenke i PVC ambalazu bukvalno grabe ko ce vise da nakupi, bukvalno imaju gomile nakupljenih.

tu se sigurno neka veca lova okrece.

Takodje gledam na YT automati za PVC flase placaju 0.20 euro centi po flasi ispred samoposluga
ubacuju po 20-30 flasa i dobiju kupon da potrose recimo 5 eur u samoposluzi ili kes.

Kod nas dobijes 3 dinara i mogucnost da doniras bus plus, ili djokovica pa biraj.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.05.2021. u 22:37 - pre 34 meseci
Nema tu puno tajni,
~oko 26 din/kg AL limenke

a u kg ide šurnaest limenki.

Ko preživi pričače,
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80524 | Odgovora: 448 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.