Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81740 | Odgovora: 448 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju21.10.2021. u 09:17 - pre 30 meseci
Naravno da su Ugovori Tajni , i da niko od nas ne moze znati detalje !


Ali zasto i kako Grad , koji finansiramo Ti i ja , ucestvuje u tome i kako ?

GSB je vlasnistvo grada ! Elementarna logika je da deo novca koji ide " gradskom preduzecu " ne ide iz nicijeg dzepa , osim mog i tvog i ostalih gradjana !

Isao bi i iz Mitrovicevog kada bi Placao Porez !


Medjutim ti vise volis da Kontriras nego da razmisljas !


A postoji i dosta stara izreka koja glasi : Ne veruj Danajcima i kada Poklone nose !!

Koliko neko Mora da bude Naivan da bi verovao u " Dobrocinstvo " Mitrovica tj . Danajaca ??

[Ovu poruku je menjao ademare dana 21.10.2021. u 13:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju21.10.2021. u 12:41 - pre 30 meseci
Citat:
ademare:
Slab si ti Bot , kada ja koji Nikada nisam koristio ovo moram da te Obavestavam o promenama ?!

Nisam koristio jer Postoji Nesto sto se Zove PONOS i Princip i to nije za prodaju ne za 1 dinar , nego za bilo koju sumu !!

Postoji Nesto i Neko koga Mitrovic ne moze da kupi !

To je Najveca razlika izmedju tebe i Mene !! Velika i duboka kao Kanjon !!


Izvini, ne pratim režimske medije pa mi je verovatno zato promakla ova "bitna" vest a juče sam bez problema reciklirao ambalažu "po staroj ceni" tako da moram da te obavestim da pljuješ po promenama koje još nisu uvedene.
Verovatno će ti mnogo teško pasti te promene pa zato takvi komentari...
Mene iskreno to ne tangira mnogo jer sam i do sada koristio samo Globaltel dopunu. Jeste - manje (ako ne i 0) će novca ići u dobrotvorne svrhe ali svakako izbor organizacija za donaciju i nije bio neki...
Oni koji koriste personalizovane BusPlus kartice će svakako sada dobijati više novca na karticu tako da je i njima ta promena na ruku.
Većina reciklobotova koji su silovali ove reciklomate su koristili nepersonalizovane kartice i to je značajan udar za njih pa su oni ti koji pominju 1 dinar i s razlogom kukaju jer jedino oni će dobijati taj 1 dinar po ambalaži pa im se stvarno više "ne isplati" da se bave tim "biznisom".
Za normalnog korisnika ta promena znači da će eventualno morati da izvadi personalizovanu BusPlus karticu (ukoliko je već nema iz nekog razloga) i da će biti manja gužva oko reciklomata ili kao što reče neko ovde da neće dočekivati prepunjen reciklomat oni koji bi da recikliraju posle podne.
Na žalost ovo najavljeno smanjenje isplata reciklomata verovatno znači da ne možemo u skorije vreme očekivati značajno povećanje broja reciklomata na ulicama.... barem dok se svim prevarantima ne stane na put.
Šta sam sve video ispred reciklomata, kako se ljudi dovijaju da ukradu novac namenjen za reciklažu, to je stvarno tužno.
Ti ako tvrdiš da sam Bot zato što ne želim da pratim tvoj primer i iz Principa, PONOSA, gluposti i sebi iz inata ne recikliram plastičnu ambalažu koja će se u prirodi nagomilavati i razlagati narednih 1000 godina, onda se ja slažem sa tobom.
Čak sam i PONOSAN na to što mogu da doprinesem smanjenju teško razgradivog otpada u svojoj okolini.
Razlika između nas je ogromna, duboka kao kanjon, jer ja se ne krijem iza leđa Mitrovića i ne pravdam svoju nezainteresovanost i LENJOST njegovim postupcima za koje nemam dokaze.

Činjenica je da je reciklomat stvaran i da pomaže u smanjenju otpada koji bi nas trovao narednih 1000 godina. Sve ostalo su bajke za malu decu.
Imaš podatke na sajtu reciklomata koliko je otpada zahvaljujući njima završilo u reciklažnim postrojenjima umesto na deponijama pa se informiši malo a onda i razmisli o tim brojkama.

Što se poklona tiče, niko nikome ništa ne poklanja. Separacija otpada se u Srbiji na žalost doživljava kao cimanje i za to cimanje reciklomat nudi nagradu. U prevodu: reciklomat te plaća da ne bacaš ambalažu u istu kesu gde ide komunalni otpad.
Ne budite naivni - mislite svojom glavom ;)
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju21.10.2021. u 14:58 - pre 30 meseci
Mada ne zele da se eksponiraju ovde, kolege iz BG me ubedjuju da zapravo ima namenskih kontejnera po gradu. Ovo je neka mapa, a kazu ima dosta i preko toga ..

https://www.google.com/maps/@4...zfhnKHwwqbRpst1EBOhNvdErzZbC1M

Ako stvarno ima onih koji brinu za ekologiju i zele da pomognu skupljajuci i separirajuci otpad - obavezno procitati i ovo ...

https://www.plavoizeleno.rs/bl...lni-ambalazni-otpad-u-beogradu
https://www.gradskacistoca.rs/projekat-eko-kesa-za-cistiji-grad/

kazu da je redovno i skupe se znatne kolicine! Nisam iz BG - ne mogu da garantujem!

Najzad treba reci da su nam Nemci ( saradnja Sekopak i NALED ) ove godine donirali 500 'zvona' za staklenu ambalazu!

Ko hoce ima gde i kako !!! Nisu bajke!
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju21.10.2021. u 16:22 - pre 30 meseci
Ovde se Ne radi o Recikriranju vec o POHLEPI !

Za recikliranje se dobija novac i to je Motiv , onih koji na forumu glume Dusebriznike , koji spasavaju Planetu !

U sustini su placeni nekakvim dopunama , kojecega .


Kod mene nema nista blizu , bilo je ali su sklonili i Bilo je Besplatno ! Znaci bez zarade i placanja !

Tako moze !

Ali za neke parice koje navodno daje Mitrovic , to neka Pohlepni recikliraju !
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju21.10.2021. u 19:13 - pre 30 meseci
Eto vidiš - tebe čovek ni za lovu ne može da natera da prošetaš malo i recikliraš.
Ali dobro, recimo da govoriš istinu: ako ti je lova toliko ogavna niko ti ne brani da doniraš sve u dobrotvorne svrhe pa će opet da ti bude Besplatno.
A sklonili su to Besplatno kod tebe sigurno zato što ljudi nisu trpali sve redom tamo jer nikog nije briga da se cima bez para.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju21.10.2021. u 21:19 - pre 30 meseci
Citat:
ademare:
Koliko neko Mora da bude Naivan da bi verovao u " Dobrocinstvo "... (bla, bla)


Verujem da se flase stvarno recikliraju. A recikliranje flasa je dobro, to je aksiom, nema sta tu da verujem ili ne verujem. Recikliranje kosta neki novac, recikliranje je dobro -> trosenje novca na to je dobro. Ako imas neke dokaze da se recikliranje flasa ne dogadja i da je sve laz, izvoli kazi. Nema sta da se diskutuje sa covekolikom zivuljkom koja prakticno izmedju redova propagira ideju da flase ne treba reciklirati, nego novac koji se za to trosi radije ulupati u...... stagod drugo. Razumem frustracije kojekakvim licnostima i opsesiju pitanjima zasto reciklazu ne obavlja Pera nego Djoka, ali to su pitanja od trecerazrednog znacaja, najbitnije je da se reciklaza dogadja, ako je neko prekrsio neki zakon ti mozes da se zalazes da mu se sudi i naplati kazna, ali nikako nije u redu da bes usmeravas ka masini koja obavlja vazan i preko potreban posao i koja nikako ne bi valjalo da prestane da ga obavlja.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju21.10.2021. u 21:28 - pre 30 meseci
Citat:
ademare:
Ovde se Ne radi o Recikriranju vec o POHLEPI

Ukoliko pohlepa povecava recikliranje mislim da bi svi jednoglasno trebali da kazemo - zivela pohlepa. Nasuprot tome, onaj ko se zalaze za smanjenje recikliranja makar i za 1% ce naici na zestoku osudu svakog ko u sebi ima ekoloske svesti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju22.10.2021. u 08:01 - pre 30 meseci
Sto se tice cene ...

Gradska cistoca naplacuje sakupljanje, odvoženje i odlaganje komunalnog otpada. Znaci troskovi kupovine kanistera, vozila, goriva, projekti / izgradnja deponija, plate radnicima ... To mu po najnovijem-novom cenovniku dodje 6 din po kvadratu mesecno! I dalje ne rade profitabilno. Grad, drzava, zapad pomazu sa veeelikim ciframa.

Prosecan gradjanin uzme 20g aluminijuma ('limenta'), proseta se do automata ( valjalo bi da je blizu i da je uvek prazan i da pripada mojoj politickoj opciji ) i za to ocekuje 'korektnih' 10 din.

E pa, nije korektno. Previse je. Drasticno vise od previse!! Valjda je jasno da je negde moralo da se 'nagrabulja' ta lova koja se tu daje. Da ne kazem 'nakrade' !!

Ako se pitate kako stranci daju i vise od toga. Vidis, oni su u cenu piva dodali tu lovu koju posle daju briznom ekologu koji skuplja limenke.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju22.10.2021. u 08:24 - pre 30 meseci
Zar kod nas ta lova nije ugrađena u cenu recimo ulja? :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju22.10.2021. u 10:00 - pre 30 meseci
Pre par meseci sam malo razgledao po beogradu. I, uz sam zid zeleznicke stanice i redom pored prolaza do autobuske deponija kojekakvih flasetina i limenki. Ruglo. Kad nadjem reciklabilni otpad u prirodi ja obicno sakupim, ali u centru grada nekako ne zelim - ako beogradjani nemaju nista protiv da zive u smecu, sto bih se ja tu mesao... Po stanici kao i uvek prosjaci, idu okolo i traze novac, kao fol dosli ko zna odakle, pa im ukrali novcanik, decenijama svakog dana ista prica... Da ne odem u offtopic sa putopisima - da je cena zaista previsoka kao sto tvrdite, nasao bi se neko da te flase i limenke pokupi i okoristi se. Tako da je smer u kom treba delovati ocigledno pored povecanja raspolozivosti reciklomata i povecanje nagrade.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju22.10.2021. u 10:09 - pre 30 meseci
Citat:
stakogde:
Zar kod nas ta lova nije ugrađena u cenu recimo ulja? :)

Mislim da sam negde procitao da se pare od ekoloske takse trose na korona testove, vakcinisanje stranaca i slicne kojestarije, zbog cega bi odgovorne trebalo pohapsiti, ali od toga naravno nema nista.
- Mali, ako nam zatreba 9 miliona za asfaltiranje seoskog puta Golubac-Milutovac mozemo li da nadjemo ili ne?
- Moze sefe, imamo ona sredstva za ekologiju...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju23.10.2021. u 08:50 - pre 30 meseci
Citat:
Mislim da sam negde procitao da se pare od ekoloske takse trose na korona testove, vakcinisanje stranaca i slicne kojestarije, zbog cega bi odgovorne trebalo pohapsiti, ali od toga naravno nema nista.

Vec je u ovoj temi bilo reci o tome. Kako je vise drzavnih organa konstatovalo da se sredstva stvarno trose nenamenski i za to dalo dokaze - ne treba ti ovo "Mislim da ...". To je dokazano! Kao i cinjenica da je ona tetka iz tuzilastva oteta od mafije!
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju23.10.2021. u 09:16 - pre 30 meseci
Kalkulacija u vezi cene ...

Cena nove tegle 720ml u prodavnici 'na malo', 'za ajvar' - oko 20din, kad je akcija (Aman) ode na 16din! Odbaci porez na promet, odbaci trgovacku marzu, odbaci troskove pretapanja / proizvodnje same tegle, odbaci troskove prikupljanja .... Koliko cenite da vredi ono vracena tegla sa pocetka price ?

Da ne spominjem da su Al limenka ili plasticna boca od vode mnogo jeftinije !
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju23.10.2021. u 09:52 - pre 30 meseci
Nasa je drzava poznata po tome sto su mnogi svetski brendovi bas ovde odlucili da postave svoje tocionice piva / sokova / bezalkoholnih pica. Ja bih rekao ponajvise zbog tih 17 evro centi po ambalazi! OK, nismo ni mi pali sa meseca. Odredjene uplate idu direktno na privatne racune kojekude po svetu, deca politicara imaju placenu skolarinu na preskupim univerzitetima ... ali usteda je ipak prevelika!

Procenite:
Kako sama kaze "Kompanija Koka-kola svake godine potroši više od tri miliona tona plastične ambalaže". Koliko je to pojedinacnih boca? Koliko je teska 1 boca? Koliko mu to love dodje kada se sve to izmnozi ?

Jasno, ovo je ozbiljna i odgovorna firma. Saradjuju aktivno sa Svetskim fondom za prirodu (WWF). U USA imaju ono - "Kompanija Koka-kola je 2018. godine obećala da će za svaku prodatu bocu ili limenku reciklirati jednu iskorišćenu.". U Austriji kupuju skuplju 'zelenu' struju ....

A u Srbiji .... :-)
Citat:
Smanjenje uticaja na životnu sredinu u celokupnom lancu vrednosti za nas predstavlja osnovni cilj. Od 2004. godine postavljamo godišnje ciljeve za poboljšanje učinka i radimo na postizanju ambicioznih ciljeva za 2020. godinu.

blabla truc truc ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju24.10.2021. u 19:07 - pre 30 meseci
Citat:
whitie2004:
Kalkulacija u vezi cene ...

Cena nove tegle 720ml u prodavnici 'na malo', 'za ajvar' - oko 20din, kad je akcija (Aman) ode na 16din! Odbaci porez na promet, odbaci trgovacku marzu, odbaci troskove pretapanja / proizvodnje same tegle, odbaci troskove prikupljanja .... Koliko cenite da vredi ono vracena tegla sa pocetka price ?

Da ne spominjem da su Al limenka ili plasticna boca od vode mnogo jeftinije !

Pa ne mozes to tako da racunas. Na primer, ti mozes da proizvedes gov... ovaj, izmet, besplatno. Da li to znaci da neko treba da ga pocisti besplatno? Ne znaci. Ciscenje vredi onoliko koliko je potrebno da neko bude dovoljno motivisan da pocisti, dok proizvodna cena smeca nema sa tim nikakve veze.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju25.10.2021. u 07:31 - pre 30 meseci
Ova moja kalkulacija je bilo vise na temu da nema logike u bilo kakvom racunu bez ozbiljne stavke : Drzava / grad / Global / proizvodjac / potrisac / koli_vec, dodaje znacajnu cifru!

Dok nema tog dela jedina motivacija su rodoljublje, visoka revolucioinarna svest, blabla ... Normalno, sem sargarepe imamo i batinu u vidu zakona koji se sprovode ( hahaha, ova mi dobra ).

Pre svega toga, treba prvo da dodjemo do glavne radnje. Zelimo li mi , kao drustvo, da skupljamo ta *ovna (mislim na flase). Kako sada stoje stvari - JOK! Lakse je da plivaju po jezerima, priobalju ... stici ce nekeko do mora. Sto bi to nekom placali.


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
87.116.180.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju26.10.2021. u 01:30 - pre 30 meseci
Čim vidiš te mitrovićeve kante i kako su urađene te kako se prazne jasno ti je da se iza toga krije neka prevara. Kanta sklepana od foreksa verovatno lepljena a unutra 2 zupčasta kaiša, jedan senzor da reaguje i broji, jedan kineski tablet sve u svemu vrednost 30$

A obrću se milioni!

Danas sam šetao beogradom i kontrolisao, reciklomati su uredno na aplikaciji prazni a u suštini izvan funkcije. Primetio sam i jednu devojku koja je samo nagurala flaše jednu za drugom nije je zanimao kredit ni vožnja ni donAcijA.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju03.11.2021. u 18:40 - pre 29 meseci
Citat:
bordzija:
Čim vidiš te mitrovićeve kante i kako su urađene te kako se prazne jasno ti je da se iza toga krije neka prevara. Kanta sklepana od foreksa verovatno lepljena a unutra 2 zupčasta kaiša, jedan senzor da reaguje i broji, jedan kineski tablet sve u svemu vrednost 30$

A obrću se milioni!

Danas sam šetao beogradom i kontrolisao, reciklomati su uredno na aplikaciji prazni a u suštini izvan funkcije. Primetio sam i jednu devojku koja je samo nagurala flaše jednu za drugom nije je zanimao kredit ni vožnja ni donAcijA.



Dal si realan? Ozbiljno si obilazio reciklomate i kontrolisao njihov rad?
Toj devojci je očigledno stalo do reciklaže a ne do para i svitreba da pratimo njen primer, samo što to teško ide ovde.
Kako si ustanovio da se na reciklomatima obrću milioni?
Da li si svestan da je vlasnik reciklomata na gubitku svaki dan?
Mislim, mi svakako možemo da pričamo o imaginarnim donacijama koje je Mitrović dobio za projekat reciklomata ali zašto se onda zaustaviti na milionima?
Hajde da kažemo da se tu okreću MILIJARDE evra - tako zvuči lepše.
I naravno, da bi osnovano argumentovali svoju priču reći ćemo da samo naivan čovek i bez mozga će poverovati da Mitrović radi na svoju štetu.

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
87.116.178.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju05.11.2021. u 22:01 - pre 29 meseci
Šta da pratimo njen primer nagurala je tri četri flaše odjednom i zapušila tj blokirala reciklomat. Ovde kod mene u kraju ih ima nekoliko blizu su gde god da kreneš vidiš neki. Ja jednom nedeljno napunim ceger sa 5-6 flaša i onda usput do prodavnice sipam i taman mi ceger prazan za namirnice.

Sve u svemu lepo bi bilo kada bi se PARKING SERVIS otvorio da i on prihvata plaćanje parkinga od te reciklaže? Taman su ukinuli dopunu bus plusa i donaciju!

Nema tu nikakve štete tu se obrću milioni nesmetano.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6810
87.116.180.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju09.11.2021. u 20:49 - pre 29 meseci
Reciklomati su uglavnom izvan funkcije iako na sajtu piše da su aktivni.



Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81740 | Odgovora: 448 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.