Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80494 | Odgovora: 448 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju13.11.2021. u 20:58 - pre 28 meseci
Citat:
bordzija:
Šta da pratimo njen primer nagurala je tri četri flaše odjednom i zapušila tj blokirala reciklomat. Ovde kod mene u kraju ih ima nekoliko blizu su gde god da kreneš vidiš neki. Ja jednom nedeljno napunim ceger sa 5-6 flaša i onda usput do prodavnice sipam i taman mi ceger prazan za namirnice.

Sve u svemu lepo bi bilo kada bi se PARKING SERVIS otvorio da i on prihvata plaćanje parkinga od te reciklaže? Taman su ukinuli dopunu bus plusa i donaciju!

Nema tu nikakve štete tu se obrću milioni nesmetano.


Pa da pratite njen primer i da reciklirate i kad se ne dobija lova jer ko što si sam rekao to je obična limena kocka sa dva zupčasta kaiša i džakom unutra - nema tu šta da se zapušava.
Što se tiče Parking servisa ne vidim ko te sprečava da plaćaš parking sa Globaltelove kartice kreditom od reciklaže...
I da obnovimo: Obrću se MILIJARDE jura - ne milioni.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.180.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju16.11.2021. u 08:19 - pre 28 meseci
Ne znam za tebe i grand šou ali ja recikliram već više od 20 godina.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

stakogde
ETF
BG

Član broj: 205524
Poruke: 20
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju17.11.2021. u 06:28 - pre 28 meseci
Blago tebi matori. Ja sam pre 5 godina imao baš veliki problem da nađem mesto gde mogu da odložim u Beogradu gomilu plastičnih flaša koje sam odvajao od ostalog otpada.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.180.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju17.11.2021. u 15:01 - pre 28 meseci
Evo ti ideja za pink ekipu kako da zbrinu sav taj otpad koji prikupe preko reciklomata.


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju17.11.2021. u 22:31 - pre 28 meseci
Pravljenje odece i obuce od pet ambalaze je vec godinama civilizacijsko dostignuce. Ja imam patike za trcanje i jos po nesto sportske odece. Kad kupujes u Dechatlonu cesto pored proizvoda mozes naci natpis tipa "za izradu ove majce iskorisceno je 7 plasticnih flasa". Ako ima neinformisanih mogu cak i da fotografisem neke svoje komade odece napravljene od stare ambalaze, jer kad naidjem na to ja vrlo rado kupujem, a vi mozda i sami isto to nosite a pojma nemate.
Tako da uopste nije tehnicki problem za sta moze da se iskoristi PET ambalaza, moze za mnogo toga. Problem je finansijske prirode - mnogo je jeftinije proizvoditi potpuno novi PET, nego reciklirati stari. Ako smo raspolozeni da neki promil svojih/budzetskih prihoda izdvajamo za reciklazu onda ce svasta nesto da se pravi. Ako nismo, onda ce reka koja protice kroz nacionalni park i dalje da bude prekrivena PET ambalazom, a fabrike ce da stancuju proizvode od potpuno novog PET-a, sve dok ne budemo potpuno prekriveni istim.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.181.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.11.2021. u 00:48 - pre 28 meseci
Pa sve ti je danas od te plastike nema nešto da kupiš a da nije. Sve se u suštini melje i ponovo koristi nema tu ničeg novog. Ovde je poenta krenuti sa reciklažom a ne sa zajebancijom naroda.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.11.2021. u 16:42 - pre 28 meseci
Da, sve je od plastike, ali kao sto sam vec gore pomenuo - mnogo je jeftinije praviti potpuno novu plastiku, nego reciklirati postojecu. Da li bi ti da imas fabriku namerno kupovao sirovinu po skupljoj ceni, ako mozes istu takvu po jeftinijoj? Naravno da ne bi. Zato tu mora da uleti drzava i onima koji proizvode/uvoze plastiku udari reket, pa to sto sakupi onda da ovima koji recikliraju, pa se tako cene sirovina izjednace, ili reciklirane cak postanu jeftinije od novih. Ali, eto, kako na ovom forumu tako i u svakoj kafani uvek bi se naslo neko gomno koje je protiv toga i koje ce da komentarise "taj i taj tajkun lapa milijarde od nasih flasa, umesto da ih ostavimo da plivaju po reci, to nas nista ne kosta". Znam da nikako ne bih trebao da za nekog forumskog sagovornika kazem gomno, ali to je jace od mene - cim vidim nekog protivnika prirode prsti sami to otkucaju.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.181.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju18.11.2021. u 16:45 - pre 28 meseci
Ti što recikliraju su OBAVEZNO neka mafija uostalom vidite ko je to započeo kod nas i sve vam je jasno.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju19.11.2021. u 07:52 - pre 28 meseci
U tom slucaju - zivela mafija!
Bavljenje reciklazom je jednostavno predobro delo, koje momentualno anulira sve eventualne druge lose osobine neke licnosti. Mislim u ocima obicnog coveka koji vapi za reciklazom. Pravosudje i dalje moze da procesuira sve nelegalne aktivnosti mafije, ako za njih ima dokaze.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju19.11.2021. u 09:03 - pre 28 meseci
Običan čovek ne vapi za reciklažom.
To je rezervisano za one folirante koji se ubiše od zagađivanja okoline, od nekontrolisane kupovine robe obavezno u PVC ili nekoj drugoj štetnoj ambalaži, i koji potpomažu velike zagađivače da proizvode sve više robe koja zagađuje, a onda počnu da seruckaju kako je reciklaža bogom dana i ako nisi za reciklažu - nisi ni za civilizaciju! Tako valjda peru sebi savest i prave samimima sebi sliku da su svesni, odgovorni, prosvećeni. Kad ono - k'rca u slamnatom šeširu, oni, konzumenti, su generator zagađenja.

Ali su vam puna usta "običnog čoveka".
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju19.11.2021. u 09:29 - pre 28 meseci
Koliko ja znam, reciklaža nigde na svetu nije masovno zaživela na principima ljudske svesti, željom za čistijom prirodom i tome slično.

Naravno, postoje pojedinci, aktivisti, koji se zdušno, svim srcem bore za prirodu, time i reciklažu, i ja to naravno, podržavam i pohvaljujem. Svaka čast, skidam kapu.

Ali, separacija otpada, masovna reciklaža i sve ostalo - samo i jedino finansijski. Na puno načina.

Primer 1. Reciklaža u maloprodaji: svaki proizvod u nepovratnoj ambalaži (PE, staklo, limenke) u startu se plati 20 - 50 centi skuplje, a pare se vrate kad se ambalaža ubaci u reciklomat u samiški
Primer 2. Smeš nedeljno da napuniš jednu kantu đubreta. Preko toga se plaća duplo. Ali - izdvojene sirovine za reciklažu ne ulaze u "obračun"

I slični primeri. Dakle, "udri po džepu", pa da vidiš, kako će, ko bele lale da potrče da recikliraju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.167.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju19.11.2021. u 16:06 - pre 28 meseci
To su oni što kupuju u prodavnici 20 malih voćnih jogurta umesto litar voćnog itd. Srču i kusaju musli za doručak ali onaj što se kupi već u pvc čaši sa slamkom i kašikom pa šinu kroz prozor.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju19.11.2021. u 21:17 - pre 28 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Običan čovek ne vapi za reciklažom.
To je rezervisano za one folirante...

Zanimljivo. Znaci ode grupa ljudi u Nacionalni Park Peruucac, vidi kako voda noso flase i oni koji smatraju da to ne bi trebalo tako da bude su foliranti, a oni kojima to bas tako odgovara su obicni, normalni ljudi? U tom slucaju, narucicu majcu sa natpisom folirant. Sramota je da to ne budem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.11.2021. u 00:14 - pre 28 meseci
S kim s ti svađaš, Moderatore? Ja sam replicirao tvom alter egu, Darku, pa si mogao bar toliko da se potrudiš da se uloguješ na pravi nalog, a ne da mi pišeš sa alternativnog naloga.

No, vratimo se na temu. U najmanju ruku, to što pišeš je zamena teza, a neko bez skrupula bi to nazvao čak i glupiranjem i laganjem. Ja sam fini i skurpulozan (takva mi dijagnoza, jbg), pa ću se zadržati na "zameni teza". Zašto je tvoj odgovor zamena teza? Zato što ja govorim o recikliranju kakvim ga predstavljate i za koje se zalažete vi "svesni i odgovorni" dok pumpate industriju ambalaže. Koliko plastičnih kutija, koliko PET boca za svakakve tečnosti, koliko koverata, kutija, plastifikacije, elektronskog otpada unesete iz proizvodnje i trgovine u svakodnevni život i svačije okruženje? Kilograme i kilograme svake nedelje. Jok da odete do pijace i da u platnenu ili čak i plastičnu, ali ne jednokratnu! torbu stavite zajedno jabuke, luk i bocu jogurta, već sve mora da bude posebno zapakovano, sve sterilno, sve etiketirano i brendirano. Vi tražite da se svi angažuju da bi čistili g'ovna za vama, da bi sanirali štetu koju vi pravite. I prozivate sve koji to ne žele, da su antinarodni elementi. E zato je to foliranje i laganje javnosti.

A što se tiče tvoje diskusije, podsetiću te, ja nisam protiv ekologije, čistog i zdravog okruženja i razumnih mera. Ja sam protiv recikliranja onakvog za koje se vi zalažete.

Što se majce tiče, ne bih diskutovao o tvojoj majci, ja sam džentlmen. A o majIcama možemo da pričamo, samo bojim se da će i ta majIca koju bi nosio kao političku poruku, ubrzo zagadila okolinu, odbačena na deponiju. Ali ko je'be majIcu i tekstilni otpad, važno je da si ti poslao poruku protiv nagomilavanja otpada. To se i broji: buka, istupi, poruke, transparenti, tvitovi, a ne stvarni doprinos smanjenju zagađenja. Jer reciklaža i smanjenje zagađenja nisu isto. Reciklaža je pranje ruku od odgovornosti, a smanjenje zagađenja je promena pristupa robi (između ostalog).
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.11.2021. u 00:26 - pre 28 meseci
Citat:
pctel:
Zanimljivo. Znaci ode grupa ljudi u Nacionalni Park Peruucac, vidi kako voda noso flase i oni koji smatraju da to ne bi trebalo tako da bude su foliranti, a oni kojima to bas tako odgovara su obicni, normalni ljudi? U tom slucaju, narucicu majcu sa natpisom folirant. Sramota je da to ne budem.

Pa ta grupa ljudi koji su malo u NP Perućac, malo na Rajcu, malo u Obedskoj bari, malo u Kamenoj gori, su svojim konzumerizmom najveći generator zagađenja, što kroz izduvne gasove, što kroz narušavanje prirodnih staništa, što zbog smeća koje generišu (bez obzira da li ga bace u reku ili odlože u namenske PLASTIČNE reciklažne kontejnere koje odvoze vozila NA DIZEL, i koja troše AUTOMOBILSKE GUME. Ekološki, do moga. Svako od tih zgroženih građana nosi sa sobom bar jednu PET bocu sa vodom, i na svakom odmorištu će je isprazniti i odložiti, pa kupiti novu bocu. Tri - četiri odmorišta X deset ljudi u grupi = najmanje 40 plastičnih jednokratnih boca. Kako god da ih posle tretiraš, fakat je da su ekolozi generisali pola kontejnera otpada po grupi. Pa puta koliko grupa se šetka Srbijom, nema tog reciklatora koji može da preradi sav taj otpad. O drugim vrstama otpada da ne govorim.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+265 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.11.2021. u 08:40 - pre 28 meseci
Sve dok pricamo o sakupljanju plasticnih flasa tezine 1 gram to je cist advertajzing, dizanje galame i spinovanje. Kada uz to kaze: nije me briga sto je mnogo miliona ukradeno na ime laznog ocuvanja covekove sredine, bitno je da se upotrebe 3 flase u proizvonji majice - znas da je u pitanju botovanje. OK, ljudi su placeni za tu galamu, ne zameram. Ali je stvarno na nivou prica male Grete (ok ponovo, porasla je, ali price ostale za malu decu).

Kada Nemacka kaze da npr, proizvodjaci PVC stolarije moraju u krajnjem proizvodu da imaju odredjen procenat reciklirane plastike - to znaci na stotine tona dnevno. To znaci da proizvodnja podosta poskuplja. To znaci da nemacki proizvodjaci (svi odreda) imaju postrojenja u Rumuniji, Bugarskoj, Turskoj ... Normalno, i dalje lepe nalepnice o kvalitetu, reciklaciji, zelenoj agendi ... Normalno, nasi kupci kazu za te profile da su truli ... Bas sramota da kupis to!

Slazem se sa Slobom oko produkcije otpada!! Pijem vodu sa cesme - broj potrosenih plasticnih flasa od vode, kokakole i slicnih - komada 0 (nula). Povremeno ostane neka od ulja. Po ovde vazecim kriterijima nisam recikler nego gomno.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.167.*



+1450 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.11.2021. u 14:14 - pre 28 meseci
Meni je najjače što recimo reciklaža u hrvatskoj ne prima flaše i konzerve ukoliko su malo deformisane ili iskrivljene. Recimo ako je limenka prignječena ne želi da je primi. U hr se prilikom kupovine proizvoda naplaćuje 0,5 kuna koje odmah idu nekome u džep i onda ništa neće da prihvate. Krajnji level podjebavanja je da mu ne radi marker kojim piše broj ambalaže u džaku pa ne prihvata. Tu ti je jasno da je to samo priča za malu decu a glavni trovači kapitalizam i krupni otpad.

Drugi signal je da osoba ne može da preda više od 80 flaša/konzervi kako mu se nebi isplatio dolazak tj prljanje auta. Treće ne prihvataju flaše sa čepovima kako bi to još više smrdelo i usvinjilo ti auto dobro da zapamtiš kada si pokušao da recikliraš nešto.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.11.2021. u 15:11 - pre 28 meseci
Ne, Slobodane, to sto ti pises je definicija zamene teza. Mi ovde pricamo da li treba ili ne treba reciklirati. Treba isvaki savestan covek bi morao da se zalaze za povecanje recikliranja. Ti sad u pricu uvodis OFFTOPIC da li treba smanjiti proizvodnju plastike i kako... To su muzicke zelje, mastanja upravo svojstvena deci koju pominjes, ili prosto trolovanje i dobro je da je tako jer da si ozbiljan znacilo bi da si izgubio svaku vezu sa realnoscu. Proizvodnja plastike se konstantno povecava vec decenijama i nista ne mozemo postici tako sto ljubitelji prirode prestanu da koriste plastiku, a oni koje nije briga nastave istim tempom povecanja potrosnje. svakako bismo jednog dana zavrsili zatrpani plastikom, sad koju godinu ranije ili kasnije, to nije toliko bitno. Kad odrastes malo mozemo nastaviti razgovor u pravcu: imamo problem - to je resenje. A to "imamo problem, hajde da mastamo da ga nemamo vise", sa tim me zaobidji, mator sam ja za mastanje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.11.2021. u 15:34 - pre 28 meseci
Citat:
whitie2004:
Kada uz to kaze: nije me briga sto je mnogo miliona ukradeno na ime laznog ocuvanja covekove sredine, bitno je da se upotrebe 3 flase u proizvonji majice...

Svaka prica o kriminalu na temi o reciklazi je offtopic.
Da li nam treba reciklaza - treba nam.
Da li nam treba tuzilastvo, policija, pravosudje - treba nam.
Ukoliko predlazes da razbijemo/uklonimo reciklomat zato sto nisi zadovoljan radom policije/tuzilastva/pravosudja, onda si definitivno svoj bes usmerio na totalno pogresnu adresu. Reciklomat nek ostane, a ako je bilo neke korupcije i slicnih prekrsaja ili krivicnih dela, onda da se krivcima naplati kazna po zakonu, ili da odleze iza brave, nemam ja nista protiv. Da smo mogli da biramo cime ce ekipa Belivuk-Hrkalovic da se bavi u proslosti, ja bih svakako izabrao da se bave reciklazom plastike, takvih "kriminalaca" i "mafije" nam treba sto vise :D

Onako kako pojedinci na temi rezonuju, ako se posumnja na korupciju u prehrambenoj industriji treba svi da prestanemo da uzimamo hranu i pice par godina dok se to ne ispita, ako se posumnja na mito u zdravstvu treba da ukinemo bolnice i domove zdravlja, ako se posumnja na neregularnosti u prosveti treba da prestanemo da se obrazujemo... Razumem i trolovanje i sve, ali dajte malo podesite te stavove tako da imaju makar malcice veze sa mozgom.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju20.11.2021. u 20:03 - pre 28 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
...Mi ovde pricamo da li treba ili ne treba reciklirati. ... Ti sad u pricu uvodis OFFTOPIC da li treba smanjiti proizvodnju plastike i kako...

Redukcija generisanja otpada (ono što se pokušalo ukidanjem/naplaćivanjem kesa po prodavnicama, ali i ograničenjima zagađenja SUS motora) u razgovoru o reciklaži isto toliko je offtopic koliko i insistiranje na oralnoj higijeni i preventivi dok se bavimo temom lečenja zuba. Jedno je naslonjeno na drugo, i jedno proizilazi iz drugog. Offtopc je samo zato što ga ti proglašavaš offtopicom, što nije nikakav argument. Naprotiv.
Citat:
Darko Nedeljković:
Proizvodnja plastike se konstantno povecava vec decenijama i nista ne mozemo postici tako sto ljubitelji prirode prestanu da koriste plastiku, a oni koje nije briga nastave istim tempom povecanja potrosnje. svakako bismo jednog dana zavrsili zatrpani plastikom, sad koju godinu ranije ili kasnije, to nije toliko bitno. Kad odrastes malo mozemo nastaviti razgovor u pravcu: imamo problem - to je resenje. A to "imamo problem, hajde da mastamo da ga nemamo vise", sa tim me zaobidji, mator sam ja za mastanje.

Gluposti. Naravno da treba insistirati na održivom razvoju, na savesnom i odgovornom odnosu velikih generatora otpada (trgovina, industrija, usluge, transport, modna i tekstilna industrija, industrija obuće, industrija kućnih aparata, auto industrija, elektronska industrija...). A ne da Rio Tinto neodgovorno uništava kilometre okolnog tla, vode i vazduha, da se patike raspadaju i bacaju nakon pola godine, da se programira rok trajanja veš mašine... Ako ne razumeš, potrudi se: to su neki od primera gde treba tražiti uzroke prekomernog otpada. Kada se njihovi proizvodi i njihova poslovna politika već plasiraju u okruženje, u društvo, među potrošače, to može da rezultira samo jednim: pokretanjem industrije reciklaže (pa su pokušali u Bari Revi u Krnjači, u ekološki zdravom području, da smeste deponiju građevinskog otpada!), uzimanjem dodatnih para od građana direktno i iz budžeta, donošenjem besmislenih restrikcija i hiperprodukcijom NVO aktivista koji preko ekologije plasiraju političke ideje i muzu narodni novac.

Mislim, to što sam napisao važi samo ako stvarno hoćeš da se zagađenje otpadom smanji. A ako ti je cilj da se količina otpada poveća da bi ti i slični tebi imali svrhu postojanja i delanja, onda to tako i kaži.

Ti rezonuješ kao da, na primer, nije problem broj nuklearnih bojevih glava, njih već ima 13 400, već nepostojanje ili nepoštovanje sporazuma o kontroli nuklearnog naoružanja. Hajde da se bavimo posledicama, njih će uvek biti, a ne uzrocima, je l' tako?
E pa nije.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Reciklomat država osmislila zabavu za sirotinju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 80494 | Odgovora: 448 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.