Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10639 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???02.11.2021. u 14:34 - pre 29 meseci
Možda ste čuli a možda i niste, najavili su neko novo oporezivanje automobila prilikom registracije. Kako se kaže, "ne više po kubikaži, nego po godištu". Ja razmišljam i ne znam zaista, za koga će taj porez biti veći, za nova ili za stara vozila? Ni jedno ni drugo mi nije logično.

To je prvo pitanje, a drugo, jel se to misli na ukupnu registraciju sa sve osiguranjem i tehničkim pregledom, ili je to samo neka taksa?

Hvala, ako znate.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???02.11.2021. u 16:58 - pre 29 meseci
Seseljeva taksa .

Uvedena 1998. i stoji i dalje . Taksa na Luksuz , upotrebu automobila !


Dokaz da Nijedna vlast ne ukida Takse predhodne vlasti , jer ova stoji vec 23 godine !!


Samo za auto preko 2.000 kubika postoje promene , za ostala vozila taksa i dalje ista !

Starosti od 5-20 godina ! Taksa i dalje postoji samo je %-no manja !

Za starije od 20 godina nema smanjenja jer oni vec placaju 20 % od takse .
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.sbb.rs.



+184 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???03.11.2021. u 00:10 - pre 29 meseci
Šta je sa vozilima 0-5 godina?
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???03.11.2021. u 08:49 - pre 29 meseci
Nema umanjenja, 1600-2000 kubika je 11.790 dinara, 2001-2500 je 58.250, 2501-3000 je 118.040, a za preko 3000 kubika je 243.970 dinara.
A i za šta će ti, sad benzinci od 2000 kubika imaju 300ks. Jedino mi "žao" ovih što kupuju sportske automobile. Ali, njima je svejedno da li je 4000 ili 6500 kubika, ista im taksa :)

Nego, u normalnoj zemlji je dovoljno što ta vozila troše značajno više goriva, pa vlasnik korišćenje takvog auta plati kroz akcizu na gorivo...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???03.11.2021. u 08:57 - pre 29 meseci
Ili registruješ kao invalid. Koliko vidim, većina invalida su u stvari imućni ljudi. Skoro svi voze najnovije BMW, Mercedes, poneki Audi...
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???03.11.2021. u 09:10 - pre 29 meseci
^ Mentalni invalidi, pa zato i parkiraju na mestima za invalide u šoping molovima
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???03.11.2021. u 09:54 - pre 29 meseci
Ova taksa je klasičan primer logike "uzeću ti novac zato što mogu a ti imaš". Već sam naziv "porez na upotrebu" vređa ineligenciju. Platio si sve moguće poreze da bi kupio nešto i to posedovao, a ako hoćeš da ga koristiš onda treba da nastaviš da plaćaš.
Pošteno bi bilo da se obračunava porez na težinu vozila pošto teža vozila više oštećuju puteve. Ili porez na zagađenje pošto utičeš na druge građane koji moraju da dišu vazuh u koji tvoje vozilo izbacije gasove... A porez, zato što koristiš svoju imovinu... Nema razlike u tome onda da se oporezuju i obuća, odeća, bela tehnika,... sve što se koristi.
U svetu se vodi rasprava kako sve korporacije žele da se sve iznajmljuje i da se ništa ne poseduje. Tako imaju zagarantovanu zaradu iznova i iznova. Mi smo ih u Srbiji izgleda par decenija ispred njih. Iako poseduješ nešto, moraš i dalje da plaćaš nekome da to koristiš. Kao da nije tvoje vlasništvo.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???03.11.2021. u 13:06 - pre 29 meseci
Nepismeni tabloid je objavio danas tabelu . Ali kako su nepismeni nisu dobro prikazali pa je jedna kolona prazna ?

Izgleda da su dve kolone postojoce dovoljne i da se vidi sadasnja veca cena i predlozena manja .


I nije bas nesto ! Ko je vec imao do sada nece se obogatiti od neke " ustede " .


https://www.novosti.rs/vesti/e...istracija-automobila-nove-cene

1-5 godina . Isto kao do sada 100 %

5-8 godina . Bilo 15 % , sada 25% umanjenje na pun iznos .

8-10 godina . Bilo 25% sada 40 % umanjenje na pun iznos .

10-20 godina . Bilo 40% sada 65 % umanjenje na pun iznos .

Preko 20 isto kao i do sada placa se samo 20 % od punog iznosa .
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???03.11.2021. u 13:22 - pre 29 meseci
Ima drugar Scenic 2.2dCi, ne registruje ga već 3 godine zbog ovih taksi, dovezla mu tetka iz inostranstva (a on kaže da nije znao za ovu taksu preko 2000 kubika :)
Eto, pošto mu sledeće godine puni 20 godina, sad će da mu se "isplati" da registruje. Nema veze koliko troši, ali bolje da ne zna koliko koštaju servisi i delovi, jer je kod nas relativno redak motor pa i nema delova na stanju :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???03.11.2021. u 16:07 - pre 29 meseci
2.2dci nije redak motor
redak je u sceniku, ali u teretnim vozilima nije
i nista specijalno skupo kod njega nije.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???03.11.2021. u 19:01 - pre 29 meseci
Citat:
component:Mi smo ih u Srbiji izgleda par decenija ispred njih. Iako poseduješ nešto, moraš i dalje da plaćaš nekome da to koristiš. Kao da nije tvoje vlasništvo.

Nema to veze sa Srbijom, nego sa svakom državom. Državi trebaju pare. Država pare naplaćuje od poreza. Ima bezbroj vrsta poreza, ali glavni su

- PDV
- Porez na zaradu
- Porez na dobit
- Porez na imovinu

I sad idu raznorazni
- Porez na nasleđe
- Porez na automobile (zaista ne znam da li ovo ima i drugde)
- Porez na prenos apsolutnih prava
- Itd, itd ...

U Austiji, (ako se dobro sećam) plaća se porez na ukupnu imovinu, nepokretnu i pokretnu. Pa si dužan da prijaviš i Rolex i nakit i umetničke slike!
Mislim da je Švedska poznata u svetu kao naj naj za otimanje od građana kroz poreze.
U Americi se plaća porez na nasleđe i za prvi nasledni red. Nema džabe ni od tatka. A porez na zaradu plaćaš Ujka Semu, svejedno što živiš i radiš bilo gde u svetu.


Evo i malo slikovito sa sajta: https://sh.wikipedia.org/wiki/Porez


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???03.11.2021. u 22:09 - pre 29 meseci
Citat:
mjanjic:
Nego, u normalnoj zemlji je dovoljno što ta vozila troše značajno više goriva, pa vlasnik korišćenje takvog auta plati kroz akcizu na gorivo...

U normalnoj zemlji je registracija samo administrativni trošak, zanemarljiv, ali se zato osigurava vozač-auto a ne samo auto, i cena osiguranja zavisi od vozačke istorije, godina, šteta koje si pravio, koliko je auto sportski, koliko štete prave vozači tog modela i slično. Kod nas imaš pacijente sa istorijom da su više puta ubili nekog kolima pijani i pobegli sa mesta nesreće, odležali koju godinu robije, i verovatno plaćaju isto osiguranje kao svi ostali.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.sbb.rs.



+288 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???10.11.2021. u 19:27 - pre 28 meseci
Citat:
component:
Ili registruješ kao invalid. Koliko vidim, većina invalida su u stvari imućni ljudi. Skoro svi voze najnovije BMW, Mercedes, poneki Audi...


Ja sam prvi jaci i skuplji auto 3.0 motor registrovan dve godine na invalida i tako ga posle prodao, ispostavilo se da je doticni ubrzo posle prodaje preminuo. Kako se zavrsilo to oko auta i prevoda -ne znam.
Sledeca dva auta koji su 2.5 i 2.7 sam na sebe prevodio jer su bili relativno jeftini i placao sam "skupe" registracije mada i nije nesto preterano skupo kad ga kupim 10 godina starog i taman ide neki popust na taksu.
Obrni okreni namesti se da me vise kostao u eksploataciji po km 1.9 tdi nego 2.7cdi motor. Potrosnja im je identicna ako je to bitno uopste.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???11.11.2021. u 21:51 - pre 28 meseci
Zanimljivo,
je l' mozes da prikazes kako si dosao do te racunice da 1.9 tdi ukupno sa registracijom i eksploatacijom kosta vise po km
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???11.11.2021. u 23:50 - pre 28 meseci
@mjanjic, pobrkao si ti vjerovatno reno scenic sa espaceom, jer nema scenic sa 2.2 motorom...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???12.11.2021. u 07:14 - pre 28 meseci
Citat:
AstralPro:
Ja sam prvi jaci i skuplji auto 3.0 motor registrovan dve godine na invalida i tako ga posle prodao


A lepo si mogao i da se parkiraš na mesta predviđena za invalide. Pravi invalid u kolicima može malo dalje da se parkira, nije mu problem, pošto i ovako ne hoda, nego ga neko gura, jel' tako?

Po meni je jedna od najvećih sramota korišćenje povlasltica za invalide od strane ljudi koji to nisu. I to što država čini za njih je malo, a umajnjuje se još više od strane drugih koji gledaju da se i tu ogrebu.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???12.11.2021. u 10:02 - pre 28 meseci
Kao sto Seseljevu taksu Nije ukinuo DOS , ne moze se ocekivati ni da ovi Presvuceni Radikali ukidaju Svoju taksu !


Isto ovo za Invalide !! To je uveo ispostavilo se Preposteni Dinkic !

Secam se kao juce , dosli su posle donosenja propisa , predstavnici invalidskih organizacija kod Dinkica i trazli da se menja propis , jer ce biti Zloupotreba !!

Trazili su tada da se ukinu Ovlasnjenja i voznja na njih !! I to za sve , ne samo za Invalide !!

Ta tzv. Ovlascenja su 99.99% izvora Prevara sa automobilima !!


I tada im Preposteni Dinkic , rekao da ne moze , Ovlascenja moraju da budu takva itd ..


Prevare su brzo otkrivene , jer su invalidi poceli od starta tada , da uvoze Najluksuznije automobile !!


Prvi slucaj je bio sa danasnjim " Herojem Nacije " - Piksijem i njegovom zenom !! Preposteni Piksi je preko nekog invalida zeni Kupio Novog FERARIA !!

I nikom nista ! Jer je to Piksi i njegova zena !! Sve legalno na ovlascenje !!


Kasnije je Dinkic ipak uveo neka ogranicenja , kada su svi Povlasceni Piksi i takvi prevarili drzavu za Porez u iznosu od po par desetina hiljada Eura !!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???12.11.2021. u 13:14 - pre 28 meseci
Tu nema nikakve prevare i invalide nije tjerao niko silom da prodaju te dozvole...
Ova priča o tome kako invalidi ne mogu da kupuju luksuzne automobile je smijesna a ujedno i odvratna jer ispada da je biti bogat nešto loše... Ili da je lose ako invalid kupi novog dzipa...
Naravno da mora dati nekom ovlascenje da ga vozi u njegovom vozilu i tu nema nikakvih problema...
Ovo stavljanje uzvičnika iza tvrdnje kako su invalidi poceli da uvoze luksuzne automobile je seljacka ona politika nekog ko jos zivi u vremenu radnickog samoupravljanja koje je davno proslo.
Gledati u tuđe novcanike je takodje odvratna pojava...
Vjerovatno bi bio zadovoljan da ne postoje te povlastice za invalide... oni to imaju pravo da koriste kako oni hoće i daju punomocje kome oni hoce.


 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???12.11.2021. u 13:26 - pre 28 meseci
I ja, realno, ne kapiram čemu te povlastice?

OK, ako je povlastica za uvoz posebno modifikovanog auta, za specifične potrebe invalida. Ovo i samo ovo mogu da razumem.

Ali, što bi invalid bio povlašćen za uvoz regularnog, običnog automobila?
Takođe, ako je invalid u teškom materijalnom položaju, ok, treba mu pomoći, tu su socijalne službe.

Ali, wtf, šatro nema se para zbog invalidnosti, a istovremeno, ima se para za uvoz luksuza.

Citat:
Nocni:Ova priča o tome kako invalidi ne mogu da kupuju luksuzne automobile je smijesna a ujedno i odvratna jer ispada da je biti bogat nešto loše... Ili da je lose ako invalid kupi novog dzipa...
Naravno da mora dati nekom ovlascenje da ga vozi u njegovom vozilu i tu nema nikakvih problema...

Dakle, nije loše biti bogat, a još više podržavam ako je neko sa invalidnošću uspeo da zaradi novac! Bravo! I neka je kupio luksuzan auto!
Ali, ako je imućan, čemu onda državne povlastice?

Citat:
Nocni:Gledati u tuđe novcanike je takodje odvratna pojava...
S ovim se slažem, bez dvoumljenja.
Ali, ovde ne pričamo o "tuđem novčaniku", jer, državne pare su pare građana.
Slično, kao što sam iz prve ruke video, kad lik dovodi dete u vrtić BMW 7, i istovremeno prilaže dokument o minimalnoj zaradi, ne bi li dobio beneficije za plaćanje vrtića. A žena, naravno, "nezaposlena".

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???12.11.2021. u 14:01 - pre 28 meseci
Moja majka je u invalidskoj penziji. Niko u porodici nije registrovao SVOJ automobil na njeno ime.

Ukoliko neko ko je invalid poseduje automobil, meni je OK da država ne uzima pun iznos, pošto ionako imaju više troškova od ljudi koji nisu invalidi. Podsetimo se, registracija i sve takse oko registracije je čisto uzimanje od građana, nije to neki trošak ili usluga građanima, to je porez.

Ako je Pera invalid, a Mika kupi sebi automobil i registruje ga na Peru, po meni je to prevara. Mika treba da plati punu cenu svake registracije.
Ako Pera kupi automobil, a dozvoljava Miki da koristi taj automobil da bi Mika vozio Peru pošto on to nije u stanju, onda je sve čisto. Treba da se umanji cena registracije koliko je to god moguće. I da lepo dobije nalepnicu da može da se parkira na mesta predviđena za invalide.
Čak i ako kažemo da Mika koristi taj aumobil da obavlja poslove za Peru, a ne da njega vozi, onda mu ne trebaju posebna parking mesta. A tu je problem je kako dokazati da Mika ne koristi automobil isključivo za sopstvene potrebe.

Svaka malverzacija ovog tipa indirektno oštećuje osotale osobe sa invaliditetom. Ako većina ljudi koristi povlastice koje invalidi imaju onda to više nisu povlastice. Ako svako ima dozvolu da parkira na tvoje mesto, onda to mesto nje rervisano za tebe.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novo oporezivanje auta, počinje od sledeće godine???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10639 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.