Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8671 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zika88
Beograd

Član broj: 347416
Poruke: 30
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: Mose Pijade, 3


Profil

icon Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 12:21 - pre 18 meseci
Pozdrav svima.Pre neki dan mi se ugasio auto u drugoj.Oterao sam ga kod jednog majstora,on mi je sutradan rekao da je pukao zupcasti i unistio ventile i glavu motora i kao da je popravka 300-400e i da on ne zeli da radi to.Danas sam otisao po auto da odslepam i pogledao sam i cini mi se da on i nije otvarao i skidao glavu motora.Onako na prvi izgled mi deluje da je pukao kais i vidi se ona plastika oko njega al ne deluje da je odvrtao ostale srafove da skida ostatak.U pitanju je Punto 1.2 8v,dosta ljudi mo je reklo da u vecini slucajeva ne stradaju ventili kad pukne zupcasti.Jel imao neko slican problem sa ovom verzijom Punta i da li je moguce da majstoru nije do posla sa ovako velikim problemom?
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 12:30 - pre 18 meseci
To je podosta star auto...zaista se ne isplati. Ventili su pokrivljeni, glava treba da se ravna i slično. Cenu ti je dobru rekao. Ali za te pare možeš da kupiš drugi motor pa da od ta dva sastaviš jedan. Ne mora menjač. Samo motor.

Ako se ne radi njemu, ima drugih majstora. Svakako kad nabaviš motor, svaki majstor to 'voli' da radi. Lakše je i manje posla.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9445
*.static.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 13:34 - pre 18 meseci
On čim je video da je puko zupčasti, odma' je rekao da su uništeni ventili i glava.

Nema šta da skida glavu motora, jasno je šta se desilo. Sasvim je moguće da nisu svi ventili iskrivljeni, nego samo neki, ali svejedno, mora da se skine glava motora, moraju da se pregledaju / zamene ventili (svi ili samo neki, svejedno)
Mora glava da se obradi.

Malo je nejasno, ako je sam rekao svoju cenu - zašto neće da radi za tu cenu ? Bezveze. Ispada da mu je ispod časti da radi na FIAT 1.2 motoru!

Naći polovan motor je OK, ima toga dosta na otpadima, ali nije mali posao da se motor izvadi, zameni, ugradi. Ipak, to je mačka u džaku, taj motor sa otpada.
Realno, ni prodavac (vlasnik autootpada) nema pojma šta zapravo prodaje, a ti ćeš videti šta si kupio tek kad se odradi ukupan posao zamene motora.

Da sam na tvom mestu, ja bih potražio majstora koji HOĆE da popravi motor.

Vidim da si napisao da si iz Beograda, pa tako, mislim da neće biti veliki problem naći majstora za FIAT 1.2 8V


E sad, ne znam, u kakvom je stanju Puntić, jer možda ukupna cifra izađe i 500 € (dodaj cenu delova za veliki i mali servis, ulje, antifriz ...) a možda i nešto više.
Iskalkuliši da li ti se isplati.

Za slične pare može da se nađe i ceo auto: https://www.polovniautomobili....punto?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zika88
Beograd

Član broj: 347416
Poruke: 30
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: Mose Pijade, 3


Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 14:01 - pre 18 meseci
Pa ne vredi mi al resio sam da ga popravim.Ne znam da li mi je bolje da radim moj motor ako nije stradao vise ili da stavljam drugi.Za taj drugi ako budem morao bih da menjam za tehnicki nesto ili?Ne preostaje mi nista nego da nadjem drugog majstora koji ce da radi...
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 14:10 - pre 18 meseci
Ako ti je auto dobro radio, nije trošio ulje i dobro 'vukao', nađi samo glavu sa ventilima, zupčasti, dihtung za blok i ako treba još nešto. Ne vole majstori sami da nalaze delove. To ti je maks. 100 evra.
 
Odgovor na temu

Zika88
Beograd

Član broj: 347416
Poruke: 30
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: Mose Pijade, 3


Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 14:18 - pre 18 meseci
Citat:
TheSpiridon: Ako ti je auto dobro radio, nije trošio ulje i dobro 'vukao', nađi samo glavu sa ventilima, zupčasti, dihtung za blok i ako treba još nešto. Ne vole majstori sami da nalaze delove. To ti je maks. 100 evra.


Pa nije trosio ulje,vukao je lepo,mali je potrosac,pre ovoga sto se desilo jedan majstor mi je rekao da je mehanicki dobar.Ja se samo nadam da steta nije velika,jer bih radije da ostane moj motor koji je radio lepo na pocetku.Sad da uzimam drugi,pa da ga radim ko zna sta ce to biti.Al moracu ako ne bude bolje opcije...
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+265 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 14:44 - pre 18 meseci
Citat:
... pre ovoga sto se desilo jedan majstor mi je rekao da je mehanicki dobar

A jel spominjao da treba da menjas neki tamo kais ....
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Zika88
Beograd

Član broj: 347416
Poruke: 30
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: Mose Pijade, 3


Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 14:54 - pre 18 meseci
Za kais nije.Menjao sam tada cilindar kvacila i rekao sam mu da ga pogleda celog.On mi je samo rekao da je mehanicki on dobar...
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 15:55 - pre 18 meseci
Menjaj majstora. Ili ti nisi nastupio ozbiljno ili je to šarlatan. Pa pregleda kao nekad što se radilo na tehničkom pregledu, ono ofrlje. Ako je pravi majstor mora da te pita kad si radi mali, kad veliki servis, ko je sve bio vlasnik i mnogo drugih pitanja, pa da ustanovi da li je auto ok ili nije. Zato nam i jesu otpadi puni vozila, jer se nisu adekvatno održavali.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9445
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 21:33 - pre 18 meseci
Ne može majstor "da proveri kaiš". Zupčasti pogotovu. Na njemu se uglavnom ne vidi habanje. A i nije mu lako prići. Mora da se skine plastika i još koješta da bi se uopšte video.
A i nema šta da se vidi.

Zupčasti (+zatezač) se menja na toliko-i-toliko hiljada kilometara, i to je to.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v15.09.2022. u 21:50 - pre 18 meseci
To bi svakako trebalo otvoriti , pa videti sta je stradalo konkretno !

Problem je sto to niko nece da radi besplatno

A majstor ne moze da ti "lupi" cifru dok ne vidi sta je . Plus obrada glave se radi u masinskoj radionici , nema veze sa automehanicarem itd.


U sustini ne isplati se nista !

Niti ko radi generalne, polugeneralne na tako starim i jeftinim automobilima , niti taj auto vredi ista sa neispravnim motorom, mozes samo da ga das na reciklazu , posebno ako stanujes u gradu , nemas dvoriste i kucu . Ko ima moze mozda neke delove da rasturi i da proda , ali sve je to slabo .


Sad to sto skoro niko od vlasnika automobila te starezi nece da radi - ulaze novac u tako velike zahvate , ne znaci da su svi ti ljudi Budale !

Jer starez ostaje starez !

Vredi na primer 800 eura i da u njega ulozis 1.000 !!


Po meni je taj majstor u pravu sto nece da radi , jer se tebi kao vlasniku to ne isplati . Kada to sredis ima na toj starudiji da crkne nesto drugo ! To je rupa bez dna za ulaganje !!
 
Odgovor na temu

Zika88
Beograd

Član broj: 347416
Poruke: 30
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: Mose Pijade, 3


Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v16.09.2022. u 08:32 - pre 18 meseci
Da li postoji mogucnost ako je pukao kais da se nista nije ostetilo unutra? Ili je u vecini slucaja to tako?
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v16.09.2022. u 08:38 - pre 18 meseci
U većini slučajeva pokrive se ventili.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9445
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v16.09.2022. u 08:47 - pre 18 meseci
Citat:
Zika88:
Da li postoji mogucnost ako je pukao kais da se nista nije ostetilo unutra? Ili je u vecini slucaja to tako?


Moguće je, teoretski, ali to se ne može znati, ne može se videti, dok se ne skine glava motora.

1. Skidanje glave motora je posao od oko sat-dva vremena, otprilike.

2. Elem, kad je glava skinuta, onda se proveravaju oštećenja. Da li ih ima, i kolika su. Ja lično, stvarno nemam nikakvog iskustva. Ne znam.
Ali, realno, 99% je da su klipovi udarali ventile. Sad, dal' se koji polomio, iskrivio ... ko će znati?

3. Kad se glava skine, svakako pre nameštanja mora da se ravna (4. mašinska obrada kod strugara), mora novi dihtung.
Montaža glave motora, opet neznamnija par sati rada.


Dakle, svakako moraš da platiš 1), 3) i 4)
Možda i samo možda 2) neće biti skupo, ili neće koštati ništa.
Svakako moraš da platiš novi set zupčastog (kaiš, zatezač, roler)

Ako misliš da i dalje voziš Punta, onda moraš da zameniš i vodenu pumpu, PK kaiš, filtere, ulje, antifriz.

To je to, zemljače, ne može drugačije.



Zapravo, kad malo bolje razmislim: može drugačije!
Zameni se samo zupčasti! Ništa zatezač, ništa roleri. Samo i jedino zupčasti. Cena kaiša: mislim da je oko 1.000 - 2.000 din maksimalno. Majstor: ne znam.
I onda zaverglaš. Ako motor startuje, ako radi, ako vuče - sreći nigde kraja. Ako ne radi - džaba smo krečili.

Ako nađeš majstora koji hoće tako da odradi.




Evo malo YT video klipova šta se zapravo dešava https://www.youtube.com/result...query=after+timing+belt+breaks


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 16.09.2022. u 09:59 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zika88
Beograd

Član broj: 347416
Poruke: 30
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: Mose Pijade, 3


Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v16.09.2022. u 08:52 - pre 18 meseci
Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9445
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v16.09.2022. u 09:01 - pre 18 meseci
Citat:
ademare:Po meni je taj majstor u pravu sto nece da radi , jer se tebi kao vlasniku to ne isplati.

Nema šta majstor da razmišlja da li se vlasniku nešto isplati. Nebuloza je reći cenu posla, i prokomentarisati da to neće da radi.

Dovedeš molera, dogovorite se oko cene krečenja, i onda on kaže da neće da radi. :D



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v16.09.2022. u 09:11 - pre 18 meseci
Pusti majstora , ne odlucuje on da li ce biti popravke , vec Vlasnik .


Evo ti se stavi na mesto pokretaca teme , al posteno .


Da li bi ulagao 400 Eura u auto koji zakrpljen vredi 800 ? Znaci 50 % samo za jednu popravku ?

Za koliko vremena ce da crkne nesto drugo ?


Gde je granica ispaltivosti ulaganja u auto star 15-20 godina ?



 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v16.09.2022. u 09:20 - pre 18 meseci
@ademare nema se para druže. I ja vozim auto 2002. god. ali ga čuvam i čim nešto škripne proveravam šta je. Samo ne mogu da zamenim sijalicu za poziciono, na Alfi su to uradili tako lepo da mora branik da se skida :)

A da ne računamo registraciju i tehnički, za par godina isplatiš ceo auto. Ali to je to - auto je rupa bez dna.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9445
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v16.09.2022. u 10:49 - pre 18 meseci
Citat:
ademare:Evo ti se stavi na mesto pokretaca teme , al posteno .
Da li bi ulagao 400 Eura u auto koji zakrpljen vredi 800 ? Znaci 50 % samo za jednu popravku ?
Ma naravno. Slažemo se tu. Potpuno si u pravu.

Ja sam komentarisao:
Citat:
Zika88:... kao da je popravka 300-400e i da on ne zeli da radi to.
Dakle majstor rekao koliko košta popravka, ali ne želi da popravlja. WTF?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v16.09.2022. u 10:53 - pre 18 meseci
Zato sto majstori vise vole `lak posao`, uzme 100 evrica za 10 min i ne umasti ruke.
Za ovu vrstu kvara treba dobrano i da se pomuci, vozilo jeftino, mala para za njega, a puno posla.

Taj posao ce prihvatiti neki zabacen servis koji nema veci obim posla...

U svakom slucaju treba pokusati sa zamenom kaisa, pa ako kresne super, a ako ne onda u servis, jbg.
Ne moze se sa sigurnoscu znati da li je i koliko doslo do ostecenja bez da se proba sa novim kaisem ili da se rasklopi.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pukao zupcasti kais,Punto 1.2 8v

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8671 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.