Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet, cvrc, nema.

elitemadzone.org :: MadZone :: Internet, cvrc, nema.

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11214 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.03.10.2022. u 16:33 - pre 18 meseci
Dajte mi dobre cvikcangle i prekinucu ceo internet.

Bude
404 Page Not Found pa se slikajte.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.03.10.2022. u 17:47 - pre 18 meseci
Ja ću da ti dam samo ako ćeš javno da kažeš kako te Putin naterao na to. ;)
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.03.10.2022. u 18:21 - pre 18 meseci


Ko je predvideo, ja ili oni :)
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.03.10.2022. u 20:24 - pre 18 meseci
To što se neko glupira ne jutjubu nije dokaz.

Ne znam da li Rusi rade na cvik-cang ali sigurno bi trebali.
Ne samo da precvikaju internet prema US nego mnogo štošta još.

Na primer google pretraga daje pogotke isključivo o srušenim zgradama insinuirajući da to rade Rusi.
U stvarnosti Ukrajinci granatiraju civilno stanovništvo a Rusi im uništavaju artiljeriju. Na googl mašini nema ni jednog uništenog ukrajinskog tenka i tome slično.

Tako da se dezinformacije plasiraju putem google softvera koji je sigurno redizajniran za potrebe američke propagande.
Zato kabl treba cvik-cangovati a vala i bombardovati google koji je svojim postupcima postao legitimna vojna meta jer učestvuje u ratno-huškačkoj propagandi.

Na primer, google - pretraga o uništenoj ukrajinskoj artiljeriji daje tagove na navodno uništenu rusku opremu!



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.03.10.2022. u 20:41 - pre 18 meseci
Citat:
TheSpiridon:Ko je predvideo, ja ili oni :)
Kakvo predviđanje, to oni tako razmišljaju iz svog ugla, mi smo njima uništili cevke, sad će oni nama nešto. Bolesni umovi.

Ne objavljuje se ništa, evo sada neki baltički glumci odbijaju da igraju ukrajinske negativce u nekom starom delu koje prikazuje banderaše i njihovo klanje. Taman posla da oni igraju loše ukrajince. Kao kada je posle WWII ovde bilo teško naći nekoga da igra švabu u filmu. Ja da budem švaba??

Što bi reklo pušenje, neću da budem švabo u dotiranom filmu.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.04.10.2022. u 14:38 - pre 18 meseci
Citat:
BrutalCoin:
To što se neko glupira ne jutjubu nije dokaz.

Nazalost, ne glupira se, to je lupio njihov novinar koji, poput svojih srpskih kolega, nema blage veze sa materijom o kojoj prica. A jos veci mamlaz je ovaj koji je stavio "Internet kabl". Prvo, nije Internet kabl, vec opticki telekomunikacioni kabl i ne sluzi samo za Internet, vec i za privatne (MPLS) VPN-ove, po kojima se prenosi i VoIP. Drugo, ima ih previse. Trece, ako Rusi hoce da nastete globalnoj TK infrastrukturi oni to mogu da urade na mnogo jeftiniji nacin. Pakistanski Telekom je pre 15 godina totalno onesposobio YouTube bez ikakvih makaza i cvicangli - vise detalja ovde. S tom razlikom sto su takvi incidenti do sada bili uglavnom nenamerne brljotine i greske inzenjera. Sto ne znaci da tu istu tehniku Rusi nece iskoristiti u nekoj kasnijoj fazi rata, gde ce ciljano upucavati tacno odredjene servise - banke, berze itd. Ali kada budemo dosli do te tacke, nukice ce uveliko padati svuda okolo po svetu tako da ... koga ce biti briga? Svi ce u tom trenutku da se bave konzervama i bezanjem van gradova. Eno, i onaj debeli koreanski mamlaz se probudio i lansirao je raketu od jutros. Cisto da pokaze da i on konja za trku ima.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.04.10.2022. u 15:17 - pre 18 meseci
Citat:
B3R1

Eno, i onaj debeli koreanski mamlaz se probudio i lansirao je raketu od jutros. Cisto da pokaze da i on konja za trku ima.

Ahahahah.
Ala vas u Holandijama BBC i CNN kontraobaveštajci drže pod žešćim sedativima.

Pogledaj ovo:
Citat:

India and Japan to hold more military drills to deepen ties
https://www.aljazeera.com › news › india-and-japan-to-...
Sep 8, 2022 — India and Japan bolster their militaries to tackle what they see as increased security threats, including from China.

Japan joins U.S.-Indonesian military drill for first time
https://asia.nikkei.com › Politics › Indo-Pacific › Japan-...
Aug 14, 2022 — On Aug. 3, Japan's Ground Self-Defense Force took part in joint drills with the U.S. and Indonesian armies in Baturaja, a coastal town in the ...

India and Japan plan more military drills to strengthen ties
https://www.reuters.com › world › asia-pacific › india-jap...
Sep 8, 2022 — India and Japan will deepen cooperation on defence, with India inviting ... India and Japan plan more military drills to strengthen ties.


Japan to join 'Garuda Shield' military drills for first time | Reuters
https://www.reuters.com › world › asia-pacific › japan-pm...
Jul 26, 2022 — Japanese defence forces will participate for the first time in military exercises in Indonesia next month alongside the United States and ...


Japan holds large-scale military drill in 3 decades
https://www.aa.com.tr › asia-pacific › japan-holds-large...
Sep 15, 2021 — Japan on Wednesday began a large-scale military exercise in three decades with the participation of at least 100,000 personnel, ...

Itd, itd, sve puno "ljubavi" i svetskog "dobročinstva".

U periodu 23 September - 1 October fašističke vojne formacije US, Kanade i Japana su demonstrirali silu u Južnom Kineskom Moru.

Iznudjeno lansiranje projektila iznad Japana je sasvim odmeren vojni pozdrav, zar ne?

Hoću reći, svet ključa kao u paklu.
A BBC i CNN kontraobaveštajci plasiraju informacije na taj način kao da neki zloća iz čista mira pukne od pakosti.

Realno pakleni oganj 10 dana potpaljuju Amerikanci i Japanci a onda kad dobiju odgovor tada medijskim svetom se razmile ešaloni BBC i CNN agenata koji za botovski sendvič pljuju i satanizuju ceo svet u korist satane iz Vašingtona i Londona.

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.04.10.2022. u 19:30 - pre 18 meseci
Citat:
BrutalCoin
Hoću reći, svet ključa kao u paklu.


Brzo probudi ovu ženu da joj to kažeš ..




Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.05.10.2022. u 08:01 - pre 18 meseci
Citat:
B3R1:

Ali kada budemo dosli do te tacke, nukice ce uveliko padati svuda okolo po svetu tako da ... koga ce biti briga? Svi ce u tom trenutku da se bave konzervama i bezanjem van gradova. Eno, i onaj debeli koreanski mamlaz se probudio i lansirao je raketu od jutros. Cisto da pokaze da i on konja za trku ima.


Mete neće biti gradovi nego neprijateljski ICBM-ovi, SLBM-ovi, bomberi te komunikacije.
Na prve vijesti da je Rusija bacila taktičku nuklearnu bombu ljudi će pobjeći iz gradova, unutar par sati supermarketi će biti ispražnjeni a sve ceste blokirane.
90% ljudi, predviđa se , preživjeti će pravi nuklearni rat ali neće preživjeti godinu dana nakon toga, zbog nepostojećeg nabavnog lanca neće biti vode struje hrane , ljekova i drugih potrepština.


[Ovu poruku je menjao Impaler dana 05.10.2022. u 10:04 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.22.10.2022. u 09:32 - pre 17 meseci
https://www.techspot.com/news/...et-connectivity-worldwide.html

Opa, neki kablovi su prerezani. Cvrc, sumnja se na Ruse.
Pripremite se , biti će još takvih vijesti u medijima. Jer se kablovi inače prekidaju i popravljaju 50-ak puta godišnje.
NO FATE
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.22.10.2022. u 10:20 - pre 17 meseci
Ma preletuje se za 5 min i cepaj dalje.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.22.10.2022. u 10:35 - pre 17 meseci
Naravno, Rusi su to uradili a pored oštećenja će da nađu ruske makaze i novičok za svaki slučaj. Ali zato ne dozvoljavaju ruskoj ekipi da pogleda oštećeni ST dok ne nameste scenu. Ni Švedi ne daju ostalima da vide šta su otkrili, verovatno su im promakle ruske bombe pa dok ih pronađu i ubace u snimak.
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.22.10.2022. u 12:31 - pre 17 meseci
Evo ko je precvikao kablove.
Sigurnosne kamere su sve snimile.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.22.10.2022. u 13:58 - pre 17 meseci
Stvarno, šta bismo mi bez interneta, pa to bi bilo ravno vraćanju u srednji vek! :)

Šta bi bez fejsbuka, instagrama, raznih foruma... ?
Kako bi rešili i najlakši mogući problem bez YT?

Stvarno ne znam šta bi klinci radili, a mi matori, ne znam ni sam kako smo mogli bez interneta dok se nije pojavio. :)
A što jes' - jes', danas skoro sve dostupno u PDF-u čak i besplatno, ako baš imaš želju da nešto naučiš, a ne da se glupiraš po raznim "soc. mrežama"...

Hm, baš se setih ove slike...

 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.22.10.2022. u 15:22 - pre 17 meseci
Kao sto kaze ona stara pesmica:



Bas to!

Svaka vlast na ovom svetu mora da nadje neku babarogu kojom ce da plasi narod. Strah kao instrument vladanja masama. Ima i neka teorija o tome, ne secam se vise cija ... ali ma ovaj forum pametne ljude, pa ce oni znati ... pardon, potraziti na Guglu i servirati nam to kao da su oduvek to znali napamet.

A babaroge se menjaju kroz istoriju. Tokom hladnog rata na zapadu su to bili Rusi (a u Rusiji Ameri), kasnije su to bili mudzahedini, pa nekakvi teroristi, pa onda tu i tamo iskoci neki lik s nozem koji se odjednom pojavi niotkuda i krene da napada ... pa ako je taj poremeceni lik belac onda se kaze da je u pitanju ludak, ali ako je Arapin onda se zatvara ceo grad, reaguju premijeri, predsednici, ministri policije kao da je III svetski rat poceo ... Pa je onda dosla neka kijavica koja je oterala teroriste i ove s nozevima, ali su opet zatvarali cele gradove zbog kijavice ... Nakon toga su onda dosli opet Rusi, koji su isterali i tu superkijavicu, teroriste i ove s nozevima, odjednom vise nema niceg navedenog, nego su sada Rusi krivi za sve ...

Pitam se sta ce biti jednog dana kada Putin ode (a hoce, jer nicija do zore nije gorela) i ovaj rat se zavrsi, sta je sledeca babaroga ...

Za to vreme cene divljaju, banke dizu kamate, pare se stampaju, novcanici sve tanji, ali nikoga nije briga ...
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.22.10.2022. u 16:07 - pre 17 meseci
Ne znam kako je u Holandijama ali u Srbijama na vrata kuca inflacija kao iz vremena kad su Šešelj, Nikolić i Vučić pevali "Karlovac, Virovitica, Karlobag".

U to vreme je Srbija ulazila u informatičku civilizaciju.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.22.10.2022. u 16:30 - pre 17 meseci
Ja ne znam za vas, ali dok sam bio jedne godine na nekakvom mini odmoru negde, da li beše neka banja ili planina, ne sećam se više, hteo sam da probam da li mogu bez interneta tu nedelju dana. Mobilni sam uzeo neki praistorijski Nokia, valjda 1200, za "ne daj bože", ni punjač nisam poneo. I za divno čudo nisam imao ni najmanje želje za internetom, a inače sam bukvalno po ceo dan ispred monitora, baš kao ovaj na crtežu. :)

Dakle može, kad ja mogu, može svako. :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.22.10.2022. u 22:17 - pre 17 meseci
A možeš li bez mobilnog nedelju dana? ;) Ili te zahvatila nomobo bolest? Što se mene tiče, ja bih svakako mogao bez oba ako prvo obavestim* neke bližnje da ne koristim i onda bih našao zanimaciju. Srećom, veći deo života sam proveo i bez interneta i bez mobilnog i ne bi mi bilo teško. Komp je već druga priča, to bi bilo isto kao da me neko pita da li bih mogao bez frižidera ili šporeta, komp je skoro pa deo nameštaja.

*Skoro mi bio telefon u drugoj sobi na punjaču, pustim jače muziku i ne čujem poziv. Posle nekog vremena opet zvoni, javim se ... zove zet, kaže zvao dva tri puta, ne javljam se i zamalo da alarmira familiju da me traže. Prosto nije realno da se neko ne javi.

edit: e da, postoji tačnija slika od one gore.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.23.10.2022. u 02:23 - pre 17 meseci
Narano da mogu, mobilni gotovo da ne koristim, imam samo taj praistorijski za "ne daj bože" i to od kada su uveli ukidanje celokupnog kredita posle dva meseca, uplatim samo kad nedge idem na duže. A kompjuter me " 'lebom 'rani ", tako da ništa od toga da mogu da ga se ratosiljam. A trebalo bi, kičma otišla, oči, sluh...
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Internet, cvrc, nema.23.10.2022. u 06:40 - pre 17 meseci
Ja već par mjeseci planiram bataliti internet i koristiti sneakernet kao "last mile" konekciju
umjesto toga.

Mislio sam napraviti nekakav reverse proxy koji kešira sadržaj web stranica i updejta se preko sneakerneta.
Jel to moguće?


[Ovu poruku je menjao Impaler dana 23.10.2022. u 08:44 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Internet, cvrc, nema.

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11214 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.