Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija

[es] :: Nauka :: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12993 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
185.15.65.*



+122 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija16.10.2022. u 19:08 - pre 18 meseci
Ne vredi objasnjavati, cak ni crtati kad covek ne poznaje (ili se pravi) elementarne principe rada gsm i gps.
Ima ona stara narodna izreka

Vukajlija
 
Odgovor na temu

djamsi
Dejan Kircanov
Data Centar
HostNet Limited Corp.
Chicago

Član broj: 11896
Poruke: 172
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.hostnetcorp.com


+1 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija16.10.2022. u 19:10 - pre 18 meseci
Mobilni telefon NE MOZE da u istom vremenu bude na vise antena, to ti je isto kao WIFI uredjaj da bi se konektovao MORA da izme neku adresu ili certifikat da je povezan sto je demant ono sto kaze @djoka_l

Tako je @chris6212 telefoni bez GPS mogu da se lociraju samo preko GSM-a i to gde i na koju antenu je povezan taj GSM uredjaj. Jer za konekciju do antene uredjaj koristi SIM karticu koja u sustini ima taj sertifikat za da posalje IMEI sa telefona i MSIDN sa sim kartucu na anteni i da kaze Hej Cao! Ja sam sad ovde!
 
Odgovor na temu

djamsi
Dejan Kircanov
Data Centar
HostNet Limited Corp.
Chicago

Član broj: 11896
Poruke: 172
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.hostnetcorp.com


+1 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija16.10.2022. u 19:14 - pre 18 meseci
Citat:
tox master:
Ne vredi objasnjavati, cak ni crtati kad covek ne poznaje (ili se pravi) elementarne principe rada gsm i gps.
Ima ona stara narodna izreka

Vukajlija



tako je, upravo si... Bolje cuti...

 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija16.10.2022. u 19:16 - pre 18 meseci
Ma ne lupaj.
VIŠE ANTENA PRIMA SIGNAL OD TELEFONA.
Mobilni telefon šalje signal, a onda jedna od antena preuzima komunikaciju. OPERATER ZNA koje antene "čuju" mobilni telefon.

Obrazuj se malo:
https://www.teracomsystems.com/blog/gsm-geolocation-principles/
 
Odgovor na temu

djamsi
Dejan Kircanov
Data Centar
HostNet Limited Corp.
Chicago

Član broj: 11896
Poruke: 172
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.hostnetcorp.com


+1 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija16.10.2022. u 19:54 - pre 18 meseci
Citat:
djoka_l: Ma ne lupaj.
VIŠE ANTENA PRIMA SIGNAL OD TELEFONA.
Mobilni telefon šalje signal, a onda jedna od antena preuzima komunikaciju. OPERATER ZNA koje antene "čuju" mobilni telefon.

Obrazuj se malo:
https://www.teracomsystems.com/blog/gsm-geolocation-principles/


eh prijatelju jos vecu glupost nisam cuo
Citat:
ANTENA PRIMA SIGNAL OD TELEFONA

1. Antena zrace signal i pokriva mobilne sta su u tom dometu.
2. Sim kartica ima sertifikat da se registruje na antenu sa IMEI telefona
3. Samo jedna antena moze da registuje uredjaj.

da bi hteo da dikutirano malo prouci i ne vredjaj. Jer ja sam te samo demantovao i rekao sam ti isto sto i ti gde vredjash, a ja sta sam tebi odgovorio zar nisam isto rekao da jedna antena preuzima komunikaciju. T.E. jedena uredjaj moze da se konektuje samo na jednu antenu u jednom trenutku. Procitaj malo bolje sta sam ti odgovorio, i na sta sam te demantovao.


tvoj citat:
Citat:

... Mobilni telefon u svakom trenutku dobija signal od više različitih antena. ...


[Ovu poruku je menjao djamsi dana 16.10.2022. u 21:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao djamsi dana 16.10.2022. u 21:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija16.10.2022. u 20:17 - pre 18 meseci
Citat:
djoka_l:
Mnogo si pglu.

Šta sam ja?

Citat:

Lociranje mobilnih telefona se radi preko mreže antena.
Mobilni telefon u svakom trenutku dobija signal od više različitih antena. Pošto su pozicije antena poznate i stacionarne, odnosom između snage signala i faze može se približno odrediti pozicija uređaja.


Ako postoji trijangulacija, tada naravno teoretski može da se locira precizno, ali nije sve tako jednostavno. Udaljenost repetitora je projektovana tako da u svakom trenutku bar jedna antena prima signal mobilnog uredjaja. Maksimalna snaga mobilnog uredjaja limitirana je u odnosu na snagu GSM repetitora i sam mobilni aparat podešava jačinu signala i tako štedi baterije. Sigurno je da neće da odašilje maksimalnom jačinom i svim repetitorima u okolini (sigurno je da mrežu tako nisu projektovali, već optimalno), već konstantno registruje jačinu signala i pri prelasku iz zone koju pokriva jedan u zonu koji pokriva drugi repetitor i tako se bez prekida nastavlja komunikacija sagovornika koji je istovremeno u pokretu. Objasni ako ti je algoritam poznat, logično je da se odašilje signal snagom dovoljnom za konstantnu komunikaciju, a ne maksimalnom.

Citat:

Inače, mreža GPS satelita (24 + 6 u rezervi) koja se najčešće koristi nije privatna, nego je državna - pripada vojsci USA. Takoda može džabe, to si već platio kroz porez.


Do 1980-e, GPS je koristila samo vojska SAD, Sam Regan je čini mi se pokrenuo inicijativu da se dozvoli delimično i civilna upotreba. Svejedno postoje dve frekvencije, jedna za vojnu upotrebu, druga za civilnu, razlika je u preciznosti lociranja. Za vojsku je to teoretski par cm, za civilnu je par metara. Danas nemamo samo GPS, već i GLONNAS, Galileo, BeiDou i QZSS (neki od njih su potpuno operativni, ne svi, bar u vreme kada sam se zanimao oko toga). Moduli koji mogu da detektuju signale više različitih sistema su poznati pod nazivom GNSS i sam modul može da odabere satelite sa najjačim signalom, pa u većini slučajeva može relativno precizno da locira položaj čak i unutar zgrade.


[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 16.10.2022. u 21:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
185.15.65.*



+122 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija16.10.2022. u 22:07 - pre 18 meseci
Popustite bre, zar ne vidite da lik troluje kao uostalom svi RZ a malo se treba i edukovati o onome sto pise pa onda palamuditi
@krgo je najbolje rekao na prethodnoj stranici
 
Odgovor na temu

djamsi
Dejan Kircanov
Data Centar
HostNet Limited Corp.
Chicago

Član broj: 11896
Poruke: 172
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.hostnetcorp.com


+1 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 03:34 - pre 18 meseci
temu smo odveli puno daleko, bilo je da li je zemlja lopta ili ravna. Da se vratimo na tu diskusiju. Sto se tice GPS i GSM je bio samo primjer da mozda ne koristimo satelite, i da je isplatlivije da koriste GSM stubove i internet i na njih da prikace GPS satelite (repitore). U svakom slucaju da se vratomo teme.

ono sta je objasnio chris6212 je tako, i da ima vise standarda za satelite (u zavisnosti gde se koriste) isto kako sto imamo i vise bandova za GSM (850MHz, 900MHz, 1800MHz i 1900MHz). Razlika oko komercijalnog i vojenog GPS modula je precoznost, a to menja i cena modula. Za komercijalnu upotrebi koristi se jeftinije da bi krajneg korisnika bilo jeftinije da plati uredjaj, i da tolika preciznost ne menja puno na IOT aplikacije.

Citat:
chris6212: Do 1980-e, GPS je koristila samo vojska SAD, Sam Regan je čini mi se pokrenuo inicijativu da se dozvoli delimično i civilna upotreba. Svejedno postoje dve frekvencije, jedna za vojnu upotrebu, druga za civilnu, razlika je u preciznosti lociranja. Za vojsku je to teoretski par cm, za civilnu je par metara. Danas nemamo samo GPS, već i GLONNAS, Galileo, BeiDou i QZSS (neki od njih su potpuno operativni, ne svi, bar u vreme kada sam se zanimao oko toga). Moduli koji mogu da detektuju signale više različitih sistema su poznati pod nazivom GNSS i sam modul može da odabere satelite sa najjačim signalom, pa u većini slučajeva može relativno precizno da locira položaj čak i unutar zgrade.


 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 04:14 - pre 18 meseci
Citat:
djamsi

Okruglo moze da bude i ako se sam objekt okrece oko svoje oske, zbog brzine ljudsko oko vidi kao krug.

Aha, još malo pa gotovo.

Gledam (golim okom) Mesec. Izgleda kao da se nije umio pa je musav.

Ako se Mesec okreće oko svoje oske i te musave senke bi trebalo da se vrte i da izgledaju kao koncentrični krugovi na Mesečevoj površini? Ili bi videli Mesec u jednoj nijansi sive boje. Taj utisak bi takodje bio posledica brzine okretanja.

Zar ne?

Ako se Mesec ne okreće oko svoje oske tada je jasno da i muzge miruju kao što i miruju. Ali onda je Mesec okrugao.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djamsi
Dejan Kircanov
Data Centar
HostNet Limited Corp.
Chicago

Član broj: 11896
Poruke: 172
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.hostnetcorp.com


+1 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 05:49 - pre 18 meseci
Citat:
BrutalCoin: Aha, još malo pa gotovo.

Gledam (golim okom) Mesec. Izgleda kao da se nije umio pa je musav.

Ako se Mesec okreće oko svoje oske i te musave senke bi trebalo da se vrte i da izgledaju kao koncentrični krugovi na Mesečevoj površini? Ili bi videli Mesec u jednoj nijansi sive boje. Taj utisak bi takodje bio posledica brzine okretanja.

Zar ne?

Ako se Mesec ne okreće oko svoje oske tada je jasno da i muzge miruju kao što i miruju. Ali onda je Mesec okrugao.



Niko nije sporio da mesec nije okrugao, takodje niko ne spori i da je zemlja okrugla. Ovde je diskusija da li je zemlja lopta ili krug (kad kazem krug misli se na ravnu plocu). Razlika je sto zemlja se okrece oko oske, i druge planete koje mozemo da gledamo teleskopom se okrecu i nigde nema maglovite slike koja bi trebala da bude zbog brzine kretanja. Vidimo da NASA nam daje slike kao da su nacrtane. Nijedna slika sa zemljom koju poznajemo nije sa svemira, jer takva slika bi trebalo da bude 60-70% bela od oblake.
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 05:54 - pre 18 meseci
Ma Mesec je hologram, slika na toj kupoli ili je lampa, svejedno... :)
A dokaz je taj što svojim očima vidimo da je uvek isti... :)
Kakva li su samo ovo glupava objašnjenja, ko to "normalan" može da shvati i prihvati? Pa svojim rodjenim očima vidimo jednu te istu sliku! :)



Eto tako rezonuje jedan ravnozemljaš, ne razumejući ni uskladjenu rotaciju, ni projekciju, ni mesečeve mene, ni pomračenje, ni plimu i oseku....

Špansko selo je to, pa zato, Mesec uopšte ni ne postoji, sve je to varka za nas piliće! :)


[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 17.10.2022. u 07:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 07:40 - pre 18 meseci
Citat:
djamsi

Niko nije sporio da mesec nije okrugao

Razumem da pišeš iz zezanja. Ali budi dosledan bar jedan dan.
Ti si osporio da su Mesec i Sunce okrugli jer si napisao da je to Opticka iluzija.

Nema veze, tako se ponaša i crkva. Zato idemo dalje.

Sad je dilema da li je Mesec/Sunce (a kao posredan zaključak i Zemlja) disk ili lopta?

Postoje i druge pojave vezane za Mesec, Sunce i Zemlju.
Na primer pomračenje Sunca/Meseca.

Tokom pomračenja Meseca Zemlja se projektuje kao krug.
Pri pomračenju Sunca Mesec se odslikava kao krug.

Tokom svih ovih hiljada godina od antike do danas postoje beleške o zapaženim pomračenjima.

Da je Zemlja (ili Mesec) disk zašto se ni jednom nije uočila senka u obliku (tankog) pravougaonika?
Bar jednom da se odslika sa strane.
Uvek je vidjena samo senka okruglog oblika bez obzira u kojoj je fazi pomračenje i bez obzira na mesto na Zemlji odakle se posmatra.

Prema tome nema osnova da se govori o disku.


Citat:
The Chinese king Zhong Kang supposedly beheaded two astronomers, Hsi and Ho, who failed to predict an eclipse 4,000 years ago.

Wikipedia

To je (stravičan) podatak da su pre 4000 godina znali da izračunaju i predvide pomračenje.
Tj. svedočanstvo o intelektualnim kapacitetima u tim dalekim vremenima. Nimalo naivno.

Nek se javi ko zna da izračuna kad dolazi naredno pomračenje a da ne zaviruje na Wikipedia.

 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.astratelekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 08:26 - pre 18 meseci
@djamsi Mobilni telefon (ne ti vec samo mobilni) komunicira sa svim antenama u okolinu tako sto mu antena kaze koliko je opterecena i meri koliko je jak signal. Na osnovu toga bira se najoptimalnija antena i ti (znaci ti, ne moblini) preko najoptimalnije antene komuniciras sa sagovornikom.
U komunikaciji izmedju mobilnog i antena (ne razgovor korisnka) meri se i udaljenost mobilnog od antene. Ako tri antene znaju tvoju udaljenost onda se moze izracunati i tvoja tacna pozicija u odnosu na antene, a ako znas koje su pozicije antena, onda znas i tacno tvoju poziciju na zemlji.
I da, samo jedna antena moze da registruje uredja za komunikaciju korisnika, ali vise antena registruje uredjaj za odredjivanje koja ce da ga preuzme.
To ti je kao npr ti ili neko od pet tvojih drugova treba da preuzmete paket od mene. Ja cu nazvati svu petoricu i videti koji je koliko zauzet i koji je najblizi, tj koji za najbrze vreme moze da preuzme paket. Komunicirao sam svom petoricom, ali samo jedan preuzma paket.
Samo jedan daje racun i potvrdu o preuzimanju paketa ali sam sa svim komunicirao pre preuzimanja paketa.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djamsi
Dejan Kircanov
Data Centar
HostNet Limited Corp.
Chicago

Član broj: 11896
Poruke: 172
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.hostnetcorp.com


+1 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 14:34 - pre 18 meseci
Citat:
VladaSu: @djamsi Mobilni telefon (ne ti vec samo mobilni) komunicira sa svim antenama u okolinu tako sto mu antena kaze koliko je opterecena i meri koliko je jak signal. Na osnovu toga bira se najoptimalnija antena i ti (znaci ti, ne moblini) preko najoptimalnije antene komuniciras sa sagovornikom.
U komunikaciji izmedju mobilnog i antena (ne razgovor korisnka) meri se i udaljenost mobilnog od antene. Ako tri antene znaju tvoju udaljenost onda se moze izracunati i tvoja tacna pozicija u odnosu na antene, a ako znas koje su pozicije antena, onda znas i tacno tvoju poziciju na zemlji.
I da, samo jedna antena moze da registruje uredja za komunikaciju korisnika, ali vise antena registruje uredjaj za odredjivanje koja ce da ga preuzme.
To ti je kao npr ti ili neko od pet tvojih drugova treba da preuzmete paket od mene. Ja cu nazvati svu petoricu i videti koji je koliko zauzet i koji je najblizi, tj koji za najbrze vreme moze da preuzme paket. Komunicirao sam svom petoricom, ali samo jedan preuzma paket.
Samo jedan daje racun i potvrdu o preuzimanju paketa ali sam sa svim komunicirao pre preuzimanja paketa.


razumem da pricas o balanseru ali to je softver i nije antena ili telefon. To ti dodje isto kad skeniras WIFI sa laptopa ili telegona i vidis sve antene koje te pokrivaju. To ti sto kazes to je liad balancer i to u sustini opimizuje opterecenje antene i prebacuje korisnika sa jednu na drugu antenu.

Ono gde pises da
Citat:
Na osnovu toga bira se najoptimalnija antena i ti (znaci ti, ne moblini) preko najoptimalnije antene komuniciras sa sagovornikom.
sa ovo ti, ne mobilni nikako te ne razumem sta hoces da kazes. Jer u sustini kad telefon se registuje na operator mi gledamo samo jacinu signala na nas mogilnog i nista vise.

Imamo potpuno isto i kod kucnog WIFI-ja ono sto pises za odaljenost i signal jacine se meri u db (decibelima)

Jer mobilni nije analogni vec digitalni signal za prijave jednog mobilnog mora da bude prijavljen sa IP. Stari kugni sistem za telefoniju je bila analogna sa paricom od 8 korisnika po parici i imali smo dvojnike i za najavljuvanje nije bilo IP adresa nego parica. GSM tehnologija je u sustini VoIP koji radi slicno ili isto kao Asterisk. Sto se tice sim kartise je samo kluc ili da prosto receno WIFI PASSWORD da bi znao gde da se poveze sam mobitel.

@BrutalCoin ja nisam u potpunosti ono sto kazu ravnozemljase, procitaj sve ispocetka i nadji gde ja to kazem da Mesec i sunce su opticka ilizija.

Nadam se da si video vaservage i to pokazuje ravninu i nema zakrivljenje.

Ja samo trazim jer na planeti koju poznajemo je 80% vode, a ako na more ili okeanu vidimo da je horizont ravan, onda gde je zakrivljenje i neka jedan od tih naucnika napravi eksperiment da se vidi zakrivljenje vode kao oni sta kazu da za sve to je gravitacija. Ako ima graditacija tu ulugu onda bi bilo da dokaze da tekuca voda u okenima moze da se zakrive. A spored teorije voda je nulta tacka nadmorske visine i tu nema zakrivljenje jer nulti stepeni zakrivljenje je ravna crta.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.astratelekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 18:25 - pre 18 meseci
Nije isto kao kod laptopa i wifi-ija gde ti vidis mreze pa biras. Ovde ne bira mobilni na koju ce antentu biti zakacen vec mreza bira, dok kod laptopa i wifi laptop bira, a ne mreza.
To je tako jer ti kada biras mozes izabrati jak signal ali je predajnik preopterecen pa ces i pored jakog signala imati slab net. Onda poludis i probas neki net sa slabijim signalom ali je brzi.
Ako shvatas tu razliku onda znas da ovo tvoje ne vredi:
[cite]1. Antena zrace signal i pokriva mobilne sta su u tom dometu.
2. Sim kartica ima sertifikat da se registruje na antenu sa IMEI telefona
3. Samo jedna antena moze da registuje uredjaj.[/cite]

1. Antene, ne antena, zrace signal.
2. SIM karica ima sertifikat da se registruje na mrezu, ne na antenu.
3. Mreza registruje samo jedan uredja, dok sve dostupne antene registuju uredaj kod sebe, ali ne na mrezu. Mreza ce odrediti koja antena da bude dodeljna uredjaju.

Zasto sam pisao ono "ti, ne mobilni". (pises niko nije shvatio.. ne razumem, ti si predstavnik svih clanova ovog foruma i onih koji dolaze tu da nesto procitaju? )
Da bi ti komunicirao sa nekim preko mobilnog tvoj mobilni mora biti registrovan na mrezi, a mreza mu dodeljuje jednu antenu preko koje ce komunicirati. I to je komunikacija mobilnog i mreze.
Pre nego sto mu se dodeli neka antena, tvoj mobilni iskomunicira sa svim ili vecinom dostupnih antena.
Dzaba ti jak signal ako je na toj anteni zakaceno 10.000 korisnika, a na drugoj gde je 10% slabiji signal nema nikoga zakacenog. Zato antenu ne bira tvoj telefon vec mreza. Tvoj telefon ne zna koliko ima zakacenih ljudi na kojoj anteni.
I tvoj telefon stalno komunicira sa svim antenama.
Zato mobilni operater, bez da ti je ukljucen GPS moze u metar da rekonstruise tvoje kretanje.
Pre desetak godina u mom kraju se desilo ubistvo. Policija je analizirala kretanje mobilnog zrtve, a zatim i kretanje mobilnih u okolini i tako je dosla do ubice. Nije im trebao GPS vec je mobilni operater znao u svakom trenutku koliko je koji mobilni udaljen od antene.

Poluznanje je gore od neznanja.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djamsi
Dejan Kircanov
Data Centar
HostNet Limited Corp.
Chicago

Član broj: 11896
Poruke: 172
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.hostnetcorp.com


+1 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 18:50 - pre 18 meseci
Citat:
VladaSu: Nije isto kao kod laptopa i wifi-ija gde ti vidis mreze pa biras. Ovde ne bira mobilni na koju ce antentu biti zakacen vec mreza bira, dok kod laptopa i wifi laptop bira, a ne mreza.
To je tako jer ti kada biras mozes izabrati jak signal ali je predajnik preopterecen pa ces i pored jakog signala imati slab net. Onda poludis i probas neki net sa slabijim signalom ali je brzi.
Ako shvatas tu razliku onda znas da ovo tvoje ne vredi:
[cite]1. Antena zrace signal i pokriva mobilne sta su u tom dometu.
2. Sim kartica ima sertifikat da se registruje na antenu sa IMEI telefona
3. Samo jedna antena moze da registuje uredjaj.[/cite]

1. Antene, ne antena, zrace signal.
2. SIM karica ima sertifikat da se registruje na mrezu, ne na antenu.
3. Mreza registruje samo jedan uredja, dok sve dostupne antene registuju uredaj kod sebe, ali ne na mrezu. Mreza ce odrediti koja antena da bude dodeljna uredjaju.

Zasto sam pisao ono "ti, ne mobilni". (pises niko nije shvatio.. ne razumem, ti si predstavnik svih clanova ovog foruma i onih koji dolaze tu da nesto procitaju? )
Da bi ti komunicirao sa nekim preko mobilnog tvoj mobilni mora biti registrovan na mrezi, a mreza mu dodeljuje jednu antenu preko koje ce komunicirati. I to je komunikacija mobilnog i mreze.
Pre nego sto mu se dodeli neka antena, tvoj mobilni iskomunicira sa svim ili vecinom dostupnih antena.
Dzaba ti jak signal ako je na toj anteni zakaceno 10.000 korisnika, a na drugoj gde je 10% slabiji signal nema nikoga zakacenog. Zato antenu ne bira tvoj telefon vec mreza. Tvoj telefon ne zna koliko ima zakacenih ljudi na kojoj anteni.
I tvoj telefon stalno komunicira sa svim antenama.
Zato mobilni operater, bez da ti je ukljucen GPS moze u metar da rekonstruise tvoje kretanje.
Pre desetak godina u mom kraju se desilo ubistvo. Policija je analizirala kretanje mobilnog zrtve, a zatim i kretanje mobilnih u okolini i tako je dosla do ubice. Nije im trebao GPS vec je mobilni operater znao u svakom trenutku koliko je koji mobilni udaljen od antene.

Poluznanje je gore od neznanja.


Mislim da sam ti napisao da to radi "load balancer" a ne antene LOAD BALANCER rasporedjuje opterecenje antene i uramnotezava kvaliteta reprodukciju ili data signalu na anteni.

Ukoliko si radio kucni WIFI sa vise wireless rutera povezani da pokrivaju veci domet nego koji ima jedan wireless AP, Mislim da bi onda razumeo kako rade i GSM antene jer u pruncipu je potpuno isto. Kad se kreces sa jedne u drigu prostorij, tvoj mobilni avtomatski ce se prebaciti sa jednog na drugog rutera. Upravo tako se desava i sa mobilnog uredjaja preko GSM antene. Primer sam dao sa wireless AP jer mogu da se nadju za dabe i moze svako da testira kako bi razumeo kako radi GSM repitior i mobilni telefon.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
185.15.65.*



+122 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 19:13 - pre 18 meseci
@VladaSu
Svaka cast ali bas me zanima koliko ces imati strpljenja
 
Odgovor na temu

djamsi
Dejan Kircanov
Data Centar
HostNet Limited Corp.
Chicago

Član broj: 11896
Poruke: 172
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.hostnetcorp.com


+1 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 19:25 - pre 18 meseci
ok... odustajem vidim da ne vredi. Vidim da vodite diskusiju samo na naucno, a nista nemate testirano za eksperimetalno. Bar ja dajem moje odgovore na ono sto je sam ja testirao. A vi vodite raspravu na ono sto ste culi i procitali. Takve ljude se najvise manipulisu jer nemaju sumlje u nista. Jedino sto se razlikujemo od zivotinje je upravo sumlja!
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.astratelekom.rs.



+218 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija17.10.2022. u 21:26 - pre 18 meseci
Ajd' za pocetak prestani da sumLJas. Kada pocnes da sumNjas sve ce ti biti jasnije.


[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija18.10.2022. u 10:07 - pre 18 meseci
Ajde ovako da postavimo stvari.

1. Većina ne može sebi da priušti piknik u svemir, pa ne može ni da vidi svojim očima kakvog je oblika Zemlja, nego da "veruje" da je onakva kakvu je "kredibilna" institucija servira. Negde je to plemenski vrač, negde crkva, negde naučna zajednica... Na ovoj planeti ima 7-8 milijardi ljudi, pa ako bi se svi vodili onim "ne verujem dok sam ne vidim svojim očima", proveli bi ceo život izmišljajući "toplu vodu" i učeći se na sopstvenim greškama. Zato valjda i postoji školstvo, da u ovom komplikovanom civilizovanom svetu možeš da opstaneš.

2. Još niko u civilizovanom svetu ko veruje da je Zemlja ravna ili okriugla nije spaljen na lomači zato što je to javno izgovorio. U prošlosti se često dešavalo da ljudi žive spaljuju bukvalno ni zbog čega. I dan danas se u nekim zemljama i dalje žene kamenuju do smrti ili premlaćuju do smrti zato što ne poštuju neke verske običaje, dok se u drugim ispaljuje metak u glavu bez sudjenja ili letiš u zatvor, ako si neposlušan. Ali drastičan globalni primer je "taze", ovo globalno kovid ludilo, svi znaju šta je radjeno i šta se još uvek radi, da ne ponavljam. Baš i ne vidim veliku razliku u odnosu na srednji vek, ali ajde.

Prosto je tako. Svako neka veruje šta hoće, ali da je neko ekstreman do tog stadujuma da je spreman da ispira mozak drugima svojim suludim stavovima, huška ih jedne protiv drugih, maltretira, muči i ubija zbog toga, e to valjda niko normalan ne može da prihvati. A toga je, nažalost, ljudska istorija puna...
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Da li je Zemlja lopta ili je ravna ili nešto drugo - ozbiljna diskusija

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12993 | Odgovora: 97 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.