Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana uvoza polovne tehničke robe, a oglasila se i ZASTAVA

elitemadzone.org :: TechZone :: Zabrana uvoza polovne tehničke robe, a oglasila se i ZASTAVA

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18315 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA27.04.2004. u 16:42 - pre 242 meseci
Citat:

Uzeću za primer polovne, izakane monitore koje donose iz ko zna odakle. Ti monitori rade godinu dana pa se bacaju, pošto vlasnici zaključe da neće da peku oči na njega. Pa Srbija polako postaje otpad. Svi zamo da katodne cevi nije lako "uništiti", da one sadrže metale opasne po zdravlje ...


Naravno, samo su onda trebali da zabrane uvoz monitora - a ne i mrezne opreme, npr, koja podstice razvoj infrastrukture i obrazovanja...

Na nesrecu, doticni ljudi u ministarstvu verovatno blage veze nemaju sa tim... jedan od tih likova (ekologija) postuje i na b92 forumima, i svaki put dokazuje nevidjen intelekt :)



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
195.178.35.*



Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA27.04.2004. u 16:52 - pre 242 meseci
Ma jasno je svima da tu ima 30000 zaposlenih ali molim te sta oni rade? Bolje bi bilo i zbog njih samih da zastava propadne jer ovako nista ne zaradjuju. zato lepo covek rece neka zasade kukuruz pa ce imati posle od cega da zive jer ciljena grupa zastave je ...cekaj pa oni nemaju ciljnu grupu. jedini nacin da prezive je da prodaju kola za 500evra mada je i to pod znakom pitanja. Sto se tog zakona tice samo podrzavam zabranu uvoza tekstila a od racunara su mogli samo monitore jer ostala roba nije veliki zagadjivac.
 
Odgovor na temu

Maniac
Dalibor Andonov
Subotica,SERBIA

Član broj: 13624
Poruke: 387
*.suonline.net.

Jabber: Mobil-Mania
Sajt: www.new world order.org


Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA27.04.2004. u 17:25 - pre 242 meseci
A sto se treba zaj***bavati sa pisanjem digih zakona kad je lako zabraniti uvoz racunara i to je to...qvick &easy
Ako kanis pobjediti nesmijes izgubiti!
Ovo je vreme velikih odluka!
Mozda ce se moje misljenje vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Slobodan Milivojevic
Član broj: 7062
Poruke: 6383
217.26.66.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA27.04.2004. u 20:51 - pre 242 meseci
Ma daj, samo se pitam kad ću ja napolje?

Npr iskustvo. Prošle godine ja i burazer smo krenuli za BGD sa autom RENAULT 4 GTL ;) (89god), i elem idemo mi tako autoputem oko 120km/h. Kad ono neki Yugić prolete pored nas sa oko 140, al se ono čuje zzuuuzzzuuu jedva ide, i nakon par kilometara vidimo ljudi iz tog Yugića nabili glave pod haubu :p. Tolko o Y automobilima.

Bio sam pre neki dan u Bugarskoj, gde je limit kolko ja znam 10 godina. Tamo ljudi uglavnom voze 3-5 godina stare automobile, koji ne mogu da se porede sa voznim parkom kod nas.

Što se računara tiče, apsolutno se slažem za monitore, ali za ostalo nikako. Sobzirom na to da je bolje kupiti neki brandiran P3 nego neki krš nad krševima od novog kompa, za iste pare, a taj komp em će bolje da radi u običnim poslovima, em će mane da se kvari.

Imam recimo primere gde je čovek kupio polovnog Compaq Presario 800MHz, sa 256MB rama, i posle dokupio nov HDD, i evo komp ne da radi. Dok kod drugog koji je kupio neki krš na 2GHz, već je čoveku riknuo HDD zbog nekvalitetnog napajanja, ne daj bože da kopiraš nešto, i da ide muzika, obavezno secka, što se prethodnom neće nikad desiti.

Mogu da vam kažem da moj komp star oko 3.5 godina (duron 700MHz) sa kvalitetnom pločom, 512MB rama radi bolje od mnogih MSI krševa koji se prodaju.
Da ne pominjem laptopove. Jedino baterije mogu praviti probleme, a ko ima kod nas para da kupi nov laptop???

E, sad frižideri, i ostale drangulije uredu, ali kompovi i kola nikako!!!

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

veseliz
Beograd

Član broj: 12308
Poruke: 283
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA27.04.2004. u 23:20 - pre 242 meseci
Vrhunac gluposti je recenica koju sam cuo na tv, pre nekoliko godina! Idu vesti, i izvestaj sa nekog sastanka proizvodjaca automobila i to ozbiljno sve!! A zakljucak je bio da : "Zastava moze da proizvodi mngo bolji automobil, nego sto to rade veliki evropski proizvodjaci, samo se to jos uvek ne zna!" A u pod tim velikim proizvodjacima su naveli Mercedes, Audi, nesecam se za BMW, ali dovoljno!

E sad samo mi nije jasno sta znaci to da se to jos uvek ne zna! Da li su mislili da li ovi iz zastave ne znaju to, ili mi to ne znamo da oni znaju da urade, ili ne znaju ovi iz Sveta kako smo mi vesti!!

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA28.04.2004. u 09:31 - pre 242 meseci
Moze, al' nece !!!

Ja uopste ne sumnjam u to da moze (teoretski), ali nije poenta u tome. Oni sigurno nisu toliko glupi da ne znaju sta i kako treba da rade (regularno), ali verovatno vrlo cesto improvizuju i pokusavaju da "seku uglove" da bi postigli manje troskove, na racun kvaliteta. Ako nemas para da stvoris novi model (cak i izrada kalupa za plasticne maske u enterijeru kosta previse, a sta je sa staklima i limom?), imas tradicionalno los glas cak i na domacem trzistu, prinudjen si da proizvodis zastarele modele, imas konkurenciju uvoznih jeftinih a kvalitetnih vozila, kako novih, tako i mladjih polovnih, onda nemas prostora za kvalitet, nego se dovijas pomocu stapa i kanapa i prihvatas samo najjeftinije (najnekvalitetnije) ponude za komponente, koristis najjeftinije postupke i tehnologije koje ne zahtevaju investicije, radnike ne placas, oni otaljavaju,... vrtlog te vuce dole.

Zastava bi verovatno rado prestala da proizvodi jugice, keceve i osmice, ali time ne bi dobila nista, jer nikakva sredstva time ne bi bila oslobodjena za nekakav novi razvoj (tj. izradu alata, jer sam intelektualni rad u ovoj zemlji je relativno jeftin).

Pare nece stici, nikom ne treba prosirenje kapaciteta autoindustrije, tako da jedino nekakvo cudo moze da izmeni nesto.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Zabrana uvoza polovne tehničke robe, a oglasila se i ZASTAVA

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18315 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.