Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana uvoza polovne tehničke robe, a oglasila se i ZASTAVA

elitemadzone.org :: TechZone :: Zabrana uvoza polovne tehničke robe, a oglasila se i ZASTAVA

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18313 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Neflernis

Član broj: 6304
Poruke: 262
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Zabrana uvoza polovne tehničke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 10:23 - pre 242 meseci
Od 19. aprila zabranjen uvoz korišćene tehničke robe | 14:35 | Izvor: Beta

Beograd -- Ministarstvo nauke i zaštite životne sredine Srbije od 19. aprila neće izdavati dozvole za uvoz korišćene tehničke robe, električnog i elektronskog otpada i pojedinih klasa korišćene odeće, saopšteno je u sredu.

U saopštenju se navodi da je korišćena roba, čije zbrinjavanje kao otpada nije moguće u Srbiji, svrstana na listu opasnog otpada čiji je uvoz zabranjen. "Ta roba, posle relativno kratkog roka upotrebe, postaje otpad dok pojedine komponente elektronskih uređaja, s obzirom da sadrže opasne materije, zahtevaju posebne reciklažne postupke kakvi u našoj zemlji još uvek ne postoje", navodi se u saopštenju.

Ministarstvo je, takođe, navelo da je prošle godine uvezeno 253.564 računara, 253.604 monitora, 34.900 laptopova, 104.500 frižidera, 59.110 zamrzivača, 75.050 veš mašina, 24.430 rashladnih vitrina i 3.283 tona korišćene odeće.


na ovo su reagovali i iz ZASTAVE:

KRAGUJEVAC - Predstavnici sindikata kragujevačke fabrike "Zastava Automobili" i kompletne "Zastavine" kooperacije zatražili su juče da Republička vlada zaustavi dalji uvoz polovnih automobila na isti način kako je to uradila sa zaustavljanjem uvoza polovne kompjuterske i druge opreme.

Zoran Mihajlović, predsednik Samostalnog sindikata "Automobila", izjavio je za "Glas" da radnicima i dalje nije jasno šta čeka zaposlene u domaćoj automobilskoj industriji.

- Ovo što vlada sada radi, ne uliva optimizam - kaže Mihajlović i dodaje da je, prilikom nedavnog boravka u Beogradu, uspeo samo da razgovara sa pomoćnikom ministra za privredu i njegovim šefom kabineta, ali nije dobio jasnu sliku o tome kako vlada vidi perspektivu "Zastava Automobila".

- Mi ne odustajemo od fabrike i zahtevamo da vlada zabrani uvoz polovnih automobila isto onako kako je zabranila uvoz polovne kompjuterske opreme. Samo prošle godine uvezeno je oko 100.000 automobila. To je državu koštalo od 50 do 60 miliona evra zbog nenaplaćenih poreza i carina. Da smo zaštitili naše proizvode, imali bismo mnogo veću proizvodnju, mnogo veću prodaju i mnogo veću uposlenost ljudi - rekao je Mihajlović. On je izrazio bojazan da se, ako se ovako nastavi, plaši da će se ponoviti 2001. godina, kada su "Zastavini" radnici mesecima protestovali isključivo zbog osnovnih egzistencijalnih razloga.

Sindikat je juče uputio pismo premijeru Koštunici u kojem traži da se vlada izjasni o sudbini kragujevačke fabrike.



[Ovu poruku je menjao secret dana 24.04.2005. u 14:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9444
217.26.79.*



+10242 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 10:50 - pre 242 meseci
"Samo prošle godine uvezeno je oko 100.000 automobila."
Pa sta ljudi da kupe i da voze ? Da li je "Zastava" sposobna da proizvede 100.000 automobila godisnje ? Ili jedva par hiljada - nekvalitetnih, nekompletnih nepouzdanih. Propali dabogda ! DOLE KRSEVI IZ ZASTAVE !



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.ftn.ns.ac.yu



+4 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 11:00 - pre 242 meseci
Umesto da se zapitaju zašto bi neko radije kupio strani auto star 5+ godina nego novi Zastavin oni se svim snagama bore da država zabrani ljudima da kupe šta žele i da ih primoraju da kupuju Zastave... Neke navike se teško napuštaju.
 
Odgovor na temu

igorpolic
Igor Polic
nezaposlen
Beograd

igorpolic
Član broj: 9976
Poruke: 7
*.vdial.verat.net

ICQ: 160963909
Sajt: www.yahoo.com


Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 11:32 - pre 242 meseci
Ma oni nisu normalni kupio sam novog yuga i posle 25.000 km sam morao da radim generalnu motora. Zar to nije bezobrazluk.
pojma nemam
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.eutelsat.net



+3 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 12:06 - pre 242 meseci
Citat:
igorpolic:
Ma oni nisu normalni kupio sam novog yuga i posle 25.000 km sam morao da radim generalnu motora. Zar to nije bezobrazluk.


[Nelson voice]
HA-HA
[/Nelson voice]

 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.vdial.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 12:26 - pre 242 meseci
Citat:
posle 25.000 km sam morao da radim generalnu motora.


Da li treba išta više govoriti o ovom poluproizvodu i zastavi? Bolje da ti iz zastave ćute i krenu sa zemljoradnjom, možda bi nešto i uradili.
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 14:20 - pre 242 meseci
Nema baš preterano veze sa temom ali ovo moram da ispričam šta mi je kolega juče ispričao.

Naime kupio njegov ortak 128-micu još pre par godina novu. I primeti da mu ne radi ručka za otvaranje/zatvaranje prozora, tj okreće se a prozor ne reaguje. I on skine foliju, otvori poklopac kad ono stoji samo jedna daska koja pridržava prozor i na njoj piše "Kakva meni plata - takva tebi vrata"

Ja ne mogu da verujem da ovo može da prođe kontrolu ako je uopšte ima.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 19:48 - pre 242 meseci
Citat:
Neflernis:
Ministarstvo je, takođe, navelo da je prošle godine uvezeno 253.564 računara, 253.604 monitora, 34.900 laptopova

Smanjite te brojeve ili cu pociniti genocid!

znate onaj vic:
kaze ribolovac: "jednom sam ulovio takvog sarana, stavo ga na moju zastavu, glava mu visi napred, a rep se vuce pozadi za autom". na to kaze lovac: "jednom ja ulovio medveda, ali naidje sumar i kaze da je zabranjen lov na medvede. Onda, sta bih drugo, ja ubijem i sumara, ali naidje pun autobus dece i vidi me. Onda ja..."
Ribolovac povika: "ne decu, ako boga znas!"
Lovac mirno odgovori: "smanji saranu rep, ili cu pociniti genocid"



Citat:

...radnicima i dalje nije jasno šta čeka zaposlene u domaćoj automobilskoj industriji...

zato sto
Citat:

nije dobio jasnu sliku o tome kako vlada vidi perspektivu "Zastava Automobila".

Pa stvarno je dugo i trajala ta propala investicija, davanje para Zastavi je uvek bilo kao bacanje u bunar bez dna. Sve sto ne donosi prihod treba srusiti i to ovog trenutka, jer jos nije kasno da se na mestu zastave zaseje kukuruz - ocekuje se rodna godina, pa da vidimo jednom neku korist od zemljista na kom se decenijama nalazi zastava.

A vi gospodo iz vlade, kako vidite perspektivu domace kompjuterske industrije, hoce li biti nekih para za nas?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Maniac
Dalibor Andonov
Subotica,SERBIA

Član broj: 13624
Poruke: 387
*.suonline.net

Jabber: Mobil-Mania
Sajt: www.new world order.org


Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 21:42 - pre 242 meseci
Propali daBogda ovog trenutka svi u zastavi koji misle da je Zastava neki proizvodjac automobila!!!!
I moj pametni cale teo da kupi novi jugo pa mu nisam teo dati ni ziv!!!
A dobro sam i radio..
za manje para zam kupio opel omegu '89 i sredio je skroz tako da me kostala sa ugradjenim gasom ,alu felnama alarm....cca2500 eu a jugo kosta skoro duplo..
e sad sto je to bitno?
pa nedavno mi ''pametni ''brat koji misli da zna da vozi slupa omegu jer se kurcio sa nekim p**c**kama u autu i slupa ga tako da je iscupao drvo u koje je udario!!!!
malo je udario nos i to je to nikom od njih 5 nije bilo nista drugo.....
E sad zanislite situaciju sa novim jugom!!!pa se zapitajte....
Ako kanis pobjediti nesmijes izgubiti!
Ovo je vreme velikih odluka!
Mozda ce se moje misljenje vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu!
 
Odgovor na temu

Maniac
Dalibor Andonov
Subotica,SERBIA

Član broj: 13624
Poruke: 387
*.suonline.net

Jabber: Mobil-Mania
Sajt: www.new world order.org


Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 21:43 - pre 242 meseci
Propali daBogda ovog trenutka svi u zastavi koji misle da je Zastava neki proizvodjac automobila!!!!
I moj pametni cale teo da kupi novi jugo pa mu nisam teo dati ni ziv!!!
A dobro sam i radio..
za manje para zam kupio opel omegu '89 i sredio je skroz tako da me kostala sa ugradjenim gasom ,alu felnama alarm....cca2500 eu a jugo kosta skoro duplo..
e sad sto je to bitno?
pa nedavno mi ''pametni ''brat koji misli da zna da vozi slupa omegu jer se kurcio sa nekim p**c**kama u autu i slupa ga tako da je iscupao drvo u koje je udario!!!!
malo je udario nos i to je to nikom od njih 5 nije bilo nista drugo.....
E sad zanislite situaciju sa novim jugom!!!pa se zapitajte....
SMRT jugu!!!!djubre
Ako kanis pobjediti nesmijes izgubiti!
Ovo je vreme velikih odluka!
Mozda ce se moje misljenje vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu!
 
Odgovor na temu

Ve$eli
Veselin Ilic

Član broj: 20439
Poruke: 238
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 22:16 - pre 242 meseci
Kupite Jugo - ne traje dugo :)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 22:30 - pre 242 meseci
Kud ih Nato nije sravnio sa zemljom. To bi bilo najpametnije trosenje ubojnih sredstava od drugog svetskog rata pa naovamo...:)
 
Odgovor na temu

DaChaS

Član broj: 18964
Poruke: 254
*.bisinter.net.



Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA22.04.2004. u 22:52 - pre 242 meseci
Evo i kratak doprinos od mene
Da li Znate Zasto sluze grjaci na zadnjem staklu juga
Pa da vam Se ne smrznu ruke dok gurate zimi da upali
Pozdrav
 
Odgovor na temu

c00l_daem0n
Beograd

Član broj: 309
Poruke: 294
*.telekom.yu

Jabber: andrew@elitesecurity.org
ICQ: 53650656


Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA24.04.2004. u 17:33 - pre 242 meseci
dal vi znate sta pricate?
pa nas ameri i ostali zapadnjaci dolaze da spijuniraju, jer im nije jasno kako mozemo da pravimo jedan te isti model vec 20 i kolko godina, a oni svake 2 godine moraju da izbacuju nove modele kako ne bi propale fabrike.
za njih, mi smo izmislili ekonomiku!


Would you translate me on the other page in face = Da li biste me preveli na drugu stranu ulice
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.vdial.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA24.04.2004. u 20:42 - pre 242 meseci
Citat:
Igor Šalindrija:

Naime kupio njegov ortak 128-micu još pre par godina novu. I primeti da mu ne radi ručka za otvaranje/zatvaranje prozora, tj okreće se a prozor ne reaguje. I on skine foliju, otvori poklopac kad ono stoji samo jedna daska koja pridržava prozor i na njoj piše "Kakva meni plata - takva tebi vrata"

Ja ne mogu da verujem da ovo može da prođe kontrolu ako je uopšte ima.


Dobro sad, ovo je urbana legenda i čuo sam je na 150 mesta i svako je pričao kako se to njegovom ortaku desilo :)
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Maniac
Dalibor Andonov
Subotica,SERBIA

Član broj: 13624
Poruke: 387
*.suonline.net

Jabber: Mobil-Mania
Sajt: www.new world order.org


Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA24.04.2004. u 21:44 - pre 242 meseci
xexexxe i moj ortak je tako prosao...
Kako da ne...
Inace kako bi to izgledalo da se usvoji zastavin predlog?
Znaci mi bi vozili i mogli da kupimo jedino aute sto se sada nalaze registrovani u Srbiji(polovne) i kada bi recomo hteli da kupimo polovan auto mogli bi jedino te i koliko bi placali?
Pa i sada ih placamo 5x-10x skuplje nego na zapadu!!!
Pa ljudi moji napolje mali punto star do 6 godina kosta 1500eura!A sta mi mozemo da kupimo za te pare ovde ?15 godina starog juga koji je prosao bog te pita sta i trebalo mu uraditi vec 8 generalki!!!!
Mi generalno gledajuci (vecina) nemamo para da kupimo nov auto ako cemo tako da gledamo jer prosecan nov auto kosta 15000 eura a mi te pare nemamo,a onaj ko kupuje novi jugo koji kosta 5000 eu je VEOMA velikki patriota jer ja ni u ludilu vise necu kupiti juga!!!
Razmislite sebe u blazenoj situaciji da ste kojim slucajem na zapadu i da mozete za 1500-2500 eu da pazarite recimo mali punto ,opel astru fiat bravo,rover 216,sta sve ne???a vi za te pare kupujete usranog juga?
EH samo kad se setim u kojem smo mi shitu...
Mislite o ovome pa dajte svoj koment....
Ako kanis pobjediti nesmijes izgubiti!
Ovo je vreme velikih odluka!
Mozda ce se moje misljenje vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA24.04.2004. u 22:18 - pre 242 meseci
Citat:

Inace kako bi to izgledalo da se usvoji zastavin predlog?


Kako bi izgledalo? Sednes na avion, odes do Kube, i vidis kako to izgleda danas - Beograd 2014, vozice se kola stara 30 godina - ali ce se sacuvati nacionalni ponos i prkos...

A zastava ce servisirati svoje najsavrsenije vozilo - posto ce jednoglasnim predlogom upravnog odbora prestati da proizvodi yugice (i onako ih sad proizvodi 1000 godisnje) - zasto bi ih proizvodila kad su oni savrseni i traju vecno, pa ce se preci na sistem zarade na odrzavanju istih :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

amater
Beograd

Član broj: 841
Poruke: 42
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA26.04.2004. u 23:14 - pre 242 meseci
Šta vam je ljudi, zastava traba da propadne ako ne može da izdrži konkurenciju kola starih šest godina. Slažem se ja da je zastava na samrti i da treba da se izvrši eutanazija. Samo ne smemo zaboraviti da u njoj rade oko 30000 ljudi. Jugo je auto za početak osamdesetih , prošlog veka.
Pozdravljam zabranu uvoza polovne robe iz razloga što se sve isvašta uvozi. Uzeću za primer polovne, izakane monitore koje donose iz ko zna odakle. Ti monitori rade godinu dana pa se bacaju, pošto vlasnici zaključe da neće da peku oči na njega. Pa Srbija polako postaje otpad. Svi zamo da katodne cevi nije lako "uništiti", da one sadrže metale opasne po zdravlje ...
toliko
:)
 
Odgovor na temu

SpinneR.sr
Topola, Šumadija

Član broj: 20262
Poruke: 202
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.topola-online.com


+1 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA27.04.2004. u 14:33 - pre 242 meseci
Citat:
igorpolic:
Ma oni nisu normalni kupio sam novog yuga i posle 25.000 km sam morao da radim generalnu motora. Zar to nije bezobrazluk.


1- 60
2- 90
3- 120
4 i 5 moz da prodas.. Ama kako si ga to vozio kad crce za 25.000??

Nikad nisam vozio Y sem na obuci za B, al evo za ove godine voznje sam dosta presao km i radio sam generalnu na motoru (Lada 1300) al tek na 248000, auto je sada ukupno presao preko 300000 i jos je startniji i izdrzljiviji od 80% Yugica koje vidim po ulici, inace ovakve urbane legende sa novim Y sam cuo i za daleeeko manje kilometraze i to posebno za modele proizvedene u vreme sankcija.. Bilo je slucajeva (komsija 2 kuce od mene, isao u kg, da dotera Y i ispred kuce mu prokuva motor.. 43km voznje.. umesto da se onako pun sebe pohvali, uhvati ga drugi komsa preko puta u maqinu i pocne da ga tako zesce zeza - ovaj prvi poludeo..) Toliko o termostatima.. Da ne pricam da kad sednu njih 5 i na uzbrdici jedan mora da izadje napolje..
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Zabrana uvoza polovne tehnicke robe, a oglasila se i ZASTAVA27.04.2004. u 16:33 - pre 242 meseci
Ma Jugić je zakon. Kult.

http://www.cruisin66.com/stl/yugonext.html
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Zabrana uvoza polovne tehničke robe, a oglasila se i ZASTAVA

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18313 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.