Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenosni klima uređaji

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Prenosni klima uređaji

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 279111 | Odgovora: 266 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji07.06.2008. u 21:32 - pre 193 meseci
Pa gde ce da izbaci topao vazduh? Kod split klima razmena se vrsi u spoljnoj jedinici, a kod mobilnih klima sve ti je u sobi. Vrucina mora negde da izadje...
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji07.06.2008. u 23:04 - pre 193 meseci
ok. znaci ne vredi bez odvoda. hvala
 
Odgovor na temu

Bum Roy

Član broj: 94228
Poruke: 32
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji13.06.2008. u 10:37 - pre 192 meseci
Jer moze neko da kaze kako hladi recimo neki jeftinini kinez devetka na jedno 35c ako mora da bude malo odskrinut prozor ili roletana spustena? Naravno u sobi prikladne velicine, koja nije na suncanoj strrani. Moze li ona da spusti do dvaes pet sest
 
Odgovor na temu

goranpirke
Goran Milosevic
Student
Pirot

Član broj: 185524
Poruke: 8
*.rdsnet.ro.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji20.06.2008. u 22:47 - pre 192 meseci
Ja sam kupio prenonsni klima uredjaj ali i imam losa iskustva sa njim,2 nedelje radi skoro bez predtanka a nikako da obori temperaturu u sobi ispod 25 stepeni,u posudu za odvod kondenzovane vode posle tolikog rada nema ni kapi vode(posuda je non-stop prazna).Ne znam sta da radim sa njim dal da ga vratim u prodavnici i zamenim za klimu sa 2 jedinice ili moze nekako da se resi taj problem i da ovaj uredjaj radi kao i svaki drugi klima uradjaj sa 2 jednice?Odvodnu ce sa toplim vazduhom sam sproveo kroz zid na nekih 20-30cm od klime ,a prostorija u kojoj je klima nema vise od 25m2.Reci mi molim te kako i sta da uradim sa njom!!!
Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 02:36 - pre 192 meseci
Citat:
goranpirke: 2 nedelje radi skoro bez predtanka a nikako da obori temperaturu u sobi ispod 25 stepeni
Da li duva hladan vazduh? Ako duva, onda je ispravna. A temperaturu ne moze da spusti iz nekog drugog razloga. Topli vazduh koji se izduvava kroz odvodno crevo mora od nekuda da se nadoknadi. Ako je okolni prostor oko te prostorije vruc, onda stalno uvlacis vruc vazduh unutra i to je problem. Postoje klime sa 2 creva, cak su se pojavile i kod nas, i one su bolje za takvu situaciju. Kroz jedno usisava vazduh, ali ne u sobu nego u samu klimu, hladi one vruce cevi i izlazi kroz drugo crevo napolje.

Citat:
u posudu za odvod kondenzovane vode posle tolikog rada nema ni kapi vode(posuda je non-stop prazna).
Kod mobilnih klima je primenjen konstruktivni trik - vruce cevi su delimicno smestene u nekoj plitkoj posudi, pa ako u prostoriji nema previse vlage, onda sva vlaga izadje kroz izduvnu cev, jer se u toj plitkoj posudi skuplja kondenzat.

Citat:
Ne znam sta da radim sa njim dal da ga vratim u prodavnici i zamenim za klimu sa 2 jedinice
To bi svakako bilo bolje resenje, samo ako imas mesta da normalno smestis spoljnu i unutrasnju jedinicu negde u sobi. Inace, ovde ima najvise 9-ki, a postoje i manje i vece. To je takodje vazno za efekat hladjenja.

Citat:
ili moze nekako da se resi taj problem i da ovaj uredjaj radi kao i svaki drugi klima uradjaj sa 2 jednice?
Tu bi jedino pomoglo da se ugradi i drugo crevo, ali je to komplikovano i doslo bi u obzir samo u krajnjoj nuzdi, ako bas nemas nacina da ugradis onu sa 2 jedinice. Cak i ako klima dolazi sa dva creva, to je prilican problem, jer treba naci mesta za 2 rupe, da budu na nekom razumnom rastojanju, da se vruc vazduh ne vraca unutra, a ako je klima napravljena za rad samo sa jednim crevom, onda bi morao jos i da preradjujes klimu, da dodajes tamo neke stvari itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

goranpirke
Goran Milosevic
Student
Pirot

Član broj: 185524
Poruke: 8
*.rdsnet.ro.



Profil

icon Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 09:13 - pre 192 meseci
Ona duva prilicno hladan vazduh,ali u posudi za vodu nikad nema ni kapi vode.Postoji neko plsticno crevo unutra sa chepom,o kojem pise u prirucniku da sluzi za hladjenje bakarnih cevi.Kad skinem chep i ispraznim vodu iz tog plasticnog creva,i zatim vratim chep nazad,za nekih 10min to crevo je opet puno sa vodom, sto znaci da klima pravi kondenzaciju dok napuni to crevo i posle toga prestane...ili tako nesto!?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 14:48 - pre 192 meseci
Citat:
goranpirke: sto znaci da klima pravi kondenzaciju dok napuni to crevo i posle toga prestane...ili tako nesto!?
Hvala unapred
Ne, ne - te klime imaju dva nacina izbacivanja kondenzata.

Prvi je, da se voda skuplja unutra u "tepsiji" (plitko, male zapremine - kad sam pomerao klimu po neravnom podu, htela je voda da pljusne napolje) i kad se "tepsija" napuni, voda pocne da kaplje u onu fijoku / rezervoar, koji treba povremeno prazniti. Dakle, kondenzat izlazi napolje tek kad se "tepsija" NAPUNI.

Drugi je pomocu tog plasticnog creva sa cepom - izvuces ga kroz rupu na vrhu fijoke i onda ga ili povezes sa nekim crevom da voda ide na terasu, krov, gde bilo, da ne moras da praznih nikakvu posudu ili tu stavis neku svoju posudu, pa ne moras da vadis onu fijoku, koja se meni licno cini prilicno nezgodna za rukovanje, a osim toga ne vidis koliko je vode unutra. Ovako, imas napolju i posudu i mozes da kontrolises, ali taj sistem ima mali minus - cevi u onoj "tepsiji" su suve, pa se valjda i slabije hlade. Ovde voda izlazi odmah, iz PRAZNE tepsije, cim pocne kondenzat da se stvara.

Doduse, moglo bi to plasticno crevo da se nivelise, kao ono u libeli, da ne ispusta vodu odmah nego tek kad se postigne neki nivo, ali je to vec zavrzlama. Mene licno je to malo mrzelo da radim a osim toga i kondenzata ima relativno malo, pa nisam video potrebe za tom finesom, inace svasta radim. Ne znam da li si video jednu temu ovde gde ima i slika i opisa sta sam sve promenio na moje dve prenosne klime - dodavao creva itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

goranpirke
Goran Milosevic
Student
Pirot

Član broj: 185524
Poruke: 8
*.rdsnet.ro.



Profil

icon Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 16:13 - pre 192 meseci
Da video sam sta si radio,ono sa lavorima ali ja nemam gde to da uradim i da stavim te lavore.Danas sam skinuo plasticne stranice sa klime i negde oko pola litra vode je bilo na pregradi izmedju gornjeg i donjeg ventilatora a u onoj posudi nikad ni kapi,pokupio sam tu vodu sundjerom i podigao zadnji deo klime kako bi se voda sticala krozono plasticno crevo u tu posudu,evo radi vec pet sati i opet ni kapi vode u posudu.Gde li sad ide ta voda samo da mi je znati...!!??
Klima je Vivax ACP-09PT25HC
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 17:46 - pre 192 meseci
Mozda nisam dobro objasnio. Do neke granice vlaznosti vazduha sva vlaga biva "izduvana" pomocu vruceg vazduha, koji je ohladio cevi. Tu su iskoristili okolnost da su "spoljna" i "unutrasnja" jedinica zajedno. Naravno, kad u vazduhu ima mnogo vlage, onda kondenzat curi dole. Desava se danima da ne curi, a onda - kad je ono "sparno" vreme, ne mozes da stignes da praznis posudu, stalno dolazi.

Ja nisam demontirao klimu toliko kao ti. Imas li slucajno mogucnost da to slikas (digitalac, web kamera?) pa da okacis ovde?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

goranpirke
Goran Milosevic
Student
Pirot

Član broj: 185524
Poruke: 8
*.rdsnet.ro.



Profil

icon Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 19:26 - pre 192 meseci
Mozda bih i slikao da si reko ranije,vec sam je sklopio ali ako ovih dana opet ne bude izbacivala vodu kao sto nije do sad i ako je malo nagnem na stran a voda curi, naravno da cu da je opet rasturim da bih obrisao onu vodu sto se skuplja na pregradi izmedju donjeg i gornjeg ventilatora da nebi doslo do nekog spoja jer je to velika kolicina vode(danas je bilo negde oko 40-50dl).
Hvala jos jednon na objasnjenju.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 19:34 - pre 192 meseci
Mozda nisam skapirao najbolje - da li je to mesto nije predvidjeno da se na njemu skuplja voda? Ako je tako onda je stvarno problem, ali je onda pitanje odakle ta voda tu, odnosno zasto ne ide gde treba.
 
Odgovor na temu

goranpirke
Goran Milosevic
Student
Pirot

Član broj: 185524
Poruke: 8
*.rdsnet.ro.



Profil

icon Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 20:02 - pre 192 meseci
E bas je tako ta voda ne treba da bude tu jer su tu zice koje dovode struju do gornjeg ventilatora,ta voda treba da ide napred jer napred ima mali slivnik na kome je crevo koje vodi do posude gde inace treba da se sliva voda.Moram nesto da resim po tom pitanju,ali ne znam sta.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 20:36 - pre 192 meseci
Da li mozes nekako da napravis pad na tom mestu pa da se voda sliva tamo gde treba? Mozda bi ustvari bilo najbolje ako bi mogao da nadjes odakle ta voda uopste dolazi tu.
 
Odgovor na temu

goranpirke
Goran Milosevic
Student
Pirot

Član broj: 185524
Poruke: 8
*.rdsnet.ro.



Profil

icon Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 21:24 - pre 192 meseci
Moracu opet da je rasturim avih dana i da je pustim 2-3 sata da radi i da sedim pored nje da bih video sta desava sa tom vodom.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 21:38 - pre 192 meseci
Iskreno, mislim da ces tako najbolje i provaliti u cemu je stvar. Uhvati samo sto topliji dan da bi provalio. Mozda i da s vremena na vreme pustis malo toplog vazduha u sobu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji21.06.2008. u 21:40 - pre 192 meseci
Citat:
goranpirke: (danas je bilo negde oko 40-50dl)
Kako si naknadno opisao, stvarno je cudno. 4 - 5 litara vode na mestu na kome nije predvidjeno da je bude je vrlo cudna stvar. Ako je budes rasturao opet, svakako slikaj, da vidimo unutrasnjost i mozda otkrijemo u cemu je fora.

Pitam se, da nije to ono sto sam ja nazvao "tepsija" i iz cega se voda prosipa ako klimu pomeras po neravnom podu malo brze a prethodno je radila sa odvodom kondenzata u unutrasnji rezervoar.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

goranpirke
Goran Milosevic
Student
Pirot

Član broj: 185524
Poruke: 8
*.rdsnet.ro.



Profil

icon Prenosni klima uređaji22.06.2008. u 09:34 - pre 192 meseci
Greska je moja nije bilo 40-50dl,nego 4-5dl.Ovako,otvorio sam opet i slikao sam gde se nalazila voda.Rasturio sam samo jednu stranu jer me mrzelo da je demontiram kao juce jer ima brdo srafova.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji22.06.2008. u 15:58 - pre 192 meseci
Sad bi trebalo pratiti ono plasticno crevo, sto dolazi sa cepom - gde ulazi voda u njega? Koliko sam uspeo da vidim na mojoj klimi, ono se odozdo prikljuci na neku plastiku, ali gde voda ulazi u tu plastiku? Meni se cini da je logicno da gore, odmah pored hladnih cevi bude voda, ali bi trebalo da nekim kanalima silazi u u plasticno crevo sa cepom i prema posudi za kondenzat. Ako je gore mnogo vode, da nije nesto zapuseno?

Meni je pod neravan, a imam malo mesta gde mi stoji klima i bas na tom mestu gde mi je idealno da stoji moram da podmetem pod jedan tockic oko 6 mm (dva komada lesonita) inace se ljulja. Sumnjam da je kod tebe nesto slicno, tvoj pod izgleda bolji od mog, trebalo je da je ravniji, ali nikad se ne zna.

U svakom slucaju hvala za slike.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

goranpirke
Goran Milosevic
Student
Pirot

Član broj: 185524
Poruke: 8
*.rdsnet.ro.



Profil

icon Prenosni klima uređaji22.06.2008. u 17:11 - pre 192 meseci
Izgleda cu morati ipak da je nosim u neki servis ili da vidim da je zamenim za klimu sa dve jedinice i da resim problem.Jos nesto da vas pitam do koliko stepeni ova klima ohladi kod vas?Evo kod mene danas npr. nije htea da spusti ispod 28 stepeni.Hvala jos jednom na svemu.pozz

[Ovu poruku je menjao goranpirke dana 22.06.2008. u 21:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

prisonguard
državni službenik,KPZ
Sremska Mitrovica

Član broj: 186162
Poruke: 3
217.169.223.*



+1 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji27.06.2008. u 00:50 - pre 192 meseci
Ja imam WEG WAC-12PT BIO pokretnu klimu i mišljenja sam da ovakve vrste klima uređaja nisu ni blizu konvencionalnim split sistemima sa dve odvojene jedinice ali "nužda zakon menja"!Konkretno ja sam podstanar i ovako nešto mi se učinilo kao idealno za moje prilike-moguće seljakanje,vrućine iz dana u dan sve veće,loš san zbog istih,poslednji sprat u zgradi itd.Prvi problem koji se javio nakon donošenja klime kući bio je gde sa crevom od oko 20 cm prečnika...jedino moguće rešenje bilo je kroz prozor!Pročitao sam već u predhodnim tekstovima na forumu da je roletna rešila stvar pa je i kod mene bilo isto!Sada efekat hlađenja:prostoriju koju hladim je oko 20-25 m2 i na ovih spoljnih (javnih 34c a lično izmerenih i 37-38c na terasi koja je u hladu)maksimalno postignuta (najniža)temperatura bila je 25c!I nije tako loše reklo bi se...ali u prodavnici u kojoj sam kupovao klima uređehj na istoj toj klimi pisalo je da je predviđena za prostorije do 60 m2!!!Priznajem ja da uslovi nisu idealni(odškrinut prozor itd)ali ovu moju prostoriju od 20-25m2 ta ista 12ica bi trebala (po prodavcima)da "zaledi"!Drugi veliki problem je buka!TV prijemnik više ne možete gledati pojačan na nekim normalnim granicama,već duplo više od onoga do sada!Ako imate lak san,šanse da se odmorite uz ovakav uređaj su jako male!Što se kondezacije tiče,kod ovog mog uređaja u zadnjih par dana,od kako su ove temperature iznad 30,ja imam vode da napojim bar jedno pešadijsko odeljenje dnevno(otprilike je to nekih litar vode na sat)!Toliko od mene,nadam se da će ovaj moj tekst koristiti budućim kupcima ovih uređaja!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Prenosni klima uređaji

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 279111 | Odgovora: 266 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.