Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenosni klima uređaji

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Prenosni klima uređaji

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278132 | Odgovora: 266 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji11.06.2010. u 17:31 - pre 167 meseci
@ Leyla77:
Citat:
Sta kazete za ovu: Elite klima pokretna ASH 38R?
To su uredjaji na vodu, koji postoje u svetu i imaju svoje mesto u celoj problematici ali za nas nisu. U principu, to je ventilator koji vazduh duva preko ovlazene povrsine pa se zbog isparavanja nesto malo ohladi ali ti vodena para ulazi u prostoriju koja je i onako suvise vlazna zbog vrucine. To te nece ohladiti.

Ta Aljaska, obzirom na cenu lici na pravu klimu, mada se sada pojavila i ova http://www.tehnomanija.rs/katalog/galanz-klima-am-09e53ca1.html cija cena se opasno priblizila onim gore uredjajima iz meni nepoznatog razloga (doduse, na akciji je, mozda zato). Skoro sam spreman da garantujem da Aljaska ima crevo. Za crevo ti treba neka rupa u prozoru / zidu / dimnjak / za aspirator / inace ces zaista imati ni hladi / ni greje situaciju.

Dodatni problem pokretnih klima sa jednim crevom je i dovod vazduha jer sav taj vazduh koji se izbaci kroz crevo nekako treba nadoknaditi. Ja sam preziveo samo jednu sezonu sa 1 crevom i za sledecu sam preradio klimu na 2 creva i sad to zaista jeste prava klima - ima odvojen protok vazduha za hladjenje same klime i onoga kojim se hladi vazduh u prostoriji. Nazalost, 2 creva znace i dve rupe. Koliko sam ovde primetio iz oskudnih opisa zbunjenih prodavaca (i oni su ljudi ) sa dva creva dolaze samo vece klime, one od 12.000BTU.

@ EnigMan - to ti je vruce kao vazduh iz fena, nema pare. Meni zao sto ces da probijas zid a resenje sa 1 crevom je nikakvo, tu uvek imas gnjavazu sa onim vazduhom koji moras od negde da uvlacis da nadoknadis izduvani vazduh. Da mozes na delu prozora da stavis plastiku ili lim pa da tamo napravis tu rupu, lakse je valjda. A kad vec to radis onda bi mogao da si priustis i onu sa 2 creva. NE OTKAZUJ tu klimu koju si porucio, sigurno ce ti pomoci da se bar malo rashladite a klimu ne moze da zameni ni jedan ventilator jer ona oDvlazuje vazduh. Dodatno crevo mozes i kasnije staviti ako se snadjes za jos jednu rupu i tu stavis crevo kao sto je za kuhinjske aspiratore i dovedes ga vrlo blizu one povrsine gde klima uzima vazduh za hladjenje kompresora, sasvim dole, videces. Eventualno dodas neki usmerivac vazduha od kartona i to je dovoljno da resis problem sa dovodom.

Steta sto se neki privatnik ne seti da radi te prerade ljudima.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji11.06.2010. u 17:39 - pre 167 meseci
Citat:
EnigMan: A drugi razlog zasto sam resio se za ovu jeste to sto ima i grejanje. Citao sam po internetu da dobro greju a meni je recimo potrebno zimi. Interesuje me
posto je to ipak unutrasnja prenosna klima, nema nikakve spoljne delove koji se nalaze napolju osim cevi, pa me interesuje da li se moze koristiti ako je temp.
napolju 0 i manje ?



Znaci meni treba, da me rashladi sada preko leta u ovih mojih 16 m2 i da me zimi ugreje da ne koristim kvarcnu. :)
Nadam se brzom odgvoru posto mi salju klimu u ponedeljak pa da znam da otkazem ako to nije to sto meni treba. :))))
To sa grejanjem je siva zona - jeste istina i nije istina.

Koliko je meni poznato, prave klime, one fiksne, zidne, imaju nacin da kad je hladno preokrenu smer hladjenja pa hlade spoljasnju sredinu a tebi upumpavaju toplotu koju leti izbacuju napolje. To se i zove toplotna pumpa.

Ove mobilne imaju samo 2 grejaca unutra i funksionisu kao dzinovski kalorifer, nista drugo. To ima svojih prednosti pred kvarcnom grejalicom - tajmer, termostat, razlicite brzine ventilatora, ali je ipak direktno grejanje na struju, NIJE toplotna pumpa. A dodje prakticno - kad vec negde imas tu klimu zasto unutra donositi jos nesto?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bgd.nenad
Nenad Popovic
menadzer
Beograd, Zemun

Član broj: 158900
Poruke: 21
188.120.104.*



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji12.06.2010. u 13:37 - pre 167 meseci
postovani clanovi foruma

imam pingvin klimu DeLonghi PAC C110, koja bi trebala da ima kapacitet od 11000BTU.
Kupio sam je pre tri godine ,a li mi je stajal i nisam je koristio. Danas sam je prikljucio ali mi se cini da slabo hladi.
Crevo sa toplim vazduhom sam nastavio sa aluminjumskim crevom kao za aspirator samo malo manjeg preseka i nabio u odzak.
Kolika bi trebalo da bude izlazna temperatura vazduha na ovom uredjaju, kada je na rezimu hladjenja?
Da li je moguce da je tokom stajanja iscureo freon ili ne radi dobro zbog loseg odvoda kroz odzak?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji14.06.2010. u 07:41 - pre 167 meseci
Rapitivala sam se po raznim prodavnicama i rekose mi da ove prenosne klime moraju imati ovo crevo sto znaci da moram imati ili otvoren prozor (kontraproduktivno jer onda ce mi se vise ugrejati soba nego sto ce se hladiti) ili rupu u zidu (nema sanse!:)) tako da smo se odlucili kao 'laksu' varijantu da dignemo ovaj kredit sto daje drzava, skinemo krov i stavimo izolaciju:) Ako i posle ovoga bude vruce e onda ima da se ubijemo:)))
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji14.06.2010. u 19:42 - pre 167 meseci
Citat:
bgd.nenad:Crevo sa toplim vazduhom sam nastavio sa aluminjumskim crevom kao za aspirator samo malo manjeg preseka i nabio u odzak.
Koliko si produzio? Njeno original crevo je po prospektu 1,1 metar a priliko rada se posteno ugreje i to dosta ponistava efekat hladjenja a ako si jos produzio aluminijumskim, koje se verovatno isto tako greje, onda je to lose. Celu duzinu bi trebalo da izolujes necim - sundjer, staklena vuna, sta ga znam.

Gneralno gledano, to sa jednim crevom je problem, jer uvek uvlacis u sobu novi, najcesce zagrejani vazduh da nadoknadi ono sto se izbacuje kao vruc vazduh kroz izduvno crevo.

Citat:
Kolika bi trebalo da bude izlazna temperatura vazduha na ovom uredjaju, kada je na rezimu hladjenja?
Ja sam malo merio, na brzinu, na izlazu imam oko 20 stepeni, drzao sam klasican termometar rukom nekoliko minuta ispred.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

smjesko
Član broj: 18272
Poruke: 358
81.19.4.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji17.07.2010. u 22:33 - pre 166 meseci
Eh da vas i ja malo smaram :-))

Vidim da ste svi pametni i imate iskustvo sa pingvinima.

Moja situacija je sljedeca

Stan je na prizemlju uz vanjski zid zgrade koja je oblozena fasadnom ciglom (znaci nema busenja)

soba1: prozor 3x2,5m (balkon na drugoj strani) znaci kompletan zid je prozor

soba2: prozor 4x2,5m nema balkona ali isto tako je prozor po cijeloj duzini sobe a sa vanjske strane naravno fasadna cigla (nema busenja)


zgrada je takva (moderna ?!) da nema dimnjak niti bilo sta slicno tome osim usisa za Napu koja stoji u kuhinji i gdje mi u stvari ne treba hladenje

stan je 47m2 kompletan stim da mi treba samo dnevna soba da se ladi (soba1)

razmisljam da kupim pingvina ali gdje sa izduvnim crijevom??? imam samo balkonska vrata koja mogu otvarat a ostali dio je jedno veliko staklo (bem ti arthitektu)


moje razmisljanje je da stavim pingvin pa da drzim balkonska vrata otvorena mada mislim da to nema smisla

eh sad dali neko ima neku ideu kako ja ovo da oladim?

BTW: kupio sam "rashladivac zraka" ono cudo ko ventilator pa unutra umjesto vode sipam po 5kg leda i malo vode tek tolko da pumpa moze povuc ali opet mi je 30 stepeni u stanu - poludih -

Pomagajte
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji18.07.2010. u 08:45 - pre 166 meseci
Citat:
smjesko:  imam samo balkonska vrata koja mogu otvarat a ostali dio je jedno veliko staklo
Kakva su ti ta vrata - skroz staklo (1 komad) ili ima vise komada? Ako ima vise komada mogao bi to jedno staklo preraditi, pozvati stakloresca da isece i da tamo uglavis ono izduvno crevo, koje najcesce dolazi sa jednom plasticnom "daskom" namenjeno za to. Ako se radi o onim savremenim staklima sa gasom, dva sloja stakla itd., onda je verovatno nemoguce, u to se ne razumem uopste.

Ako budes drzao vrata otvorena, to je zaista lose, ali i tu postoji jedna mogucnost - da pozoves nekog stolara da ti napravi neki lagani dodatak (lesonit, sper) koji bi mogao da se tu uglavi / zasrafi kad treba a zimi da se ukloni, pa da taj dodatak ipak zatvara taj veliki otvor. Opet zavisi kakva su vrata - ako su metalna, uzana, sa nekim specijalnim otvaranjem / zatvaranjem onda bi trebalo dosta razmisliti kako taj dodatak napraviti, ali bi ti se isplatilo, jer je to za stalno.

Trebalo bi vrata svakako osigurati, da ne mogu sama da se otvaraju / zatvaraju dok je taj dodatak unutra. Sam dodatak ti daje sansu da kupis prenosnu klimu sa 2 creva, sto je mnogo bolje od ovih sa 1 crevom, ali mislim da se sa 2 creva prave samo jace klime, recimo od 12.000 BTU, ali nije to previse. Ove devetke se na 30 stepeni dosta muce.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

smjesko
Član broj: 18272
Poruke: 358
81.19.4.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji18.07.2010. u 11:23 - pre 166 meseci
Nazalost su dupla stakla tako da i ta solucija otpada.

Kupio sam pingvina "Merox" 2,9KW ladi ko lud a bogme tako i zvrci (cak i kcerku od 7 mjeseci nervira :)) )

Izbacio sam crijevo kroz balkonska vrata i sad odoh da kupim veliku plahtu pa cu da je nekako zavezem da prekriva vrata da koliko toliko neda toplom da ulazi.

Situacija je sljedeca kad sam upalio klimu (prije 20tak minuta) bilo je 29,5 stepeni u sobi sada je 27,5 i ima tendenciju opadanja (napominjem otvorena balkonska vrata + vanjska temperatura paklenih 33 stepena)

vidjet cemo kako ce ispast pa se javnem


Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

smjesko
Član broj: 18272
Poruke: 358
81.19.4.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji18.07.2010. u 12:45 - pre 166 meseci
Evo 2 sata nakon paljenja pingvina i drzanja crijeva kroz otvorena balkonska vrata imam temperaturu od 24,5 stepeni u sobi gdje stoji a u drugoj sobi 27 stepeni (bilo je 29,5 )

Mogu reci da sam zadovoljan samo jos da rijesim ovo glupo crijevo i bit cu sretan :-)
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

smjesko
Član broj: 18272
Poruke: 358
81.19.4.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji19.07.2010. u 21:02 - pre 166 meseci
@tdjokic

De mi molim te reci dali mogu napravit nekako od pingvina vanjsku klimu :-) tj da pingvin stoji na balkonu a hladan zrak da ubacuje preko nekog crijeva jer ova buka stvarno pocinje da me nervira :-)

Ajde daj ideju

Hvala
Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji19.07.2010. u 21:49 - pre 166 meseci
Citat:
smjesko: De mi molim te reci dali mogu napravit nekako od pingvina vanjsku klimu :-) tj da pingvin stoji na balkonu a hladan zrak da ubacuje preko nekog crijeva jer ova buka stvarno pocinje da me nervira :-)
Tesko, previse je to posla. Uostalom, za probu mozes improvizovati nesto od postojeceg creva a ako radi onda bi pravio neki levak na izlazu klime da bolje hvatas hladan vazduh.

Postoje i dvodelne spoljne klime, kod kojih je kompresor verovatno u spoljnoj, bas zbog buke. Mislim da se to kod nas jos ne prodaje a ove na koje sam ja naisao na netu su prilicno jake, nesto 15.000 i vise BTU.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

smjesko
Član broj: 18272
Poruke: 358
81.19.4.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji19.07.2010. u 21:54 - pre 166 meseci
Da gledao sam te klime u Hornbachu ali su cijene pakleno skupe 12 000BTU oko 590€ tako da to nije za moj djep.

Ajde ako sta skontas kako bi mogao smanjit buku il ovo bacit van a da u sobu ubacuje topao zrak napisi na brzaka bio bih ti zahvalan :-)


Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

turok
student

Član broj: 240078
Poruke: 38
*.bitinfo.rs.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji19.07.2010. u 23:30 - pre 166 meseci
Pozdrav tdjokicu i ostalima! Dugo me nije bilo,jer od klime Galanz,koju sam cekao,nije bilo nista! Zato sam nabavio TRISTAR AC 5490,pre 3 dana. Lepo hladi,ali kao sto i ostali zapazate,ipak malo bucno. Prednost u odnosu na gore pomenuti je duze(2m),a uze(12cm) crevo. Odgovara odzaku,ali se jos uvek ne odlucujem da ga tako prikljucim,zbog saveta pojedinih servisera(vec sam pisao da imam jako zgodan odzak u dnevnoj sobi). Za sada ide preko odskrinutih vrata od terase,ali planiram da sutra kupim ivericu (200x65x3mm), u njoj izrezem otvor (12 cm) i fiksiram je umesto balkonskih vrata. Bice prednost u odnosu na odzak u tome, sto ce otvor biti u nivo izduva na samoj klimi,pa ce cev biti minimalne duzine. Neko rece da zivi u zgradi sa fasadnom ciglom i vakumiranim PVC prozorima,pa ne dolazi u obzir busenje fasade. I ja zivim u identicnoj zgradi,ali to kod mene za cudo,nije slucaj,jer komsije svakodnevno "svrdlaju" zidove po pola dana i kace klime,ne obaziruci se na fasadu. Ja to nisam hteo! Ako bilo ko ima savet oko instalacije i sto efikasnijeg i po mogucstvu tiseg rada,bicu zahvalan! Tdjokicu,cini mi se da jednom rekoste da se kompresor razradi posle nekog vremena i postane tisi. Da li sam to dobro razumeo? Evo moje nove klime:
http://www.tristar.eu/en/Indoor/ProductDetail.aspx?ProductID=4817
Sta kazete? Jel ima neko misljenje o proizvodjacu i samom uredjaju? Hvala!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji20.07.2010. u 09:01 - pre 166 meseci
Citat:
turok: Tdjokicu,cini mi se da jednom rekoste da se kompresor razradi posle nekog vremena i postane tisi. Da li sam to dobro razumeo?
To je moja subjektivna procena, bez cvrstih argumenata. Imao sam osecaj da je zvuk na pocetku bio nekako "metalan" pa sam se bojao da ce se pokvariti, sto bi neizbezno dovelo do maltretiranja sa servisima i odnosenje klime tamo i mislim da je ta "metalna" komponenta nestala ali je buka i dalje prilicna, nema pomoci.

Citat:
smjesko: Ajde ako sta skontas kako bi mogao smanjit buku il ovo bacit van a da u sobu ubacuje topao zrak napisi na brzaka bio bih ti zahvalan :-)
Ovo "topao" je verovatno slucajna greska?

Ne znam jesi li video slike http://www.elitemadzone.org/p1230388 one moje prerade sa 1-cevne na 2-cevnu klimu? Ako bi klimu hteo da stavis na terasu morao bi da radis nesto slicno. Oko onog izlaznog dela za hladan vazduh morao bi da postavis i pricvrstis neku plasticnu posudu nalik na one moje, pa iz nje povuci crevo prema sobi. Sumnjam da bi uspeh bio potpun ako ne bi izveo jos jedno crevo, do onog otvora gde klima usisava vazduh iz sobe koji posle hladi, sto znaci i tamo nekakva plasticna posuda pa crevo itd. Ukratko, mnogo posla a uspeh krajnje neizvesan, pogotovu sto hladis dve sobe. Klima duva hladan vazduh kroz prilicno sirok otvor, ima i ono rucno usmeravanja gore / dole a dodatno i mehanicko usmeravanja levo - desno ("swing") i to bi sve izgubio ako u sobu uvedes samo crevo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

smjesko
Niko Nikogovic
bangladesh

smjesko
Član broj: 18272
Poruke: 358
81.19.4.*

Sajt: www.autotuning.ba


+1 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji20.07.2010. u 10:00 - pre 166 meseci
Pa dobro upravu si nije topao vec hladan jbga bilo kasno a i popio sam koju :-)


Necu odustao sam od te ideje, danas sam kupio jednu plocu plexiglasa pa cu napravit okvir za vrata od balkona tako da i kad budu otvorena klima ce puhat van a topal zrak s'vana nece ulazit u toj mjeri u stan sto ce automatski natjerat klimu da kad postigne temperaturu ugasi kompresor ili barem smanji ventilatore pa ce automatski i buka biti manja.

Kad zavrsim okacit cu koju sliku


Ako neznas pitaj... ako mozes pomozi..
 
Odgovor na temu

turok
student

Član broj: 240078
Poruke: 38
..c.85ae.static.theplanet.com.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji20.07.2010. u 15:53 - pre 166 meseci
Danas sam kupio lesonit, od 3mm, napravio rupu precnika creva, fiksirao ga mesto balkonskih vrata i to je to, radi odlicno. Rekose mi je da je pleksiglas preskup, tako da mi je ovo ispalo jeftinije i dobro resenje, klima pokriva skoro ceo stan.Pozdrav i hvala!
 
Odgovor na temu

EnigMan

Član broj: 137796
Poruke: 61
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji20.07.2010. u 16:22 - pre 166 meseci
Ja sam evo kupio ovu za 11000 u tehnomaniji. Vidim sada na sajtu da je nemaju vise.
http://www.coolshop.rs/klima-u...lanz-klima-uredjaj-am-09e53ca1

Iskreno, zadovoljan sam. Soba mi je 4x4 i ova klima je jako dobro hladi. Videcemo na racunu koliko ce doci za ovaj mesec
jer ovaj mesec je bas bilo toplo da sam i nocu hladio. Da se cuje kad radi, cuje se. I mora da se cuje kad je onaj spoljni deo
sto je na obicnim klimama u sklopu ove. Da je glasna i nije, ne smeta ni kad gledam TV niti kad pricam sa nekim. Jedino sto me
nervira jeste sto jako puno kondeza bude tj. vode koja izlazi napolje. Za sat-sat i po izadje 1l vode. Sto znaci tokom dana i noci
dok hladim zna da mi napuni kantu od 20l.

Klima inace ima izduvnu cev 15cm, i crevo za vodu. Ja sam busio zid jer nisam imao drugu mogucnost kako izbaciti crevo napolje.
Tako da sam je fiksirao na jedno mesto gde mi ne smeta i tu ce i zimi da stoji i da mi greje sobu.
Mnog ce se pitati zasto sam kupio ovu ako sam svejedno busio zid, pa razlog je cena. Za zidnu klimu koja valja, koja je dobra marka
trebao bi da odvojim skoro 20 000 a ova me kostala 11000 a bilo je prilicno na brzaka i hitno. Posto je meni soba i prostor u kome
ja radim (web design i graficki) tako da nisam mogao da izdrzim na vrucini kada su krenule pa sam uzeo ovu.
A i jos jedan razlog je taj sto cu se seliti u drugu kucu koju pravim i na spratu cu da ugradim zidnu klimu koja ce hladiti veci deo kuce
a za deciju sobu koja je odvojena malo, dobro ce doci ova klima. U svakom slucaju, posluzice tada a sada radi dobro svoju svrhu.

Javim jos kako ide sa racunom. Do sada je struja oko 4000, videcu kad prodje ovaj mesec
 
Odgovor na temu

nn306

Član broj: 65310
Poruke: 7
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji20.07.2010. u 16:45 - pre 166 meseci
Frozzinijeve klime deo kondenza izbacuju preko pare. Pumpa prska kondenz na vruce cevi i tako ih pretvara u paru. Cinija za vodu stoji tu cisto radi sigurnosti
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji20.07.2010. u 17:39 - pre 166 meseci
Citat:
EnigMan: Ja sam evo kupio ovu za 11000 u tehnomaniji. Vidim sada na sajtu da je nemaju vise.
Pojavljuje se na nekim sajtovima ali za mnogo vise para. Mislim da si to vrlo dobro pazario. Kad sam se ja setio da bi mi trebala jos jedna - za nedaj boze - a ona rasprodata.
Citat:
Jedino sto me nervira jeste sto jako puno kondeza bude tj. vode koja izlazi napolje.
Tvoja klima lici na moje 3 (jedna je vec bacena, i dve rade) ali kod mojih je sasvim dole jedna poveca posuda, valjda nesto 4 litra, pa se tamo skupljala voda a ima i ekstra crevo ako hoces da odvodis vodu negde van. Ne znam tacno kako je kod tvoje, ali ja sam kupio plasticno crevo 1/2" i nekoliko delova za bastenska creva pa to spojio i sad mi voda ide na terasu a odatle kaplje dole. Terasa je na skrovitom mestu pa se nadam da nece niko da me kazni sto izbacujem vodu. Inace kolicina vode se znacajno menja u zavisnosti od vremenskih prilika, nekad je ima i previse, nekad se cudis zasto je uopste nema itd. Kad si vec busio za veliku cev mozda bi se naslo mesta i za ovu malu, ali ipak treba paziti da ne kaplje prolaznicima na glavu. Ako imas mogucnosti da stavis to malo crevo onda bi se oslobodio brige oko odvodjenja kondenzata.

Citat:
i tu ce i zimi da stoji i da mi greje sobu.
Koliko je meni poznato, ove klime nemaju mogucnost grejanja kompresorom, kao toplotna pumpa, nego prilikom grejanja rade kao veliki kalorifer. Unutra su grejaci, slicno svim ostalim elektricnim grejalicama, jedino sto se koristi ventilator klime.

Citat:
turok: Danas sam kupio lesonit, od 3mm, napravio rupu precnika creva, fiksirao ga mesto balkonskih vrata i to je to, radi odlicno. Rekose mi je da je pleksiglas preskup, tako da mi je ovo ispalo jeftinije i dobro resenje, klima pokriva skoro ceo stan.Pozdrav i hvala!
Razmisli da na lesonit dodas sloj stiropora, jer taj tanki lesonit ne izoluje od toplote i ako je velicine celih vrata tu ce znacajno da ti se greje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

turok
student

Član broj: 240078
Poruke: 38
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji20.07.2010. u 22:28 - pre 166 meseci
Citat:
EnigMan: Ja sam evo kupio ovu za 11000 u tehnomaniji. Vidim sada na sajtu da je nemaju vise.
http://www.coolshop.rs/klima-u...lanz-klima-uredjaj-am-09e53ca1

Jedino sto me
nervira jeste sto jako puno kondeza bude tj. vode koja izlazi napolje. Za sat-sat i po izadje 1l vode. Sto znaci tokom dana i noci
dok hladim zna da mi napuni kantu od 20l.

Klima inace ima izduvnu cev 15cm, i crevo za vodu. Ja sam busio zid jer nisam imao drugu mogucnost kako izbaciti crevo napolje.


Pozdrav! Vidim da si kupio klimu oko koje su mene zavlacili skoro citav mesec i na kraju je nisu ni dobili,ali sam sam kriv. Cena je bila super(9900,oo),a ja nisam reagovao kada ih je bilo,pa sam zato kupio gore pomenuti TRISTAR (15.900,oo). Drago mi je da si zadovoljan,kad ja vec nisam bio u prilici da je probam,ali sam i ja sa ovom svojom. Razlika je sto ima onu posudu za kondenzat od 4L,koju praznim jednom dnevno i prema deklaraciji,nesto je bolje energetske klase. Izduvna cev je 12cm,a vec sam napisao kako sam je resio. O kompresoru i proizvodjacu moje klime ne znam nista drugo,osim sto je holandski,a moguce da je proizvedena u Kini,kao i sve druge. Ako neko zna nesto,neka pise. Dobrodosao u klub "pingvina" i uzivaj u hladjenju!
P.S. Hvala tdjokicu za savet za stiropor preko lesonita,sigurno da vredi! Za sada sam zadovoljan sto sam ovako resio problem izduva toplog vazduha.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Prenosni klima uređaji

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278132 | Odgovora: 266 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.