Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenosni klima uređaji

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Prenosni klima uređaji

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 279130 | Odgovora: 266 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Galenika
Student

Član broj: 211438
Poruke: 94
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji08.08.2010. u 16:24 - pre 166 meseci
Pa nista na njoj ne pise, samo iza ima nalepnicu koliko trosi, napon, frekvencija i tako to, kao kod svakog uredjaja. Ima i mali daljinac i displej sa pozadinskim osvetljenjem. Ja bih rekao da je Kinez 200% zbog ocajne plastike. Ali fino radi, on spusti roletne u celom stanu, ukljuci malog pingvina i uspe da ohladi 45 kvadrata stana za relativno kratko vreme. Nije ni bucna, kako su neki komentarisali da su pingvini toliko bucni da i mrtvace bude :)
A placena je nesto preko 33 000 dinara.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji08.08.2010. u 19:28 - pre 166 meseci
Cudno da nista ne pise. Obzirom na cenu i na to da ima dva creva reklo bi se da je neka od 12000 BTU.

Buka varira zavisno od okolnosti. Kad je napolju veoma vruce, moje klime od 9000 tutnje kao tenk pokusavajuci da ohlade ono sto treba da ohlade. A ako je napolju sparno i nekih 27 C pa ih ja ukljucim samo zbog komfora, onda kompresori samo predu, mnogo su tisi. Istina je, da sam ja moje preradio sa 1 na 2 creva, ali su sva creva uperena na jednu malu terasu, okrenutu zapadu i suncu, i popodne je tamo vrlo vruce i vetovatno im je i zato tesko.

Moj stan je specifican jer je iznad toplotne podstanice za 12-ospratnicu, pa je u njemu cesto mnogo toplije nego napolju, recimo unutra 28 a napolju 22 stepena. Otvaranje prozora ne pomaze i onda opet ukljucujem klime. Tada su kompresori jos i tisi, cesto ne mogu zvukom da prepoznam da li rade ili ne.

Verovatno se veca klima u NORMALNOM stanu manje napreze od ove moje dve male u ludom stanu i moguce je da je tisa i zbog toga.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Galenika
Student

Član broj: 211438
Poruke: 94
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji08.08.2010. u 21:39 - pre 166 meseci
U pravu si, ova bezimena je 12000 BTU.
 
Odgovor na temu

mjeftic
Jeftić Milenko
zrenjanin

Član broj: 266097
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji13.08.2010. u 13:21 - pre 166 meseci
Planiram da rešim grejanje klimama. Na temi "koja klima" sam se već prilično informisao i skoro doneo odluku, a na ovoj temi želim da postavim pitanje isplativosti i nabavke pokretne klime u tu svrhu. Pogledao sam karakteristike ove klime: VIVAX ACP 09PT25GN i po njima radi kao i klasična klima i ima koeficijen grejanja 3.02
što bi moju sobu od 15m2 sasvim zadovoljilo. Da li sam u pravu i šta mi savetujete.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji13.08.2010. u 14:23 - pre 166 meseci
Gde si nasao taj podatak izricito da ona radi kao klasicne klime? Ako pogledas na netu, sve firme pisu isto, ocigledno je, da su prepisale fabricke podatke, koji su cesto netacni ili nepotpuni. Recimo, nigde nije naveden njen kapacitet u uobicajenim BTU jedinicama - da li je ona 9.000 ili 12.000BTU ili nesto drugo?

Kako ja shvatam te klime, one greju kao obican kalorifer. Jednu takvu sam rasturio i bacio, jer mi je iz nekih razloga bilo neisplativo da je popravljam. Unutra su grejaci, nalik na one u kaloriferu, ali specijalne konstrukcije, prilagodjeni za radne uslove u klimi, ali ipak grejaci na struju. Takodje, kad klima greje cuje se samo ventilator, nikad kompresor.

Moram priznati da sam ja vrlo nepoverljiva osoba ali sam takodje i uporan da otkrijem istinu. Bio sam ubedjen da mobilne klime ne mogu da rade kao termicke pumpe ali evo - nisam u pravu - http://www.sylvane.com/american-comfort-acw300c.html, kod ove je izricito navedeno da ima termicku pumpu i da greje pomocu nje. Da li je i ova koju si ti nasao takva ili nije, ne znam, niti znam kako da proveris u prodavnici bez ukljucivanja. Cak i ako bi ti dali da pogledas uputstvo i tamo moze da bude greska, znam na osnovu licnog iskustva - kupio sam busilicu, koja je po originalnom uputstvu teska preko 5 kilograma a nije, nego pola od toga i kupio sam je na slepo, reskirao, pa se tek kod kuce uverio da je podatak netacan.

Eventualno da pitas ovlasceni servis da li oni znaju da li ta klima ima termicku pumpu?

Kliknuo sam na link iz mog odgovora, da proverim da nisam pogresio i tek onda shvatio da se tamo prica o 2 modela, jedan je C (cooling) a drugi CH (cooling + heating), znaci, ima tu nesto, nasta treba paziti.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mjeftic
Jeftić Milenko
zrenjanin

Član broj: 266097
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji13.08.2010. u 19:15 - pre 166 meseci
Model sam našao na sajtu koja cena.com i ovo su podaci:
ACP 09PT25GN
Detalji : Kapacitet hlađenja: 2630 W | Kapacitet grijanja: 2930 W | Rashladni medij: R410A | Klasa energetske učinkovitosti (hlađenje/grejanje): A/A | Energetska učinkovitost (EER/COP): 2.61/3.02 | Funkcionalnost: LED display, sleep mode, 24h timer | Ostalo: | Filter protiv prašine | Daljinski upravljač | Srebrna boja | Odvodna cev posebno pakirana | Ulazna snaga hlađenja: 1010 W | Ulazna snaga grijanja: 970 W | Protok vazduha: 380 m³/h | Buka jedinice: ≤52 [dB(A)] | Napajanje 220-240V~/1/50Hz | Područje rada [°C]: 1≤T≥32 | Dimenzije uređaja: 843 x 320 x 460 mm | Težina uređaja: 33.0 kg | Garancija: 3 godine (uz obavezni godišnji servis) | Zemlja porekla: PRC |
Ne znam da li radi grejanje preko kompresora ili ne, ali nisam čuo za klasične grejače sa potrošnjom struje od 0.97 kw a da odaju toplotu od 2,93kw.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji13.08.2010. u 20:06 - pre 166 meseci
Priznajem da o grejanju toplotnim pumpama znam malo, tako da ovo sve sto sam rekao jeste dobronamerno ali nije argumentovano s moje strane . Znam za te podatke koje si naveo, svuda su isti, na bezbroj stranica i sad je besmisleno raspravljati da li su tacni ili ne, jer nemamo ni sa cim da uporedimo.

Ali, ima nesto: "| Odvodna cev posebno pakirana |" govori se u jednini, samo jedna cev. Dobro. Prenosne klime sa jednim crevom takodje dobro rade. Ali ako se radi o toplotnoj pumpi, odakle ce ona uzimati toplotu kojom ce ti grejati stan ako kroz nju protice isti taj fluid koji treba da grejes? Leti, odnosno kad hladi, klima sa 1 crevom usisava u sobu koju hladi vazduh sa svih strana, gde je najlakse, da bi njime nadoknadila onaj vruci vazduh koji izabacuje. Za hladjenje je to prilicno u redu, narocito za manje klime, 7.000, 9.000BTU. Za klimu sa toplotnom pumpom mi nije jasno kako bi od tog istog vazduha, izmesanog sa vazduhom iz sobe, uzela toplotu i grejala sobu. Ponavljam, ne znam mnogo o toplotnim pumpama, pa bih pozdravio bilo cije dodatno misljenje, cak i ako nisam u pravu, da naucim kako to stvarno radi.

Za pocetak bi mogao neko ko zna tacno kako rade split klime sa toplotnom pumpom da ukratko objasni i nama koji to ne znamo. Dodatni problem je, sto sam pod "invertorski air conditioner" dobio nesto drugo od ovoga sto mi zovemo "leti hladi, zimi greje".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji13.08.2010. u 21:27 - pre 166 meseci
@mjeftic
Citat:
Područje rada [°C]: 1≤T≥32

Ozbiljna firma, vodi računa da karakteristike na sajtu budu tačne ;) Bez šale, mislim da uopšte ne treba da razmatraš kupovinu prenosne klime. To su bačene pare...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji13.08.2010. u 23:43 - pre 166 meseci
Za ovu klimu VIVAX ACP 09PT25GN na netu postoji uputstvo - http://www.vivax.com/downloads...menti/0233784_ACP-09PT25GN.pdf i tamo na jednom mestu pise:

" OSNOVNA UPUSTVA ZA UPOTREBU KLIMA UREĐAJA
Pre poĉetka upotrebe ovog ureĊaja
1) Odaberite odgovarajući poloţaj i osigurajte jednostavan pristup strujnoj utiĉnici.
2) Instalirajte fleksibilno crevo za vazduh i podesivi klizni prozorski komplet na naĉin
prikazan na slikama sl. 5a i sl. 5b
NAPOMENA: Korak 2) je potreban iskljuĉivo tokom upotrebe hlaĊenja."

Dakle, napomena upozorava korisnika da se crevo za vazduh koristi iskljucivo prilikom hladjenja. Priznajem da sam zbunjen - ako klima zaista ima toplotnu pumpu, odakle ce pumpati toplotu ako nema kontakta ni sa kakvim medijem izvan prostorije koju greje?

Ja sam generalno veoma rezervisan prema ovim uputstvima, ne zato sto tamo nekog mrzim nego na osnovu losih iskustava. Inace, imam bas jednu Vivax klimu i dobro mi radi, nije da imam nesto protiv te firme. Zbog toga me jako zbunjuje i ova kontradiktorna tvrdnja - klima navodno sa 970 W potrosnje uspeva da razvije grejanje od 2930 W a bez kontakta sa izvorom toplote, jer se izricito kaze da crevo ne treba instalirati. Ili je neko pogresio ili laze, ne moze da bude istina i jedno i drugo.

Na kraju krajeva, zasto se izbegava oznaka kapaciteta u BTU kad svi rade tako?

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji15.08.2010. u 05:47 - pre 166 meseci
Dalji razvoj situacije:

Na sajtu http://www.kimtec.rs/VIVAX/Default.aspx?tabid=102 postoje dve slicne klime, ACP-09PT25GN i ACP-12PT35GN ciji opisi su slicni i u skladu sa postom koji je kolega mjeftic napisao ranije. Nazalost, za obe klime postoji samo jedno uputstvo, gde se ne navodi precizno razlika, niti se objasnjava rad, mada se na osnovu koriscenih oznaka i vrednosti za pojedine parametre moze prihvatiti da imaju toplotnu pumpu.

Iako sam za tu vrsu klima "nepismen" polako pocinjem da shvatam kako to funkcionise ali i dalje ostajem pri tvrdnji da je dokumentacija povrsna i zbunjujuca. Da ne bih ostao samo na recima, postavicu ovde uputstvo za neku drugu klimu (ne mogu, suvise je veliki fajl, evo linka http://www.comforthouse.com/weatherradio.html, a radi se o klimi TOYOTOMI TAD-T32JW 12,000 BTU), iz koga se vidi kako se to moze lepo objasniti a i dalje ostaje nereseno pitanje kako toplotna pumpa moze raditi ako se klimi oduzme kontakt sa onim okruzenjem iz koga bi trebalo da crpe toplotu, posto se izricito kaze da ce izduvno crevo montira ISKLJUCIVO za rezim hladjenja, sto sam ranije naveo.

Evo citata iz tog drugog, boljeg, objasnjenja, gde je po mom laickom misljenju sve normalno:

HEATING Mode
The “HEATING” mode of this unit works on the heat pump
principle. This makes it more efficient than a normal electric
heater. The “HEATING” mode can only be activated when
the ambient temperature is below 81 ̊F (27 ̊C). Depending on
the outside temperature, the unit will stop heating regularly
in order to thaw ice that has accumulated. The lower the
outside temperature, the more frequently this will occur. In
this mode, the desired temperature can be set between 61 ̊F
(16 ̊C) and 81 ̊F (27 ̊C).
NOTE: When the unit is in “HEATING” mode, both exhaust
duct hoses must be connected and led outside.
To prevent damage to the unit, changing from the
cooling or dehumidifying mode to the heating mode
(or the reverse) takes two to three minutes.

Za svaki slucaj cu dati i uprosceni prevod glavnog dela - When the unit is in “HEATING” mode, both exhaust duct hoses must be connected and led outside. - Kada je uredjaj u rezimu "Grejanje", obe cevi moraju biti prikljucene i odvedene napolje.

Ovo nas vraca na moju dilemu - kako Vivax radi samo sa jednim crevom? Buduci da je uputstvo smuckano za dve klime - 9.000 i 12.000 zajedno - ostaje da se veruje da obe imaju samo po jedno crevo a za koje smo vec videli da pise da ne treba da se izvodi napolje, osim za rezim hladjenja. Vrlo, vrlo aljkava dokumentacija, sto ne mora da znaci da su i aparati takvi. Cinjenica je, da se radi o novim fabrikama, koje rastu kao pecurke posle kise, pa su im jos i evropski jezici strani, tehnicko znanje svih ucesnika u proizvodnji, prodaji i koriscenju su vrlo raznoliki i zacas moze da se pogresi.

Licno sam zainteresovan za jednu od ove dve klime iz razloga sto bi mi nesto takvo odgovaralo a meni nije neki narociti problem da klimi dodam jos jedno crevo, tako da mogu imati bas kako kaze ovo ozbiljno uputstvo.

Nazalost, nisam bio od pomoci kolegi mjeftic-u, osim ako se u delimicnu pomoc ne racuna navodjenje ovog boljeg uputstva i sumnja u dobar rad klima sa 1 crevom. Cak sta vise, on je svojom idejom i postavljenim pitanjem mene zainteresovao za ovu materiju i sad znam mnogo vise nego pre nekoliko dana. Dakle, kolega mjeftic-u, izvini na gnjavazi i hvala na pomoci!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mjeftic
Jeftić Milenko
zrenjanin

Član broj: 266097
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji15.08.2010. u 12:55 - pre 166 meseci
Hvala na trudu i pomoći. I meni je sada mnogo jasnije mnogo toga vezano za klima uređaje. U međuvremenu sam odabrao invertorske klime za grejanje, ali mi i dalje ostaje dilema vezana baš za pokretne klime korišćene za grejanje jer sam planirao da u preostaloj sobi, koja se povremeno koristi, ne potrošim sredstva za inverter jer mi je skup za tu namenu, nego da zbog upola manje cene kupim navedenog VIVAX-a. Ni meni nije jasno kako bi to funkcionisalo, pa se nadam da će ova prepiska potaknuti nekoga da to ispita i sazna, te sa nama podeli to iskustvo. Još jednom hvala na trudu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji16.08.2010. u 18:42 - pre 166 meseci
ACP 09PT25GN konacni izvestaj (bar za sada) - nadjem na netu sve firme koje prodaju ovu klimu, nekih 5 - 6 sa 20-tak prodavnica i - nista! Iso moj covek od radnje do radnje i ni u jednoj nije nasao taj 1 komad. Bila negde dalje, u izlogu, mozda nekompletna, a i mrzelo ga da ide cak u .... Znaci, po 50-ti put su me nasamarili - na netu ima sve, u radnji nema bas sve, samo nas vuku za nos. A da li ce opet dobiti i kad, ne znaju ni slucajno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mjeftic
Jeftić Milenko
zrenjanin

Član broj: 266097
Poruke: 11
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji16.08.2010. u 21:42 - pre 166 meseci
>

--0016e65b5e34d778ad048df6df75
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<div>������ Klimu sam našao na sajtu TEHNOMANIJE i baš podatak o koeficijentu grejanja mi je privukao pažnju jer je to podatak za toplotne pumpe, Pregledao sam sada detaljno u putstvo na srpskom koje ste mi poslali i video da klima sa zadnje strane takođe ima otvore za usis vazduha pored onih uobičajenih sa strane, što me dovodi do ideje da ova klima u okviru sabe ima dva cirkulaciona kruga vazduha: jedan koji kada klima hladi vuče vazduh iz sobe preko izmenjivača i na gornjem usmerivaču ga izbacuje kao hladan, dok sa zadnje strane vuče vazduh iz sobe i preko drugog dela izmenjivača(toplotna pumpa) kao vruć ga izbacuje napolje. Po toj logici kada klima greje prvi krug vazduha preko izmenjivača greje vazduh iz sobe u sobu (usis sa stranem potis gore na usmerivače), a drugi krug vuče vazduh od pozadi i kao hladan ga kroz crevo izbacuje napolje.</div>

<div>������ Ovo navedeno je čista predpostavka, nemam nikakav materijalan dokaz za to, ali ako je tako to je zaista dobro. Jedino bi tada ostao problem buke, ali to bi bila druga tema. Veliki pozdrav!<br><br></div>



<div class="gmail_quote">2010/8/17 tdjokic <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>

<br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>esauth:52783:352b45e1abc960efec788a87aaec4827<br>Odgovor pisite *iskljucivo* ispod ove linije:<br></font></blockquote></div><br>

[Ovu poruku je menjao mjeftic dana 17.08.2010. u 08:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji13.12.2010. u 08:45 - pre 162 meseci
Da ponovo pokrenem ovu temu,

svi pričate o hlađenju ali mene interesuje isušivanje vazduha preko zime,
pošto te prenosive klime imaju opciju DRY interesuje me da li je neko probao kako rade isušivanje vazduha ?

znam da imaju namenski uređaji samo za isušivanje vazduha ali ih nigde nema kod nas a i cena bi im bila oko 30,000, pa me zbog toga interesuje kako isušuje ta pokretna klima, jer tada ne bi trebala da hladi kuću već sam da isušuje.

mislim da bi princip trebao biti isti kao i pri hlađenju samo što bi vahduh trebala uvlačiti preko hladnog saća(inače gde izduvava leti hladan) pa preko toplog saća da ga ponovo zagreje i vratiti u prostoriju, bez izduvne cevi. Na taj princip rade isušivači vazduha ili Dehumidifier-i.

ako može neki savet iz iskustva sa takvim klimama.
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji13.12.2010. u 23:47 - pre 162 meseci
Vidim sta te interesuje u drugoj temi.
Za tvoj problem moze klima i to bez izduvnog creva.
Ona bi na taj nacin sa jedne strane grejala a sa druge hladila.
Ukljucis klimu na hladjenje i dobijes odvlazivac prostorije.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji14.12.2010. u 08:46 - pre 162 meseci
Vidim ivan_sim da si stručan iz ove oblasti,
našao sam jednu polovnu pokretnu klimu koja radi tako, duva napred hladno a nazad toplo, možeš li mi reći otprilike da li je ujednačeno grejanje-nazad i hlađenje-napred da ne ispadne da još rashlađujem prostoriju ?
Ipak Dehumidifier-i samo na jednu stranu izduvavaju i izlazi vazduh sobne temperature, kada rashlađen vazduh pređe preko toplog saća.
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji14.12.2010. u 17:27 - pre 162 meseci
Pazi ovako trebalo bi cak za koji procenat da klima vise zagreje nego dto ohladi.
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji14.12.2010. u 18:02 - pre 162 meseci
Ok hvala, poslao sam ti mail.
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.73.*



+52 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji14.12.2010. u 18:24 - pre 162 meseci
Citat:
ivan_sim: Pazi ovako trebalo bi cak za koji procenat da klima vise zagreje nego dto ohladi.


Nije za neki procenat nego tacno za kolicinu disipacije motora kompresora i motora ventilatora
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji14.12.2010. u 21:40 - pre 162 meseci
Tako bi trebalo da bude ali nije bas 100%.....gubitci....
Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Prenosni klima uređaji

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 279130 | Odgovora: 266 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.