Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

philips dvp630 dvd-divx

[es] :: Multimedijalni uređaji :: philips dvp630 dvd-divx

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209537 | Odgovora: 737 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx11.05.2005. u 15:13 - pre 230 meseci
Pozdrav,

Citat:
Memotex: ovo stvarno postaje neprijatno jer se svakim svojim odgovorom sve vise kompromitujes neznanjem.


Sa ovim cu staviti tacku na dalju diskusiju, pojasnili smo obojica sta mislimo ili znamo o ovoj materiji i dalje necemo opterecivati forum ovime. Moje neznanje je jasno vidljivo verovatno iz svakog mog posta uopsteno a takodje i iz svake napisane javne reci (svuda sam na internetu pod istim nickom). Za one koji me poznaju licno jasno je da moje neznanje potice i izbija i iz svake usmeno izrecene reci. Ukoliko navedem samo za pojedine uredjaje da imaju ugradjenu optiku i transport Philips to pisem zato jer imaju DEKLARISAN drugi transport u specifikaciji ponude, to je samo radi pojasnjenja usled verovatno namernoh iskrivljavanja onoga sto je napisano, drugi put je zaredom pa zato i pojasnjavam. Ipak, nebitno je za citavu diskusiju jer se sasvim slazem da nemam ni ja nista protiv raznih playera i da ces vec vremenom videti koliko je dobar Tvoj Philips ali to i nije bila tematika ili razlog mog pisanja vec samo reakcija na to da brand garantuje da se roba koja je kupljena kod nas bitno kvalitetom razlikuje od one no-name vec sam insistirao samo na tome da je i ovo relativno i da se razlikuje od modela do modela a preneo sam licno iskustvo upravo no-name playera bas kao dokaz takve tvrdnje. Ne uvozim niti prodajem DVD/Divx playere a i da jeste tako ne bih dozvolio da se to moze procitati na forumu jer je to za mene hobi a ne posao nikakvog tipa te je i to apsolutno nepotrebno pominjati. Mislim da su zadovoljenja na ego planu dovoljna, na ovo dosad nemam zasto da reagujem, svako slicno udaljavanje od teme ce dati dovoljno povoda za reakciju, ja ostajem iskompromitovan svojim neznanjem ali zato stavljam tacku na besmislenu diskusiju iz koje nema niceg korisnog za forum.
 
Odgovor na temu

Aleksacar
Jagodina

Član broj: 17554
Poruke: 135
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+3 Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx12.05.2005. u 19:31 - pre 230 meseci
Po kojoj ceni moze da se nadje philips dvp720?
 
Odgovor na temu

cut
Novi Sad

Član broj: 52178
Poruke: 16
*.143.EUnet.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.05.2005. u 10:55 - pre 230 meseci
CRKO LASER

Sa clanovima ovog foruma zelim da podelim i ovakvo iskustvo koje je na kraju ispalo pozitivno. Posle 3 meseca player je poceo da ne prepoznaje DVD, dok su CD i DivX i dalje radili normalno. Posto imam garanciju, odneo sam player u OVLASTENI servis koji je konstatovao tezi kvar na laseru. Tamo sam napomenuo da sam player dva puta flashovao sa originalnim FW, na sta su oni rekli da je to OK.

A sada ide ono najbolje: Philipsov pristup je da kod takvih slucajeva salje nalog prodavnici u kojoj je kupljen (preko generalnog uvoznika) za zamenu . Objasnjenje je u ceni playera koja je manja od manipulativnih, postanskih i dr. troskova slanja novog lasera. To je i ucinjeno, a kako u prodavnici nisu imali 630, dobio sam 632 . Vec sam ga flashovao sa FW 0112.

Razlog vise za kupovinu ovog (poznatog) branda.

 
Odgovor na temu

bijelic
Milos Bijelic
Serbia

Član broj: 58218
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.05.2005. u 17:53 - pre 230 meseci
Pozdrav svima,

Upravo sam skinuo najnoviji Mihvelov FW i kada sam ga raspakaovao pored pdf uputstva nasao sam tri .rom file-a. U uputstvu se spominju samo dvpxx.rom i dvpxxdv.rom file-ovi. Da li treba i treci dvpxxEW.rom file da narezem na CD?

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

dgojic
dragan gojic
pancevo

Član broj: 19939
Poruke: 375
*.3dnet.co.yu.



+22 Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx13.05.2005. u 21:08 - pre 230 meseci
Da, treba da narežeš sva tri fajla ali nemoj rezati taj pdf.U principu, on ne bi trebalo da škodi ali nikad se ne zna...
 
Odgovor na temu

super_boki
naissus

Član broj: 54978
Poruke: 5
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx14.05.2005. u 10:35 - pre 230 meseci
Pozdrav

U poslednje vreme moj philips nakon odredjenog vremena rada (moze biti par minuta, ali i par sati) poceo je da "razvodnjava" sliku, odnosno da se pojavljuju "duhovi"! Da li neko zna o cemu se radi?
foo!
 
Odgovor na temu

Memotex
Beograd

Član broj: 57530
Poruke: 96
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx16.05.2005. u 17:00 - pre 230 meseci
posle zaista velikog broja filmova koji rade bez greske, danas sam otkrio dva filma koja Philips nece da pusti, In good company i Final cut. oba su naravno xvid. Final cut stane nakon par sekundi, i recimo moze da se premota sa slikom, ali cim se zaustavi premotavanje stane i film. In good company nece nikako da krene.

postoji li neki jednostavan nacin da se takvi filmovi nateraju da rade, s kojim programom bi moglo nesto da se uradi na racunaru pa da se takav film ponovo nareze na disk?
 
Odgovor na temu

Memotex
Beograd

Član broj: 57530
Poruke: 96
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx20.05.2005. u 14:15 - pre 230 meseci
posto su mnoge stvari iscrpljenje, moglo bi se mozda malo diskutovati koji filmovi nece da rade na Philipsu i zasto? meni ne rade The human stain, In good company, i Final cut. svi su Xvid, ali nemam vise detalja zasto bas njih ne cita, ako neko zna bilo bi dobro da cujemo.

takodje bi bilo zanimljivo cuti da li je neko filmove koji ne rade na Philipsu probao na nekom drugom plejeru i da li ih je on citao?
pozdrav
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx20.05.2005. u 14:50 - pre 230 meseci
Evo i ja imam problem sa philipsom, nece neke prevode da mi ucita, iako su sub ili srt i rade na kompu, kada ih ucitavam samo se pokaze ona ruka, i nece.
Imam i ja jedno pitanje, da li moguce prevod koji je u TXT formatu ikako pustiti na philipsu, tj da li moguce promeniti extenziju u sub ili srt pa da philips prihvati?
Hvala unapred
Pozdrav
 
Odgovor na temu

mihvel
Novi Sad

Član broj: 41557
Poruke: 56
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx20.05.2005. u 14:59 - pre 230 meseci
Citat:
Memotex: posto su mnoge stvari iscrpljenje, moglo bi se mozda malo diskutovati koji filmovi nece da rade na Philipsu i zasto? meni ne rade The human stain, In good company, i Final cut. svi su Xvid, ali nemam vise detalja zasto bas njih ne cita, ako neko zna bilo bi dobro da cujemo.

takodje bi bilo zanimljivo cuti da li je neko filmove koji ne rade na Philipsu probao na nekom drugom plejeru i da li ih je on citao?
pozdrav


Evo ja bih da pojasnim neke stvari. U principu, proizvođač dekoderskog čipa koji je ugrađen u uređaj je taj koji obezbeđuje podršku za sistemski deo softvera tj. za odgovarajuće audio/video dekodere koje uređaj podržava. Proizvođači plejera su zaduženi samo za aplikativni softver, na primer izgled menija, kodna strana za prikaz fontova, da li se prikazuju duga imena datoteka, da li titl mora biti u istom folderu kao i film, može li se kretati kroz folder dok traje reprodukcija pesme i slično. To znači da će svi uređaji koji imaju isti dekoderski čip uglavnom moći da reprodukuju iste sadržaje, bez obzira na to ko je proizvođač samog uređaja. U našem slučaju to znači da svi DVD/DivX plejeri koji imaju ugrađen dekoder ESS Vibrato II kao i Philips imaju uglavnom iste osobine i nedostatke. Kod nas se može naći više uređaja sa ovim čipom: Philips DVP630/632, Orion DVD-4200, Strong SRT 1700, Neo, SkyVision i verovatno još neki.
E sad, za ESS Vibrato se zna da ne podržava dekodovanje videa koji je kodovan sa nekim od MPEG-4 enkodera korišćenjem tzv. QPEL algoritma. Najčešće je u pitanju XviD QPEL.
Takođe, ESS ne prepoznaje neke FOURCC kodove u .avi fajlovima iako može da dekoduje njihov sadržaj. Npr. ako imate film kodovan 3viX enkoderom ESS neće hteti da ga reprodukuje, ali dovoljno je da uz pomoć programa "FourCC Code Changer" zamenite FourCC kod u XviD i sve će biti OK.
Od audio fajlova, ESS ne dekoduje WMA format.

Plejeri bazirani na čipu Mediatek su mnogo bolje rešenje jer umeju da dekoduju praktično sve. Ima ih i kod nas (npr. Yamada ili LG DVX-9900) ali često imaju neke druge nedostatke: nedostaju naša slova, ne može da se pusti titl iz drugog foldera i slično.
 
Odgovor na temu

godzila
Zagreb

Član broj: 44904
Poruke: 8
*.net.globalnet.hr.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx20.05.2005. u 15:03 - pre 230 meseci
Format datoteke titlova (i još puno toga),možeš promjeniti "Subtitle Workshop" programom (možeš ga besplatno downloadati).
Što se tiče titlova koje ne uspijeva učitati pokušaj ugasiti player pa zatim
ponovo učitati titl (izađi pa uđi,nešto slično kao restart u Windowsima)...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx20.05.2005. u 17:26 - pre 230 meseci
@mihvel
A da li znas da objasnis, kako da prepoznamo sta je kako i sa cim
kodirano, (probao sam sa Gspotom ali ne vidim nista konkretno), i kako to
prekodirati...a da ne traje par sati?



--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Memotex
Beograd

Član broj: 57530
Poruke: 96
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx20.05.2005. u 19:04 - pre 230 meseci
bakara:
Citat:
A da li znas da objasnis, kako da prepoznamo sta je kako i sa cim
kodirano, (probao sam sa Gspotom ali ne vidim nista konkretno), i kako to
prekodirati...a da ne traje par sati?


odgovor na to pitanje i mene zanima!

ja sam pokusavao da u Virtual dubu uradim direct stream copy, i to sacuvam kao novi .avi fajl, ali uvek dobijem nesinhronizovan zvuk i sliku. isto se desava i kad izaberem neki codec za kompresiju.

probao sam i da promenim FourCC kod, ali ni to nije pomoglo da film proradi na Philipsu.doduse, nisam probao sve varijante kodova, ali sumnjam da bi i to pomoglo.

inace, mislim da bi Xvid trebalo zakonom zabraniti, jer je to codec koji samo pravi probleme. koliko ja vidim, 100 % problema koji nastaju s filmovima su zbog Xvida. skoro svi problemi koje ovde raspravljamo ne bi ni postojali kad ne bi bilo Xvid filmova.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx21.05.2005. u 09:46 - pre 230 meseci
A jel moze neko pocetniku da objasni kako u Subtitle Workshopu da promeni TXT titl u SUB ili SRT, tj kada pozovem titl on se pojavi i sta onda, pretpostavljam da ga samo snimim u zeljenoj extenziji ali tamo se pojavi brdo izbora pa ne znam koji je pravi za mog Philipsa.
Hvala unapred
Pozdrav
 
Odgovor na temu

cut
Novi Sad

Član broj: 52178
Poruke: 16
*.111.eunet.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx21.05.2005. u 17:00 - pre 230 meseci
Philips cita .sub, .srt, .smi. U subtitle workshopu ces promeniti titl kao i uvek sa "save as". Preporucujem .srt koji cini mi se svuda prolazi, a i lako se "izvlaci" iz DVD-a. Ono sto treba proveriti je da nije doslo do bezanja titla u odnosu na film, a ako jeste, onda koristi edit\timings\set delay.
 
Odgovor na temu

dgojic
dragan gojic
pancevo

Član broj: 19939
Poruke: 375
*.bisinter.net.



+22 Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx22.05.2005. u 07:56 - pre 230 meseci
Ja imam problem sa filmom ''Dune'' Dejvida Linča. Kad ga pustim sa kompa, sve je ok, ali kad ubacim u Philipsa ton i slika se razilaze - jedno žuri u odnosu na drugo ili kasni - kako vam drago. Naravno, u pitanju je divx. Ima li ko ideju?
 
Odgovor na temu

Memotex
Beograd

Član broj: 57530
Poruke: 96
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx22.05.2005. u 10:52 - pre 230 meseci
Citat:
kamicak: A jel moze neko pocetniku da objasni kako u Subtitle Workshopu da promeni TXT titl u SUB ili SRT, tj kada pozovem titl on se pojavi i sta onda, pretpostavljam da ga samo snimim u zeljenoj extenziji ali tamo se pojavi brdo izbora pa ne znam koji je pravi za mog Philipsa.
Hvala unapred
Pozdrav


ja sam na nekoliko .txt titlova jednostavno promenio ekstenziju u .srt i svi su radili bez problema. uvek mozes da probas, narezi ga tako na cd-rw, i ako tako preimenovan titl ne radi, onda promeni ekstenziju u .sub. zaista mislim da nikakav dodatan program nije potreban.

a stvarno ne mogu da verujem da niko ne zna, ili nece da podeli sa nama, kako da se film koji plejer nece da pusti ponovo obradi na PC kako bi mogao da se gleda na kucnom dvd/divx plejeru???
 
Odgovor na temu

godzila
Zagreb

Član broj: 44904
Poruke: 8
*.net.globalnet.hr.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx23.05.2005. u 07:33 - pre 230 meseci
1.Preporučam promjenu tipa datoteke sa titlovima isključivo sa Subtitle Wokshopom jer
je to siguran način da se ne razočaraš nakon što spržiš film i titl te ih ubaciš u player kad
ono - banana,ne može učitati titl.
Dakle,odabereš Save As opciju,zatim dvostruki klik na SubRip(.srt ekstenzija) ili
MicroDVD(.sub ekstenzija) i siguran si da će titl biti OK!

2.Što se tiče filmova koje player ne čita,obratite pažnju nakon što otvorite film sa
GSpot-om na podatke u okviru "Video",ako vam je codec Xvid i koristi QPEL ili GMC
(kvadratići dole će biti crni a ne disable-irani) player ga sigurno neće čitati.
Nažalost postoje još neke kombinacije koje ne rade na Philipsu ...
Ovo vam može uštediti dosta CD-ova

3.Ja ovakve filmove prekodiram sa WinAvi Video Converterom
u vob-ove odnosno u mpeg DVD format.
Postupak je krajnje jednostavan,rezultat je odličan.Naravno problem je što treba imati
DVD pržilicu ali one više nisu tako skupe.
Poglavlja se kreiraju automatski kao i titlovi,dovoljno je imati instaliran VobSub program
u kojem podesite izgled titlova i WinAvi će ga automatski ubaciti(dovoljno je da se titl
zove jednako kao i film).
http://www.winavi.com/
Postoji,naravno i crack za dotični program...
 
Odgovor na temu

Memotex
Beograd

Član broj: 57530
Poruke: 96
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx23.05.2005. u 14:11 - pre 230 meseci
Citat:
godzila: 1.Preporučam promjenu tipa datoteke sa titlovima isključivo sa Subtitle Wokshopom jer
je to siguran način da se ne razočaraš nakon što spržiš film i titl te ih ubaciš u player kad
ono - banana,ne može učitati titl.
Dakle,odabereš Save As opciju,zatim dvostruki klik na SubRip(.srt ekstenzija) ili
MicroDVD(.sub ekstenzija) i siguran si da će titl biti OK!

2.Što se tiče filmova koje player ne čita,obratite pažnju nakon što otvorite film sa
GSpot-om na podatke u okviru "Video",ako vam je codec Xvid i koristi QPEL ili GMC
(kvadratići dole će biti crni a ne disable-irani) player ga sigurno neće čitati.
Nažalost postoje još neke kombinacije koje ne rade na Philipsu ...
Ovo vam može uštediti dosta CD-ova

3.Ja ovakve filmove prekodiram sa WinAvi Video Converterom
u vob-ove odnosno u mpeg DVD format.
Postupak je krajnje jednostavan,rezultat je odličan.Naravno problem je što treba imati
DVD pržilicu ali one više nisu tako skupe.
Poglavlja se kreiraju automatski kao i titlovi,dovoljno je imati instaliran VobSub program
u kojem podesite izgled titlova i WinAvi će ga automatski ubaciti(dovoljno je da se titl
zove jednako kao i film).
http://www.winavi.com/
Postoji,naravno i crack za dotični program...


ovo su korisni odgovori, ali pitanje i dalje ostaje "kako .avi pretvoriti u drugi .avi koji ce Philips citati". evo mog iskustva, koje ipak zahteva makar minimalno poznavanje VirtualDuba ( u daljem textu VD).

najpre, imao sam probleme oko sinhronizacije sa obicnim VD, pa sam stoga skinuo verziju VirtualDubMP3 Freeze, s njom radi vrlo dobro. Audio se postavi na direct stream copy, a Video na Full procesing mode. izabere se Compresion i neki codec, ja koristim 4.12 jer mi se pokazao OK, ali moguce je da ce nekom nesto drugo biti takodje OK. bitrate se izracuna nekim bitrate calculatorom kojih ima po netu. zatim se ide na Save AVI, upise se naziv novog fajla, i krene u proces. sad, zavisi od jacine kompjutera, nije ultra brzo ali isplati se ako je nekoliko filmova u pitanju ( nadajmo se da qpel i pbs nece masovno poceti da se koristi).

sad, sto se tice kvaliteta tog novog fajla, na racunaru jos i primetim razliku ali na Philipsu vec mnogo teze. ocito je da se nesto izgubi na kvalitetu, ali i to kad se covek bas potrudi da je primeti, ali je taj pad kvaliteta mnogo manji nego sto sam ocekivao. verovatno bi se mogao ukljuciti jos i neki filter u VD, pa bi bilo dobro da neko preporuci neki filter za poboljsanje slike. sve u svemu, resenje postoji, stavis film da s e radi dok radis nesto drugo po kuci, i eto gledanja na Philipsu!
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: philips dvp630 dvd-divx26.05.2005. u 13:01 - pre 230 meseci
Ja sam nabavio iz Nemacke Philips dvp720sa/00. Kupljen je u Minhenu u Satun-u (NE REKLAMIRAM SAMO NAPOMINJEM) za 110 € i sa 2 godine garancije.. Plejer je cudo cita sve zivo i da posebno napomenem da cita XVID sa QPEL-om i GMC-om (ja licno proverio 100%). Takodje sam probao i cita MP3 i WMA fajlove kao i JPEG i neki Kodakov format (njega nisam probao). Provereno cita CD-R/RW , DVD-R , DVD+R/RW diskove, a nisam proverio za DVD-RW ali mislim da i njih cita. Cita i vise filmova na jednom DVD-u po principu GOTO funkcije. Procito mi je cak i jedan film koji nije hteo da mi procita komp !!!!
Jedina mana je sto prevod mora da bude u isto folderu i sa istim imenom kao film (kao i kod svih Mediatek chipova). Ekstenzije za subtitle koje cita su SUB, SRT i SMI a ne cita TXT. Proverio sam SUB i SRT i sve sljaka OK. Do sada nije nista zakucalo i sve tece glatko.
Takodje sam mu fleshovao firmware sa NewAge-ovim v13 i fontovi su ogromni i cita sve kukice i kvakice a font je beo oivicen i neproziran. Kod originalnog firmware-a ima dosta sitan i proziran font na sivoj prozirnoj pozadini i ima problema sa citanjem slova Ž i Š.
Sa gore pomenutim firmware-om sve sljaka OK i sva slova su lepa i citljiva.
Licno smatram da je za bar 3 klase bolji od SkyVision-a, Strong-a, Xoro-a i slicnih brandova. Jedini pandam u ovom trenutku mu moze biti Pioneer.
Dakle ko ga uzme garantovano se nece pokajati.

Pozdrav

Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: philips dvp630 dvd-divx

Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209537 | Odgovora: 737 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.