Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?

elitemadzone.org :: MotoZone :: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118640 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?11.12.2004. u 00:50 - pre 235 meseci
Sad priča za BT50...

Sve isto... i možda budeš brži od mene... ;)

CILINDER SE NIKAD NE LUPA GOLIM ČEKIĆEM! već staviš neko drvo preko njega pa onda... no sad je kasno...

Probaj da staviš dilindar od CTX80, pri tom zameni radilicu i klipnjaču, pa isfriziraj kako sam ti rekao... samo što sada ide veći klip od 42mm...

Ja vozim svog lepotana u Kotežu (BG) imam 14god., tamo nema policije, a ni saobraćaja pa ga vozikam ko biciklu...

Kod metalie comerc uzimam sve za motor...

PS takođe bi NOVE KARIKE bile ogromno poboljšanje, meni su u vožnji pukle karike, kupio sam dve nove i stavio, čoveče nisam prepoznao svoj motor!!!

Poboljšanje od bar 20%!!! Teško primetiš da ti motor slabi polako, pa preporučujem da menjaš karike svakih 1-2god...

A pored boljih performansi, imao je nekoliko dana (dok se karike nisu navikle) EXTRA efekat, naime kada se gas poveća na više od 3/5 onda je izlazila VATRA iz auspuha, ko NITRO :)

PozdraV

Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?11.12.2004. u 00:57 - pre 235 meseci
Gojko ulete u poluvremenu... :)

Da napomenem još da mi je ubrzanje od 0-100m bilo 10.59sec, i u 100tom metru brizina je bila oko 60+Km/h, ne sećam se tačno, računao sam preko formula iz fizike ovog leta...

Uh ala sam se raspisao... esej...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

TeCHNiCS_
nedic branislav
beograd

Član broj: 32233
Poruke: 184
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?27.01.2005. u 14:12 - pre 234 meseci
ala ste vi pisali, ja mislio da je ova tema umrla!!!!! a oba motora mi stoje u garazi rasturena-mrzi me da se jebavam sa njima. sad mi doterao techa iz austrije aprilia rs-50 pa se vozikam sa njom.
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?12.03.2005. u 19:39 - pre 232 meseci
pozzdrav!

evo novi sam u ovoj temi i imam jedno pitanje. Imam doma jedan Tomos, neki stari i ima pedale, jedan cilindar i sl... crvene je boje ako uopce ista znaci :)) enivej, ne znan kako se taj model tocno zove, nigdje ne pise pa ne mogu trazit po netu... i dal bi se dao frizirat nekako?


Pozz
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?14.03.2005. u 20:52 - pre 232 meseci
Postupak je isti kao i za SVE jednocilindrične motore...
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

zikazika

Član broj: 55308
Poruke: 21
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?12.04.2005. u 15:35 - pre 231 meseci
A gde moze da se kupi prednji lancanik za automatika sa vise od 26 zuba?
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?12.04.2005. u 16:59 - pre 231 meseci
Taj ne može da stane tu, a i nepotrebno ti je to! Ako ga staviš nećeš moći ni da kreneš!
PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

zikazika

Član broj: 55308
Poruke: 21
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?12.04.2005. u 21:45 - pre 231 meseci
Lancanik sa 27 zuba moze da stane,dok onaj sa 31 ne moze bez prethodnog brusenja oklopa motora-barem tako pricaju ljudi na nekoliko americkih foruma. U Americi se ovi lancanici mogu i naruciti...a kazu da mnogo uticu na brzinu i da je to najjednostavniji i najjeftiniji nacin povecavanja brzine.Zato sam pitao dali ih ima i kod nas...
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?12.04.2005. u 22:22 - pre 231 meseci
Pa dobro i da može, tačno je da ćeš dobiti poosta na brzini, ali gubiš ubrzanje, tako da npr sa original zubčanicima ti, lupam bezveze, može motor ići 50kmh, tih 50 dostiže za 50sec, e sad ti staviš taj veći zupčanik, i moći ćeš da ideš 80kmh, ali tih 80 ćeš postići za 2 sata, jer nemaš dovoljno snage u motoru za takav odnos, kapito?

Zato se prvo isfrizira motor, pa tek onda menjaš odnos...
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

zikazika

Član broj: 55308
Poruke: 21
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?12.04.2005. u 22:51 - pre 231 meseci
Znao sam to,ali i dalje ne znam gde da kupim taj veci lancanik!Motor je friziran,sledece je-lancanik
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?14.04.2005. u 22:17 - pre 231 meseci
A pa što nisi rekao odma... sad je druga priča...
U Beogradu probaj sa MetaliaComerc oni su pre 1god kada sam bio tamo imali baaaš dosta delova za Tomos, čak i sve njegove modele su prodavali...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?14.05.2005. u 00:03 - pre 230 meseci
Bok!

za Dr Bocu:

Mozes li mi slucajno poslat na mejl ovaj tekst o friziranju 2T motora sto si rekao da imas
Citat:
Inlet-exhaust ne daju se tek tako objasniti-imam negde jedan lep prirucnik o friziranju 2T motora , mozda bi to dalo odgovor na tvoja pitanja...

ili mozes ga zakacit pa poslat na grupu...

ty
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

zikazika

Član broj: 55308
Poruke: 21
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?05.06.2005. u 19:14 - pre 229 meseci
Dali Metalia Comerce jos uvek postoji?Ako da, gde se nalazi
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?05.06.2005. u 19:26 - pre 229 meseci
Metalia comerc je nažalos propala! Nema je više, a bila je u ulici kralja petra (7. jula) preko puta nekog hotela.

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
*.134.eunet.yu.

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?06.06.2005. u 11:46 - pre 229 meseci
Zna li neko gde mogu da nadjem neke delove za automatika?
...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

vranic_a
aleksandar vranic
Kraljevo

Član broj: 36089
Poruke: 154
*.freeserbia.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?06.06.2005. u 11:52 - pre 229 meseci
U KV na buvljaku ima sve i svata cak i za PUH.
Inace friziranje automatika, dovoljno, je smirglu na staklo i skini jedno milimetar dva pazi na svecicu, i ispolitaj izduvne kanale, malo prosiri usisne, itd.
Citao sam prospekat bas od tomosa kako to uraditi.
 
Odgovor na temu

josip.toman
Josip Toman
Štitar

Član broj: 59823
Poruke: 1
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?09.06.2005. u 10:03 - pre 229 meseci
Da ne započinjem novu temu....Netko je spomenuo električno palenje na automatiku ,PA KAKO TO NAMONTIRATI .Dali je potrebna samo baterija ili i nekakav elektromotor ili slično
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
*.23.eunet.yu.

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?09.06.2005. u 10:18 - pre 229 meseci
Zna li neko gde mogu da nadjem neke delove za automatika u Beogradu? :)
...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?09.06.2005. u 13:21 - pre 229 meseci
Citat:
Netko je spomenuo električno palenje na automatiku ,PA KAKO TO NAMONTIRATI .Dali je potrebna samo baterija ili i nekakav elektromotor ili slično


Jooooj, loše si to skontao!!!

El paljenje se misli na zamenu platina čime se dobija bolje-preciznije bacanje varnice na svećicu, samim tim i bolje iskorišćena snaga motora, tj. motor sa el paljenjem ima nešto veću snagu u odnosu na motor sa platinama.

A to što si ti pitao zove se alnaser, sve je moguće da se nabaci, ali je isuviše komplikovano, i šta će ti to na Tomosu kad on pali "na pola kurble"?

Delovi za Tomosa u BGu se može naći samo u Đure Đakovića 34, tel: 3247-344. Kao sekundarno rešenje je buvljak ili evropski rečeno OTC

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

Papcina
Croatia

Član broj: 22014
Poruke: 91
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?09.06.2005. u 13:22 - pre 229 meseci
Citat:
vranic_a:
Citao sam prospekat bas od tomosa kako to uraditi.


daj, mozhesh ovdje negdje zakachit taj prospekt ili neshto slichno?
Ne čini danas ono što možeš sutra
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: kako da friziram tomos automatic??? ili shta da uradim da bi ishao brze od 45kmh?!?!?!?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 118640 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.