Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?

[ Pregleda: 9438 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?24.11.2004. u 08:23 - pre 235 meseci
Da li postoji i koja je razlika izmedju benzina koji se prodaju na razlicitim pumpama kod nas (Jugopetrol, Beopetrol, OMV, Avia, Lukoil...)? Gde je najkvalitetniji?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?24.11.2004. u 08:35 - pre 235 meseci
Cuo sam od dosta njih da je u NS najbolji na pumpi Vjestica. A da li je tacno-nisam proverio.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?24.11.2004. u 09:28 - pre 235 meseci
benzin je isti, razlikuju se aditivi koje im dodaju... moja i iskustva mojih prijatelja govore u prilog OMV-a...
 
Odgovor na temu

Mlaznjak

Član broj: 286979
Poruke: 29
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?26.06.2011. u 03:52 - pre 155 meseci
Do skora je bio na NIS-ovim pumpama, dok nije poceo slobodan uvoz. Mislim da je i dalje tako jer oni snabdevaju skoro celo trziste i ako ima neko lose gorivo ono to gorivo proslede na neke druge pumpe.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?26.06.2011. u 16:06 - pre 155 meseci
Na nisovim pumpama nema na kojoj mi nisu zakiniluli iako mi se kunu da ne kradu,,,naprotiv, omv drug od kada sipa tamo benzin ima stucanje e sad dal je sipao kad im je bi pri dnu sa talogom... Trenutno sipam samo na eko, em uvek mi sipaju za iste pare vise neg na nis em motor ne stuca
 
Odgovor na temu

MMaarrCCoo
Kragujevac

Član broj: 199638
Poruke: 237
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?26.06.2011. u 17:42 - pre 155 meseci
Mol.
Kad' nepravda postane zakon,otpor je tvoja dužnost!
 
Odgovor na temu

Mlaznjak

Član broj: 286979
Poruke: 29
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?26.06.2011. u 18:35 - pre 155 meseci
Verujem da svi gledaju da zakinu ali eto vodio sam se da ipak NIS snabdeva druge benzinske stanice, pa zbog toga. Inace, najvise mrzim kad mi auto stuca... Izbegavam da sipam kad primetim da cisterna ispusta gorivo jer se tada muti sve sa tim talogom. Takodje kad god mogu sipam pun rezervoar, do vrha, i onda znam koliko sam sipao i vidim sta su instrumenti pokazali na pumpi...
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?26.06.2011. u 20:06 - pre 155 meseci
Probao sam x puta i uvek isto bude, kad sipam na molu ili eko heleniku prelazim do 20% vise nego kad sipam u nisu.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.sbb.rs.



+115 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?26.06.2011. u 21:32 - pre 155 meseci
.........još jedan glas za MOL....
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?26.06.2011. u 22:26 - pre 155 meseci
Sipam iskljucivo na NIS pumpi u Sapcu kod novog mosta i to samo na njjoj .Dakle ni na jednoj vise i nikada ama bas nikada nisam imao problema.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?26.06.2011. u 22:45 - pre 155 meseci
Naravno,
only for NIS.

Sve dok je jos ovakva situcija oko podele kolaca. Svima njima NIS pomera guzu.

P.S. Osima ako ovim drugima gorivo ne stize direktno sa Marsa kao sto Raja misli.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?26.06.2011. u 23:23 - pre 155 meseci
Sipam pre neki dan na nisu i račun 4,000 din plaćam karticom i dobijem samo slip. Pričekam ja da mi da račun(iz principa) i posle 10 sekundi nekog čukanja po kasi lik mi daje račun i 120 din, ja reko šta je ovo? Odgovor - imaš popust na količinu. Da nisam sačekao račun lik bi me skratio za 120 din tako da znajte da i dalje kradu, kad se jednom navikneš nema nazad.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?27.06.2011. u 19:08 - pre 155 meseci
Ako je na nisu najbolje gorivo kako to da kad sipam kod njim manje prelazim?
D2 se pravi kod nas a ED se uvozi + nis je postao poznat po zakidanju bila je citava afera oko toga.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?27.06.2011. u 23:40 - pre 155 meseci
Zare nije u pitanju los kvalitet goriva na nisu vec bazdarene pumpe koliko njima treba. Ti za iste pare na drugim dobijes vise tj tacnu(nikad nije bas100%tacno u mililitar) kolicinu goriva koju kupujes. Kad vozis motor ta kradja se jos vise vidi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?28.06.2011. u 00:03 - pre 155 meseci
U nasem kraju nije tako, vec obrnuto:

Vec sam o tome pisao, ali ponovicu. Na MOLu, nakon predjenih od 5 do 15 kilometara posto mi se zvucni signal rezerve oglasi, u rezervoar uspevam da uspem 51 od 53 L.

Pod identicnim uslovima na NISu ne mogu sipati vise od 49 litara ni pomocu trikova.

Broj predjenih km, po punom rezervoaru, i sa jednim i sa drugim gorivom je otprilike podjednak i iznosi 900 km +-20.

Neverujuci u ove podatke, cetiri, pet puta sam ponovio "istu gresku" i tankovao na razvikanom MOLu. Sto je mnogo, mnogo je.

(Rec je o EuroD)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?29.06.2011. u 18:25 - pre 155 meseci
A koliko ti rezervoar ima litara? Na koliko preostalih km vožnje ti se pali rezerva? Može biti da je merač na NIS-u netačan (kao i na drugim NIS-ovima) ali ovaj put u tvoju korist , a može biti i da auto kasnije pali rezervu sa MOL-ovim dizelom jer smatra da može da pređe više km sa njim. Naravno, uvek postoji mogućnost i da neko krade na MOL-ovoj pumpi ali još nije otkriven
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?29.06.2011. u 18:38 - pre 155 meseci
Pa pazi, istu metodu primeni na drugim pumpama pa vidi i tad sta se desava. Ja npr nikad nisam bio na mol il sipao benzin na omv i samo do skoro sam tankaovao na nisu. prvo sam primetio prilikom sipanja plina na nisu Zmaj1 uvek stane vise plina nego na europetrol ali sam uvek sebi govorio da ga vise gazim tih dana..posle kad je puklo da na Zmaj 1/2 sve smene smenjene bilo mi je jasno. posle sam promenio NIS pumpu gde su me opet uveravali..Mi da krademo, ma jok... i sticajem okolnosti sam sipao na Eko i po preporuci druga (navodno jer oni imaju umrezene sve pumpe pa se u centrali vidi tacno cega i koliko je sipano pa je malo teze bazdariti ..a i jednom sam sipao u balon od vode 5l i stalo je tacno prst ipo od cepa kao kad je balon bio pun vode) i evo mesecno sa istih 2000din sa nisa ne mogu da predjem isto sa 2000 sa eko i tacno mi merac pokaze da imam vise goriva sa eko nego sa nisa ..i uvek sipam kad se upali rezerva
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?29.06.2011. u 20:47 - pre 155 meseci
neke razliku nisam primetio kada je reč o pripadnosti pumpe

ranije sam isključivo na omv-u kupovao gorivo... dok nisam ukapirao da na jednoj njihovoj pumpi varira kvalitet goriva od slučaja do slučaja ( neki put motor bude živahniji a neki put ne, a ponekad gorivo splamti "kao slama")... na drugoj njihovoj pumpi udaljenoj 60km od ove predhodne je uvek bio "loš" kvaltet ....
posle sam se vrataio nis-u.... čak sam na jednoj proverio menzurom količinu goriva... automat je pokazao 5.00l natočenih u kantu, a ja sam kasnije menzurom izmerio 4.85l... znači "kraduckaju" 3% na količini.... a sada su uveli akciju u noćnom točenju sa popustom od 3%... ... kakava slučajnost!


probao sam i mol i eko....

moje iskustvo je: isto 'rnje, drugo pakovanje...

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?29.06.2011. u 21:11 - pre 155 meseci
Citat:
goat: automat je pokazao 5.00l natočenih u kantu, a ja sam kasnije menzurom izmerio 4.85l... znači "kraduckaju" 3% na količini....

Ne možeš tako da računaš. Postoji greška u merenju pri početku sipanja, i ona je nezavisna od količine koja je sipana. Možda bi i za sipanih 45L izmerio 44.85L

Što se tiče OMV-a, ja sam njega davno otpisao još 2006-te godine. Znam da sam ih tada kategorički pitao (šefa za kontrolu kvaliteta, ili tako nekako) da li toče Euro4 ili Euro3! Dobio sam odgovor da njihovo gorivo "ispunjava sve propisane standarde" i da "mogu slobodno sipati njihov dizel u moj Euro4 motor", i taj odgovor je nekoliko puta ponovljen u sličnoj formi kada sam pitao "da li je dakle ili nije Euro4 Dizel". Ok, odgovor je sumnjiv, ali ako već pitam da li je Euro4 onda bi bilo logično da "svi propisani standardi" znače da su to Euro4 standardi. Sipao sam jedan pun rezervoar.

Ali se posle par dana, kada sam se dodano raspitao (van OMV-a), ispostavilo da nije tako, točili su Euro3 dizel. To je po meni čista obmana, i takve zaobilazim izdaleka. OMV? Neka hvala, bolje NIS, oni bar ne lažu da sipaju Euro4 kad sipaju njihov bućkuriš.

 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?29.06.2011. u 21:18 - pre 155 meseci
Citat:

Neka hvala, bolje NIS, oni bar ne lažu da sipaju Euro4 kad sipaju njihov bućkuriš.

Fini neki svet nema sta ..
http://www.motorblog.rs/auto-novosti/zbog-prevare-na-benzinski.....


Edit: zarsilic

Ima nekoliko tema na ESu vezanih za prevare na "Zmajevima" pa nije potrebno siriti ovu temu.

Na srecu, "Zmajevi" nisu jedine NISove pumpe.
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Razlike u kvalitetu benzina i gde je najbolji?

[ Pregleda: 9438 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.