Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278018 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rajco

rajco
Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 14.01.2005. u 23:15 - pre 234 meseci
Ovo vise nije anketa, slicnu diskusiju vec imamo u drugoj temi.
rajco.me/blog

 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 14.01.2005. u 23:21 - pre 234 meseci
Druga tema je "Alkohol vs Marihuana", samo što je otišla offtopic. Pored toga, ovo nije forum "Ankete" pa je stoga dozvoljena diskusija.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 14.01.2005. u 23:52 - pre 234 meseci
Trava bar po meni kao da je vec legalna ko hoce da je nabavi, nabavice je(bar kod mene u selu (tu iskljucujem decu i matorce))!!!
Citat:

BytEfLUSh: Pa zato što nije u redu ova dvoličnost našeg društva - sa jedne strane se dozvoljava konzumiranje opasnih supstanci, u potpunosti legalno;

Koliko ja znam da su uveli poostravajuce mere npr:uzimao sam kevi skoro Diazepam i nisu mi dali,morao sam da se vracam po recept!
A legalizovanje trave znacilo bi:dostupna svima, pre svega deci (koja neznaju i nemaju predstavu u sta se upustaju, ) i verujem da ovoj drzavi i svima nama ne treba i taj problem!
Citat:
BytEfLUSh: sa druge strane se zabranjuje korišćenje bezopasnih stvari (poput marihuane). To nikako nije u redu.

A i ne bi bas rekao da je bezopasna,narocito kada se na jointe predje kao na pusenje duvana,sto je cest primer dugogodisnjeg konzumiranja,i uopste nije naivna prica da se sa nje prelazi na jace droge!Sve narkomani iz mog sela su poceli sa marihuanom!
Citat:
crews_adder:
Bio sam u Amsterdamu i video kako to sve izgleda. I svidja mi se. Porucite i donesu vam na kucnu adresu, ko pizza.
I caffee-shopovi su cool stvar. Gledate dvoje kako sede u izlogu jednog od mnogobrojnih i "vare", uz kafu i pice, dok ispred caffee-shop-a dva policajca kaznjavaju devojku koja je vozila biciklu ulicom kojom prolaze samo tramvaji i pesaci - ne i biciklisti. Biciklisti moraju da sjasu i da guraju biciklu pored sebe.
Apsurd. Al' je brate veselo, opusteno i bezbrizno.
Naravno, ne zbog vutre.;)
Standard, bato!

Znaci pricamo o Amsterdamu gde je prostitutka casno zanimanje,gde ima pedera,travestita vise nego u bilo kom gradu u celoj Evropi!
Ne kazem ja otisao bi i ja tamo na odmor ili na par meseci arbajtinga ali da li bi ziveo u takvom okruzenju,ne verujem!
A njihov Standard ,BATO necemo stici,da nam svima izraste pica na bulji, sledecih 30 godina!

Znaci jedno veliko PROTIV!

...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.vdial.verat.net.



+172 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 01:36 - pre 234 meseci
Protiv .
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.bisinter.net.



+294 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 03:07 - pre 234 meseci
Za legalizaciju. Ne verujem da bi se broj konzumenata značajno povećao, jer onaj ko nije hteo da duva pre legalizacije, ne verujem da bi se predomislio posle.

Citat:
A legalizovanje trave znacilo bi:dostupna svima, pre svega deci


Pretpostavljam da pričaš o tinejdžerima, a ne o maloj deci. Ovo je problem koji nema veze sa legalizacijom, nažalost. Gomili klinaca trava je dostupna i sada. A druga stvar: ne verujem da bi legalizacija trave podrazumevala prodaju po radnjama i kioscima, gde npr. cigarete i alkohol dete od 7 godina može da kupi za "tatu". Dobro, tako malo dete verovatno neće pušiti i piti, ali ono od 13-14 hoće.

Citat:
A i ne bi bas rekao da je bezopasna,narocito kada se na jointe predje kao na pusenje duvana,sto je cest primer dugogodisnjeg konzumiranja,i uopste nije naivna prica da se sa nje prelazi na jace droge!Sve narkomani iz mog sela su poceli sa marihuanom!


Ne verujem u to da trava "tera" čoveka da uzme neku jaču drogu, to je stvar sopstvenog izbora.

Travu sam prvi put probao pre nekih pet godina. Retko duvam, recimo jednom u 2-3 meseca po par dimova. 2000te sam imao jedan period od mesec-dva kad sam duvao skoro svaki dan, i posle toga mi nije bilo teško da prestanem.

Citat:
Znaci pricamo o Amsterdamu gde je prostitutka casno zanimanje,gde ima pedera,travestita vise nego u bilo kom gradu u celoj Evropi!


Ne postoje časna i nečasna zanimanja, već časni i nečasni ljudi.

[The Great Offtopic]
Mislim da je bi i prostitucija trebalo da se legalizuje, jer makoliko možda neko to smatrao nemoralnim ili štagod, to je oduvek postojalo i uvek će postojati, količina ljudi koji posećuju javne kuće sumnjam da bi se povećala, a kao i u slučaju marihuane, od naplate poreza, država bi imala samo koristi.

Citat:
Znaci pricamo o Amsterdamu gde je prostitutka casno zanimanje,gde ima pedera,travestita vise nego u bilo kom gradu u celoj Evropi!


Budi ubeđen da npr. u Londonu, Parizu, ili Berlinu ima više homoseksualaca nego u Amsterdamu. Prosto - imaju više stanovnika. A to što se u Amsterdamu češće mogu videti na ulici, posledica je toga što je Holandija tolerantna zemlja, a i sam Amsterdam kao glavni grad je cilj mnogih homo-parova turista koji se tu osećaju slobodno.

Citat:
Ne kazem ja otisao bi i ja tamo na odmor ili na par meseci arbajtinga ali da li bi ziveo u takvom okruzenju,ne verujem!


Ako vidiš nešto što ti se ne sviđa, možeš se okrenuti na drugu stranu. Iskreno, meni je mnogo gore naše okruženje, gde se ratni zločinci smatraju nacionalnim herojima, gde se smeće baca po ulici i kroz prozore na zgradama, gde je udovica velikog ratnog zločinca verovatno najpopularnija pevačica, gde je crkva maltene zvanična institucija, gde se korupcija masovno toleriše itditd.

Citat:
A njihov Standard ,BATO necemo stici,da nam svima izraste pica na bulji, sledecih 30 godina!


Tu se slažem. Doduše, mogli bi značajno da im se približimo, ali ne verujem, uz ovakvu "brzinu" promena.
[/The Great Offtopic]

Pozdrav
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 03:22 - pre 234 meseci
Wow. Emilio, potpuno se slažem sa svime što si napisao!

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

greenman
Srem

Član broj: 22777
Poruke: 33
*.neobee.net.

Sajt: www.vutra.org


Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 05:00 - pre 234 meseci
Samo da pitam kako je to moguce da je oruzje legalno?Ko ima dozvolu moze legalno da ga ima?A zna se koliki je broj zrtava vatrenog oruzja!Cak mislim da ni zakon nije nesto preterano ostar za nelegalno posedovanje.A joint je zato tako opasna stvar pa mozes i do tri godine da zaglavis.Svaka cast za zakon.
 
0

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 05:53 - pre 234 meseci
Protiv
vdl/nlns
 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 05:59 - pre 234 meseci
Protiv.
 
0

Divjak
Vladimir Divjak
Student

Član broj: 4783
Poruke: 535
*.zrenjanin.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 08:39 - pre 234 meseci
Imam ja super resenje:
Legalna marihuana, dostupna svima koji dostave uverenje o stalnom radnom odnosu... :)
And don't be mad at me for crying for humanity,
call it pretensions but I got good intentions,
to keep my sanity, I'm hoping, fuck, there's gotta be
an answer to their strategies and their evil inventions... ~Looptroop
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 09:07 - pre 234 meseci
[The Great Offtopic pt II] :-)

Citat:

Znaci pricamo o Amsterdamu gde je prostitutka casno zanimanje,gde ima pedera,travestita vise nego u bilo kom gradu u celoj Evropi!


Prostitutka je cestito zanimanje i u svim vecim gradovima Nemacke uz placanje poreza i radni staz, i u mnogim drugim zemljama - u Srbiji ima dosta licemernih ljudi pa iste vole da koriste vrlo rado ali ih smatraju za necasno zanimanje, naravno u Srbiji bas posto je cela stvar ilegalna prostitutke su zene koje su robinje, navucene na dop i koje njihovi vlasnici mlate od batina jer su teski krimosi.

Postoje samo casni i necasni ljudi. A, negde, postoje i licemeri kojima je lakse da lazu ili zatvore oci pred problemom.

Pedera imas apsolutno svuda - skokni do Soho-a u Londonu pa ce ti Amsterdam izgledati kao vrlo hetero-grad.

Marihuana je de-facto dekriminalizovana i u severnoj Nemackoj, Belgiji, Kanadi, itd... - pretpostavljam da su to po tebi sve razvratnicka mesta i legla nemorala, a?

Citat:
Ne kazem ja otisao bi i ja tamo na odmor ili na par meseci arbajtinga ali da li bi ziveo u takvom okruzenju,ne verujem!


Meni je interesantno da ti bas to smeta (bio si u Amsterdamu, pretpostavljam)...

Cenim da mnogo veci broj ljudi na svetu ne bi zivelo u gradu koji je nekad bio lep a danas smrdljivom od nekontrolisahih izduvnih gasova, gde ulice izgledaju kao marsova povrsina, gde vecina omladine bleji po kladionicama i kaficima umesto da radi nesto korisno u zivotu, gde je ideal mnogih klinaca da postanu krimosi a mnogih klinki da postanu sponzoruse i takav model zivota im podmece najgledanija TV stanica, gde gomila ljudi ima vatreno oruzje a u mnogim slucajevima i zabranjeno vatreno oruzje za pojedinca (hekler, AK-47, kasikara), gde dete od 12 godina moze da kupi cigarete i lozovacu na trafici, covek kontrolisanu supstancu u korumpiranoj apoteci (i to mnogo goru od trave), gde 25% stanovnika smatra da je alkohol bezopasan, gde se zgrade i fasade raspadaju, gde se ne postuje ni jedan zakon, gde svako moze da podmiti drzavu i prekrsi zakon i na tvoju stetu i ti mu nista ne mozes, gde se kao pojedinac osecas bespomocno, gde pijan vozac moze da podmiti policajca i kasnije nekog zgazi, gde niko ne odgovara za svoje postupke, gde ti za svaki verski i nacionalni praznik usi otpadaju od eksplozivnih sredstava i odvratne kvazi-muzike koju ne zelis da slusas a moras, gde ti kese djubreta i flase padaju u dvoriste u centru grada i gde se vecina licemerno bori protiv vetrenjaca, nemaju svest o svetu oko sebe, nominalno "mrze pedere" a pedera ima koliko i u u tom Amsterdamu, gde prostitutki isto ima, samo umesto da imaju svoj lokal one leze u nekim smrdljivim kucama gde ih makroi pucaju dopom i mlate od batina.

Da ne pominjem licemerje takozvanih "ozenjenih pedera" koji pritom unistavaju zivot jedne zene zarad "normalnosti u (licemernom) drustvu" a katkad cak i pljuju homoseksualce i demonstriraju kojekakve poremecaje koji su pritom i kaznjivi zakonom koji se ne postuje (Pahomije) - fuj.

O incestu i "ubijanju na spavanju" cu neki drugi put... ne, ne pricam o Amsterdamu vec o pravovernoj zemlji Srbiji gde zvanicno takve stvari ne postoje - ili se o njima ne prica kako bi svi zaboravili da postoje. Pod tepih - to je resenje.. nema veze sto ce da smrdi ispod, ne vidi se - ili bar mislimo da se ne vidi.

Hipokrizija, eto sta je - kao i za tu travu ... poznato je ko sve valja i nju i heroin, neki se i finansiraju od toga - a u javnosti, guslaj narodu... ccc

Citat:

A njihov Standard ,BATO necemo stici,da nam svima izraste pica na bulji, sledecih 30 godina!


Pa i necemo, izmedju ostalog i zbog osobina koje se nekad i ovde vide - sud o necemu sto ne poznajemo i odbijanje racionalne analize cinjenica i delovanje u skladu sa istinitom cinjenicom a ne verom da je nesto istina ili "osecaju u stomaku"

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 12:22 - pre 234 meseci
Citat:
"Cenim da mnogo veci broj ljudi na svetu ne bi zivelo u gradu koji je nekad bio lep a danas smrdljivom od nekontrolisahih izduvnih gasova, gde ulice izgledaju kao marsova povrsina, gde vecina omladine bleji po kladionicama i kaficima umesto da radi nesto korisno u zivotu, gde je ideal mnogih klinaca da postanu krimosi a mnogih klinki da postanu sponzoruse i takav model zivota im podmece najgledanija TV stanica, gde gomila ljudi ima vatreno oruzje a u mnogim slucajevima i zabranjeno vatreno oruzje za pojedinca (hekler, AK-47, kasikara), gde dete od 12 godina moze da kupi cigarete i lozovacu na trafici, covek kontrolisanu supstancu u korumpiranoj apoteci (i to mnogo goru od trave), gde 25% stanovnika smatra da je alkohol bezopasan, gde se zgrade i fasade raspadaju, gde se ne postuje ni jedan zakon, gde svako moze da podmiti drzavu i prekrsi zakon i na tvoju stetu i ti mu nista ne mozes, gde se kao pojedinac osecas bespomocno, gde pijan vozac moze da podmiti policajca i kasnije nekog zgazi, gde niko ne odgovara za svoje postupke, gde ti za svaki verski i nacionalni praznik usi otpadaju od eksplozivnih sredstava i odvratne kvazi-muzike koju ne zelis da slusas a moras, gde ti kese djubreta i flase padaju u dvoriste u centru grada i gde se vecina licemerno bori protiv vetrenjaca, nemaju svest o svetu oko sebe, nominalno "mrze pedere" a pedera ima koliko i u u tom Amsterdamu, gde prostitutki isto ima, samo umesto da imaju svoj lokal one leze u nekim smrdljivim kucama gde ih makroi pucaju dopom i mlate od batina.

Da ne pominjem licemerje takozvanih "ozenjenih pedera" koji pritom unistavaju zivot jedne zene zarad "normalnosti u (licemernom) drustvu" a katkad cak i pljuju homoseksualce i demonstriraju kojekakve poremecaje koji su pritom i kaznjivi zakonom koji se ne postuje (Pahomije) - fuj.

O incestu i "ubijanju na spavanju" cu neki drugi put... ne, ne pricam o Amsterdamu vec o pravovernoj zemlji Srbiji gde zvanicno takve stvari ne postoje - ili se o njima ne prica kako bi svi zaboravili da postoje. Pod tepih - to je resenje.. nema veze sto ce da smrdi ispod, ne vidi se - ili bar mislimo da se ne vidi.

Hipokrizija, eto sta je - kao i za tu travu ... poznato je ko sve valja i nju i heroin, neki se i finansiraju od toga - a u javnosti, guslaj narodu... ccc"

Svaka cast Dimkovicu! Tamo gde sam se najmanje nadao, nasao srodno misljenje i shvatanje sitlacije u nasoj zemlji.
Ovo ni ja bolje ne bih srocio. Kada sam ovako nesto pricao sa ljudima, svi me nazivali "antipatriotom", e, sad mi je drago da vidim da i "tamo negde" neko razmislja i gleda sitlaciju otvorenim ocima, potpuno trezven. Svaka cast jos jednom.
Veliki pozdrav!
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.28.EUnet.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 12:45 - pre 234 meseci
Sta je bre ovo?????
Kakva legalizacija bre???
Pa vi niste normalni.
Citat:
Emilio Ranchez: Za legalizaciju. Ne verujem da bi se broj konzumenata značajno povećao, jer onaj ko nije hteo da duva pre legalizacije, ne verujem da bi se predomislio posle.

Oce, oce... Nju treba iskoreniti a vi za legalizaciju... Nece se znatno povecati..
Treba da se smanji a ne da ostane ovoliki a kamoli da se poveca pa cak to bilo i malom broju....
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 13:26 - pre 234 meseci
Najbrzi prsti - Ivan Dimkovic!!!

Tesko je na to nesto dodati. Dao si kompletnu dijagnozu.

Pa, mislim da treba legalizovati sve otrove i opijate ne samo kod nas nego u celom svetu. Sto se tice onih 15%, mislim da ih ne treba cekati, odnosno, mi smo duboko zabrazdili u drogu. Najsladje je zabranjeno voce, u haustoru, parku, wc-u. Mnogi krupni dileri zgrcu ogromnu lovu na drogi bas zato sto je zabranjena pa imaju monopol da je samo oni prodaju (nemaju svi $veze u odredjenim drzavnim ustanovama). Drugi problem je sto je sve vise pljacki trafika, sitnih prodavnica, menjacnica, gde su vecina pocinilaca narkomani u krizi kojima trebaju pare za sledecu dozu. Vrlo cesto bivaju ubijeni radnici ili pljackasi. Legalizacijom bi se ti problemi resili, jer bi tada cenu opijata odredjivao odnos ponude i traznje, pa ne bi dostizala astronomske vrednosti (free, free, free, $10, $15, $20, $30, $40, $50, $60, TV, VCR, DVD, muzicka linija, prodavnica na uglu, menjacnica iza coska, if (lack = true) {robija} else {death} end) .

Probleme narkomanije treba da resavaju pedagozi, psiholozi i psihijatri. Najcesce iza toga stoje veci zivotni problemi koji se linijom manjeg otpora resavaju uzimanjem opijata.
Romanes Eunt Domus
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 13:30 - pre 234 meseci
Pozdrav,
ovakve teme uglavnom ignorisem jer zaista nemam sta da kazem ovde. Ja svoje dete ne zelim da pustam da prelazi ulicu da ga zgazi uduvana kreatura ili da mu slobodno na trafici proda istu tu marihuanu. Ipak, svako treba da se zapita koliko je sposoban za zivot ukoliko mu ovakva sredstva trebaju, ista je stvar i sa alkoholom s' tim da se alkohol daleko drugacije moze kontrolisati, opet zavisno od same licnosti (da ne bi sada neko na ovo replicirao, popijes casu vina da bi osetio ukus i uzivao u njenim blagodetima jer ti jedna casa NE MOZE pomutiti svest, cast izuzecima a join popusis samo da bi ti pomutio svest).

Okrenucu se ovde necemu drugome: Ivane, ponovo kreces u svoju borbu protiv Srbije. Nisi u pravu, ne zato sto je ovo sto si napisao neistinito, naprotiv, itekako je istinito, vec zato sto iskljucivo jednostrano gledas na taj problem. Kada sam Te upoznao u Skadarliji, imali smo veoma prijatan ambijent oko sebe. Pocevsi od toga, pa krecuci se nadalje kroz one lepse strane nase zemlje (za sebe garantujem da je moja) dolazim do pitanja zasto ne ides u pozorista? Mozda znas nekakav pandam filmovima kao sto su: Profesionalac, Mi nismo andjeli, Crna macka beli macor (ili kako vec)...? Mora biti da ima nesto sto vredi ovde ili sam ja lud. Recimo Ada Ciganlija? Mozda nesto predstavlja i setnja kroz Knez Mihailovu ulicu, Kalemegdan ili Avalu? Da ne zvuci mozda poznato Atelje 212?

Dokle cemo samo da slusamo kritike? Ispade da smo svi nesposobni za zivot...daj malo ponekad povuci tu rucnu u eksplicitnom pljuvanju ove nase Srbije. Sta bi trebalo da se kaze za Nemacku? Mora biti da se tamo svi lepo provode... Standard je jedna sasvim normalna stvar ali ja sam gledao video snimak iz nekog restorana u kome su za sto za kojim su sedela dva para Nemaca (ili nisu Nemci ali jako dobro govore Nemacki) doneli malo majmunce i dali im jedan omanji cekic da ga udaraju po glavi. Oba para su se lepo zabavljala dok ga nisu ubili udarcima a onda je konobar odsekao vrh lobanje i posluzio im na tanjire sirov mozak. Snimak ne prikazuje sta je kasnije bilo na meniju. Izvinjavam se na degutantnosti ali samo da povucemo neku paralelu sa tim cuvenim civilizacijskim tekovinama.

Daj makar jednom da procitamo da nismo bas toliki bolesnici mi koji smo ovde, brate slatki, pa ovo ode skroz kud ne treba.

I molim Te, pojasni mi kako to treba legalizovati marihuanu onima koji rade, ocito da nisi bio u ulozi poslodavca koji zavisi od toga da li ce mu radnik, ustati na vreme, ustati na levu nogu ili ustati uopste, bez obzira koliko ga platio. Marihuana ne pita za platu.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 16.01.2005. u 16:56 GMT+1]
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 13:35 - pre 234 meseci
Vecina ljudi koji uzimaju opijate (morfin, heroin, i ostali medicinski op. analgetici) pate od generalne depresije a neretko i od drugih psihosomatskih problema - razvijena medicinska praksa to moze da spreci/izleci uz pomoc psihijatra i odgovarajucih lekova koji su daleko manje opasni od opijata. Najgori slucajevi svakako mogu dobiti legalno opijate uz strogu medicinsku kontrolu (tipa - ne smeju da ih iznose iz zdravstvenih ustanova vec moraju tamo da odu da ih prime, preko zdravstvenog osiguranja) i time postanu drustveno korisne jedinke koje mogu da rade.

Problem je sto u siromasnim zemljama (tipa Srbija) nema resursa ni dovoljno strucnih ljudi, tj. drustvo bas briga - pa se ta grupacija ljudi (oko 1-2% stanovnistva) ostavlja prepustena sama sebi i nalazenju sopstvene medicine koja je obicno ilegalni opijat usprican prljavom iglom - i od para do kojih su dosli pljackom i prostitucijom. Lova od toga ide kriminalcima i teroristima, a verovatno i korumpiranim politicarima.

Kao sto rekoh u proslom postu - u Srbiji vecina ljudi voli da svaki (od najmanjeg do najveceg) problem stavi pod tepih, da se pretvara da on ne postoji - da ga nazove devetom rupom na svirali (grr) i da misle da ce problem sam od sebe da nestane. Kao dete od 3 godine koje misli da kad zatvori oci - svari oko njega nestanu.

@lancia88 - sorry, ja pricam o vecini, ne o manjini - zasto mislis da je lose uociti problem, uocavanje je prvi korak ka resavanju. Skadarlija i pozorista su jako lepa stvar i Beograd ima predivne delove - ali i ti i ja znamo da to nije tako u ostatku dnevnog zivota u Bgd-u.

Citat:

Okrenucu se ovde necemu drugome: Ivane, ponovo kreces u svoju borbu protiv Srbije.


To je borba protiv losih delova Srbije, koji su danas, na tvoju i moju veliku zalost apsolutna vecina - a svakako ne bi trebalo da bude tako :( Cutanje je po meni odobravanje i predstavlja cisto saucesnisvo u opstem teroru koji vec bar 15 godina unistava jednu lepu zemlju. Ta normalna manjina je cutala svih ovih godina dok se u njeno ime izvodio kultirni i svaki drugi teror nad Srbijom i okolinom od strane te vecine koju prozivam.

Citat:

I molim Te, pojasni mi kako to treba legalizovati marihuanu onima koji rade, ocito da nisi bio u ulozi poslodavca koji zavisi od toga da li ce mu radnik, ustati na vreme, ustati na levu nogu ili ustati uopste, bez obzira koliko ga platio. Marihuana ne pita za platu.


Pa lepo, ja se zalazem za to zato sto mislim da je merenje dobitaka i gubitaka u razvijenom drustvu na strani dobitaka kada je kontrolisana dekriminalizacija marihuane u pitanju - postoje naucni rezultati koji podrzavaju ovu teoriju (smanjenje heroinskih uzivaoca u Amsterdamu sa okolinom a BNP ocigledno raste) - a i prosta racunica sta se desava kad je trava u razvijenom drustvu ilegalna - cene idu gore, taj novac ide kriminalcima koji urusavaju drzavni poredak, a ljudi koji zele marihuanu svakako nabavljaju a tu im se nude i gore supstance koje su i po poslodavca znatno gore.

Citat:

Dokle cemo samo da slusamo kritike? Ispade da smo svi nesposobni za zivot... daj malo ponekad povuci tu rucnu u eksplicitnom pljuvanju ove nase Srbije. Sta bi trebalo da se kaze za Nemacku? Mora biti da se tamo svi lepo provode... Standard je jedna sasvim normalna stvar ali ja sam gledao video snimak iz nekog restorana u kome su za sto za kojim su sedela dva para Nemaca (ili nisu Nemci ali jako dobro govore Nemacki) doneli malo majmunce i dali im jedan omanji cekic da ga udaraju po glavi. Oba para su se lepo zabavljala dok ga nisu ubili udarcima a onda je konobar odsekao vrh lobanje i posluzio im na tanjire sirov mozak. Snimak ne prikazuje sta je kasnije bilo na meniju. Izvinjavam se na degutantnosti ali samo da povucemo neku paralelu sa tim cuvenim civilizacijskim tekovinama.


Tragicno - ali to je bolesni izuzetak i ocigledno se radi o bolesnim ljudima - ono sto sam napisao u Beogradu je, na zalost pravilo - mala, suptilna razlika.

I, u tom Beogradu sam rodjen i proveo prvih 21 godina zivota - imam puno pravo da iznesem svoje misljenje o njemu jer je to svakako moj grad - da ga ne volim i da mi nije zao sto se desava to sto se desava, verovatno bi me bilo potpuno briga za sve u vezi sa njim.




[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 15.01.2005. u 14:52 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 13:51 - pre 234 meseci
Pozdrav,
nisam siguran da je ovaj zadnji post bas odgovor na moj, ali primeticu da je ovakvo glediste daleko umerenije ako se tako posmatra. Tacno je da velik deo stanovnistva gura probleme pod tepih, kako na licnom tako i na opstem planu. To ima svoje razloge. Ja nisam ljubitelj rap muzike kao ni narodnjaka. Kada se nadjem u vecinskom okruzenju upravo ljudi sa kontra muzickim ukusom, sta treba ja da uradim? Tu lezi problem. Ukoliko nesto nije po mom ukusu, ne mora obavezno biti nenormalno. Sasvim je lepo da neko sa 80 godina cita bez naocara ali to nije normalno jer se upravo pojam normalnosti definise vecinom. Tu ja postajem nemocan sa svojim muzickim ukusom. Slicno je i u drugim sferama. Protiv odredjenih stvari se ne mozes boriti, one su takve kakve su. Samo dalekosezna vizija i dugorocne postavke dovode do kontinuiranih izmena, sve ostalo su drustveni tektonski poremecaji koji nikada nisu dobri. Apsolutno se slazem da na problem treba ukazivati, ne zatvarati oci pred njim ali i imati u glavi makar skicu nekakvog boljeg resenja od kritikovanog. U protivnom, kritika je cista demagogija: ovo ne valja a ne znam kako treba, bla,bla.

Ukoliko se odlucimo za kolaz zapadnih primera, neophodno je uz samu kritiku i gledati primenljivost njihovih modela na nase stanje u drustvu. Kod nas je osnovna parola bolje rat nego rad, tesko je u tim uslovima praviti komparaciju sa zapadnim resenjima
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 14:04 - pre 234 meseci
Citat:

ali primeticu da je ovakvo glediste daleko umerenije ako se tako posmatra.


Pa naravno, upravo se radi o tome - ni na kraj pameti mi nije da "pljujem Srbiju", vec svakako smatram da su metodi pristupa suocavanju i ophodjenju sa problemima danas u Srbiji losi - i te metode sam identifikovao i od njih mi je stvarno muka, bas zato sto ocigledno imam emotivne veze sa Beogradom i ne zelim da takve metode i ljudi koji ih zastupaju dominiraju.

Kako mogu biti siguran da su metodi losi - vrlo prosto, iz rezultata i procenta resenih problema - ocigledno postoji problem u resenjima, koja nisu dobra.

Tako kad pricamo o marihuani - ona je jedan vrlo fin primer za ovo sto pricam - na samom pocetku sam rekao svoje misljenje da nije pametno u Srbiji, danas, legalizovati marihuanu - cak kontraproduktivno - sto se zapadnog sveta tice, pokazuje se - to ja nisam izmislio ili tako prosto verujem, vec interpretiram naucno validne rezultate do kojih je dodjeno naucnim metodom, da dekriminalizacija marihuane smanjuje broj krivicnih prestupa i ovisnika o tezim drogama i preseca jedan vrlo lukrativan nacin finansiranja organizovanog kriminala.

Sto se pogodnosti / nepogodnosti po zapadnog poslodavca tice - verovatno ces se sloziti sa mnom da je mikro-ekonomski to nemoguce sagledati u meri za donosenje nekog relevantnog zakljucka, ali da makro-ekonomski rezultati govore dovoljno o tome da dekriminalizacija marihuane u Holandiji, Belgiji i Kanadi nije dovela do merljivog pada proizvodnje. Ne verujem da su Holandjani blesav narod pa da omasove nesto sto bi im ubilo produktivnost - to je zdrav razum - ako ti imas neku drugu interpretaciju (recimo da je produktivnost pala, ali da im je narko-turizam kompenzovao to kroz GDP - ti samo reci - mozemo da diskutujemo o tome, ako pronadjemo relevantne turisticke podatke)

Da pojednostavim - slazem se da tebi kao poslodavcu nije isplativo da ti radnik pije ili duva, i tu se valjda svi slazemo - medjutim mnogo je gore ako zbog specificne situacije neki od tvojih radnika postane ovisnik o tezoj drogi do koje je dosao igrom sa marihuanom (diler prodaje i marihuanu i heroin, recimo) - a onda, usled nemanja sredstava, da kompromituje tvoju firmu (recimo oda poslovnu tajnu ili ukrade nesto) cisto kako bi zadovoljio svoju ilegalnu naviku - ili ako ti poslovanje firme bude ugrozeno zbog organizovanog kriminala nastalog finansiranjem od ilegalne prodaje droge. Placaces to mnogo vise nego da imas radnika koji eventualno za vikend poduva koji dzoint i za koji je uredno platio drzavi porez da tvoju firmu cuva od organizovanog kriminala.

Citat:

Apsolutno se slazem da na problem treba ukazivati, ne zatvarati oci pred njim ali i imati u glavi makar skicu nekakvog boljeg resenja od kritikovanog. U protivnom, kritika je cista demagogija: ovo ne valja a ne znam kako treba, bla,bla.


Resenje je da se svako od nas bar malo promeni na bolje - ali svako od nas... to ce trajati dugo - ali ukazivanje na osnovne kocnice mozda doprinese da ih neko jednom zaista i eliminise.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 14:13 - pre 234 meseci
Citat:
lancia88: Samo dalekosezna vizija i dugorocne postavke dovode do kontinuiranih izmena, sve ostalo su drustveni tektonski poremecaji koji nikada nisu dobri.

Ukoliko se odlucimo za kolaz zapadnih primera, neophodno je uz samu kritiku i gledati primenljivost njihovih modela na nase stanje u drustvu. Kod nas je osnovna parola bolje rat nego rad, tesko je u tim uslovima praviti komparaciju sa zapadnim resenjima


ukoliko se odlučimo - eto je suština. Aktuelne vođe, pa i društvo kao subjekt, nema nikakvu viziju. A zar nije odavno bilo krajnje vreme da se odlučimo da li idemo ka liberalnoj građanskoj državi („u Evropu“) ili u nekom drugom smeru? Pa onda još da sagledamo, uz sve kritiku ... Uz takvo razmišljanje, izmišljanje tople vode i kritike svega što može da zaboli osetljivu dušicu našeg napaćnog i pravim vrednostima odanog naorda (...), koji je toliko radan & vredan, da će zla biljka da ga baci u nerad, gej prava da ugroze visok natalitet, a hapšnje kriminalaca da naruši koheziju etničog bića ...
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 15.01.2005. u 14:22 - pre 234 meseci
Pozdrav,
ne ume da citiram, izbaci samo zadnji pasus, ma nema veze.

Elem, napisao si:


Da pojednostavim - slazem se da tebi kao poslodavcu nije isplativo da ti radnik pije ili duva, i tu se slazemo - medjutim mnogo je gore ako zbog specificne situacije neki od tvojih radnika postane ovisnik o tezoj drogi do koje je dosao igrom sa marihuanom (diler prodaje i marihuanu i heroin, recimo) - a onda, usled nemanja sredstava, da kompromituje tvoju firmu (recimo oda poslovnu tajnu ili ukrade nesto) cisto kako bi zadovoljio svoju ilegalnu naviku. Placaces to mnogo vise nego da imas radnika koji eventualno za vikend poduva koji dzoint

Ovde imamo cistu psihologiju produktivnosti: pomenute promene nose sa sobom svoje znake, tesko je ne primetiti ih. Ukoliko na vreme sagledas situaciju, nece biti iznenadjenja, svako je zamenljiv konacno. Tako zasigurno stignes da uocis simpromaticnost nekog postupka pa tako i uzimanja tezih droga.

Apropo odavanja poslovne tajne, to je nesto sa cime se poprilicno srecem nevezano za same uzroke, mi jednostavno nemamo dovoljno razvijenu kulturu pojma poslovne tajne. Stoga, vecinu poslovnih tajni cuvam licno, radnici imaju minimalan pristup njima, svakako da je tako teze ali dugorocnije posmatrano i nije.

Da se vratim na neproduktivnost radnika, ja ne pominjem nista na makroekonomskom nivou jer bi to zaista bilo apsurdno. Iskljucivo se bavim mikroekonomijom u svojim stavovima jer se po pitanju makroekonomskog gledista slazemo. Makar kako sada stoje stvari.

Navescu primer: beduini smatraju da im u pustinji mnogo vise valja konj nego kamila jer konj polako lipsava stalno trazeci vodu i utoliko je pouzdaniji. Kamila cuti i lipse. Posle nema nisam znao...kraj, a pustinja golema oko tebe. Slicno je i sa narkomanom koji bi koristio legalna sredstva za iskljucivanje mozdanih funkcija. Sam takav stav, po meni, u vecini slucajeva neumitno vodi ka odredjenoj nepouzdanosti. Meni kao poslodavcu nije potrebno da mi zabrlja stvar radnik 5 puta u toku meseca, dosta moze da bude i samo jednom uopste... a kada naviknem na radnika i njegove mane i vrline, mogu da unapred predvidim moguce probleme i organizujem sistem reakcije na njih. Uz legalnu travu po kioscima/apotekama nikada necu moci da racunam na radnika. Dok se krije svakako ce pokazivati odredjene znake prema kojima se moze predvideti razvoj dogadjaja.

A to da pare zaradjuju kriminalci pa da zato treba legalizovati drogu necu ni da komentarisem. Jedan takav komentar je vec dovoljan za ovaj forum, dva bi bila nepotrebno preterivanje jer smo svi svesni da kriminal pociva vec na cigaretama, stanovima pa nadalje tako da to sa legalizacijom.....
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278018 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.