Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yugoslovensko udruzenje webmastera?

[es] :: Web razvoj :: Yugoslovensko udruzenje webmastera?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38384 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?20.03.2006. u 20:32 - pre 220 meseci
@noviKorisnik
Pa kad je rec o Flashu moram da pomenem to remek delo...neplacaju me na zalost:(
da mi je samo pola plate koju cartier isplacuje...sad bi sedeo na nekoj plazi i kuckao sa osmehom:)))
@Shadowsong
a da , nakit volim , to mi je inace profesionalna struka (kojom se nazalost nebavim - jewelry:(
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
0

Shadowsong
Nemanja Ćosović
Student
524570

Član broj: 62575
Poruke: 204
*.yu1.net.

ICQ: 260468000
Sajt: www.plumts.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?21.03.2006. u 10:32 - pre 220 meseci
Sto nazalost!
Sve nas opeljesis kad dodjemo devojkama da kupimo poklon!
I tebi nesto zao... Ajde molim te.
Xaxaxaxaxa!
:
 
0

dr_ambis
Uzice

Član broj: 36362
Poruke: 221
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?22.03.2006. u 05:35 - pre 220 meseci
ko je taj Mile, jel zna neko?
Hitno mi treba, bem mu sajt, radio sam nesto i u trenutcima odmora gledao ovaj forum.
Videh Miletov sajt i reko ajde da vidim sta je. Tad je nastupilo PRC.
Zablokiro racunar zbog onog nenormalnog flesa valjda i ceo moj rad je otiso u pm.
Nije Mile kriv, ja sam kriv, nisam snimio.
Znaci jedan savet za sve one koji idu na Miletove sajtove,
OBAVEZNO PRE POSECIVANJA SNIMITE SVE STO TRENUTNO RADITE NA RACUNARU.
Ja sam iz druge pogledao sajt i sta da kazem.
Bruka, ali nije ona od Cece, ona je u neku ruku i dobra (ljuljaj Mileeeee). Ma kad sam video ono, blam bre.
Videce neko iz stranih udruzenja webmastera.
Sramota od sveta, smejace nam se ljudi.

//edit (jablan): izbacio provokaciju

[Ovu poruku je menjao jablan dana 22.03.2006. u 09:02 GMT+1]

neceg novog se ne treba plasiti, treba ga razumeti
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?22.03.2006. u 08:04 - pre 220 meseci
Iskulirajte malo, sajt jeste užas božji i to je to.

Ako neko ima nešto konstruktivno da doda na temu, neka mi pošalje PP pa ću otključati.
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?08.04.2006. u 13:35 - pre 219 meseci
Od skoro pratim ovu temu hteo sam da posaljem odgovor i ranije nego je tema bila zakljucana, hvala jablanu sto ju je ponovo otvorio kako bih rekao ono sto imam.



Naleteo sam na ovu temu koja me je zainteresovala, a onda sam od prijatelja koji licno poznaje Mileta, ali ne onog sa Cubure i koji ga je doslovce nazvao "zamlata". On je klasican dokaz sta covek u Srbiji moze da ucini ako ima dobru zvaku i par poznanstava.

Posto, kako sam vec ranije rekao, od skoro na forumu i tek sada video - cito neke stare teme, cega sve tu ima - ili bolje reci nema na srpskom Internet nebu. Sramota je preslaba rec - uzas bi odgovara. Ima tu mnogo interesantnih linkova, za uzor, ali vecina je da se covek pocepa od smeha kad vidi sajt. Ko sve sebe danas ne naziva webmasterom i webdizajnerom, neka zastita od toga mora da postoji, neki pravilnici kodeksi ponasanja, pa nismo mi rodjeni na sljivi.

U ovoj zamlji svako ko napravi jedan sajt sebe naziva webdizajnerom, jos gore webmasterom ipak webmaster je titula, a ne zanimanje.

Zato podrzavam onaj predlog za koji sam procitao negde na ovom forumu, da se zaista organizuje Asocijacija webmastera Srbije. Udruzenje majstora svog zanata, strucnih ljudi koji znaju kako se i za koga radi.

Ta asocijacija bi bila udruzenje zanatlija koji se bave webom i razvojem weba u Srbiji, drzava moze i ne mora da nas podrzava i prizna, vazno je da nas priznaju kolege iz sveta, a pre svega posetioci nasih sajtova, jer za njih i radimo.

I na kraju ovakvo jedno udruzenje bi napravilo veliku pregradu izmedju Milana i nas.

Zakljucak: Od takvih ljudi se mora ograditi "postena inteligencija".
 
0

Shadowsong
Nemanja Ćosović
Student
524570

Član broj: 62575
Poruke: 204
*.yu1.net.

ICQ: 260468000
Sajt: www.plumts.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?09.04.2006. u 12:52 - pre 219 meseci
Ja sam predlozio da se formira asocijacija (da se zna! ).
 
0

Peacemaker
John Doe
Beograd

Član broj: 67414
Poruke: 57



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?09.04.2006. u 22:33 - pre 219 meseci
Citat:
Shadowsong: Ja sam predlozio da se formira asocijacija (da se zna! :D).


Predlog mi se strasno svidja.

Moze tu dosta toga da se odradi , spreman sam da ulozim vreme trud i materijalne resurse u takav projekat pa ako ste stvarno zainteresovani dajte da se dogovaramo da to proradi. Potrebno je samo jos troje cetvoro zagrejanih kao ja da se krene dalje bi se to vec razvilo kako treba.
Verujem da bismo dobili podrsku i od ES foruma.


eMail: [email protected]
For best results use ZIPPO flints and fluid
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?10.04.2006. u 08:06 - pre 219 meseci
Jao ljudi nemojte iznova. Od kako je ES napravljen stalno neko predlaze da se pravi takvo udruzenje...
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?10.04.2006. u 08:09 - pre 219 meseci
Shadowsong, naravno da se zna, tvoje ime ce stajati uklesano u mermernu plocu na ulazu u zgradu, a tvoj lik isklesan u karbonitu kao Han Solo.


Naravno malo se salim, ali cini mi se da sam definitivno bio u pravu, kada sam predlozio Jablanu da otkljuca ovu temu, jer postoji interesovanje, postoji i dobra volja da se nesto uradi i da se prekine sa ovom sramotom.
Kao sto neko rece, stvarno me je sramota kada kazem da sam radio u Srbiji web prezentacije.

I ja sam spreman da ulozim vreme, materijalna sredstva i sve ostalo sto je potrebno da se nesto tako odradi.
Posto radim u jednoj Opstini nedaleko od Beograda, moze biti jos neke pomoci, naprimer mesto gde cemo napraviti I sastanak, organizacioni ili nesto slicno, ako se ne moze organizovati na nekom drugom mestu.



Ma OK je to sto se predloga tice, a zasto to niko nije uradio. I kazite mi bar jedan razlog da netreba da postoji.
zar u svetu treba da nas predstavljaju ovakvi ljudi, ili trebamo sami sebe da predstavljamo.


Pa svi zainteresovani neka se jave i neka se malo rastrubi o tome i onda da krenemo sa radim i organizacijom!


[Ovu poruku je menjao NenaSoko dana 10.04.2006. u 09:17 GMT+1]
 
0

Peacemaker
John Doe
Beograd

Član broj: 67414
Poruke: 57



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?10.04.2006. u 08:32 - pre 219 meseci
Verovatno od avgusta-septembra ove godine cu imati poslovni prostor na raspolaganju , posto nameravam da pokrecem IT firmu , a to znaci da cu morati da unajmim i sekretaricu i da ce da postoji sva prateca oprema fax/tel pristup netu itd. Mogu da ponudim prostorije za potrebe asocijacije... ili kako cemo je vec krstiti ja sam ostavio eMail pa javljajte se pa cemo da pravimo nesto, nadam se.

Pozdrav.
For best results use ZIPPO flints and fluid
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?10.04.2006. u 12:55 - pre 219 meseci
[quote="Peacemaker"]Verovatno od avgusta-septembra ove godine cu imati poslovni prostor na raspolaganju , posto nameravam da pokrecem IT firmu , a to znaci da cu morati da unajmim i sekretaricu i da ce da postoji sva prateca oprema fax/tel pristup netu itd. Mogu da ponudim prostorije za potrebe asocijacije... ili kako cemo je vec krstiti ja sam ostavio eMail pa javljajte se pa cemo da pravimo nesto, nadam se.[/quote]


Ma taj prostor uopste nije problem, mi se kanda bavimo Internetom, sve podatke i veze mozemo ostvariti na taj nacin, a bar ga na netu ga ima koliko hoces - evo cak je i ES pokazao dobru volju da nas ugosti.
Da bi se zaista registrovali potrebni su kvalitetni ljudi iz branse, dakle prvo i osnovno ljudi, zatim dobra volja, malo papira zbog statuta i tih organizacionih stvari, mesto gde ce se zainteresovani okupiti.
Sve ovo osim ljudi nije problem. Najteze je skupiti kvalitetne ljude,koji imaju zelju da se ukljuce u jedno tako udruzenje.

Kada se sve ovo bude odradilo bice nam potrebna neka svecana sala da se u njoj okupimo i osnujemo.

Ako cemo neku proslavu ili nesto tako onda i par sponzora koji ce sve to i izfinansirati!


Ali da krenemo redom, ljudi:

Ovde na forumu nas ima par zainteresovanih, posaljite drugima koje znate da se bave ovim poslom i da su ozbiljni da pridju.

Dacu i konkretan predlog da se do 1. maja sakupe ljudi, mislim da je dovoljno vremena.

Zapoceti sa sakupljanjem ljudi i pricom oko udruzenja.

I ujedno dajte predlog za ime.
Shadowsong je predlozio Asocijacija Webmastera Srbije, ima li ko neki drugi.


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao NenaSoko dana 10.04.2006. u 14:00 GMT+1]
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?10.04.2006. u 13:26 - pre 219 meseci
Da bi ste privukli ljude da se uclane morate im dati bar jedan dobar razlog za to.
 
0

Shadowsong
Nemanja Ćosović
Student
524570

Član broj: 62575
Poruke: 204
*.yu1.net.

ICQ: 260468000
Sajt: www.plumts.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?10.04.2006. u 14:40 - pre 219 meseci
To sa mermernom plocom i karbonitom mi se mnogo dopada. Sve dok mene ne iskoristite za kalup.

Inace moj predlog je bio AWPS.

Lepo pitanje je postavio broker. Za ime sveta zasto bi se neko uclanio u (hajde da koristim tu rec) nase udruzenje Asocujaciju Web Profesionalaca Srbije (AWPS)?
Uostalom ako nemamo mnogoo dobar odgovor na to pitanje onda dzaba sva halabuka oko osnivanja. Ja cu pokusati da prizum odgovor na ovo i jos neka pitanja koja ce verovatno biti postavljena. Pokusacu da to stavim u perspektivu buduceg potencijalnog clana.

Evo tih odgovora:

- Ja bih se uclanio zato sto cu sa svojom clanarinom moci sebi da garantujem nivo cena i usluga koje su prihvacene opstim cenovnim rangovima i kao kvalitet koji cu moci da isporucim.

- Zato sto cu od Asocijacije dobijati pravnu pomoc u slucaju sklapanja ugovora itd.

- Zato sto cu kao clan jasno imati svoj cin/rang/kategoriju koju pripadam. Znaci malo poznajem HTML, malo PHP, odradjeni su mi ti i ti sajtovi, njihova ocena je tolika. Ja spadam u D klasu web profesionalaca Srbije.

- Zato sto cemo imati mesto gde cu moci da razgovaram sa kolegama i dobijem neke vrlo vazne savete.

- Zato sto ce asocijacija praviti BLACK listu svih firmi ili preduzeca sa kojima ne bi trebalo da se posluje.

- Zato sto ce svaki clan imati svoj portfolio licne podatke itd. stavljene na sajt (u zavisnosti u kojoj se klasi budem nalazio).

- Zato sto cu moci da preuzimam i citam tekstove uskovezanih za moju profesiju.

- Zato sto ce svakoga meseca izlaziti pregled sajtova i clanova (sta se radi, ko je sta uradio...).

- Zato sto cu sa svojom clanarinom moci konacno da sredim nic.co.yu i prevedemo ih u profi organizaciju.

- Zato sto cu kao clan, da bih napredovao, morati da postujem odredjena pravila kodiranja, grafike...

- Zato sto cemo napraviti ime od organizacije i na svakom sajtu koji budem uradio stojati nas bedz (po izboru clana), dok u kodu se mora nalaziti kao komentar.

- Zato sto cu preko organizacije dolazti do jeftinijeg orginalnog softwarea koji mi je neophodan.

i na kraju ZATO STO ZELIM DOBRO OVOJ ZEMLJI I ZATO STO SAM PATRIOTA!


Uf. Mislim da sam Vam odgovorio.

Im the master of ideas and marketing. Dont you say?
 
0

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?10.04.2006. u 15:07 - pre 219 meseci
Citat:
Ja bih se uclanio zato sto cu sa svojom clanarinom moci sebi da garantujem nivo cena i usluga koje su prihvacene opstim cenovnim rangovima i kao kvalitet koji cu moci da isporucim.

- Zato sto cu od Asocijacije dobijati pravnu pomoc u slucaju sklapanja ugovora itd.

- Zato sto ce asocijacija praviti BLACK listu svih firmi ili preduzeca sa kojima ne bi trebalo da se posluje.


Meni bi bilo ovo zanimljivo i izuzetno korisno. Licno smatram da bi cene trebale da budu nesto vece. I da se ujednace cene. Da se ne bi desavalo da uzimamo jedni drugima posao velikim dampovanjem cena. Plus, ono sto je jos bitnije, mogu lako da nadjem nekog za razne vidove saradnje: npr. imam posao koji ne mogu sam da uradim, a bitan mi je, nadjem nekog ko ima slobodne resurse da se to zavrsi.. i mnogo drugih nacina. Sad, drugi je problem da li to moze ovde da zazivi, jer je mnogo freelancera u ovoj oblasti.
 
0

Shadowsong
Nemanja Ćosović
Student
524570

Član broj: 62575
Poruke: 204
*.yu1.net.

ICQ: 260468000
Sajt: www.plumts.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?10.04.2006. u 22:42 - pre 219 meseci
Podstakao si me na razmisljanje flylord i tvoja teza za dampovanje cena.
Iako ce asocijacija verovatno voditi politiku anti-damiranja nemoguce je to izbesti. Moze deo toga da se izbegne time sto bi svaki od clanova redovno upisaovao projekte i poslove koje je dobio. Opet to je cisto od volje i azurnosti svakog od clanova ali bi to moglo malo da smanji tu pojavu. Jer ako cemo posteno zasto bi mi (ljudi pametni i obrazovani) podrivali nase dobro ime zarad 20 - 30 eura ili procenata.
Black lista se verovatno ne bi odnosila samo na firme i urduzenja vec i na clanove koji su okrenuli na tamnu stranu. I sve to imenom i prezimenom. Sada moram da napomenem, ovo je ogromna administracija. Za ovakav posao bi nam trebalo 2 sekretarice i jedan odlican program sa bazom podataka i slobodnim web serverom na kome ce biti sajt asocijacije koji ce biti vraski brz za sve upite dnevno. Takodje bi trebalo dodati i jednog od pravnika za ugovore i ostala pitanja. Medjutim mogli bi nekako da se provucemo. Ja odavno imam u glavi plan da se srednje skole i fakulteti vise ukljuce u PRAVI ZIVOT oko njih. Tako da bi mogli da navucemo Pravni Fakultet da nam da nekog apsolventa koji treba da diplomira. To bi bila prava stvar. Njemu bi to bilo 1 godina u struci iskustva a mi bi imali pravnika probono. :) Nisam pokvaren nego snalazljiv. I taj apsolvent koji bi radio bi dobijao neku kintu. Mislim da je to fer all around.

Da pitanje ostaje posle ovog mog mozda i ne toliko konciznog teksta, izvinjavam se umoran sam malo, kako privoleti tolike freelancere? :) Hm... Trebalo bi da ne budemo babaroge vec neko ko ce ljudima zaista pomoci a ne zabiti im noz u ledja. Toliko puta ljudi se odvracaju od necega jer znaju da ce neko da ih potencijalno zezne, iako to i nije slucaj ponekad. No ipak to je pojava. Put ce biti dugak i tezak. I nece se ta asocijacija preko noci napraviti i nece sve biti cvece i vedro nebo. Ali ako ljudi koji budu odlucili da to zapocnu imaju moje izrazito divljenje.
Ja nisam neko ko ce biti vodja tog projekta i te stvari. Kao sto sam rekao ranije ja sam ideja momak i neko ko moze da nadje greske i popravi ih. :)

Tako da eto. Malo mog CV-a i dosta prazne price za sada. Snovi...
 
0

Peacemaker
John Doe
Beograd

Član broj: 67414
Poruke: 57



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?10.04.2006. u 23:22 - pre 219 meseci
Pravnik apsolvent otpada , posto bi sam pocinio krivicno delo pruzajuci pranicke usluge bez diplome.... :D tako je kako je ... to se radi na drugi nacin , objasnicu jednom prilikom ,malo sam svisnuo nisam spavao preko 48h ... Ne bi bas da pokrecemo asocijaciju nego vise sindikat za sada i da od clanarina i drugih legitimnih i legalnih izvora finansiranja sindikata opremimo jedan extra studio sa licenciranim programima ... pa kada neko ko je clan odradi posao na home masini i prodje odredjene kriterijume kvaliteta , objavljuje se pod logom sindikata koji pokriva legalnist i poreze i ... tkao da bi slobodnjaci mogli da rade legalno i placaju porez i clanarinu .... detaljnije drugi put ima dosta toga.


Pozdrav.
For best results use ZIPPO flints and fluid
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?11.04.2006. u 08:15 - pre 219 meseci
Uhhhhhhhhhhhhhhhhh, moram reci da ste me bas zasenili. Fenomenalno, toliko poruka i toliko interesovanja, a tek duzina poruka, vidi se da ste o tome dosta razmisljali i da vam je, cini mi se, dosta ovog staja u Srbiji i da zelite da ga promenite.

No zeleo bih i ja da nesto promenem i da krenem redom od Shadowsong-ove poruke.
Kalup vidis o tome nisam razmisljao, ali ako hoces da ti bista lepo izgleda onda se moras i zrtvovati.
No salu nastranu AWPS malo rogobatno zvuci, jer ono profesionalci, valjda sam nas rad i odnos prema njemu bi trebali da budu profesionalni, a kvalite usluga koji ponudi to ce i pokazati. Tako da mi je to u nazivu suvisno.
Na lep i koncizan nacin si objasnio zasto bi se neko uclanio u nasu organizaciju, da ne koristim rec udruzenje, dok bi moje objasnjenje trajalo malo duze i zato cu ga preskociti, nego cu se nadovezati na ono sto ste vi napisali.

Ti si se stavio u ulogu dobronamernog buduceg clana, patriote, koji svoj posao ozbiljno shvata i koji zeli da ga unapredi. Nemoj zaboraviti da ima mnogo neozbiljnih, freelancera, mnogo nedobronamernih, sta je sa njima.

Posto ce Asocijacija garantovati da ce svaki njen clan povereni mu posao odraditi maksimalno korektno, kvalitetno i sa tacnim datumom isporuke. Posto ce se clanovi rangirati, od ranga zavisila bi i cena usluge. Nije isto da ti sajt pravi neko sa A1 i sa D3 rangom, sada lupam, ali recimo to tako, nesto sigurno mora biti skuplje.
Svaki clan koji ne bi postovao pravila bio bi momentalno iskljucen i time gubio sve benificije.

Neko ko zaista zeli kvalitet, pogotovo iz inostranstva ce pre angazovati nekoga ko je clan neke strukovne organizacije, odnosno nekoga iza koga neko stoji. Pa na zapadu niko ne sme da Vas zaposli ako niste clan sindikata, zato bi i cene bile nesto vise, koliko, pa dogovoricemo se.

Zbog toga ce i freelanceri vremenom da se uclane, upocetku ne, ali malo pomalo i vise ih nece biti, jer ce i njima trebati zastita. Koliko vas je radilo a vise neradi sa preduzecima u Srbiji? Koliko vas je ostalo neisplaceno? Ima milion pitanja, a Srbija polako ali sigurno postaje meka za web marketing, a za to se gospodo moramo prirpemiti.

Asocijacija, kao strukovno udruzenje i registrovano u Ministarstvu za nauku i tehnologiju imali bismo veca prava i mogucnosti nego kao sindikat. Mogli bismo da konkurisemo za sredstva kod ministarstva kao i kod stranih donatora i sl. Mada i sindikat ima svoje prednosti. I Asocijacija bi mogla da ima prostor i legalan software i sve sto si spomenuo Peacemaker.
Sto se pravnika tice tu je na zalost Peacemaker u pravu, nemozemo angazovati nekog ko nije zavrsio Pravni fakultet, medjuutim nezaboravite jednu stvar svi oni koji zavrse fakultet moraju odstazirati godinu dana.


Dakle, da apsolviramo definitivno imamo zasto, ostaje pitanje asocijacija ili sindikat, pa i to cemo resiti, vidi se da dobre volje ima.
 
0

Shadowsong
Nemanja Ćosović
Student
524570

Član broj: 62575
Poruke: 204
*.yu1.net.

ICQ: 260468000
Sajt: www.plumts.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?11.04.2006. u 10:29 - pre 219 meseci
Sad sam ustao i vidi, imam sta i da procitam. (samo da pustim mjuzu) [Posoljeni zrak i razlivena tinta [live] - Zlatan Štipčić aka Gibonni] eto, done.

Sto se tice kalupa, morao bih jos malo da razmisli. Postoje tu neke, kako da kazem, otezavajuce okolnosto. Morao bih da se oprostim od svoje ljubavi, porodice, posla, zivota... Mnogo je. Ako moze nesto da izmuvam, pa ljudi smo brate, mislim, nije prvi put...

Moj predlog za naziv je isao poprilicno jednostavno. Evo, predlazem jos jedan Nacionalna Asocijacija Web Profesionalaca. Ali mislim da je prva mnogo vise u centar stvari. No kako bilo. Ne pitam se samo ja. Sto se tice neozbiljnih, freelancera, mnogo nedobronamernih za njih nije sve gotovo izbacivanjem iz asocijacije. Ja bih tu dodao jos nekoliko disciplinskih mera. Tipa: dozivotna zabrana ponvnog ucesca u asocijaciji, placanje kazne (jer nasi ljudi najvise slusaju kada su udareni po dzepu), kidnapovanje, ubistva... Ok, malo sam se zaneo. Da stanemo na zabrani i novcanim kaznama. Takodje bih predlozio spisak The Fallen gde ce stojati njihova imena u Arial fontu size 14. (mozda sam malo preterao, al ajd sad, zakon je zakon)

Koliki raspon klasa predlazes? Ja sam mislio da je dovoljno rangirati od A, B, C, do D. Mada 4 klase mozda i nisu dovoljne. Kako bi bilo da im dodamo brojeve od 1 do 4, a ne do 3. Znaci skroz low bi bilo D4, skroz top bi bilo A1.

Posto sam clan Vokabular.org predlazem da pocnemo vise implementirati cirilicu u nas jezik (iako to sam ne cinim jos uvek). Ali posto je cirilica zvanicno pismo nase zemlje predlazem da sajt i svi dopisi budu na cirilici. Iskren da budem zgadila mi se vise latinica. Sada cu malo offtopic. Ne znam da li ste primetili deda mraza na flasi Knjaz Milos-a? Kada smo mi to imali pre na njoj? Zasto se na nasim televizijama vrti reklama u kojoj je na flasi sve ispisano LATINICOM!? Zasto oni zecevi se uvijaju oko onih jaja u reklami isto za KM? Zecevi su po katolickom obicaju. Mozda sam ja previse paranoican, ali "ovi" hoce da nas asimiluju. Skroz na skroz.

Mozda previse razmisljam o nekim stvarima, ali se zaista brinem kakav cu svet ostaviti svome detetu, iako sada imam 22 godine. Sve to nije daleko i ceka sve nas.

Da nastavim.
Sto se tice organizacije, trebalo bi odmah po osnivanju napraviti neke osnovne stvari. Ja mnogo volim protokol, i mislim da je to osnova civilizovanog drustva i odlicne organizacije. Nema nista na vrat na nos, vec se sve zna. Ako radis to i to dobijas to.
Svaka prepiska ce biti uniformisana sa logom i ostalim nakindjurenostima. Mislim da to daje i odredjen dignitet celoj stvari.

Sto se tice podrske, mislim da ce nam za sam start trebati oko 12.000€. Nekoliko racunara, neophodan software, web server, prostorije, planirano pokrivanje toroskova u narednih godinu dana. Da treba racunati da u prvoj godini asocijacije cemo poslovati sa minusom. Ako tako krenemo u borbu lepe su sanse da izadjemo sa nulom na kraju. Ne smemo podceniti okolnosti.

Mislim da za drzavu te pare nisu nista i da ih nece ni osetiti kada ih daju. Meni ne bi nista smetalo to, sve dok oni ne bi mesali svoje prste u nas posao. Zato treba napraviti ugovor, ako budu zeleli, koji ce nas zastiti od njih u svakom pogledu. Ako budemo mogli mogli bi da ostvarimo specijalnu saradnju sa Nic.co.yu, jer su nam oni ipak strateski partneri za nas posao. Mogli bi da provucemo malo monopolistickog u tome. Naprimer da se nasi zahtevi procesuiraju brze nego obicno. Ili mi da preuzmemo deo njihovih poslova koji su vezani striktno za nas, tako da bi svi poslovi bili instant gotovi.

Ok. Sto se tice pravnika ja sam Vam dao ideju kako i sta. Vi razradite detalje. Vidim da je resenje na pomolu, mislim na stazistu.

Mislim da je Asocijacija bolje resenje od sindikata, medjutim preko sindikata mozemo da uzimamo televizore Konka na rate itd. Salu u obor, sindikat je bolje resenje iz razloga sto cemo moci da uticemo na stanje zaposlenih i ne zaposlenih u Srbiji kroz sindikatsku borbu.

Ko zna. Mozda nasa mala asocijacija preraste u kompaniju.
 
0

Peacemaker
John Doe
Beograd

Član broj: 67414
Poruke: 57



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?11.04.2006. u 12:08 - pre 219 meseci
Ah, dobro jutro svima ... :)

Sindigat je neprofitabilna organizacija i finansira se od clanarina , i donacija kao i od akcija sindikata koje mogu biti profitabilne SINDIKAT NEPLACA POREZ :P

Ima dosta toga. Bash sam u poslu sa nekim, "Sindikatom Telekoma ..." ,novopecenim, pa sam otpratio sve od osnivanja pa nadalje.

Sto se pravnika tice ,kao i knjigovodje , smatram da to treba da budu profesionalci vec dokazani itd itd. Pa ako nemozemo da ih nadjemo na kompezaciju odna cemo da ih platimo...:)
od drzave za pocetak mozemo da dobijemo kitu(cvetca) da radimo ... osnovni izvor finansija bi morala biti clanarina i donacije , kojih bi nadam se bilo , naravno, e ovako za pocetak dajte da smislimo ime i logo onda lepo napravimo pristupnicu i postavimo je na es i gde god stignemo, Ljudi stampaju popunjavaju i salju na neku adresu pa ako se skupi oko 200-300 clanova mozemo da pocnemo da radimo , stim da mi se vasa ideja o rangiranju nesvidja , treba da postoji ali malo drugacije ...


Sta mislite o pristupnicama da na osnovu njih vidimo sta dalje...

pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Peacemaker dana 11.04.2006. u 13:12 GMT+1]
For best results use ZIPPO flints and fluid
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?11.04.2006. u 18:13 - pre 219 meseci
Rangovi su malo preglomazni, ja sam samo reda radi rekao D3, ali predlazem cetiri osnovna npr. A,B,C,D sa po dva podranga 1 i 2, tako da dobijas oko osam kategorija, najnizi D2 i najvisi majstorski A1. Mislim da je sasvim dovoljno.

Pismo cirilica ili latinaica, se zna, regulisano zakonom, Times New Roman 12, cirilica, ali mozemo i dvojezicno, pa za i tro jezicno a oni koji znaju i svahili mogu i na njega. Mislim da smo sada predaleko otisli, dajte da prvo skupimo ljude.

Pristupnica - to je odlicna ideja, napravimo virtuelnu pristupnicu poput neke grupe, za prijavu neki osnovni podaci, ime prezeime, email, mesto, kontakt telefon i sl., i da navede sta ocekuje od sindikata. Broj moze biti i manji za pola, dovoljno za pocetak. Jer ne primamo sve i svakoga, iza njega mora stajati neki rad. Znaci u prijavi i linkovi ka neikm od njegovih sajtova minimum 2.

Nije u pitanju samo ime vec samo ono profesionalaca, a ako vec osnivamo sindikat onda neka bude Strukovni Sindikat WebMastera Srbije, cek da skupimo clanstvo pa onda da ih izbacimo i o razlozima za iskljucenje.

A nakon osnivanja i registracije upotreba loga i sl. Za sada mogu da se zajedno sa pristupnicama postavi par predloga za logo pa da se glasa.

Od vlade sem po(drsku) tesko mozemo ocekivati bilo sta drugo i nista vise. Zato se moramo osloniti na strane donatore i ministarstvo nauke i tehnologije kada raspise neki projekat da konkurisemo.

onda da rezimiram


trebamo da odlucimo sidikat ili asocijacija

i

gde da postavimo tu virtuelnu pristupnicu

i dajte predloge za rangiranje?
 
0

[es] :: Web razvoj :: Yugoslovensko udruzenje webmastera?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38384 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.