Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yugoslovensko udruzenje webmastera?

[es] :: Web razvoj :: Yugoslovensko udruzenje webmastera?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38399 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?19.04.2006. u 09:11 - pre 219 meseci
Citat:
soulshine: koliko sam shwatio wi swi imate blizu 30 (no hard feelings), dakle, sa tix 30 trebalo bi da ste wetj

Poruke namerno pisane što nerazumljivijim jezikom ubuduće će biti brisane. (Na ovoj temi samo to još fali.) Ili, ako ti je ovako jasnije: isqooleeray malo sa tim slowima.
 
0

Peacemaker
John Doe
Beograd

Član broj: 67414
Poruke: 57



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?19.04.2006. u 10:05 - pre 219 meseci
Shvatio sam pouku sa webmaster, stvarno je nezgrapno ... Ako mislite da Web dizajner ne bi iskljucilo codere i druge , savrseno odgovara.

Sto se tice sindikat-asocijacija , i dalje odgovorno tvrdim da je Sindikat bolje resenje , a to sto nekome zvuci komunisticki govori samo to
da su ljudi veoma neupuceni.

Sindikat moze da zastiti i trziste i ljude koji pokusavaju da opstanu na tom trzistu,
asocijacija moze da propisuje standarde i dobija na tezini kada clanovi asocijacije postanu uticajne velike firme
koje uglavnom i formiraju asocijacije da bi mogli da lakse definisu standarde koji im odgovaraju na trzistu.

Ima tu jos mnogo toga ....



[Ovu poruku je menjao Peacemaker dana 19.04.2006. u 11:18 GMT+1]
For best results use ZIPPO flints and fluid
Prikačeni fajlovi
 
0

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?19.04.2006. u 11:10 - pre 219 meseci
Moje razmisljanje je sledece, angazovati ekonomistu ili menadzera, pa ga platiti da radi posao. Clanovi unije da plate clanarinu od po 100 evra godisnje. Ekonomisti koji vodi poslove zakaciti za vrat nadzorni odbor od nekoliko profesionalaca koji imaju firme za izradu sajtova i bar dva freelancera. Ako nebude dobro radio posao, posledica ja jasna.

Napraviti bazu podataka sa osnovnim pogdacima o clanovima, obavezno sa referencama. A takodje napraviti par stranica sa upozorenjima na prevare i sa savetima za krajne potrosace. Saveti bi bili otprilike da im se pretstave sta je knjiga gostiju, anketa, autorska prava, prednosti i mane koriscenja web templata............

Posao bi mogao pokrenuti neko ko ima malo iskustva u organizovanju. Takodje nebi bilo lose pogledati i iskustva zemalja u okruzenju. Jer ipak ne izmisljamo toplu vodu, zar ne.

Ja nista ne govorim, ja samo predlazem.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
0

soulshine

Član broj: 92041
Poruke: 8
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?19.04.2006. u 11:17 - pre 219 meseci
@ ostatak: Ovde se raspravlja o imenu i logou tog udruzhenja? :] Vidi se da postoji interesovanje, zashto onda ne bi preshli sa rechi na dela? :D

Citat:
Mystery_Men:p.s @soulshine vidim da si se regno (new username) iskljucivo da bi postovao na ovu temu:)


:D bio sam primoran :D

Citat:
NenaSoko: Cini mi se da interesovanje definitivno postoji, ne neko preveliko za sada, ali postoji. A ako se prica malo rasiri i po drugim forumima onda mislim da cemo dogurati do cifre od 200, 250,300,350.. a to je onda brojka i da se clanarina naplacuje.
Ali steta je sto se ovi "mladji" ne ukljuce malo vise, pa da daju, nemaraju da budu kvalitetne, alibar neka budu ideje.

A kada dodju u moje godine i budu imali iskustva koiliko ja i budu imali posla koliko ja, onda ce im zivot biti bagovit.


Mladji? :] imam 18 ako nekog interesuje. A znam josh dosta ljudi koji bi se rado ukljuchili u ovako neshto, ali nisu informisani, shto znachi -> ako su svi ozbiljni u nameri da to udruzhenje zazhivi onda pocnite sa propagandom brale :D reklamice. Postoje i drugi 4umi sem [es]... (:

@ vejin: 100e godishnje? Za shta? Mislim da je to ipak malo previshe za chlanarinu...Mozhda posle odredjenog vremena kada se udruzhenje dokazhe u web society

[Ovu poruku je menjao jablan dana 19.04.2006. u 12:24 GMT+1]
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?19.04.2006. u 12:00 - pre 219 meseci
Citat:
soulshine: @ ostatak: Ovde se raspravlja o imenu i logou tog udruzhenja? :] Vidi se da postoji interesovanje, zashto onda ne bi preshli sa rechi na dela? :D



Mladji? :] imam 18 ako nekog interesuje. A znam josh dosta ljudi koji bi se rado ukljuchili u ovako neshto, ali nisu informisani, shto znachi -> ako su svi ozbiljni u nameri da to udruzhenje zazhivi onda pocnite sa propagandom brale :D reklamice. Postoje i drugi 4umi sem [es]... (:

@ vejin: 100e godishnje? Za shta? Mislim da je to ipak malo previshe za chlanarinu...Mozhda posle odredjenog vremena kada se udruzhenje dokazhe u web society

[Ovu poruku je menjao jablan dana 19.04.2006. u 12:24 GMT+1]

Pa ti si jos mali!
Ni ja nisam bio informisan ali me je ova tema zanimala i o tome sam cutao sve dok sasvim slucajno nisam dosao do ovog foruma i od JABLANA trazio da otkljucatemu i onda je krenulo, od predloga pa do prvih konktrenih rezultata.
Za one koje znas da su zaintereosvani javi im za forum i neka se ukljuce ako imaju zelje.

Do sada ima samo tri prijave, ako ih bude vise mozda stvarno bude neceg veceg i konkretnijeg!

Pa ovo je nemoguce 100eurica, zasta? Mi nemamo nista konkretno, cek da se osnijemo pa da vidimo gdesmo, sagledamo probleme, a zatim iznadjemo resenja za njihovo prevazilazenje. Imamo Agenciju za informatiku i Internet pa se povezemo s njima i nesto konkretno odradimo, e onda mozemo da uzmemo 100e godisnje ili 1% od plate kako radi zvanican sindikat, e od tada pocinje ozbiljan rad, a sa njim i sredjena nfrastruktura i sve ostalo.

Dakle za sada o naplati clanarine mozmeo samo da sanjamo!

Peacemaker fali ti jos jedno S u logu!

[Ovu poruku je menjao NenaSoko dana 19.04.2006. u 13:04 GMT+1]
 
0

soulshine

Član broj: 92041
Poruke: 8
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?19.04.2006. u 12:10 - pre 219 meseci
Citat:
NenaSoko: Pa ti si jos mali!


:) Na mladjima svet ostaje. :] Ali evo povlachim se iz dalje diskusije. Vidimo se.
 
0

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?19.04.2006. u 12:32 - pre 219 meseci
Finansiranje na procenat iz naplacenih poslova ne nije ja mislim dobro resenje, jer ce svi prijavljivati da su naplatili posao po 50 evra.

Citat:
NenaSoko:

Do sada ima samo tri prijave, ako ih bude vise mozda stvarno bude neceg veceg i konkretnijeg!



Gde se treba prijaviti?
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?19.04.2006. u 14:36 - pre 219 meseci
Citat:
soulshine: :) Na mladjima svet ostaje. :] Ali evo povlachim se iz dalje diskusije. Vidimo se.

Nisam ja rekao da treba da se povuces, ali da malo usporis i nevredjas starije i iskusnije!
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?19.04.2006. u 14:38 - pre 219 meseci
Citat:
vejin: Finansiranje na procenat iz naplacenih poslova ne nije ja mislim dobro resenje, jer ce svi prijavljivati da su naplatili posao po 50 evra.



Gde se treba prijaviti?

Mozda se nisam dobro izrazio ali poenta je jasna prvo rad a placanje tek onda i zatim.

U potpisu svake moje poruke je link za prijavu!

[Ovu poruku je menjao NenaSoko dana 19.04.2006. u 15:47 GMT+1]
 
0

starisloven
Saša Grbić
saradnik za podršku studentima sa
invaliditetom
Univerzitet u Banjaluci
Banjaluka

Član broj: 38952
Poruke: 686
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: starisloven
Sajt: www.grmljavina.net


+3 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?19.04.2006. u 15:16 - pre 219 meseci
Za naziv možete uzeti "Udruženje web majstora Srbije".
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?20.04.2006. u 12:15 - pre 219 meseci
Molim vas da kada popunjavate prijave, popunite i polje sta ocekujete od osnvanja ove organizacije, jer ce sva ta vasa ocekivanja biti razlog za osnivanje i ciljevi kojima ce se teziti u radu.

Zato vas molim da izbegnete opste pojmove i recenice u sislu: "Mogiao bih do sutra da nabrajam."
Nabrajajte slobdno jer sto vise to bolje, sve sto nabrojite ce biti jeno za, sto vise za, to veci pritisak na ove gore, da se stanje popravi.
 
0

Shadowsong
Nemanja Ćosović
Student
524570

Član broj: 62575
Poruke: 204
*.yu1.net.

ICQ: 260468000
Sajt: www.plumts.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?21.04.2006. u 10:31 - pre 219 meseci
Sve je to ok sto neko zeli da se ukljuci u raspravu. ALI DA PROCITA TEKSTOVE OD POCETKA! Mislim na "Gde da se prijavim?"
Pise ti na strani 4! Ispade da sve sto smo pisali moze da se popisa...

Ono sa logom je bilo cisto reda radi da ima nesto. Ni u kom slucaju nisam bio ozbiljan. Mislim da bi logo morao biti u lezecem formatu tipa 600 x 250 (predlog) i da je uradjen u nekom grange-hidef-metalic-national stilu. I prvenstveno da ne bude nacickan detaljima. Ko zna da radi u Ilustratoru ili cemu vec neka uradi logo u (joj stao mi mozak) vektorskom formatu (setio sam se). Ili da saceka da neko prezentuje resenje pa onda da ga uradimo kao vektor. I sto je vrlo bitno da se ne izgubi!!!

Smatram da 100 eura nije mnogo. Ja ih nemam sada. Zaista nemam. Ali smatram da mozemo izdvojiti 100 eura. Jer ako uradis 4-5 sajtova godisnje mozes sigurno da izdvojis taj novac.

------
Predlog:
------
Da bi ovakav sistem naplate radio. Predlazem da se naplata radi po sistemu 25x4 (25 eura po kvartalu).
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da se ustanovi sistem nagrada na kraju godine. Nesto kao Oskar Americke Filmske Akademije. Gde cemo svi mi imati pravo glasa.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da se predstavnici udruzenja dogovore sa BSA oko popusta na software.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da udjemo u alijansu sa Informatickim (sta vec...) i Nic.co.yu. (Vec sam rekao kako)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da ni jedan post na ovom treadu ne sme biti manji od 600 karaktera. Jer me nervira gubljenje i onako dragocenog vremena koje svi imamo a razlicito cenimo.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da SWPS (Sindikat Web Profesionalaca Srbije) napravi svoj web hosting i zakupi celokupni server kako bi mi (clanovi) imali dobar i pouzdan hosting. (TO MI JE SAN!)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da se za sponozra ili prijatelja SWPS uzme AppleCentarYugoslavia (odnosno Apple).
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da se za tehnicku posadu SWPS uzmu najbolji medju nama.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da nadjemo harizmaticnog vodju koji ce nas predstavljati. (aka Scot Celby ili Steve Jobs)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da se uradi cilj i plan razvoja za narednih nekoliko godina.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Da se slizemo sa nekim provajderom u srbiji koji ce dobiti licencu od nas kao oficijelni ISP SWPS. Tako da bi mi mogli njih da promovisemo kroz nas rad i delo i obrnuto.
---------------------------------------------------------------------------------------------------


AJMO PENZOSI! STA SE CEKA!
Hocu da se vidimo u Beogradu za 3 meseca! A cetvrtog da pocnemo sa funkcionisanjem.
 
0

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?21.04.2006. u 11:21 - pre 219 meseci
@nenasoko

A sto ne radi pretraga prijavljenih potencijalnih clanova ?
 
0

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?21.04.2006. u 12:34 - pre 219 meseci
@Shadowsong
100 eura nije mnogo...ali je bre bruka da Asocijacija Web Dizajnera Srbije plati nekome
te novce jer nije sama u stanju da odradi kvalitetan zastitni znak:) - nek odradi svako od nas
po dva tri resenja - zajedno izaberemo najbolje (a sigurno ce biti bar 5,6 dobrih varijanti:)...

-Da bi sistem naplate radio - moras imati neku ponudu , zbog cega bi se ljudi uclanili i placali
clanarinu - niko nije lud da placa clanarinu jer mu je neko iz Asocijacije rekao
bice jeftinih legalnih softvera , bice povlastica , bice svega - majke mi:D
nema nishta od naplacivanja dok ne bude bilo dobrog razloga za to - shto bi neko placao clanarinu
a da od nje ima minus:) , svi valjda ocekuju neki mini profit od ulozenog novca;) - real time za naplatu - posle godinu dana...
-Slazem se za oskar:DD - (samo da pobednik ne pocne posle proglasenja sa plakanjem , i zahvaljivanjem svojoj mami koja ga voli , bogu koji je uvek tu , i naravno kucnom ljubimcu:)- neg da uzme +++ kesha i nasmeje se:))))
-Odlicna ideja za jeftinije legalne softvere (a mislim da je veoma izvodljiva) - eto podrstreka ljudima da placaju clanarinu:) (ima da budemo popularni kao Rimokatolicka Crkva:)))<--->surovo poredjenje , ali istinito:)
-Alijansa obavezno - nego shta!
-Vec ima 600 karaktera:)
-Hm server:)) , fina ideja ali ne i realna za pocetak...mozda posle nekih godinu , godinu ipo - to moze vec da se iskombinuje (jedino ako nepadne neki neocekivan kesh:)
-Pitanje da li Apple centar uopste ima u planu da finansira neku organizaciju ...Licno mislim da je najbolja varijanta da se trazi novac od nadleznih institucija - jer i one u toj celoj prici imaju interes - uvek ce imati garantovan kvalitet i nikad se nece kasniti sa "njihovim projektima":) - i naravno neizbezno Donate Us!!!:))
-Naravno da se odabere najbolji!,...sto se mene tice nisam taj:)... ja vam mogu pruziti free podrsku , graficki dizajn , ilustracije , vektoske grafike , uopshte vizuelni izgled...
-Vodja : Djovani Trapatoni (zraci harizmom:) - al trazi mnogo novca tako da od njega odustajemo:)
-Da da , celokupan buesnisse plan:) (neophodno!) - da se zna cilj!
-Provajder , pa shta tu ostaje da se bira - PTT , Verat (mada mislim da to dodje isto;)

-->>najozbiljnije mislim da bi "asocijacija" , trebala biti odradjena na minimum 5 , 6 stranih jezika - sto zbog mogucnosti da vise ljudi ugrabi nekog dobrog posla za strance ( i naravno uzme vece novce), mozda se uleti i u neki veci projekat.... , sto zbog neocekivanih donacija i poklona koji uvek mogu prijatno da iznedade:)
Videcu da odradim koji logo (ali ozbiljnu varijantu) , neki ultramegagiga ozbiljan logo:)

uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
0

Shadowsong
Nemanja Ćosović
Student
524570

Član broj: 62575
Poruke: 204
*.yu1.net.

ICQ: 260468000
Sajt: www.plumts.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?21.04.2006. u 13:05 - pre 219 meseci
@tiranin
Zasto nisi mogao to pitanje postaviti preko privatne poruke?

[]

@Mystery_Men
Eeee, pobratime moj...
Prakticno si sam sebi odgovorio na pitanja i komentare.
No imam jednu primedbu za nas naziv ili komentar na tvoj predlog. Izaberi sta ti se vise dopada.

Rekao si da nam treba vise jezika na sajtu. OK, mozda. Da bi se i stranci uclanili. Hm. E vidis tu cisto sumnjam. Jer smo vec stavili Asocijacija / Sindikat Webmastera Srbije. Kljucna rec je Srbije. Strani jezici bi bili korisno za eventualno angazovanje asocijacije za neki megalomanski projekat.

Da ne bi smo vise sami sebi postavljali pitanja. Evo resenja.
Treba neko (ja ne) da se raspita o tome kakva nam dokumenta (papiri) trebaju da se osnujemo. Treba odmah izabrati High Council od 3 clana (coder, dizajner, admin), koji bi unapred postavili temelje za osnivanje. Bavili bi se dogovaranjem poslova, obezbedjivanjem povlastica, papirologijom. I kada se sve to zavrsi da se skoncentrisu na clanove. Mislim da je bolje da se tako uradi. Znaci da se osnuje. Da sve bude zatvorenog tipa. Dok se sve ne utanaci. I onda bum tras!

-------
Predlog: Mogli bi da nahvataju neke drzavne institucije da za njih radimo sajtove. Primer su opstine. Ja imam fenomenalnu ideju za sajtove opstina.

Jednom prilikom na nasem kongresu cu Vam je izneti.
-------

Sto se tice plana. HC bi morao da vidi kako ce da napravi da se clanarina od 100 eura vrati u 110 eura za clana. Jer to je razlika da li ce neko prici ili ne.
Tipa sa Dreamweavera 30 eura, sa Photoshopa 35, sa Zend Studija 20, popust za hotel kada budemo isli na kongres 20, literatura iz XXXXXXXXX biblioteke 5 po knjizi, i vec se clanarina sama otplatila!!! Na sajtu bi mogli da budu tutorijali... HelpDesk...

[ Zar nisam totalno IdeaMan! ]
 
0

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?21.04.2006. u 21:50 - pre 219 meseci
Sve oko glavne stvari je uglavnom u redu, a glavna stvar je da bi to udruzenje trebalo da vodi ekonomista.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
0

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?21.04.2006. u 22:43 - pre 219 meseci
opet moram da kazem a vec je i neko postavio pitanje
Shta znaci rec Webmaster???!
Jesmo mi Srbi il Englezi?
Opet konstatujem da rec webmaster nema nikakvo znacenje...:)
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
0

Shadowsong
Nemanja Ćosović
Student
524570

Član broj: 62575
Poruke: 204
*.yu1.net.

ICQ: 260468000
Sajt: www.plumts.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?22.04.2006. u 00:34 - pre 219 meseci
@vejin
JA SAM EKONOMISTA! PICK ME!

@Mystery_Men
Slazem se ja sa tobom. Ali kasno smo se setili da krenemo u posrbizaciju neta. Mislim da ne treba mnogo da lupamo glave za mene je webmaster samo rec. Mislim da je suludo govoriti o srpskoj reci u zemlji gde imamo vise turcizama nego bilo gde u svetu (ukljucujuci i TUKRE)

Web majstori zvuci skroz... Kada mi neko kaze majstor ja tu pomislim na auto mehanicara (nemam nista protiv njih. Sve najbolje!) ali kada se to kaze ne dobijam utisak da se misli na nekoga ko odrzava sajt. Vec na nekog tipa u kombinezonu mas'an do grla sa viljuskastom 12icom u jednoj i cekicem (nacionalna alatka) u drugoj ruci.

Kako god da odlucite fine by me.
Srbin ili Englez isto je... Ja volim Srbiju! (to valjda sam svima stavio do znanja)
 
0

NenaSoko
Nenad Radojković
WebMaster
Smederevska Palanka

Član broj: 87315
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.nenadsoko.net


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?22.04.2006. u 14:13 - pre 219 meseci
Citat:
tiranin: @nenasoko

A sto ne radi pretraga prijavljenih potencijalnih clanova ?

Radice nakon Ukrsnjih praznika. A ujedno cekam da se malo vise nas prijavi
 
0

Shadowsong
Nemanja Ćosović
Student
524570

Član broj: 62575
Poruke: 204
*.yu1.net.

ICQ: 260468000
Sajt: www.plumts.com


Profil

icon Re: Yugoslovensko udruzenje webmastera?28.04.2006. u 09:38 - pre 219 meseci
Nenade, koliko je se do sada prijavilo ljudi?
 
0

[es] :: Web razvoj :: Yugoslovensko udruzenje webmastera?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38399 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.