Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bela sengen lista

elitemadzone.org :: MadZone :: Bela sengen lista

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 33437 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Bela sengen lista27.02.2005. u 14:32 - pre 232 meseci
Koliko sam provalio jedino nasim gradjanima treba viza za EU.Vidim da i Rumuni i Bugari idu bez viza,ne bih se cudio ni Albanci.

Interesuje me kakva su realna predvidjanja da nam u skorije vreme ukinu vizni rezim.Tek od kada sam punoletan,vec 4 godine,provaljujem koliki je problem ta viza.
Covece,razmisljam do Trsta treba 5.5-6h kolima preko CRO i SLO,ne mogu ni da zamislim sta bih radio da mi ne treba viza za Italiju,isao bih na vikend u Trst svakih mesec dana(ako se ima vremena),pa obilazak svojim autom tih zapadno evropskih zemalja,mogao bih i u Bec da odem kad god hocu posto i do Beca autom nije vise od 6-7 sati...
dakle sve je to lepo krasno i bajno,ali viza zeza...nemam nameru da vadim vizu i da se cimam mesec dana da bih otisao na vikend u Trst ili Veneciju sa devojkom kolima...jednostavno previse cimanja,ovako nuzdom moram da obilazim nasu lepu zemlju,i da istrazujem nove krajeve,mada sam celu Srbiju vise puta obisao uzduz i popreko...zato me i privlaci istrazivanje okolnih i blizih zemalja...

dakle...ima li nade u dogledno vreme da budemo na beloj sengen listi...tj.da nam ukinu vize...ili bar da se dobijaju na granici cisto pro-forme(kao za Tursku i Egipat).

Koje sve uslove kao drzava treba da ispunimo za to.Da li ce eventualni pocetak izrade studije izvodljivosti pribliziti taj dan kada cu moci da..."danas" odlucim da cu otici "sutra" to Trsta na vikend.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 15:15 - pre 232 meseci
Kupi pasos EU.

http://www.btlconsulting.com/
 
Odgovor na temu

Zoran Milosevic

Član broj: 2558
Poruke: 76
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 16:01 - pre 232 meseci
Citat:
STELLANOVA: Kupi pasos EU.

http://www.btlconsulting.com/


Osim toga da moze da se kupi da li mozes blize da objasnis kako se taj "proces" odvija i koje su "posledice" ili ti obaveze od trenutka dobijanja eu pasosa?
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 16:06 - pre 232 meseci
Ako nameravash da putujes po svetu, trebao si se roditi negde drugde :). Nas ce jos malo da stave na jos crnju VIZA listu od one na kojoj smo sada (bar je ovde u UK tako).

Jedan od recepata za lakse dobijanje viza jeste da sam sebi gradis kredibilitet:
Znaci svaka dobijena viza (USA, UK, Sengenska,...) ti povecava sanse za dobijanje iste vize sledeci put, pa cak i za dobijanje vize druge zemlje (pod uslovom da nisi nesto "brljao" dok si bio u inostranstvu).

Vazi i obrnuto:
Svaka odbijenica za vizu (bilo u pasosu ili u racunaru zapisana) ti smanjuje sanse za dobijanje iste vize sledeci put.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 16:25 - pre 232 meseci
@Zoran Milosevic

Postavi pitanje na sajtu, imas tamo sekciju za to. Inace proces traje 4 nedelje max a najjeftinije je dobiti Ceski pasos....9000e
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 16:31 - pre 232 meseci
Sto se tice kupovine pasosa,ne bih rizikovao.

Ovako dosta sam sa kevom proputovao 90-tih godina pa sve do 2002.U periodu od 2003 do 2004 nismo isli u EU zbog nekih porodicnih problema.Dosta zapadno-evropskih zemalja sam obisao,tako da mi je stari soska nakrcan vizama,uglavnom Italija,Austrija,Francuska,Grcka viza,dakle sve sengen drzave.
Nikad nismo imali nikakav problem u inostranstvu,i nikad nas nisu odbili za vizu.

Zasto mene viza koci...viza mi i nije neki problem kada bi trebao da idem recimo,u Pariz na 7.dana avionom,posto bih znao tacan datum odlaska i vracanja nazad,dobio bih garanciju hotela,i turisticka viza ne bi bila nikakav problem.

Kada je viza problem.Recimo,danas mi dune da za par dana odem u Trst ili Veneciju da devojkom/drustvom kolima,posto vise nije problem ici preko Hrvatske i SLovenije to znaci oko 6h do Trsta i oko 7.5h do Venezie(odnosno do Mestre ili nekog mesta u blizini Venezije pogodnog za smestaj tipa Lido di Jesolo).Kolima putovati je ipak posebna car,nisi ogranicen na voz/autobus/gradski prevoz,ides gde ti zelis,stajes na pauzu kad ti hoces,stanes uz put da se fotkas kad hoces...znaci super stvar.Bar tako ja praktikujem na izletima po Srbiji.
Konkretan primer,pricam sa devojcicom kako bi bilo super otpaliti negde za 8.mart.
Da nam ne treba viza,Trst bi bio siguran izbor.Nikakav problem,nije mi problem da iz finansiram corbu,jos bi uz put obisao delove ex yu koji su mi ostali u secanju iz mladosti i podsetio se letovanja iz 80-tih(Istra,Porec,Portoroz).Medjunarodnu vozacku bih imao stalno(sada mi nazalost iz nuzde ne treba).U Trstu budemo par dana(vikend) obidjemo okolinu eventualno jedan dan odemo do Venezije,Padove ili odemo do Udina i tih Alpa u blizini.Cak ni za spavanje ne bi bio problem posto imam druga u Sezani(Slovenacko mesto na granici sa Italijom).

Dakle sto se tice vremena i novca,isto bi me kostalo da odem i sa kolima do Budve i da budem par dana sa devojkom...ali Budva je Budva a Trst je Trst.

Interesuje me takodje za ljude koji cesto idu kolima ovom rutom(CRO,SLO,Italija) da li ima problema sa policijom zbog BG (ili drugih Srpskih) tabli.Mislim na cesto zaustavljanje i tako to.Znam da je u Sloveniji i Italiji obavezno ukljucivanje svetala i danju,pa su se neki nasi likovi "upecali" posto to nisu radili.Mada sam pre 2-3 godine cuo da je u Italiji startovao neki opasan zakon o saobracajnim prekrsajima i da je ogranicenje strogo a panduri ne milosrdni,kazne drakonske a ide se i do oduzimanja automobila(iako si strani drzavljanin) i da panduri uglavnom ciljaju na strance(neki Hrvati su se tako zeznuli na deonici od Trsta do Monfalcone-a).

Prosto mi dodje da zavidim Hrvatima i SLovencima(i svim drugima :() na tome sto im vize ne trebaju i sto su im mogucnosti prosirene.
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Zikka
Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 16:47 - pre 232 meseci
Citat:
STELLANOVA: Kupi pasos EU.

http://www.btlconsulting.com/

Da nije ovo neka prevara?
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 17:19 - pre 232 meseci
Zna li neko, da li ovo znaci da pasos podrazumeva i drzavljanstvo?
I koliko je sigurno da te neko posle ne priupita otkud ti drzavljanstvo neke od tih zemalja?


Ima li neko iskustva sa ovim?
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8248.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 18:35 - pre 232 meseci
moje neko misljenje je da ni nasa vlada ne cini nista da se dodje na sengen listu. Pogotovo onda ni EU ne cini nista.

To je jedna tuzna prica.


 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 18:55 - pre 232 meseci
Stefano,

Nema nikakvih problema sa HR/SLO/IT policijom, sve dok se pristojno ponašaš za volanom i poštuješ propise (brzina i ostalo). Mene je Cro-Cop :) zaustavio sa strane i uzeo pasoš jer sam obilazio podužu kolonu na granici dok su svi ostali čekali. Posle nekog vremena mi vratio, sačekao da me svi ovi obidju, i posle rekao da to ne radim više, ako mi se žuri mogu da skrenem tu i tu, blabla, a mogao je da me kazni što ne sumnjam da bi naš uradio nekom strancu.

Svetla su obavezna i u Hrvatskoj od nedavno.

Što se tiče Italije, nisam siguran baš da je Trst neka interesantna destinacija. Do Budve je veći problem kojim putem, a ne manjak provoda.

Ja sam često išao do Udina, a kroz Trst sam samo prolazio i onako... i jedno i drugo su grad ko i svaki drugi. Ako bi išao provoda radi, onda bi pre mogao negde u CRO, Istra ili ostrva.

Ako si ljubitelj planina, moja preporuka je Linz (sa Grossglockenrom iznad) gde možeš doći za 2h od Udina, prava milina ako voliš da se voziš po serpentinama... Ili recimo Salzburg, ako si za romantičnu večeru u cveću :)

"Spavanje kod druga u Sežani" će da funkcioniše samo ako je Schengen viza sa više ulazaka, inače jednom kad izadješ, možeš samo nazad. Italijani nisu baš previše darežljivi po pitanju dana/ulazaka kada su takva privatna turistička putovanja u pitanju, pa misli i na to.

 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.21.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 18:59 - pre 232 meseci
Bilo je pre mozda 2-3 godine u nekim dnevnim novinama, par clanaka o tome koji su zahtevi EU da udjemo na belu listu... A jedni od njih su: 1) nov pasos koji nece moci tako lako da se falskifikuje, 2) unapredjenje i poboljsanje carinske kontrole, 3) sprecavanje i jos efikasnija borba protiv trgovine ljudima, i jos nekih par uslova... a koje su valjda Rumunija i Bugarska vec usvojile, pa su zato na beloj listi... Ali tada je bilo reci, da je za ovo potrebno vreme, i da su u pitanju min. 1-2 god.

Da li se sada nesto radi na tom planu? Ne znam, a koliko pratim i dnevnu stampu, slabo se o tome i prica (pise)...

Cini mi se da je ovde glavni problem korupcija koja postoji u nasoj zemlji, jer ajde to sto ce 7.5 miliona ljudi moci da ide turisticki u EU, ako nas stave na listu, nego sto se u ovako nesredjenoj zemlji otvaraju vrata raznim drugim potencijalnim zloupotrebama, npr. kupovina tog naseg pasosa, od strane Azijata, ili Afrikanaca...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 21:11 - pre 232 meseci
Pa nas pasos moze da dobije ko hoce...samim tim nema sanse da se stavimo na belu listu.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
*.pool8248.interbusiness.it.



+11 Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 21:32 - pre 232 meseci
Si siguran ?

I sta to znaci moze svako da ga dobije ? Pa svaki pasos moze da dobije svaki drzavljanin doticne zemlje ! -:) svidjao se on nekima ili ne.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Bela sengen lista27.02.2005. u 22:42 - pre 232 meseci
Moze svako, znaci Kinez, Japanac, Albanac, takav je novi zakon.
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Bela sengen lista28.02.2005. u 00:08 - pre 232 meseci
Sad ne znam da li bezim od teme ili se vracam na nju:

ima li neko iskustva sa firmom ciji je sajt gore naveden? Ili sa nekom drugom firmom koja pruza slicne usluge?
Koliko je to (kupovanje pasosa - verovatno podrazumeva kupovanje drzavljanstva) izvodljivo/legalno/sigurno ?
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Bela sengen lista28.02.2005. u 00:23 - pre 232 meseci
Posto sam se dosta raspitivao oko ovoga da odgovorim.

Citat:
Koliko je to (kupovanje pasosa - verovatno podrazumeva kupovanje drzavljanstva) izvodljivo/legalno/sigurno ?


Izvodljivo jeste.
Legalno jeste.
Sigurno nije 100%.

E sad objasnjenje.

Legalno je jer ta firma samo pruza konsultantske usluge i usluge posredovanja. Sve se bazira na odredbama zakona gde se dozvoljava da odredjena grupa ljudi ima pravo na drzavljanstvo ako je : drzavljanin neke od zemalja koje imaju potpisan ugovor sa doticnom zemljom.
Primer:
Dominicana
The Citizenship Program of the Commonwealth of Dominica was established by an Act of Parliament of the Commonwealth of Dominica. Details are contained in the Citizenship Act, Chapter 1:10, Section 8 (2) (e). Under the Act the Minister is allowed to waive the residency requirement for persons investing in Dominica. The investment requirements have been established by the Government as outlined below. Details can be checked by your attorney.

This is an excellent program for persons seeking a second citizenship passport for tax, travel or security reasons.

Approved applicants recommended by BTL Consulting receive a Certificate of Naturalization and a Passport. Details are on the country's records, the same as any other citizen. The passport is exactly the same as that issued to all citizens. It is valid for 10 years for adults and five years for children and is easily renewed.


Spanija

Spanish law provisions citizenship by birth, through marriage, and through descendancy to sephardic jews. Even though this country does not have investment resident programs or any other economic citizenship programs, there is a formal way of getting Spanish citizenship through citizenship in one of its former colonies - Venezuela. After 2 years of residence in Spain with Venezuelan passport an individual automatically qualifies for a Spanish passport.

In case of ordering a Venezuelan Passport through our firm, we can greatly facilitate the process of acquiring Spanish citizenship thereafter. For an additional fee of Euro 2,000 we can arrange through high-level officials for the 2-year residency requirement to be waived and the citizenship to be granted in a matter of weeks.

Venezuela
Because Venezuela is a former Spanish colony, all holders of Venezuelan passports automatically have the right to reside in Spain. After two years of residence there, you can apply for Spanish citizenship and a Spanish passport.

n case of ordering a Venezuelan Passport through our firm, we can greatly facilitate the process of acquiring Spanish citizenship thereafter. For an additional fee of Euro 2,000 we can arrange through high-level officials for the 2-year residency requirement to be waived and the citizenship to be granted in a matter of weeks.



E sad, zasto nije 100% sigurno, ta kompanija ne garantuje da ces dobiti pasos EU nego samo da ce obezbediti sve sto je potrebno da bi se ispunili zahtevi za podnosenje zahteva za drzavljanstvo tj. pasos EU.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Bela sengen lista28.02.2005. u 09:37 - pre 232 meseci
sta mislite hoce li se sta promeniti u viznom rezimu ako dobijemo pozitivnu studiju o izvodljivosti prikljucenja EU sada krajem marta(ako ispunimo uslove).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Bela sengen lista28.02.2005. u 09:52 - pre 232 meseci
Nece se nista promeniti dok mi ne uradimo to sto se trazi od nas da uradimo.

A stvarno nije toliko komplikovano.

Postoji mogucnost da se cela stvar ubrza, i da mi dobijemo brze neke stvari, recimo bez-vizni rezim sa zemljama clanicama sengenskog sporazuma - ali ako i samo ako pokazemo politicku zelju za evroatlanskim integracijama kroz konkretne rezultate a ne prazne price na TV-u. Ako dobijemo pozitivnu ocenu za feasibility study - to znaci da mora da se prione da se sve stvari i implementiraju, to je onaj tezi deo posla :)

Kako evroatlanske integracije i dalje nisu zvanicni prioritet Srbije, tj. jesu "na papiru" ali na delima bas i nisu - to znaci da smo "on our own", i da radimo na baterije dok se neko ne seti i preuzme vodjenje Srbije na nacin koji i dolikuje jednoj evropskoj drzavi.

- Bolji pasosi

- Bolja kontrola granica, pogotovu u pogledu belog roblja i ilegalnih emigranata

- Transparencija u informacionom sistemu za dobijanje putnih isprava (poznato je ko je imao diplomatske i sluzbene pasose SFRJ i SRJ) + naravno smanjena korupcija

To je to.. as simple as that :-)

Koliko ce vremena trebati za ovo? Bilo gde izmedju godinu dana i nikad - sve zavisi od drzave Srbije, ne od EU.

I, da, mozda bi nam "progledali kroz prste" ako bi znali da mi radimo na tome i da ce to biti gotovo za N meseci, pa da nam malo pomognu - al dok se nista ne zna, i dok nista nije sigurno sa nama - kako ocekivati da nam bilo ko i "progleda kroz prste".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Bela sengen lista28.02.2005. u 19:40 - pre 232 meseci
Za Nikolu, a sve u vezi spomenute firme.
Dobio sam reply na mail o tome koje su cene itd...

Citat:
Dear Sir,

Thank you for your interest in our services. Please note that due to
our
vast experience in the immigration field and close contacts with
high-ranking officials in the governments of certain countries, our
company offers help in obtaining legal residency and citizenship as
well
as diplomatic passport acquisition in a number of countries worldwide.
If
you are interested in diplomatic passports, let us know and we will
send
you more detailed information.

Citizenship by investment or naturalization is available with the
following countries:

Guyana - Euro 11,000 for the first applicant and additional Euro 3,000
for
each dependent
St. Kitts - Euro 27,000 for the first applicant and additional Euro
11,500
for each dependant
Panama - Euro 32,500 per applicant
Dominica - Euro 115,000 per applicant.

Please note that Guyana and St. Kitts and Nevis programs are routinely
used as an intermediate step to obtain UK citizenship and passport.
Both
of these countries are members of the British Commonwealth and by
official
rules, persons with Guyana or St. Kitts passport can apply for UK
citizenship after 3 years of residence. Using our high-level channels
in
London, we can greatly facilitate the process of getting resident
status
and later on applying for citizenship, or, if the applicant first
acquires
his Guyana or St. Kitts passport through us, for an additional fee of
Euro
2,500 we can arrange for the 3-year residency requirement to be waived
and
the citizenship to be granted in a matter of weeks.

If you are interested in one of these countries through the investment
or
naturalization programs, let us know and we will send you further
information on how to start the application process.
___________

We also have the opportunity to offer help with second passport
acquisition in a small number of countries where we have developed
contacts with high-ranking officials through the discretionary
citizenship
program. The advantages of such a program are short waiting time (the
documents are processed much faster than through official residency
program), smaller costs, and the opportunity to obtain passport right
away
instead of having to reside in the country for several years before
actually becoming a citizen.

Due to the confidential nature of this program, the number of people
that
we can process is relatively small, usually about 5-6 people per month
for
a particular country. Therefore, if the number of spots for a
particular
country for a current month has already been filled, the applicant
would
either have to wait an additional number of weeks, or, if suitable,
apply
for another country.

We offer the discretionary citizenship program in the following
countries:

European Union:
Czech Republic – Euro 7,000
Slovenia – Euro 11,000
Austria – Euro 22,000
Denmark – Euro 27,000

Other countries worldwide:
Brazil – Euro 7,000
Uruguay – Euro 9,000
Venezuela – Euro 13,000
Argentina – Euro 19,000

Please note that Venezuela program is used as an intermediate step to
obtain Spanish citizenship, similar to the way Guyana or St. Kitts
passports are used for UK citizenship acquisition.

If you are interested in the discretionary citizenship program, let us
know what country is most suitable to you and we will send you detailed
information on how to start the application process.

Sincerely,

Ian Griffith
Citizenship Expert
BTL Consulting
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

NikolaVeber
Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de.

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Bela sengen lista28.02.2005. u 20:55 - pre 232 meseci
Hvala, upravo sam i ja dobio identican mail :)
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bela sengen lista

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 33437 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.