Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC ili Alu stolarija

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566044 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
77.105.7.*



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.07.2009. u 12:47 - pre 178 meseci
Po jednostavnosti pravljenja/ugradnje komarnika - skoro je isto napraviti i montirati rolo i fiksni komarnik. Čak je rolo i malo jednostavnije, jer nema zezanja sa mrezicom..
Dok je razlika u ceni 10-15 eura po kvadratu.

Za male prozore (kao sto je taj 60x60) nema potrebe da se stavlja rolo komarnik, dok za veliki dvokrilni prozor, po meni nema smisla staviti fiksni komarnik, zbog osuncavanja posteljine, unosenja nekog veceg namestaja u prizemlju i sl. (jednostavnije je samo povuci kanap i podici rolo komarnik, nego odsrafljivati srafove na fiksnom, ili ako je ne daj boze silikonisan, tj. zalepljen - odljepljivati isti.) ..kao i zbog kompletnog izgleda prozora (pogotovo ako se komarnik stavi samo na jedno krilo - meni to jako ruzno izgleda)

eloiza - Koja je cena tog - inovativnog, jedinstvenog i jednostavnog pronalazka - plastičnog okvira sa mrezom sto si video na sajmu?

Sve sto se radi po standardnim merama (serijski) mora u startu da bude jeftinije od onoga sto se radi posebno ("na meru").
Jos ako je od neke lose plastike, nema sta da bude skupo na njemu.

A konacno i sta je skupo odredjuje dubina dzepa onoga sto plaća.

Aluminijumska mrezica i aluminijumski ram na ovim komarnicima su mnogo trajniji i kvalitetniji od one pvc stare na drvenom ramu, pa je samim tim i skuplje.

Moja preporuka je da obavezno dodate npr. 200/300 eura za rolo komarnike na prozorima u sobama i necete imati problema sa komarcima i muvama bar 10 godina.
Kome je to skupo neka kupi u super marketu onu malu kinesku mrezicu za 200 dinara, pa nek je lepi sam, bas me zanima koliko ce mu trajati.
(ili čiodama da ubada u drveni ram :) to je bas lepo za videti i dugotrajno je jako :)) )


 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.07.2009. u 17:58 - pre 178 meseci
Citat:
frenkijevac1
eloiza - Koja je cena tog - inovativnog, jedinstvenog i jednostavnog pronalazka - plastičnog okvira sa mrezom sto si video na sajmu?


Za cenu ne znam, ali možete na pp (a i za sve one koje se interesuju za to neka mi se jave na pp) dobiti broj telefona pošto je zabranjena reklama na Elitemadzone.

Inače, radi se o:

fiksnom komarniku,

sopstvenom dizajnu i patentu,

znatno jeftinijem od rolo komarnika i drugih sistema fiksnih komarnika.

Postavljanje i skidanje za samo 5 sekundi (2 puta godišnje)

25 godina garancije

Negoreća fiberglas mrežica

Dobitnik je posebnog priznanja za najbolji komarnik

 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.07.2009. u 21:01 - pre 178 meseci
ma verovatno obican pvc komarnik

ima 2 vrste
onaj sto ide spolja na stok (idu oko 15 eura kvadrat)
i onaj sto ide iznutra na stok ( nisam radio, malo mi je glupav sistem)

mrezica je ista kao i kod alu

nego ovo sa fiksnim komarnicima
aj ga namontiraj na prvi sprat ili potkrovlja neke kuce a da nema terasa, o stanovima da i ne govorim

pa ga skini kad ti netreba
ili obrisi paucinu spolja po coskovima



"posebno priznanje za najbolji komarnik"

"25 godina garancije" - na sta?
pa za cekic mozes da dobijes 100 godina garanciju

isto kao ISO sistemi 9001 al za menadzment , ne za kvalitet

al to nije ni bitno...
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.07.2009. u 21:10 - pre 178 meseci
Citat:
veljkoE
.....nego ovo sa fiksnim komarnicima
aj ga namontiraj na prvi sprat ili potkrovlja neke kuce a da nema terasa, o stanovima da i ne govorim
;)
pa ga skini kad ti netreba
ili obrisi paucinu spolja po coskovima


Dobro, a zašto nisi PRVO pogledao o čemu se radi, pa onda daj svoj sud?

Što se tiče montiranja, mislim da se montira iznutra.
Da, u pravu ste što se tiče češćeg skidanja radi brisanja:
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.07.2009. u 00:05 - pre 178 meseci
Evo ja sam pogledao, pa da krenem redom..

Cena po kvadratu 25e (u tabeli 1000x1000mm) - isto kao i svaki fiksni ALUMINIJUMSKI komarnik.

Jos pise da je znatno jeftiniji od rolo komarnika, ako je 10 eura ZNATNO, onda stvarno :)

Ovo je jedan najobicniji plasticni profil izvucen negde kod nas, napravljen od obicne plastiketine verovatno (kao kineske igracke), mrezica je kao i svaka druga,
a nagrade na sajmu su posebna prica, jer za njih ima cenovnik, pa biras koju ces da kupis.

Sve piljim, ne bi' li video sta je ovde inovativno, jednostavno i jedinstveno, a tek sta je pronalazak!??

Da ne ispadne da pljujem po firmi, ovi ventilacioni sistemi sto prodaju su dobri, ali se to jako retko ugradjuje, bar po mom iskustvu.
U sustini trgovci k'o trgovci.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.07.2009. u 02:32 - pre 178 meseci
@frenkijevac1,

Mnogo hvala. Eto zašta služi ovaj forum - znači da za istu cenu po kvadratu plastičnog fiksnog komarnika može nabaviti znatno pouzdaniji aluminijumski fiksni komarnik.

A kvalitet mrežice?
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.07.2009. u 07:17 - pre 178 meseci
Majstor treba da mi danas da ponudu za prozor sa 3 stakla za alumil 11000 i neki etemov profil 44mm. Šta mislite o prozoru sa 3 stakla.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.07.2009. u 10:01 - pre 178 meseci
Verovatno mislis na troslojno staklo.

Skoro sam citao u aluminium&pvc tekst o staklu, po njihovim tabelama i testovima troslojno staklo je najbolje od svih stakala :)
Ali da u sebi sadrzi niskoemisiono staklo i da je punjeno argonom.
U slucaju da stavis samo tri obicna stakla od 4mm, po njihovoj tabeli neces puno dobiti, ni na toplotnoj, ni na zvucnoj izolaciji i u tom slucaju je bolje staviti dvoslojno niskoemisiono staklo.

Uglavnom niskoemisiono staklo, punjeno argonom je trenutno najbolje staklo po termo i zvucnoj izolaciji.
Bar tako ljudi kazu. A ja im verujem.

IZO staklo
zvučna izolacija 34dB
U= 2.5W/m²K

Low E staklo
zvučna izolacija 34dB
U= 1.1W/m²K

Troslojno staklo
zvučna izolacija 36dB
U= 0.8W/m²K

Po ovim merenjima troslojno staklo ima tri puta bolju toplotnu izolaciju od obicnog izo stakla.
Dok je zvucna ne znatno, ali ipak bolja.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.07.2009. u 17:42 - pre 178 meseci
ovo za troslojno staklo je nemoguce da ima taj faktor

jedino ako ima lowE , sto nisi napisao, pa je ostalo nejasno



moje misljenje je da je nepotrebno uzimati troslojno staklo, zbog male razlike u koficijentu a zbog 50% vece tezine
1m2 stakla je oko 2.5 kg -> kvadrat izopana - 4-12-4 oko 22 kg, -> trolsojno staklo oko 32 kg
znaci vece opterecenje za okov i profil
nepotrebno



Citat:
eloiza
Dobro, a zašto nisi PRVO pogledao o čemu se radi, pa onda daj svoj sud?

Što se tiče montiranja, mislim da se montira iznutra.
Da, u pravu ste što se tiče češćeg skidanja radi brisanja:


evo gledam, pa mogu da kazem da je svako resenje koje nije trajnog karaktera- glupo resenje
sve sto je montazno-demontazno, smatram- relativno losim resenjem

komarnik je dobar, nisam siguran kako se montira zbog gume na spoljnoj strani i dihtovanja ( mislim da nema),
ali sta ces sa tim komarnikom kad padne sneg
demontiraces ga, ostaviti u kupatilo, okaciti o zid



ja, npr, mogu da ti prodam i ugradim sta god pozelis i kako god zelis, ali ako mislis da znas sta je bolje od nekoga ko se time bavi
;)
gresis

mozes da dobijes kvalitetan odgovor, a na tebi je da vidis sta ti odgovara, meni je potpuno svejedno
tako da,
izbor je samo tvoj
.
zato je samo rolokomarnik - kvalitetan komarnik
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-3.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.07.2009. u 20:34 - pre 178 meseci
Ima dva lowE. (tri odvojena) A ima i troslojnih stakala = jedno obicno + dva lowE spojena, koje ima jos bolju toplotnu izolaciju. Mislim da je oko 0.65
Ovo troslojno staklo se preporucuje za velike fiksne staklene povrsine koje uglavnom stoje "na podu".
U obican prozor ga ni ja ne bih stavljao, vec dvoslojno niskoe.
Mada je verovatno 99% izopan stakala u zemlji obicno dvoslojno i niko jos nije umro od zime :)
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija17.07.2009. u 07:35 - pre 178 meseci
Nažalost radi se o običnim staklima bez argona. Majstor kaže da se u tom slučaju stavljaju jači okovi. No, verovatno da i sam profil trpi veće opterećenje. Nije mi jasno da li se razmak između stakala u slučaju troslojnog smanjuje, ili ima mogućnosti da se zadrži isto rastojanje.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija17.07.2009. u 13:54 - pre 178 meseci
zavisi od profila, izbora lajsni i guma, mozda i postoji varijanta da se napravi , ali bojim se da je ipak mala verovatnoca da ostanes sa 12 mm lajsnom
uglavnom se smanjuje
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
77.46.186.*



+265 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija18.07.2009. u 07:32 - pre 178 meseci
Stakla koja su dobra za terniku, losa su za zvuk i obrnuto. Dakle, pravimo neki prosek ili optimizujemo na jednu karakteristiku...

Alumilova M-11000 serija ima kit lajsne za pakete stakala do 56mm.

Uobicajeno za okove je da nose oko 80 kg. Kod ozbiljnijih, nemackih firmi tesko je naci ispod 130kg. Sve ovo za drej-lip mehanizme. Klizni tipoovi okova mnogo vise.



U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija21.07.2009. u 07:51 - pre 178 meseci
Bio je majstor, uzeo mere, sad ostaje samo da se odlučim za staklo, imam još koji dan za razmišljanje. Nego gledam ovde na poslu imamo stakla dvoslojna ugrađena u aluminijumske panele. Međutim ram koji ih nosi je znatno širi od standardnog. Odnosno deluje kao da je za troslojno staklo s tim što nema srednjeg stakla. Tako je deblji sloj vazduha unutra. Ne znam da li tako nešto može da se ubaci i u alumil 11000 i da li se time dobija nešto. Drugo, argon, ako se i ubaci između stakala kolika je šansa da tu i ostane narednih godina. Verovatno će iscuretri pre ili kasnije.
 
Odgovor na temu

adam_zmn
E71 user
student
zemun

Član broj: 25605
Poruke: 18
*.microsoft.com.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija21.07.2009. u 13:05 - pre 178 meseci
Da li bi neko mogao da mi kaze orijentaciono koliko moze da me kosta sledeca stvar:
hteo bih da zamenim staru drvenu stolariju u sobi, imam 2 dupla krila, ako sam ja dobro izmerio dimenzija su 180x120, dakle u zbiru nesto kao 180x240 (mada nije 100% tacno ne znam koju dimenziju da izmerim, iznad su jos kutije za stare drvene roletne) - ovo su vezana dupla krila dakle u osnovi je jedan otvor (sa preckom po sredini). Ono sto bih ja da stavim je alu stolarija sa termo-spojem ili termo-prekidom, ne znam tacno kako se zove. Takodje bih stavio roletne na obe i komarnik na jednu stranu (duplo krilo - 180x120). Hteo bih da sve moze da se otvara i normalno i na kip. Zas stakla ne znam koja bih stavljao jer se ne razumem mnogo. Koliko moze da kosta neko ovakvo resenje sa ugradnjom orijentaciono? Ako treba mogu i neku slicicu da okacim sa postojecim stanjem. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija21.07.2009. u 15:07 - pre 178 meseci
Sto se tice stakla, po meni je najbolje da stavis dvostruko niskoemisiono sa argonom, ako je dobar staklar, trebalo bi da drzi argon bar 10 godina (bar tako kazu).
(4+12+4lowE)
I da prestanes da razmisljas o staklu vise.

Ili stavi obicno dvostruko, ako ti je ovo skupo i opet prestani razmisljati o staklu. (4+12+4 mm)

Sve ostale varijante su bespotrebno razmisljanje i lupanje glave :)



A sto se tice ovih prozora, ako mozes malo da pojasnis dimenzije - šta je visina, šta širina, koliko krila hoceš, koliko polja, da li se sve otvara i sl.
Napisi koja je dimenzija prozora, bez kutije za roletnu, a mozes i sa kutijom, ali naznaci lepo sta je sta.
 
Odgovor na temu

adam_zmn
E71 user
student
zemun

Član broj: 25605
Poruke: 18
*.microsoft.com.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija21.07.2009. u 15:47 - pre 178 meseci
Kad dodjem kuci s posla napravicu sliku pa cu da obelezim tacno dimeznije. Hvala za informacije o staklu, bice neka od dve predlozene varijante :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija22.07.2009. u 10:42 - pre 178 meseci
Ja sam pre 3 godine stavio PIMAPEN S-6000 QUADRO i argon stakla i ekstra sam zadovoljan. Znam da je turski profil, ali ja sam prezadovoljan.

Nema da vlaze prozori, u pocetku je bilo malo rosenja na dnu, ali je i to nestalo. Izolacija je savrsena, sto zvucna, sto toplotna. Mnogo manje struje (grejem se na istu) trosim zadnje tri godine za grejanje (iako je poskupela) nego ranije (sa drvenim prozorima), a buke spolja - nema:) Ja nisam stavljao roletne, vec samo venecijanere (tako volim). Prozori su mi ugradjeni od strane jednog privatnika iz Zemuna (matori neki), slucajno ga nadjoh, sve je uradjeno super, precizno. Inace, za ove tri godine nista ne odstupa ni mikron, sve je kao prvog dana, kao i izgled prozora i okova, nema vlazenja zimi (bas kad je hladno bude sitne rose na dnu prozora, sto je i normalno i cim provetris 2 minuta rosa nestaje i ne pojavljuje se).

Sa druge strane ortak u ulici ima Thyssen profil petokomorni i njemu su prozoru zimi mokri - sve se sliva niz njih (voda) i tako vec 2 zime!! Cim malo zahladni.

Ja mislim da su svi profili manje - vise slicni, kao i stakla, bitno je samo kako se ugradi. Ako je lose uradjeno, sastavljeno staklo i ofrlje odradjeno nece da valja.

Moji su bili podosta skupi za ono vreme, ali kako vidim iskustva drugih, nisam dzaba malo vise platio.
 
Odgovor na temu

adam_zmn
E71 user
student
zemun

Član broj: 25605
Poruke: 18
93.86.179.*



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija22.07.2009. u 20:20 - pre 178 meseci
@cozmo_im: jel bi mogao da mi posaljes na private neki kontakt za tog majstora? Ja sam u Zemunu pa bi mi savrseno odgovaralo da je majstor negde u komsiluku da mogu da ga cimnem ako nesto nije u redu, a i lakse cemo da se dogovorimo mi zemunci :)))))

@frenkijevac: Saljem i slicicu prozora sa dimenzijama pa ako mozes da mi kazes koliko bi otprilike kostala izvedba istog, recimo u toj varijanta stakla sa argonom i nekim pristojnim profilima. Ostalo kao sto sam vec napisao, svi prozori regularno i kip otvaranje, roletne na obe strane i komarnik na jednoj. Hvala!

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vzoranms

Član broj: 85054
Poruke: 39
*.hemofarm.com.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.08.2009. u 11:42 - pre 178 meseci
Evo, gotovo je. Ubačen je prozor. Sad ostaje da se obradi zid oko njega. Dobro izgleda a na zimu će pokazati koliko vredi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566044 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.