Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC ili Alu stolarija

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566188 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vojnovic021
Novi Sad

Član broj: 166925
Poruke: 20
*.nsradiolan.com.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija10.08.2009. u 16:23 - pre 178 meseci
Pozdrav svima,
pitanje je sledeće: kolika je maksimalna širina rolo komarnika, odnosno da li može da se jednim komarnikom pokrije otvor od 1800 mm. ?
Ne isplati se svadjati s budalama.
Prvo te spuste na svoj nivo pa te onda dotuku iskustvom!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija10.08.2009. u 19:12 - pre 178 meseci
pa i moze, ali ako nije velika visina, komarnik mora biti dobro nategnut da bi drzao, a i pitanje koliko bi mogao da izdrzi nalete vetra, a da se ne izvuce iz vodjice na sredini

uglavnom, trebalo bi da valja ako je opruga dobro nategnuta, nisam radio tako siroki komarnik

"šipka" je od 6 metara ( ili 5 i po, nisam sad vise ni siguran u duzinu )

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Vojnovic021
Novi Sad

Član broj: 166925
Poruke: 20
*.nsradiolan.com.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija10.08.2009. u 21:13 - pre 178 meseci
ok, hvala

Ne isplati se svadjati s budalama.
Prvo te spuste na svoj nivo pa te onda dotuku iskustvom!
 
Odgovor na temu

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.static.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija13.08.2009. u 11:33 - pre 178 meseci
Da li neko moze da komentarise pvc stolariju, roletne i komarnike frime "Roloplast" iz Kovacice? Deluju dosta pristojno, imaju kompletan proizvodni program i ubedljivo niske cene? Koliko sam shvatio, stolariju prave od sopstvenih profila...
Still going strong...
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija13.08.2009. u 12:51 - pre 178 meseci
Gledam malo te oznake aluminija pa jel može neko da objasni šta znači recimo 11000 ili 9600, i gde tu spada 2200?
Treba mi za prozor.
Pozz
 
Odgovor na temu

Mare-NS
Finansije, PIN
Novi Sad, Srbija

Član broj: 230190
Poruke: 1
*.pinsoft.com.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija14.08.2009. u 15:38 - pre 178 meseci
Pozdrav svima,
Treba da menjam kompletnu stolariju u stanu (3 prozora, vrata od terase i unutrašnja vrata), nakon pročitane diskusije na ovoj temi i dalje sam u dilemi da li PVC ili ALU. Pošto sam iz NS molim člana foruma pod nikom frenkijevac1 da mi se javi na mail ili PP radi daljeg dogovora u vezi posla! (pošto sam nov član, još uvek nemam prava da šaljem PP ili e-mail poruke)
 
Odgovor na temu

bravosx1616

Član broj: 174269
Poruke: 52
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija01.09.2009. u 03:24 - pre 177 meseci
Procitao sam celu temu, vrlo je zanimljiva, nisam ni mislio da ima toliko stvari na koje treba obratiti paznju, ali sreca tu su forumi koji pomazu :).
Treba u skorije vreme da pocnem da zidam kucu, pa me interesuju neke stvari oko stolarije, sta sve moze da se napravi i u kojim oblicima, kako posle ne bi bilo pretumbavanja sa otvorima.
Sto se tice prozora oni bi bili manjih dimenzija tj. u svaku prostoriju gde bi neko stavio npr. jedan 140 x 140 cm ja bi stavio 2 uza komada, jedan pored drugog s tim sto bi bili polukruzni gore. Taj polukruzni deo gore ne bi morao da bude u sastavu sa klilom, znaci mogao bi da bude fiksni i da prozor bude klasicno pravougan, ali bi voleo tako nesto,da li je to moguce uraditi i sa kojim profilima, ja bi hteo da radim od aluminijuma ako je ikako moguce. Ima jos jedna nestandardna stvar koju bi radio a to je da bi na izlazu na terase gore i dole stavio klizna vrata, koja bi bila sa 3 slakla, krajnja 2 fiksna a srednje bi bilo klizno, to bi isto hteo od aluminijuma, pa da li to neko radi i da li je izvodljivo? I na kraju me interesuju garazna vrata, rolo na daljinski.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija01.09.2009. u 14:31 - pre 177 meseci
sve je izvodljivo sto si naveo



[Ovu poruku je menjao veljkoE dana 01.09.2009. u 15:41 GMT+1]
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.adsl.beotel.net.



+110 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.09.2009. u 17:46 - pre 177 meseci
Piatanje za majstore:

Kako je moguce razlikovati na izgled obicno izopan staklo od onoga sa smanjenim kefijentom toplotne provodnosti. Da li negde nesto treba da pise ili sl.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.09.2009. u 17:54 - pre 177 meseci
Kod običnog stakla, ako upalite upaljač, plamen će biti žut ili žućkast, a kod Low-E stakla plamen će biti ljubičasto-plavkast!
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija04.09.2009. u 05:57 - pre 177 meseci
Govoris o odrazu plamena u staklu ili kada gledam plamen kroz staklo ?

Da li si imao slucajeva da stavljaju onu slavinicu u uglu ovog stklenog sendvica a da stave obicno staklo ?

...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija04.09.2009. u 14:19 - pre 177 meseci
naravno da se desava

sve zavisi od firme i kupca

iskreno, nikad nisam proveravao kako se gleda, uporedi sa nekim obicnim staklom
verovatno odraz
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

zoran81
Beograd

Član broj: 15468
Poruke: 220



+7 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija21.09.2009. u 09:36 - pre 176 meseci
Pridružio bih se Džoniju i pitao da li neko ima iskustvo s prozorima tj. profilima firme Roloplast iz Kovačice?

Uz to, ja sam nabasao na firmu koja osim Roloplasta, radi i prozore s Vujić profilima i na jedne i na druge daje 25 godina garancije, a na okove 3 godine. Cena 114 €.
 
Odgovor na temu

stolarija

Član broj: 240006
Poruke: 1
93.86.71.*

Sajt: stolarijaibravarija.com


Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.11.2009. u 12:37 - pre 174 meseci
Sve informacije koje su vam potrebne u vezi PVC i AL stolarije,profila,okova,PVC panela i svega ostalog sto je vezano za stolariju i bravariju mozete da potrazite na web stranici
http://www.*******.com
Postavljene su i video prezentacije mnogih firmi. Vredi pogledati!


EDIT: Izbačen link koje okarakterian kao reklamni.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 16.11.2009. u 13:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mimitic
saobr.ing
Nis,Srbija

Član broj: 240102
Poruke: 2
93.87.101.*



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija17.11.2009. u 00:32 - pre 174 meseci
Da li neko moze da mi da komentar pvc profila i stolarije firme Roloplast iz Kovacice?
Zainteresovala me je mogucnost placanja kreditom uz subvenciju drzave,s'obzirom na to da je u pitanju domaci proizvod.
Cene su zaista primamljive,jos kad bi kvalitet bio barem zadovoljavajuci...
 
Odgovor na temu

matsuvOPP
geodet

Član broj: 261662
Poruke: 6
213.147.104.*



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija07.06.2010. u 09:21 - pre 168 meseci
Pozz svima.
Aluminij je super. Aluminij je bolji. Aluminij je čvršći. Aluminij je bla bla bla... Ne kažem ja da je on lošiji ali činjenica je da su mu indeksi termoizolacije u usporedbi sa pvcom daleko lošiji ako gledamo neki cjenovi rang. Kako onda netko može tvrdit da je aluminijska stolarija bolja?

Cijena aluminijskih profila koji imaju termoizolaciju poput najboljih pvc profila je skuplja sigurno 100% ako ne i 150%

Ako ima netko volje da malo ponovo debatiramo jer sam u situaciji da biram između pvca i aluminija..
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija07.06.2010. u 17:00 - pre 168 meseci
Sto se tice toplotnih indeksa.

Najbolje je stvari posmatrati ovako:

- otvor je 100%, procenat profila u otvoru je oko 30%, procenat stakla u otvoru je oko 70%.

Sto nas dovodi do zakljucka da je najbitnije staklo. (vise nego duplo)
Znaci stavite sto bolje staklo i imacete bolju termoizolaciju (podrazumeva se termo prekid kod aluminijuma za stambene objekte, a ne hladni mini profil :))


E sad. Ima i gomila vrsta stakala.

Neka, da kazem, najbolja varijanta bi bila:
TROSLOJNO staklo,
nisko emisiono (LowE) + dva obicna, punjeno argonom (postoje i skuplji gasovi, ali ih nema kod nas)
ili nisko emisiono + obicno + stopsol, punjeno argonom (stopsol ima bolje karakteristike od obicnog)
ili laminirano (pampleks) + lowe + lowe + argon....
ili lowe + 6mm + 6mm...
itd...

Znaci TROSLOJNO staklo.
Znaci duplo teze nego obicno.

Ako je nesto duplo teze, to valjda zahteva i jacu konstrukciju koja ce to duplo teze staklo da nosi.
Sto automatski izbacuje plastiku iz igre, jer koliko god natrpali ojacanja u nju, pocinkovani lim ne moze biti konstrukcijski jaci od aluminijuma (pogotovo debelozidnog, kakav je najnoviji profil iz alumil-ove 11500/11600 serije, ili shuco ili sl.)
A sto se tice okova, aluminijumski okov je po mom misljenju kvalitetniji od okova za pvc profile.
Uglovi se na pvc profilima lepe, sto je automatski slaba tacka. Postoji ojacanje dodatno za ugao kod vrata, ali ja jos nisam video da ga neko u srbiji stavlja :)

Noviji pvc profili koji imaju jako niske indekse, se obicno prave bez celicnog ojacanja, sto im verovatno umanjuje nosivost.

A cena tih novih pvc profila sa jako malim toplotnim indeksima je priblizna ceni aluminijumskih profila sa malo vecim u indeksima.
Racunajuci originalni rehau ili aluplast, a ne neke turske i bugarske krseve.

Po stoti put ponavljam da se sve ovde svodi na cenu. Koliko para si voljan da das, takve ces prozore imati.
Ako ti je puno da u 20-o godisnju investiciju ( a mozda i duzu) das 30-50% vise para odmah, a da si mirniji duzi period i da ti se ona kroz toplotnu ustedu sama otplacuje godinama,
onda idi u metro ili na neko stovariste i kupi firatpen i sl. prozor i ugradi ga po ekstra ceni.
Isto zaptiva kao i ovaj 5 puta skuplji, isto izgleda, i sljakace 20 godina.
Eto. nema tu neke pameti. samo je pitanje para.


ps. na kraju samo da kazem da ako se ne razmislja ovako ekstremno o indeksima i cudima. uzmes lepo petokomorni pvc profil, preporuka rehau, ali moze i pestan ili neki slican, ubacis obicno staklo punjeno argonom, ulazna vrata obavezno aluminijum.. i to ti je to. neka najnormalnija varijanta.

pa ti sad vidi

POZ
 
Odgovor na temu

matsuvOPP
geodet

Član broj: 261662
Poruke: 6
213.147.104.*



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija08.06.2010. u 08:23 - pre 168 meseci
Citat:
Sto se tice toplotnih indeksa.

Najbolje je stvari posmatrati ovako:

- otvor je 100%, procenat profila u otvoru je oko 30%, procenat stakla u otvoru je oko 70%.

Sto nas dovodi do zakljucka da je najbitnije staklo. (vise nego duplo)
Znaci stavite sto bolje staklo i imacete bolju termoizolaciju (podrazumeva se termo prekid kod aluminijuma za stambene objekte, a ne hladni mini profil :))


Nisam znao da je ipak toliki postotak u okvirima. 30% mi se čini puno.. Ofkors, pričam po profilima sa prekinutim termo mostom. Alumil nema baš neki indeks osim sa ovim najnovijim profilima.. EKU 64tt Uf = 3,6 W/m2K i 80tt -2,3 W / m2K u usporedbi sa pvcom je poražavajuće + kad pričamo o otklopno-kliznim stijenama, one se kod aluminija rade isključivo u "jačim" profilima šta odmah poskupljuje cijenu.. Schuco, mi daje ponudu odmah od njihovog 120 profila za stijenu, cijena je za smrznut se, a da ne pričam da trebam dvije stijene.

Citat:
Znaci TROSLOJNO staklo.
Znaci duplo teze nego obicno.

Oko stakla se ne brinem. Danas je standard 3-struko staklo pa uzimam 4-12-4-12-4 sa 2 lowe premaza, prema unutra i prema van. Sad argon ili zrak nije toliko važno kad argon iscuri kroz par godina.

Citat:
Ako je nesto duplo teze, to valjda zahteva i jacu konstrukciju koja ce to duplo teze staklo da nosi.
Sto automatski izbacuje plastiku iz igre, jer koliko god natrpali ojacanja u nju, pocinkovani lim ne moze biti konstrukcijski jaci od aluminijuma (pogotovo debelozidnog, kakav je najnoviji profil iz alumil-ove 11500/11600 serije, ili shuco ili sl.)
A sto se tice okova, aluminijumski okov je po mom misljenju kvalitetniji od okova za pvc profile.
Uglovi se na pvc profilima lepe, sto je automatski slaba tacka. Postoji ojacanje dodatno za ugao kod vrata, ali ja jos nisam video da ga neko u srbiji stavlja :)

Noviji pvc profili koji imaju jako niske indekse, se obicno prave bez celicnog ojacanja, sto im verovatno umanjuje nosivost.

A cena tih novih pvc profila sa jako malim toplotnim indeksima je priblizna ceni aluminijumskih profila sa malo vecim u indeksima.
Racunajuci originalni rehau ili aluplast, a ne neke turske i bugarske krseve.

Jasno da su ta stakla teža, a pošto trebam dvije klizne stijene većih dimenzija 3,6*2,1 zato sam u nedoumici uzet ili alu ili pvc stolariju. Gledao sam salamanderove pvc otklopno-klizne stijene i kad se otvore primiš za donji ćošak a ono se sve trese... Pošto sam iz Hrvatske kod nas nema uvoznika za Alumil. Sve neki kvazi proizvođači, a za Schuco nemam novaca jer je strašno skup. Jako slabo (čitaj: nitko) nema alu klizne u izložbenim salonima pa da usporedim.

Budući da ću dijelit 3.6m na tri jednaka dijela od kojih će bit 1 fixan a 2/3 otklopno-klizna stijena jel istina da je velika razlika u dihtanju klizne stijene u odnosu na otklopno-kliznu pa da nju eliminiram odmah?

Citat:
ps. na kraju samo da kazem da ako se ne razmislja ovako ekstremno o indeksima i cudima. uzmes lepo petokomorni pvc profil, preporuka rehau, ali moze i pestan ili neki slican, ubacis obicno staklo punjeno argonom, ulazna vrata obavezno aluminijum.. i to ti je to. neka najnormalnija varijanta.


I ja mislim da ću tako nešto uzet jer ne trebam na Uf i Uw ispod 1.0, sve da bude oko 1.2-1.3 bit će dovoljno. rehau brilliant estetski nije baš nešto kao niti salamander 3d.. Aluplast nikako da odem pogledat dok mi se najljepši čini Inoutic-Prestige ali samo sa slike. Veka mi se nudi ali alphaline 90 mi je prevelika..



[Ovu poruku je menjao matsuvOPP dana 08.06.2010. u 09:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

matsuvOPP
geodet

Član broj: 261662
Poruke: 6
213.147.104.*



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija08.06.2010. u 08:34 - pre 168 meseci
Dao bi ja i do 50% više za alu stolariju u odnosu na pvc ali pod uvjetom da ti profili budu bar oko Uf = 1.5, a to je nemoguće za te pare...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija08.06.2010. u 09:38 - pre 168 meseci
Citat:
Frenkijevac:
Znaci TROSLOJNO staklo.
Znaci duplo teze nego obicno.

Znači kako tri stakla mogu da budu dva puta teža od dva stakla ? Na primer: jedno staklo - kilo. Dva stakla, znači dve kile. Tri stakla znači tri kile, a nikako četiri !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566188 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.