koborjanos
Plin sad jeste jeftiniji, što ne znači da će tako i da ostane: sećam se i dugačijih vremena. Jeste i komotniji, tako da u ovom slučaju, ovde i sad, svi argumenti idu u korist plina. Sa druge strane, tokom zime, kad je potrošnja najveća, plin jeste slabijeg kvaliteta - smanjene energetske vrednosti nego tokom leta, što se vidi po boji plamena. Da li se tu nešto upumpava, recimo azot ili uglen dioksid ne bih znao da kažem, podosta je onih koji tvrde da je vazduh, u šta sumnjam, ali šta god da jeste taj "zimski" plin ima "slabiju kaloriju". [/quote]
Slažem se potpuno. Ali zašto ne iskoristiti mogućnost ako je već imam. Ne verujem da se bilo šta "upumpava". Pre će biti da je gas iz različitih izvora kao što neko reče, pa se meša kako Srbijagasu odgovara!
Kamikaza, nešto mi se javlja da je lik koji je "nameštao" gasomer, otvorio oba kraja, tj nije nabijao pritisak u svoju instalaciju sigurno.
Pouzdano znam da ljudi iz distribucije obilaze potrošače i pregledaju gasomere i instalacije. Ne biste verovali kakve sve ideje ljudi dobijaju. Oni koji bivaju uhvaćeni idu na sud. Kao i sa strujom u ostalom. Kazne su, pa "uši otpadaju".
I ne bih više o gasu. Ipak je ovo tema o grejanju na pelet.
I da ne bude nesporazuma, ja od peleta nisam odustao. Pre bi se reklo da se radi o malom stendbaju dok me prilike na tržištu ne nateraju.
Ferroli SUN P-7, Tam Štadler 25KW star 30 godina!! Naravno i protočni kotao na gas Beretta