Kod novog Tuarega je veoma zanimljiva cena redovnog odrzavanja tj cena potrosnih delova (npr mali servis + prednje i zadnje plocice kostaju kao polovan Punto). VW odavno nije narodni auto.
Sto se tice Tucsona...
Kolegi majstor rekao da mu je otišla pumpa na starijem primerku as 1.6 GDI motorom (tipa 2012. godište ili tu negde), dake bez turbine, "original" pumpa je 70.000 dinara, a zamenska je tipa 22.000 dinara, kasnije se ispostavilo da je greška na nekom senzoru, tako da je pošteđen biranja da li uzeti "original" ili tu zamensku.
Dakle, kad se priča o "narodnom autu", ni taj Tucson više nije baš narodni, mada je pre neku godinu (ili 5-6 godina) bio na akciji 16.990 evra, kao i Kia Sportage i Ford Kuga. Tada je Polo u osnovnoj verziji koštao nešto oko 16.700 evra. Ali, taj Polo je sigurno jeftiniji za održavanje i praktičniji za po gradu, proizvođači su bukvalno preslikali neku cenovnu logiku sa tržišta polovnih automobila, gde se dešavalo da 10 godina star Polo košta kao 10 godina star Audi A6, upravo zbog cene održavanja.