Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20597 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vuki1
Vukasin Vuksic
BGD

Član broj: 46961
Poruke: 155
*.120.EUnet.yu.

Sajt: www.vending.rs


Profil

icon Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!24.03.2005. u 19:47 - pre 231 meseci
Predpostavljam da je dosta vas culo ovu vest pa me zanima vase misljenje o tome a i uopste o tome sto se izdesavalo.

Ja mislim da je to nemoguce!!
Samousluzni aparati za kafu
www.vending.rs
Svi kuponi na jednom mestu
www.kolektor.rs
Tu gde obaveze prestaju a druženje počinje
www.sank.rs
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!24.03.2005. u 20:26 - pre 231 meseci
da budem iskren, nemam pojma o cemu pricas, sta se to izdesavalo, i otkud ti ideja o zabrani?
sto se misljenja tice smatram da bi o tome dali dete treba da izlazi posle ponoci (ili u bilo koje drugo vreme) trebali da odlucuju sami roditelji

sta je nemoguce?

nadam se samo da nisi maloletnik koji pokusava da na forumu prikupi simpatije protiv zlocestih ljudi koji zele da ti zabrane da izlazis LOL, posto si zbog starosne strukture foruma dosao na pogresno mesto, ali sama tema izgleda zanimljivo, samo da si jos rekao i o tome ko sta i kako hoce da ogranici i gde si za to cuo LOL




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!24.03.2005. u 20:55 - pre 231 meseci
To je navodno zbog onog ubistva koje se desilo u 16.00 !?!?!?!?!?!
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!24.03.2005. u 21:24 - pre 231 meseci
Ma nema to veze, ovaj zakon se sprema vec godinama. Uvek ima licemera koji bi hteli da celo drustvo pretvore u licemerno tipa mi brinemo o nasoj deci, eto doneli smo i zakon o zabrani dece, pardon izlazaka. Mnogo dublji su uzroci maloletnicke delikvencije i narkomanije da bi ih lecio jedan ovako debilan zakon. Na kraju, sva ova ubistva i ubadanja nozevima desavaju se u sred bela dana. Deca sa delikvencijom, drogom, alkoholom, duvanom dolaze u kontakt u skoli, na ulici ili po zurkama. Nikad mi nijedan konobar nije prisao i rekao "sta ces popiti, oces dopa, trave, skakavac?". Sto se tice kasnog izlazenja, veci problem su oni izmedju 19 i 29 godina kojima nikakve zabrane ne pomazu. Ko hoce da upropasti sebi zivot i da ustaje u 5 popodne, da se alkoholise i drogira, neka mu. Sam je odgovoran za svoje postupke i sam snosi posledice. Neko se kad tad osvesti i promeni ponasanje i navike, a neko nikad. Svi zaboravljaju da postoji i porodica i skola koji bi trebalo da brinu o deci. Sad zasto oni ne rade svoj posao, to je drugo pitanje. Neko je i placen za to (nastavnici), neko je licno zainteresovan (roditelji) pa neka nesto rade po tom pitanju. Ja sam pre za to da se donese zakon po kome ce se za teza krivicna dela maloletnicima suditi kao odraslim (ima u Americi) pa ce onda i ti retardi sa nozevima i palicama da se paze svojih postupaka.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 00:06 - pre 231 meseci
Neki dan sam svratio do kladionice a na zidu velikim slovima pise:ZABRANJENO KLADJENJE MLADJIMA OD 18 GODINA. Kad samo pogledao ko je sve prisuran od 15 ljudi bar 10 su bili maloletnici. Zakon postoji ali se ne primenljuje. Ako donesu i zabranu nocnog izlazenja maloletnika mozda ce se malo vise kontrolisati u pocetku zbog sveze situacije ali proce isto kao i zakon o zabrani pusenja na javnim mestima i kao kaznjavanje saobracajnih prekrsaja(nevezivanje pojaseva, prelaz preko ulice van pesackog i sl.). Ovo poslednje je dalo rezultate zbog agresivne kampanje ali se sad izjalovilo. Vraca se sve na staro polako.

Cinjenica je da MUP nema resurse koji ce to konstantno kvalitetno da sprovode. Sta vredi kazna i zabrana kad policajac spava u patroli u autu(cesto vidjam) a pored njega prolaze gomile nevezanih pojasevima ili ih on uopste ne registruje. Mozda zato jer je mali grad pa se svi poznaju? Pa nije... Ima ih mnogo sa strane koji cesto dezuraju u gradu, ne poznaju ljude a opet nista ne rade. Znaci ako se zakon sprovodi sto striktnije bice bolji rezultati. Ali to ce kod nas jos potrajati. Samo se ponekad trgnemo iz letargije i posle Jovo nanovo.

Zasto uvek mora da se dogodi nesto lose da bi drzava ucinila jedan korak ka necem boljem? A i taj korak je mali. Uglavnom su sve prazna obecanja. Cinjenica je da nadlezni nista ne rade. A sto se tice zabrane izlazenja za maloletnike posle 22h-to podrzavam. Sta ce oni u kasnim satima na ulici ako idu u skolu? Ko se moze naspavati da sledeci dan izdrzi 6-7 casova skoncentrisan? Neki mogu ali vecina ne.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 00:51 - pre 231 meseci
Citat:
fanfon: A sto se tice zabrane izlazenja za maloletnike posle 22h-to podrzavam.
zar nemislis da o tome treba roditelji da odlucuju, a ne drzava, ovime prakticno zanemarujes pravo roditelja da vaspitavaju svoje dete kako misle da treba? (recimo direktno im oduzimas jedan od nacina da "nagrade" dete za dobre ocene recimo kasnim izlaskom u petak vece, a posto je besparica ne preostaje im mnogo drugih "pozitivnih" uticaja)

Citat:
fanfon: Sta ce oni u kasnim satima na ulici ako idu u skolu? Ko se moze naspavati da sledeci dan izdrzi 6-7 casova skoncentrisan? Neki mogu ali vecina ne.
pa sa ovime se generalno slazem, ali opet mislim da o tome roditelji treba da odlucuju, a ne drzava



So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 00:54 - pre 231 meseci
Citat:
Sta ce oni u kasnim satima na ulici ako idu u skolu? Ko se moze naspavati da sledeci dan izdrzi 6-7 casova skoncentrisan? Neki mogu ali vecina ne.



Sta ces onda ti na forumu u ovo doba? Mislis li da bi, za tvoje dobro, bilo pametno da ti se zabrani poseta ovako kasno (nebitno je koliko imas godina)?

Budalastina.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 01:01 - pre 231 meseci
Ovako izgleda predlog zakona osmišljen bolesnom logikom "Sad će vi pokažemo koj je vlas' ". Umesto da leče uzrok bave se posledicama. Sutra kada se porokaju dijabole od 30 god. oni će zabraniti izlazak i njima. Kada od baraba praviš heroje i književnike, onda ništa čudno da mladi slede obrazac "uspešnih". A ako ne mogu da se dokažu od 00-05h dokazivaće se na velikom odmoru npr.
Slična logika se primenjuje i kod poreskog zakona. Sada će da nam ture daljinsko očitavanje fiskalne kase, umesto da uhapse par carinika, ili par direktora firmi iz kojih roba curi na crno za keš. Ali tako zaista dovodiš državu u red, a to nikome stvarno nije u interesu. Jer u uređenoj državi, deca podrazumevano NISU posle 00h na ulici, jer idu u nekakvu školu, u kojoj postoje obaveze itd. Ovako još samo da donesu uredbu o obaveznom nošenju traka plave boje za sidaše i pedere, lila za nac. manjine zvuči li vam poznato.
Čudi me samo da mamin Tamburaš nije ukalkulisao i simbolične kazne za roditelje, koje bi ih odvele u dužničko ropstvo, a možda se još nije setio, ali imam poverenja u njega.
U Titino mračno i neslobodno vreme, kada je SRBIJA jako stradala, sa ličnom kartom koju si mogao da dobiješ od 16-e god. mogao si da šetaš celu noć, bez bojazni da će iko da te šikanira, ali isto tako, ukoliko napraviš glupost, bolje se sam predaj jer će te naći.
E, ali on je svirao klavir, a ne tamburu, dakle gospodin čovek.


 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 01:17 - pre 231 meseci
Koliko sam ja shvatio, predlog tog zakona kaže da bi bio zabranjen izlazak maloletnicima bez pratnje neke punoletne osobe posle ponoći.To bi u prevodu verovatno trebalo da znači da će biti dovoljno da društvo maloletnih bandita, povede barem nekog ko ima 18 godina i da im ne može niko ništa.Ma, u svakom slučaju, takav i bilo koji sličan zakon neće ništa rešiti, jer najviše sranja se dešava upravo u sred bela dana, a druga stvar, takvim zakonom bi se više kaznila deca koja su ok, nego ona koja bi da prave gluposti.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 01:22 - pre 231 meseci
Citat:
drbogi: A ako ne mogu da se dokažu od 00-05h dokazivaće se na velikom odmoru npr.
da nazalost u pravu si

Citat:
drbogi: Slična logika se primenjuje i kod poreskog zakona. Sada će da nam ture daljinsko očitavanje fiskalne kase
ovo je offtopic, ali ajde : osim ukoliko ne nameravas da izbegavas porez, ili prodajes ilegalno nabavljenu robu ovo nebi trebalo da ti bude problem, a sto se samog troska za takvu kasu tice, iskreno ne znam koliki je ali ce ti biti lakse ako na njega budes gledao kao na dodatnu taksu/porez
Citat:
drbogi: umesto da uhapse par carinika, ili par direktora firmi iz kojih roba curi na crno za keš.
slazem se potpuno da bi trebalo da urade I TO ali od kako je uveden PDV sprecili su tvoju "sivu" nelojalnu konkurenciju (ako neko zeli da proda nesto u radnji koja ima fiskalnu kasu/legalnoj radnji mora na to da plati isti porez kao i ti), jos samo da sprece i "crnu"




So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.ptt.yu.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 01:26 - pre 231 meseci
i ja se slazem..
Bilo kako bilo,verujem da ce se bas ozbiljno poraditi na tome,i na kraju ce i uspeti..
To vam je ona fora kao sto je bilo za vezanje pojasa,isto su glasine bile da je kao u ovom "nasem" drustvu,i nasem mentaliteto to nemoguce,pa opet vidite..

Ma bice opasno...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 01:36 - pre 231 meseci
Za to svuda u normalnom svetu ne treba zakon. Zna se kada je vreme da se izlazi (mislim na maloletna lica). Sta ce klinac od 15-16 god. u gradu posle 00h. ?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 01:43 - pre 231 meseci
@STELLANOVA
Hoćeš da kažeš da sa 15-16 godina nikad nisi ostao na žurci duže od ponoći, nisi izašao s društvom, sa male mature si otišao kući pre ponoći ?
Hmmm...izvini, ali malo mi je teže da poverujem u to.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 01:53 - pre 231 meseci
Naravno da sam ostajao, i naravno da sam svaki put zazalio kada sam trebao ujutru da ustanem i da ceo dan budem skoncentrisan.
Uvek sam razmisljao zasto ne bi zurka pocela u 20h i zavrsila se u 00h?
U USA ne smes da udjes u diskoteku i da kupis alkohol ako nemas 21g. Koliko god to nepopularno-donosi rezultate, a donece i ovde.
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 02:34 - pre 231 meseci
Ma to neće niko da poštuje. Mislim da će baš policijski čas naterati da izlaze kasno neke koji dosad nisu. Zabranjeno voće.
E, da, moj ćale ne nosi pojas!
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 02:41 - pre 231 meseci
@STELLANOVA
Jel se to meni čini ili pokušavaš da kažeš da ti je žao što u vreme kada si imao 15 godina nije postojao zakon koji bi ti branio da izlaziš posle ponoći, jer nisi mogao da se kontrolišeš kada trebaš da ustaneš ujutru.Izvini, a jel tebe neko terao da ostaješ do kasno kada znaš da imaš obaveze sutra ? Pa valjda bi ti kao pojedinac trebao sebi da odrediš kad i koliko možeš da ostaneš, a ne da ti to određuje država i zakon.
Što se tiče žurki od 20h-00h, pa čuj, ja znam za žurke koje su ii ranije od toga počinjale, ali obično dožive vrhunac baš negde oko ponoći.Mislim, ne razumem koja je svrha praviti žurku koja ima već unapred određen fajront i to baš onda kada ulazi u fazu kada su obično svi na nogama i uveliko đuskaju.
A što se tiče alkohola samo za 21+, oko toga se slažem i to bi isto trebalo da postoji i za cigarete.Jedino ne razumem kako si to uspeo da povežeš sa ovom temom.

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 05:08 - pre 231 meseci
Citat:
Jel se to meni čini ili pokušavaš da kažeš da ti je žao što u vreme kada si imao 15 godina nije postojao zakon koji bi ti branio da izlaziš posle ponoći, jer nisi mogao da se kontrolišeš kada trebaš da ustaneš ujutru.Izvini, a jel tebe neko terao da ostaješ do kasno kada znaš da imaš obaveze sutra ? Pa valjda bi ti kao pojedinac trebao sebi da odrediš kad i koliko možeš da ostaneš, a ne da ti to određuje država i zakon.


Jeste, zao mi je sto nije postojao zakon koji bi ne MENI nego SVIMA zabranjivao da budu na ulici posle ponoci. Niko mene nije terao da ostanem do 3h na zurci, ja cu da ostanem do vremena kada bude dobra atmosfera i dok bude drustvo na okupu. Da je zabranjeno da se posle ponoci izlazi na ulicu svi bi zurke organizovali sa pocetkom u 20 ili ranije pa bi se samim tim i one zavrsile do ponoci ili pak u neko normalno vreme.

Citat:
Što se tiče žurki od 20h-00h, pa čuj, ja znam za žurke koje su ii ranije od toga počinjale, ali obično dožive vrhunac baš negde oko ponoći.Mislim, ne razumem koja je svrha praviti žurku koja ima već unapred određen fajront i to baš onda kada ulazi u fazu kada su obično svi na nogama i uveliko đuskaju.


Pazi gde pise da je vrhunac zurke u 00h? Ako ona pocne u 20h vrhunac ce biti u 22h a ne da pocne u 00h pa da vrhunac bude u 2h, da u 3h bude fajront i da u 4h legnu da spavaju da bi ustali u 7h ili 8h.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 07:34 - pre 231 meseci
Stellanova, nema smisla objašnjavati - to je isto kao objašnjavati zakon o zabrani prodaje duvana ili alkohola maloletnim licima.. Uvek se nađe neki pametan koji kaže da se i dete od 10 godina ako baš hoće može uroljati ovako ili onako.
Što se mene tiče, predlog zakona jeste nebulozan u delu da može posle ponoći u pratnji punoletne osobe?? Klinac od 15 i drugar od 18+ po tome mogu do jutra da budu out...
Ono što je bolje po meni a to je da kafići i sl. prestaju sa izdavanjem pića u 23h, u 00h zaključavaju a ko hoće još neka ide u noćne klubove - to je npr u Londonu, pab toči do 23h a posle lagano napolje.. S tim što da bi bio noćni klub, treba da zadovoljiš poprilične standarde (plus nema ulaska za mlađe od 18), i u klubu piće košta bato, tako da ni klubova ni posetilaca nema beskrajno mnogo.
Gašenjem zabave u 23h maloletnicima se gasi i razlog ostanka preko 00h i eto rezultata... Ne treba ništa da izmišljamo - dovoljno je da neke stvari prekopiramo, a koje postoje već decenijama napolju
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

stameni
Ivan Stamenković

Član broj: 6739
Poruke: 538



+9 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 08:14 - pre 231 meseci
Može li se negde videti tekst zakona (ako je već usvojen)?


Citat:
Sta ces onda ti na forumu u ovo doba? Mislis li da bi, za tvoje

dobro, bilo pametno da ti se zabrani poseta ovako kasno (nebitno je koliko

imas godina)?



Tipičan primer zamene teza.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.yubc.net.



+7169 Profil

icon Re: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!25.03.2005. u 08:23 - pre 231 meseci
Citat:

to je npr u Londonu, pab toči do 23h a posle lagano napolje.. S tim što da bi bio noćni klub, treba da zadovoljiš poprilične standarde (plus nema ulaska za mlađe od 18), i u klubu piće košta bato, tako da ni klubova ni posetilaca nema beskrajno mnogo.


Nisam znao za zabranu ulaska - bejah u dosta klubova tamo i, ako me pamcenje dobro sluzi, niko nije trazio ID na ulazu niti za pice (dok su u USA za alkoholno pice UVEK, bez izuzetaka, trazili ID). Takodje, ucinilo mi se i da mnogi kafici u Londonu dostizu te visoke standarde spustanjem debelih zavesa (tako da se ne vidi enterijer), i naplacivanjem ulaza 5-10 funti :)

Inace secam se da je ovaj isti zakon cekao na usvajanje i dok sam ja bio u osnovnoj - klasican curfew, tesko primenjiv na Srbiju, pa cak i vecinu EU zemalja osim skandinavskih mozda.

A inace, pre 4-5 dana, u Beogradu, 29-tog novembra - na kiosku su prodali cigarete klincu koji sigurno ima manje od 18 godina - toliko o zakonima i Srbiji. Na kiosku stoji nalepnica o zabrani prodaje cigareta deci.

http://es.verat.net/~psyq/coldcut.txt


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zabrana izlaska maloletnicima posle ponoci!!!!!!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20597 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.