Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko je pametno ....

[es] :: Linux :: Koliko je pametno ....

[ Pregleda: 2467 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
212.200.125.*



+1 Profil

icon Koliko je pametno ....11.05.2005. u 20:49 - pre 230 meseci
Upravo tako, koliko je pametno instalirati source na Knoppix 3.8.1? Evo bas sad gledam, nekih 35 MB je (2.6.11.8), posto sam imao i imam milion problema oko instaliranja driver-a (najvise za modem i zvucnu, ali i ostalo), te nedostaje source, te neki header-i, moduli, ... Znaci, necu da vas davim ovde oko uputstva za kompajliranje ili rekompajliranje (ne znam tacno ni sta treba), to cu vec naci na Net-u, sigurno nisam prvi, nego me zanima da li to vredi raditi (posebno na Knoppix-u) i zasto?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Koliko je pametno ....12.05.2005. u 03:40 - pre 230 meseci
Knoppix je zamisljen kao Live i sastavljen od paketa iz raznih grana (ako se tako kaze) Debiana. Maksimalno je doteran da takav kakav je radi sto bolje. Cim pocnes nesto da cackas i menjas (kad ga instaliras na hdd) mozes ocekivati vece ili manje probleme. Nisam nikakav strucnjak ali mislim da Knoppix nije dobar za tu "doradu". Prijatelji Knoppixa preporucuju za instalaciju na hdd njegovog mladjeg "brata" - Kanotix, koji je po sastavu cistiji i vise prijateljski prema korisniku.

"Dorada" je najlaksa sa distribucijama koje dolaze na vise CD-a i imaju source na nekom od tih CD-a (PAZI - MISLIM DA CAK I NEKE TAKVE NEMAJU PRILOZEN SOURCE). To je vazno, jer vecina distribucija ima vise ili manje preradjen kernel, pa ako hoces nesto da doradjujes moras da skines bas taj source, a ako skines standardni source sledi kompajliranje kernela itd. To poznajem samo maglovito pa sacekaj jos neki odgovor.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Koliko je pametno ....12.05.2005. u 13:24 - pre 230 meseci
ja mislim da nije nikakv problem staviti source. bas zbog toga naguravanja na cd-u oni ga ne stave. koliko vidim ni mepis nema source na cd-u. dakle ja da sam na tvom mjestu ladno bi skinuo i stavio ga. e sad drugo je to sto preko nasih modemskih veza skidanje bilo cega preko 5Mb izgleda ko nemoguca misija


 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Koliko je pametno ....

[ Pregleda: 2467 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.