Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?

elitemadzone.org :: MadZone :: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16325 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boki_boki
sd

Član broj: 87826
Poruke: 3
*.23.eunet.yu.



Profil

icon registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?12.03.2006. u 17:56 - pre 219 meseci
koliko je cesta pojava falsifikovanja saobracajnih dozvola u cg i kome treba verovati po tom pitanju?I da li ima neko neku informaciju da li ce ponovo pustiti uvoz preko kosova?i jos jedna od stvari koja me "brine" jeste koliko je pametno registovati stranca na cg kada se prica o referendumu u cg?!da li ce i kolika biti cena preregistracije vozila,koliko je to isplativo u ovom trenutku?
hjgfjgj
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?12.03.2006. u 19:17 - pre 219 meseci
Ja bih tebe nesto drugo pitao:
Koliko cenis svoj mir i koliko volis da se cimas?
Ako si vec kupio stranca, OK je raspitivanje, ali ako nisi, bolje nemoj.
Po novom procesu registracije auto mora da ide u Crnu Goru i da lezi na carini 3 dana, a ne ko ranije samo odneses papire. U ta 3 dana se proverava legalnost. Ako nekome placas da to uradi umesto tebe pitanje je koliko verujes toj osobi tj. da li je poznajes ili ne i koliko ce te to kostati.
Posto verovatno nemas para da kupis nesto valjano (citaj skuplje), pretpostavljam da baratas sa 2-3 hiljade. Kupis stranca za 500-1000 evra, platis jos 500-1000 za registraciju na Crnu Goru i budes zadovoljan dok ne krene preregistracija na Srbiju (a ako prodje referendum bice i toga). Onda ces jos morati da platis oko 500 evra da dobijes srpske table. Auto ce te izaci max 500 evra jeftinije nego da si ga odmah kupio na srpske table. A ako ne prodje referendum ostao si sa autom na crnogorske table za koji moras da vadis ovlascenje svakih 6 meseci (koliko kosta odlazak u CG?) i posle ces imati muke da ga prodas jer ga niko u Srbiji nece, moci ces samo da ga das ispod cene nekom Crnogorcu. Mislim da nije vredno cimanja i zivaca i neizvesnosti kad ce se nesto desiti, ako se uopste desi.

Pricam ti iz iskustva jer se nosim istom mislju.
 
Odgovor na temu

boki_boki
sd

Član broj: 87826
Poruke: 3
*.16.EUnet.yu.



Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?12.03.2006. u 20:27 - pre 219 meseci
slazem se sa tobom!dosta sam razmisljao o tome i izgleda da se stvarno ne isplati.vise mozes da izgubis nego sto ces dobiti.uopste nije vredno cimanja!kupiti stranca,registovati ga na cg i strepeti sta ce biti i sve to da bi ustedeo par stotina eura...bezveze!!i dalje cemo voziti nase lomare od po 20 god. starosti.bilo bi dobro da bitange sa vlasti opet puste preko kosova,ali to se verovatno nece desiti koliko god se mi nadali.a za euro 3 std jos uvek nije vecina ljudi u ovoj zemlji toliko imucna.

Hvala na savetu!!
hjgfjgj
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?12.03.2006. u 20:41 - pre 219 meseci
vecina automobila koji su registrovani bez dolaska automobila na carinski terminal(a posebno oni registrovani na BP tablice) su od prije nekoliko dana na Europolovim potjernicama,jer je u BP otkrivena grupa falsifikatora.
inace,kad dodje do preregistracije legalno registrovanih automobila,cijena ce biti od 7-10 din po kubiku.

pozdrav

P.S. Just for the record:Prema podacima MUP-a RCG za 75% registrovanih automobila u periodu od 10 mjeseci je izdato ovlascenje za voznju osobama sa prebivalistem u Srbiji ...Pa posle recite da od CG nema koristi :P

[Ovu poruku je menjao smfilip dana 12.03.2006. u 21:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?12.03.2006. u 21:32 - pre 219 meseci
Citat:
bilo bi dobro da bitange sa vlasti opet puste preko kosova

Nasmejah se ovoj recenici... Zasto bi bilo dobro bas "preko kosova", bilo bi dobro i ako nije preko kosova, samo da puste. Da bi svi razumeli, moram da ispricam jedan stari vic:
Pojavio se na nekoj planini u nekoj pecini covek koji cini cuda. Culi to ljudi, pa poceli da dolaze kod njega sa svih strana. Ulazi prvo jedan slep, kaze "zelim da vidim" i istog trenutka progleda! Ulazi drugi, gluv, kaze "zelim da cujem" i istog trenutka poce odlicno da cuje. Ulazi treci , nepokretan u kolicima i kaze "zelim nove gume"...
Tako i ovaj, "bilo bi dobro da bitange sa vlasti opet puste preko kosova"...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

boki_boki
sd

Član broj: 87826
Poruke: 3
*.25.EUnet.yu.



Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?12.03.2006. u 22:23 - pre 219 meseci
za filipa:
kako mozes da tvrdis da ce preregistracija biti od 7-10 din po ccm?

hjgfjgj
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?12.03.2006. u 22:47 - pre 219 meseci
pa ne mogu bas da tvrdim 100%...ali otprilike bice tako
 
Odgovor na temu

monte1
Ibro Brkanovic
Bar Montenegro

Član broj: 83683
Poruke: 8
213.149.123.*

Sajt: www.mrkojevici.org


Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?12.03.2006. u 23:02 - pre 219 meseci
To sve zavisi od vlasti u Srbiju!Ako vam dodju radikali na vlast bice problema sve mi se cini da hoce oni ce izolovati srbiju.
Crna Gora odlazi zauvijek u samostalnu drzavu to je sigurno.
Pozurite do 21 maja uvezite vozila ko misli .
 
Odgovor na temu

batalule

Član broj: 39086
Poruke: 105
*.magnetplus.net.



Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 00:23 - pre 219 meseci
Citat:
Crna Gora odlazi zauvijek u samostalnu drzavu to je sigurno.
Pozurite do 21 maja uvezite vozila ko misli .

... i na taj nacin finansirajte referendum u CG
 
Odgovor na temu

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool875.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 02:57 - pre 219 meseci
Crnogorcima i njihovoj drzavi ne bih dao ni 2 centa za registraciju.
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 11:05 - pre 219 meseci
Nema sanse da preregistracija kosta 7-10 din po kubiku.
1998 je kostala 6 dinara a od tada je inflacija bila jedno 400 %.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 11:42 - pre 219 meseci
Dobra je ova fora da srbija ima koristi od crne gore sto se tice kola , pa ko uzima pare za carinu,registraciju ?... opet moronska stvar nase vlade kao pre nekoliko godina kada su se masovno dozvoljavao uvoz na crnu goru , pa onda kao preregistracija na srpske table . umesto jednostavno da dozvole uvoz do xx godina stave neke astronomske dazbine , recimo 2 evra po kubiku i zabrane voznju cg tabli na ovlascenje .

Inace , tacno je to , vec registrovan auto na cg niko nece da kupi u Srbiji...svi hoce sami da registruju , sto zbog neke sigurnosti , sto jer misle da ce ih ispasti dzaba na cg table :)

pozdrav
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 11:42 - pre 219 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Nema sanse da preregistracija kosta 7-10 din po kubiku.

Smesno je to sto oni kazu i komentarisati. Ako malo bolje pogledas, videces da su to ljudi iz Crne Gore, koji sire propagandu da bi prodali jos koji auto pre nego sto odu na referendum i zaokruze otcepljenje. O preregistraciji automobila nasi nisu ni poceli da razmisljaju, a kad pocnu trebace da se dogovore koliko ce da naplacuju. Mi ih valjda bolje poznajemo, nisu bas poznati po tome da malo naplacuju, naprotiv, odrali bi nam kozu sa ledja kad god su u prilici, a narocito kad nas uhvate da se pravimo pametni i pokusavamo da zeznemo drzavu. Drugo je bilo Kosovo, zbog siromasnih ljudi odatle se moralo progledati kroz prste malom cenom a to su iskoristili i neki ljudi odavde. Ali, kad su ljudi iz Crne Gore u pitanju, nema nekog razloga da brinemo o njihovom finansijskom stanju, zar ne?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
*.suonline.net.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 11:45 - pre 219 meseci
Ka jesam Crnogorac ali su ovi dole brate mnogo bezobrazni!!
Ucenjuju Srbiju stim da ce da odu iz zajednicke drzave itd.
Pa IDITE vise Ko vas drzi!!!
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 12:15 - pre 219 meseci
@pctel: MOLIO BIH TE DA ME NE PROZIVAS NA SVAKOM KORAKU!!!(Ako se sjecas prvo si me napao na onoj temi o registraciji automobila) Stojim iza svega sto sam rekao,i ne sirim nikakvu propagandu,ti ako imas nekih problema sto sam ja iz CG,reci mi to na PP,ja sam rekao sta sam ja saznao o ovoj temi,i valjda moze svak da da svoj odgovor. Ako necete da se pojavljujem,zamolite admine da me bannuju.
Inace sto se tice preregistracije,kao sto sam rekao to nije sigurno,ali cijena bi TREBALO da bude od 7-10 din,i da,odavno su poceli da razmisljaju o tome,inace bi oduzimali vozila,posto na to imaju potpuno pravo



@monte1:ne zasluzujes nikakav komentar,zbog takvih kao sto si ti smo u zavadi sa svima.

[Ovu poruku je menjao smfilip dana 13.03.2006. u 13:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 12:20 - pre 219 meseci
Da li se isplati? Boze svasta... Ako uradis legalno, naravno da se isplati. Auto mora da stoji najmanje 3 nedelje na carini, a ne 3 dana. Tek tada dobijas PROBNE tablice, koje nosis jedno mesec, dva, a tek onda prave tablice. A ne, kako su neki radili, pa zavrsili sve za 2 dana, bez vozenja auta za CG. Te tablice nisu cak ni stampane u Crnoj Gori. Stampane su u Kragujevcu, Smederevu... Budale! Ako stvarno imate nekog prijatelja dole, mozete da uradite sve kako valja. Ali ako se plasite necega, onda cekajte. Evo, moj cale planira da registruje, samo da vidi, hoce li naci auto koji on trazi.

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 12:23 - pre 219 meseci
3 nedelje ne mora da stoji na carini ...3 dana je tacan broj ako imas sve papire-to je vrijeme potrebno da se dobije Certifikat :)
a 3 nedelje ce da stoji dok se ne dobiju tablice,jer u CG vlada velika nestasica ovog komada lima ;)
I,da,mislim da su probne ukinute svugdje vec se odmah dobijaju limene(makar ovde kod mene je tako)

o isplativosti ne znam,kome se isplati nek radi,kome ne nek kupi bolje auto pa nek registruje u Srbiji
poz

[Ovu poruku je menjao smfilip dana 13.03.2006. u 13:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 13:00 - pre 219 meseci
Citat:
smfilip: @pctel: MOLIO BIH TE DA ME NE PROZIVAS NA SVAKOM KORAKU!!!(Ako se sjecas prvo si me napao na onoj temi o registraciji automobila)
Prvo, ne secam se da sam te napao na nekoj temi o registraciji automobila. Drugo, ni sada te nisam prozivao, samo sam naveo cinjenicu da su ljudi koji se bave prodajom necega u odredjenoj situaciji spremni da izgovore neke stvari koje nisu bas potpuno tacne. Sasvim slucajno je u ovom trenutku ta konstatacija vezana za geografski polozaj Crne Gore kao i cinjenicu da dosta ljudi otuda registruje automobile i prodaje ljudima iz Srbije. Tvrditi da sam ja tebe prozivao je kao tvrditi da je neko prozivao navijaca zvezde kad je rekao da je na Marakani bilo 50.000 gledalaca :-)
A ako se nekom ne svidja sto mu moje javno izreceno misljenje kvari posao, neka podnese zahtev adminu da me banuje :-) Ja sve sto sam rekao je samo moje misljenje, nemam nikakve veze u vladi Srbije i ne saznajem nista pola godine pre zasedanja skupstine o nekom pitanju.
Citat:
...inace bi oduzimali vozila,posto na to imaju potpuno pravo...

Bilo bi dobro da ovo malo objasnis.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 15:42 - pre 219 meseci
moram jos malo u offtopic...kako me nisi prozivao kad si rekao da se ja reklamiram i da bi takav topic trebalo izbrisati?A covjek je postavio pitanje koliko,i ja sam bu bas iz razloga da ne izgleda kao reklama poslao na pm...
koja od stvari koje sam rekao nije tacna?

a sto se tice oduzimanja automobila...kupi novi SAT PLUS-jeste da su malo pretjerali,ali u sustini to je to,samo sto vlada kao i svak vise voli da uzme od svakoga desetak hiljada din za preregistraciju,nego da se vuce po sudovima sa vlasnicima oduzetih vozila...tako da citiram onaj naslov iz SAT-a?:"Moze a ne moze"

[Ovu poruku je menjao smfilip dana 13.03.2006. u 16:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?13.03.2006. u 16:30 - pre 219 meseci
Citat:
smfilip: kako me nisi prozivao kad si rekao da se ja reklamiram i da bi takav topic trebalo izbrisati?

da, sad se secam toga, ali bas naprotiv, ja sam te podrzavao tamo i trazio da ti se dozvoli da objavis informacije jer su od opsteg znacaja. Verovatno si pobrkao nesto, bilo kako bilo, ne smatram da je to nesto vazno o cemu treba bilo sta da kazem.

Takodje, hocu da prokomentarisem i to sto pise SATplus...
Naime, oni tu lepo kazu da drzavljani Srbije koji imaju mesto boravka i prebivaliste na teritoriji Srbije ne smeju da upravljaju vozilima sa stranim registarskim tablicama. To je sve u redu. Domaca policija bi veoma rado oduzimala te automobile kad bi mogla da dokaze da je Crna Gora strana drzava, sto trenutno tesko da moze da uradi - Srbija i Crna gora ima medjunarodni status jedne drzave, drzave ciji gradjani kad idu u inostranstvo treba da na automobilu imaju oznaku SCG.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 13.03.2006. u 17:44 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: registracija automobila na cg,da li je pametno u ovom trenutku?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16325 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.