Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RunningSum problem

[es] :: Access :: RunningSum problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9412 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: RunningSum problem25.08.2005. u 13:09 - pre 227 meseci
Evo mene opet! (kad nitko drugi nece :-) )

Evo i nove poboljsane verzije, na kojoj sada fale samo neki reporti ili query-i zavisno o tome za sto kome treba.

No, uskoro cu se naci u problemima sto ce datoteka poceti prelaziti 200 K pa je necu moci staviti na forum. A sto onda?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: RunningSum problem26.08.2005. u 19:37 - pre 227 meseci
Evo mene posle velikog odmora

APlikacija koju si zakacio deluje vrlo pristojno. Drago mi je da si shvatio sta sam dijagramom hteo da kazem i da si razvio aplikaciju po 'mojim' principima. Znanje koje imas si iskoristio maksimalno i dobio proizvod visoke funkcionalnosti.

Ima jos nekoliko zaista sitnica koje bi celu stvar ulepsale:

1) Aplikacija se otvara u database prozoru. Idi u Toole/StartUp i
- upisi nalov u Aplication Title.
- u polju Display form/Page izaberi frmGlavna
- odcekiraj "Show Database Window"

2) Na formi frm_Glavna u design modu stavi:
- Record Selector=No
- Navigation Buttons = No

3) Na svim formama koje pocinu sa frm_Glavna stavi
- Allow design Chabges = Design View Only

Na svim formama koje pocinu sa frm_Glavna treba ti dugme "Nazad". neke ga imaju, neke ne. Nemoj da trcis i pomocu wizarda da ubacujes dugme cmdNazad na formu. Evo ti jedan stos za efikasnije programiranje:
- napravi novi modul, modLocalFunctions i upisi jednu funkciju tamo treba upisati sledeci kod:
Code:

Option Compare Database
Option Explicit

Function Zatvori()
'Namena: poziva se sa dugmeta "Zatvori"
'Na dugmetu cmdZatvori, u property OnClick umesto event koda
'samo upisati   =Zatvori()
'Onda se dugme moze kopirati sa forme na formu i ovaj 'kod' ce putovati sa dugmetom

    DoCmd.Close
    
End Function

Ako na bilo koju formu stavis neko dugme, na primer cmdZatvori, umesto da pises kod (ili upotrebis wizard za kod) u event property OnClick upises
=Zatvori()
dugme ce da zatvori formu (tako sto ce da pozove funkciju Zatvori())
Sad to dugme mozes da kopiras sa forme na formu u design modu. Funkcija ce kopiranjem da 'putuje' sa dugmetom od forme do forme. Ne izgleda mnogo, ali veruj mi da stedi vreme.

Primetio sam da smo poceli temu sa aplikacijom za komunalne organizacije, nastavili smo sa otpremnicama i prijemnicama, a sad je aktuelan kafic. Sta mi ovde u stvari radimo?




 
Odgovor na temu

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: RunningSum problem29.08.2005. u 12:35 - pre 227 meseci
Pozdrav!

Zahvaljujem na savjetima, koji su uspješno implementirani. Istina ja da ima još mjesta za dotjerivanje aplikacije (vise reporta, vise vrsta upita i sl.) i sa znanjem koje sada posjedujem, a to cu sve da uradim i gotovu dotjeranu aplikaciju staviti na forum.

Da zapoceo sam sa nekim aplikacijama vezane za komunalno poslovanje, prvenstveno radi primjera, no nastavio bih sa kaficem, ako moze jer to mi je blize. Naime, sam vodim knjigovodstvo za svoj kafic (pomocu Excela, za sad).

Dakle ja bih, ako ste za, nastavio razvoj aplikacije za cafe?

1. U trenutnoj aplikaciji javlja se problem sa tipkom esc - kada udem u zaglavlje forme frm_ZAGLAVLJE_F (za unos nove kalkulacije) - potvrdim polje br_kalk (koje je autonumber) i izaberem nekog komitenta u iducem polju, te ga takoder potvrdim i sada sam pozicioniran na polju datum ili bilo kojem iducem, te kada tu pritisnem tipku esc on me baci ponovo na prvo polje, tj. na br_kalk, ali sada mi nudi iduci redni broj. Zapravo tim postupkom preskace redne broje, a ja bi da svaki broj nosi sa sobom odredene podatke!

2. Pitanje vezane vjerojatno uz prvo. El je problem napraviti da kada korisnik na gore spomenutoj formi (za unos nove kalkulacije) upise zaglavlje obavezno mora upisati i bar jedan redak stavki (subforma forme za unos nove kalkulacije)?

Nadam se da sam bio jasan sa ovim pitanjima?! :)

3. Trenutna aplikacija je za sada vezana za ulaz robe u poduzece, a ja bi se sada prebacio na daljni razvoj, tj. izlaz ili razduzenje. A primjer razduzenja na nacin na koji ja sada to radim nalazi se u excel predlosku za cafe koji sam zakacio cca 3 poruke prije. Pa ja bih dao prijedlog, pa da ga dalje svi zainteresirani u forumu ocijene i daju svoje kritike?

Eto, u kratko. :))
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: RunningSum problem31.08.2005. u 14:58 - pre 227 meseci
1) Otvori novu temu sa naslovom Kafic - pracenje robe

2) Opisi nam svojim recima kako funkcionise kafic. nemoj da govoris kao programer, govori kao vlasnik ili poslovodja kafica. Opisi nam proces dostave robe. Opisi nam proces prodaje robe. Kazi nam koji dokumenti su obavezni da se vode po zakonu, a koji se vode rucno (a nisu obavezni po zakonu) da bi se imao uvid u poslovanje (stanje magacina i kase). Onda cu ja da napravim dijagram procesa (sledeci put ces ti :-)

3) Onda nam zakaci ZIP sa dijagramom baze podataka (relationships) napravi dijagram aplikacije, onako kako si ti zamisilio. U ovoj temi si naucio da upotrebljavas gotov dijagram aplikacije (i da ga prilagodis sebi :-), a sada trazimo da napravis dijagram tako da razumemo o cemu se radi. Onda cemo da prodiskutujemo dijagram aplikacije i da ga doteramo ako treba.

Tek onda ces da sednes i da pocnes aplikaciju, ili vise njih. Vrlo je moguce da ces imati dve ilii cak tri aplikacije. Jednu da se u magacinu prati ulaz robe, sto si vec radio. Drugu, da evidentira prodaju na kasi (kasama) - eto ti pracenje izlaza. Trecu, da gazdi stampa izvestaje i prikazuje podatke iz svih uglova, i mozda da prati deo finansija gde gazda placa svojim dobavljacima. Moguce su razne kombinacije. Kasa bi trebalo da bude odvojena, a ostalo moze da se kombinuje u raznim oblicima i bojama.

:-)

 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: RunningSum problem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9412 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.