Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76

[ Pregleda: 469074 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike06.07.2016. u 17:26 - pre 95 meseci
Pa zavisi kome. Npr ja sam bas o tome razmisljao pre nego da prihvatim ponudu, a imao sam slicnu ponudu u Srbiji (vrlo mala razlika u plati).
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
..9-203.staticip.rima-tde.net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike07.07.2016. u 20:34 - pre 95 meseci
@Leptir3
Ukupna nezaposlenost u Pragu je ispod 5% za IT se otimaju. 1.500e neto je ok plata ako je ozbiljan programer ali problem je u firmama koje nece da rade papire i samo traze razlog da odustanu. Sa identicnom platom u Pragu ili Novom Sadu (ne znam kako u BG) imaces razliku u troskovima gde je jeftinije u NS zato sto je stan dosta skuplji u Pragu i moras da uracunas odlaske u domovinu :)
Sa ovim sto znam da mi danas neko ponudi NS i Prag 1.500e neto odabrao bih Prag ali ja sam poznat kao ekstremista po tom pitanju. Ako ti znas engleski ili po mogucstvu nemacki/spanski/norveski/holandski naci ces posao 1/1 a i ako ne daj boze imas iskustva sa IT bilo kakvog opet ces naci posao neki ako si spremna da radis pocetnicki posao (help desk)
Ja nisam u softverskim vodama pa ne znam bas firme za tu definitivno nisam cuo.
Ako ti nije problem koliko su mu nidili bruto u krunama? Mozda se stvarno prijavio na pogresnu poziciju. Jel on radi dizajn hardvera ili programira?
 
Odgovor na temu

Irisna

Član broj: 328053
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.07.2016. u 09:49 - pre 94 meseci
Veoma sam prijatno iznenađena pozitivnom atmosferom koja vlada na forumu i dobroj volji ljudi da pomognu sa savetima, iskustvima, svaka čast na tome.

@Branko Santo U prethodnoj firmi suprug se izjašnjavao u eurima i meni se čini da bi na tu temu još bilo razgovora da je prošao dalje sa selekcijom. U ovoj koja je trenutno aktuelna, na početku je bilo govora za 60000 kruna bruto ako se ne varam i tu bi se cena dodatno definisala naravno ako se postigne dogovor o poslovnom angažmanu. Slažem se da je bolje dobiti šansu i startovati negde i sa manjom platom pa je vremenom nadograđivati.
Suprug je konkurisao na pravu poziciju, ali kao što napisah u prethodnom postu, obzirom na to da nije završio softver smer teže mu je da se na samom početku selekcionog procesa izbori sa teorijskim pitanjima visokog nivoa (ona su u po njegovim rečima prošli put bila prilično detaljna i ozbiljna) pa nije stigao do praktičnog dela. Zato se nadam da će u narednom periodu uz proveru znanja veći akcenat biti na konkretnom radu/testovima i radnim zadacima, u odnosu na koje će pokazati stečeno znanje. Na kraju krajeva, čini mi se da je konkretno znanje koje je primenljivo u praksi i mogućnost snalaženja u problemskim situacijama i jeste nešto što se ceni, pa se nadam da će dobiti priliku da to i pokaže.
Što se tiče mog zaposlenja "tamo negde", ne brinem se, snalažljiva sam, spremna na rad i učenje. Sa engleskim se snalazim odlično, a počela sam da se preusmeravam baš ka IT svetu (jer od mog fakulteta, nažalost, nema vajde).
Optimista sam, verujem da uz trud i zalaganje rezultati neće izostati. Svako dobro svima.
 
Odgovor na temu

Irisna

Član broj: 328053
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.07.2016. u 09:50 - pre 94 meseci
a
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.tmcz.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike19.07.2016. u 14:39 - pre 94 meseci
Vidim nisam dalje nista odgovorio. Nemojte odustajati, potraznje ima bas dosta, teze je kad nemas papire ali nije nemoguce. Ima dosta nas u Brnu i Pragu koji smo dosli tako, vecina nas na sta smo mogli da dobijemo (a ne zeleli) pa dalje gradili karijere :)
 
Odgovor na temu

acebzan
Aleksandar Čebzan
Global Equipment Engineering &
Implementation
OKIN/Verizon
Ostrava, CZ

Član broj: 81
Poruke: 707
194.203.212.*

ICQ: 81816063
Sajt: https://www.linkedin.com/..


+14 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike20.07.2016. u 16:27 - pre 94 meseci
@Branko Santo - ne zaboravi Ostravu :)

Ne znam da li ste spomenuli u par poslednjih poruka, ali treba vam i dokument da je oglas za posao izlozen na njhovom birou.
Taj oglas mora da bude mesec dana istaknut, jer se prvo cekaju Cesi, EU, imigranti, pa tek onda NON-EU.
Sa posla kuckam, ali kad dodjem kuci mogu da vam uslikam (ako ga jos negde imam).

Ja sam imao srece jer je moja firma zavrsavala sve papire za nas NON-EU, moje je bilo samo da dodjem u ambasadu i predam dokumenta.
Imao sam FAST TRACK dokument - dobijanje vize u roku od 30 dana (dobio sam za 24 dana).

Sto se tice osiguranja, nisu normalni :)
Kada ste zaposleni, osigurani ste kod VZP-a (drzavno osiguranje). Posto je VZP-u zabranjeno da prodaje osiguranja strancima, osnovali su PVZP (www.vzpforforeigners.cz).
Osiguranja koja vam Ministarstvo Ceske Repuiblike priznaje prilikom predavanja za boravisnu dozvolu su:
VZP/PVZP, Uniqa, Maxima, Slavia, ERGO, AXA. Ne znam da li imaju jos neka.
VZP je najjace iz razloga sto ima ugovore sa najvecim brojem lekara/klinika u CZ. Za ostale morate da pogledate u kojim gradovima i sa kim imaju ugovore o saradnji.
Za boravisnu dozvolu ne mozete da prilozite osiguranje od ovih kuca koja kaze da je u pitanju BASIC MEDICAL INSURANCE. Mora da bude COMPREHENSIVE.

Uporedne cene osiguranja:
http://pojistenicizincu.cz/

Problem nastaje ako vam je zena trudna (sto je moj slucaj) :)
Osiguranje za trudnu zenu se uzima na minimum godinu dana, i cena je od 45.000 CZK do 65.000 CZK. Naravno, ako kod VZP-a uzmete Gold Plan, osiguranje je mislim 120.000 CZK.
Pravdaju cenu tim sto mogu da se dese neke nepredvidjene stvari prilikom porodjaja, pa troskovi mogu da narastu do par stotina hiljada kruna...

Iz firme su krenuli u trazenje informacija, da vide da li moze sa tim Comprehensive osiguranjem da se porodis u drzavnoj bolnici bez ikakvog placanja. Pozvace doktore da provere, pa sta mi jave - javicu i ja vama.
Druga stvar koju pokusavamo je da nekako zenu i dete povezem sa mojim osiguranjem (kao sto je to u Srbiji, ako ja radim, zena i dete su automatski osigurane preko mene).
Ovo su uspeli da urade za decka koji je iz EU, ali su dobili odgovor da meni ne mogu to da srede jer sam NON-EU. Sad ce firma pokusati ponovo nesto da vidi oko toga.
Danas sam isto nasao clanak neke agencije koja kaze da moze da sredi dete na istom osiguranju, ali za zenu mora da se vidi, pusticu im mail.

Druga stvar, kada smo predavali u ambasadi za Family Reunion, rekli su mi da moja plata pokriva troskove za dete, ali sam za zenu morao da "stvorim" 4.500eur na njenom racunu...

[Ovu poruku je menjao acebzan dana 20.07.2016. u 20:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sondaa
Network engineer

Član broj: 334024
Poruke: 15



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike02.08.2016. u 19:32 - pre 94 meseci
Pozdrav svima, kratki update :)

Cekam da prodje rok od 30 dana, da dobijem broj sa pozicijom i validan ugovor. Taj dio firma je preuzela, i kada bude gotovo poslati ce. Kontaktirao sam dvije agencije Mainframe i IBS. Ovi iz IBS djeluju jako profesionalno i zavrsavaju sve moguce i nemoguce :) Hvala Branko na kvalitetnoj preporuci. Glavni problem mi je bio proof of accommodation, ali s njima sam dogovorio da mi izdaju potvrdu i kasnije cu unajmiti stan i prebaciti se na pravu adresu (koristiti cu njihove usluge). Prijavu za Employee card cu predati u ambasadi bez usluga agencije, preveo sam sve dokumente, cekam ostalo sto mi treba da prikupim i zajedno da predam, neka ambasada rjesava sve sto treba. Kada dodjem u Prag, prijavu u Ministry of Interior i Register with the labour office takodjer prepustiti cu agenciji i koristiti njihove usluge jer se mogu koristiti parcijalne usluge, ispostave fakturu sto zelis da koristis :) Hvala Vam mnogo na savjetima, za sada ide prema planu, vidjeti cemo dalje sto ce sve trebati :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.t-mobile.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike03.08.2016. u 08:19 - pre 94 meseci
@acebzan
Niposto necemo zaboraviti Ostravu :) Ipak je ona nekom spas. Kao sto rekoh prosli put, niko od nas nije dosao na bas ono sto smo hteli i dosta ljudi je doslo na pozicije koje nisu odgovarale tacno onom cime su hteli da se bave. Ipak to su otvorena vrata a dalje je borba :)

@Sondaa
Ako su predali za broj pozicije i ako imas IBS mislim da nema sta vise da se desi. Sad je samo pitanje vremena kad ces dobiti papire i spakovati se za Prag. Ja licno nisam ljubitelj Laste a pogotovo sto NS-Prag traje 13+ sati zavisno od granice i WC ne radi u busu :)

Srecno!
 
Odgovor na temu

acebzan
Aleksandar Čebzan
Global Equipment Engineering &
Implementation
OKIN/Verizon
Ostrava, CZ

Član broj: 81
Poruke: 707
194.203.212.*

ICQ: 81816063
Sajt: https://www.linkedin.com/..


+14 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike03.08.2016. u 10:47 - pre 94 meseci
Ja kad sam dolazio, koristio sam blablacar.rs , za 35eur dosao od Beograda do Ostrave.
Sad sam kratko bacio pogled, ima dosta voznji na relaciji BG/NS-Prag.
 
Odgovor na temu

Sondaa
Network engineer

Član broj: 334024
Poruke: 15



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike03.08.2016. u 11:34 - pre 94 meseci
Hvala mnogo,

potrajati ce malo da se sve zavrsi ali ide svojim redoslijedom :)

Ma kakvi busevi, autom cu tamo, mogu biti do 3-mjeseca a kasnije srediti papirologiju i registrirati u Ceckoj :) Valja meni u Dobrovec svako jutro :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.t-mobile.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike03.08.2016. u 12:53 - pre 94 meseci
@Sondaa
Samo da znas da postoje sive zone u Ceskoj po pitanju zakona za kola i vozacke dozvole :)
Ne mozes da predas da ti izdaju cesku dozvolu dok nisi tu vec 6 meseci a kad prodje 6 meseci moras da imas cesku dozvolu :) A promena moze da traje i po 6-7 meseci redovno a ima slucaj i preko godinu dana.
Ali kada predas onda si u sistemu pa kad te zaustave onda pogledaju tvoju srpsku i pogledaju sistem da si predao pa kao nema problema.

Registracija kola nemam pojma kako ide a pogotovo ako selis srpski auto.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike03.08.2016. u 14:01 - pre 94 meseci
Citat:
...a kad prodje 6 meseci moras da imas cesku dozvolu...

Kako to funkcionise u slucaju da izadje pa udje ponovo, da li se brojac resetuje, ili nastavlja gde je stao?
Nije Srbija toliko daleko da se ne moze doci na vikend jednom na svakih nekoliko mesecu, a i ako jeste, Ukrajina je verovatno blize.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Sondaa
Network engineer

Član broj: 334024
Poruke: 15



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike03.08.2016. u 14:10 - pre 94 meseci
Znaci takva je situacija sa dozvolama. Negdje sam procitao da savjetuju cak prodaju automobila u zemlji pa prilokom dolaska da se kupi u Ceskoj jer je toliko komplikovana procedura i mnogo papirologije ima oko prevoda i uvoza auta. E sada ne bi ni to lose bilo, ali da li se moze kupiti auto u Ceskoj ako nisi resident, vec samo posjedujes Employee card ?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.t-mobile.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike03.08.2016. u 15:00 - pre 94 meseci
@pctel
Racuna se po boravisnoj dozvoli, nikakvi izlasci se ne racunaju.

@sondaa
Mozes da kupis auto nije problem i sve ti rese ovi sa placa za tipa 50ak eura kako sam cuo. :)
Imamo u drustvu par njih koji su nedavno kupili pa kad dodjes oni ce te posavetovati.
Mozes ti da vozis na srpske table koliko ja znam bez ikakvih problema iako si nastanjen u ceskoj. Ali opet neko strucniji bolje da ti objasni.
 
Odgovor na temu

jeremici
Staff Engineer
Riverbed Technology
Amsterdam

Član broj: 84709
Poruke: 27
*.upc-a.chello.nl.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike03.08.2016. u 21:33 - pre 94 meseci
evo i ja da odgovorim, dugo me nije bilo na forumu.

Vozio sam 14 meseci na srpske table, sa srpskom dozvolom, nikada problem nisam imao osim jednom kad su me madjari pitali gde sam krenuo sa letnjim gumama po snegu

Policija mi nije nikada ni rec rekla u Ceskoj, cak i kad sam isao u stanicu da platim kazne za parkiranje (jednom na sred pesackog prelaza i drugi put na travnjaku i trotoaru). Mislim da neces imati problema, ali mozda se nesto izmenilo za ove 4 i kusur godine koliko nisam tamo.

Pozdrav celoj ekipi na forumu
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike04.08.2016. u 10:44 - pre 94 meseci
Ako si rezident u nekoj zemlji (a jesi) onda ne smes da upravljas vozilom registrovanim u stranoj zemlji. Oni na to gledaju kao na utaju poreza a u slucaju da je vozilo registrovano u non-eu drzavi onda je i carinski prekrsaj.

Mozda oni ne obracaju paznju na to sada jer nisu imali problem kao austrijanci pre par godina gde su svi masovno zakupljivali P.O. boxove u Poljskoj i na tu "adresu" registrovali kola i placali osiguranje. Onda je pocela masovna kontrola i kaznjavanje i sve sta uz to ide. Cesi verovatno nemaju taj problem u tolikoj meri pa onda i ne obracaju paznju na takve stvari ali da mogu da naprave ogroman problem zbog toga - mogu.

A ovom genijalcu koji je odmah krenuo balkanskom logikom "sta ako predjem granicu pa se vratim" mogu odmah da kazem da se ne racuna ulazak i izlazak iz zemlje nego prijava boravka.
 
Odgovor na temu

Irisna

Član broj: 328053
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike08.08.2016. u 08:39 - pre 93 meseci
Citat:
Branko Santo:
Vidim nisam dalje nista odgovorio. Nemojte odustajati, potraznje ima bas dosta, teze je kad nemas papire ali nije nemoguce. Ima dosta nas u Brnu i Pragu koji smo dosli tako, vecina nas na sta smo mogli da dobijemo (a ne zeleli) pa dalje gradili karijere :)


Branko, hvala jos jednom. Slazem se, treba biti zahvalan ako se ukaze prilika i pokusati izvuci najbolje iz nje. Svako dobro svima.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike09.08.2016. u 09:18 - pre 93 meseci
Ako imas prijavljen boravak u Ceskoj

Cela procedura oko registracije i kupovine kola uopšte nije komplikovana, to sa prenosom iz Srbije se ne isplati, ni vremenski, a ni finansijski.
Na placu kupiš, potpišeš ugovor, odeš u magistrat, poneseš ugovor da si kupio auto, tamo popuniš 1 formular, tipa VIN auta, godište, novi vlasnik, stari vlasnik itd, i odmah dobiješ tablice, platiš tipa 30 eura za tu uslugu, to je to.

Pre nego što sedneš u auto, moraš kupiti osiguranje, koje prve godine košta oko 240 eura, posle se smanjuje, kako više voziš, ako nemaš neku nesreću itd.
Ja sam plaćao ovako, prve god 220 eura, druge 165 eura, treće 165 (podigli su cenu obavezno osiguranja 10%), sledeće bi trebalo da platim oko 120-130.
Naravno zavisi od kraja u kome živiš, auta, koliko godina imaš itd, npr kolega koji vozi fiat bravo iz 2001, živi u selu pored Brna, plaća 50 eur godišnje osiguranje.

Još 1 plus ti je što se tehnički radi jednom u 2 godine, i to čak i oni "fensi" servisi rade ovlaš, košta oko 70 eur, proveravaju trap uglavnom, ostalo ni ne gledaju, emisije samo gurnu sondu jer ih snima kamera, ali auta ne pale...

Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Sondaa
Network engineer

Član broj: 334024
Poruke: 15



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike09.08.2016. u 12:51 - pre 93 meseci
@fade

Da li moras provesti 6 mjeseci u Ceskoj pa kada predas zahtjev za promjenu vozacke tek onda kupiti vozilo ? Ili je moguce i sa nasom vozackom samo sa stalnim prebivalistem ?
 
Odgovor na temu

acebzan
Aleksandar Čebzan
Global Equipment Engineering &
Implementation
OKIN/Verizon
Ostrava, CZ

Član broj: 81
Poruke: 707
194.203.212.*

ICQ: 81816063
Sajt: https://www.linkedin.com/..


+14 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike09.08.2016. u 14:32 - pre 93 meseci
Ja vozim auto sa nasim tablicama, dok ne skupim pare da kupim drugi.
Za sada bez problema.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76

[ Pregleda: 469074 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.