Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Eksplozije u Londonu ??

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije u Londonu ??

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44285 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
*.mgnet.co.yu.



+1 Profil

icon Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 13:27 - pre 227 meseci
Jel to neki teroristicki napad ko ono na Ameriku ???
Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 13:38 - pre 227 meseci
ma napali londonsku podzemnu i neki bus.....mislim da ovo ne treba da nas zanima sem ako nije stradao neki nas drzavljanin ili ne daj boze nas forumas....imamo mi dovoljno svojih problema
poz
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 13:51 - pre 227 meseci
za sada 12 mrtvih i 185 povredjenih. 5 metro stanica i 1 autobus su dignuti u vazduh...

Slazem se da imamo dovoljno nasih problema, ali ce se i ovo indirektno opet odraziti na nas...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 14:29 - pre 227 meseci
Molim??

Ne treba da nas zanima zato što nijedan državljanin SiCG nije poginuo? Zašto? Englezi su manje važni od Srba?
Apsolutno netačno. Svi su jednaki, neka svako misli šta hoće ali meni je potpuno ista tragedija ako pogine 30 Srba ili 30 Engleza (naravno, računajući na to da nikog od njih ne poznajem).

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
82.117.206.*



+10246 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 14:32 - pre 227 meseci
U Iraku od sličnih akcija nevini ljudi ginu svaki dan, pa je svima svejedno. Šta reći ? Da su Britanci "više ljudi" od Iračana ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 14:36 - pre 227 meseci
Naravno, i to što se dešava u Iraku je tragedija. Samo što je ovo u Londonu veća "senzacija" zato što se tamo to ne dešava svaki dan. Ne kažem da je ovo u Britaniji veća tragedija već samo govorim iz kog razloga je ovaj teroristički napad više pokriven od onoga što se dešava u Iraku.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 14:37 - pre 227 meseci
Sta fali da vide ljudi malo kako to izgleda kada pucaju bombe po gradu?
Dobro su prosli, sta bi bilo da su im demonstrirali kasetne...
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 14:41 - pre 227 meseci
[irony]
Da, tako im i treba, svi ti koji su poginuli su se zalagali za bombardovanje Jugoslavije, baš mi je drago. Sve te proklete Engleze treba poubijati.
[/irony]

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
82.117.206.*



+10246 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 14:42 - pre 227 meseci
Kad oni napadnu arapsku zemlju to je u redu. (A napali su Irak zato što nije posedovao hemijsko oružje.) Kad arapi napadnu njihovu zemlju - to je terorizam.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zabac_kermit
Žabac Kermit
Muppet land

Član broj: 22851
Poruke: 107
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 14:43 - pre 227 meseci
Ma da oni su nas bombardovali onako bezveze.Šta su radili Škorpioni u naše ime,a?
Još uvek postoje ostaci stare ideologije onog što je u zatvoru.
Neka tvoje besede budu odmerene na kantaru da bi bile korisne onima koji će ih čuti.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 14:46 - pre 227 meseci
@Java Beograd
Pa dobro, ko je rekao da je to u redu? Ja sigurno nisam. To je bio teroristički akt, i ono što se sada odvija je jednostavno "circle of violence". Zapadne zemlje napadnu Arape, Arapi napadnu njih i tako ukrug. Svaki napad je tragičan. Ne možeš opravdavati terorističke napade, pošto opravdanja jednostavno nema. Uvek poginu nevini civili koji nisu ni krivi ni dužni za to što se dešava.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
*.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 14:55 - pre 227 meseci
Mislio sam da ce neko pametan da zakljuca temu ili da je obrise,posto meni brisu i mnogo lepse topice,ali posto jedan moderat otvara temu i ja da se ukljucim.Tragedija je i kad se i jedan ljudski zivot izgubi,nedaj Boze da iko ikad nastrada.Ali je glupost da se otvara tema kad je u pitanju samo UK ili USa.Da jos jednom ponavljam ne zanima me ako nije niko od nasih ugrozen ili ubijen,pa sta? Za vreme rata u Iraku mi je najupecatljivije ostala poruka jednog Engleza na CNN-u koji kaze:Ja podrzavam rat protiv Iraka,i moj brat je tamo u vojsci,ali video sam da americka vojska upotrbljva delfina za otkrivanje morskih mina.Ako je to stvarno tacno,ja protestvujem i zahtevam da to prestae jer niko nema prava da ugrozi zivot jedne tako lepe zivotinje?!? Mislim da to i dalje ima u arhivi CNN. Znaci briga nih za mene briga mene za njih...
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
195.252.89.*



Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:02 - pre 227 meseci
U istom tom Londonu zive i crni i belci i Kinezi i Arapi i jos mnogo drugih nacija i miru. Minirati taj grad nema smisla jer je taj grad jedan od primera da moze da se zivi normalno bez rasnih i verskih predrasuda. I nastavice da zivi na isti nacin.

Tuzno i besmisleno. Zao mi je zrtava.

yooyo
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
82.117.206.*



+10246 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:08 - pre 227 meseci
Citat:
BytEfLUSh:  Ne možeš opravdavati terorističke napade, pošto opravdanja jednostavno nema. Uvek poginu nevini civili koji nisu ni krivi ni dužni za to što se dešava.

Daleko bilo, ne opravdavam. Ni najmanje, taman posla. Terorizam je grozan, zaista tako mislim.


Ali, moram da se osvrnem, kad si već pomenuo opravdavanje terorizma. Upravo su Englezi bili najglasniji u nalaženju opravdanja prema teroristima koji su u Rusiji pobili onu decu u školi. Čak ih nisu ni nazvali teroristima, već su iznalazili nazive: bombaš, kidnaper, čak i "borac". Tako ovo u Londonu nije teroristički čin, već su eto neki borci postavili bombe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:12 - pre 227 meseci
Stvar je vrlo prosta, ako oni mogu nas da ubijaju zato sto im je kriv S.M. a sto ne bi mogli arapi njih da ubijaju zato sto im je kriv T.B.?

Ja stvarno ne vidim kakav je tu problem. I jedni i drugi kao krajni cilj i rezultat imaju namerno ubijanje civila. Razlika je samo u tome sto T.B. nema onu stvar da posalje gerilce da postavljaju bombe nego ih baca sa za sebe bezbednog rastojanja, dok Arapi, nemavsi mogucnosti da bace izdaleka, stisnu petlju pa odu mecki na rupu i licno nameste i aktiviraju bombu, kja je uz to manje efikasna nego engleska.

Meni se cini da su sa moralne strane (ako tu uopste ima morala), Arapi u prednosti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.yubc.net.



+7169 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:19 - pre 227 meseci
Samo tako, napred - Srbija je dala 5000 evra za zrtve cunamija, dok su i Bugari dali N (gde je N veliki broj) puta vise. Verovatno su i deca Sri Lanke skrivila nesto nebeskom narodu pa da ih ne voli preterano kao i ove Engleze za koje, jel, treba da nas bude bas briga.

To mnogo vise govori o stanju ove jadne nacije nego o bilo cemu drugom :(

Idi bre u prodavnicu - gledaj sta se desava kad udje hendikepirani SRBIN u nju.. ili da zatrazi posao... to samo dokazuje da ljude u Srbiji mahom nije briga za bilo koga drugog osim njih samih, a te price sa Englezima i Tonijem Blerom ostavite za neciju babu - ja sam licno video kako u poslovnici JAT-a u Beogradu hendikepiranoj zeni nece da otvore vrata. Treba da se srame... da nije mozda imala engleski pasos?

Citat:

I jedni i drugi kao krajni cilj i rezultat imaju namerno ubijanje civila


Kako da ne, to mislis ti i kolege fanatici iz Avganistana.

Citat:

Meni se cini da su sa moralne strane (ako tu uopste ima morala), Arapi u prednosti.


Da da, siguran sam da bi to pricao da ti dete raznese neki terorista u autobusu.

To nisu "Arapi" vec teroristi.

Treba da te je sramota da opravdavas bilo ciju nesrecu.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.07.2005. u 16:30 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:26 - pre 227 meseci
Citat:
SmilieBG: Slazem se da imamo dovoljno nasih problema, ali ce se i ovo indirektno opet odraziti na nas...


Upravo ovako kao što SmilieBG kaže.
Neki povezuju ovaj napad da je izvršila Al Kaida, i kažu da je ostavljena poruka na tim mestima koja su dignuta u vazduh. Piše. Eto napadamo vas i i centru Londona a da vi to i ne znate.
Mnogi teroristički teoretičari kažu da je ovaj napad izvela al kaida.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:28 - pre 227 meseci
Citat:
broker: Stvar je vrlo prosta, ako oni mogu nas da ubijaju zato sto im je kriv S.M. a sto ne bi mogli arapi njih da ubijaju zato sto im je kriv T.B.?

To jeste tacno, ali bolje je ne deliti zla dela na bolja i gora i sloziti se da mnogi narodi svakodnevno drugima nanose mnogo zla. Ne treba to gledati sa nacionalne tacke, svako dete cijeg oca ili majku neko ubije na bilo koji nacin ce podjednako patiti, bez obzira da li je englesko, arapsko, avganistansko ili srpsko.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.xdsl.beograd.com.

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:31 - pre 227 meseci
Jadno
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Eksplozije u Londonu ??07.07.2005. u 15:35 - pre 227 meseci
Ivane, ne vidim razlog zasto bi moje dete razneo neki terorista? Ne zivim na podrucju na kome se problemi resavaju na taj nacin.

A i ne vidim cega treba da me bude stid? Ja ne opravdavam niciju nesrecu, samo hladne glave posmatram sta se desava i ne svrstavam se ni na jednu stranu.

A sto se tice terorizma, pa trebalo bi prvo da se slozimo oko defincije terorizma pa da onda razmatramo ko je tu terorista ako ne. Po meni, terorista je i onaj koji salje avione da sa sigurne visine istovaruju tone kasetnih bombi i bombi sa osiromasenim uranijumom na civile.

Ja ove dogadjaje tretiram kao na sasvim normalne i uobicajene postupke u ratu koje su u svojoj ranijoj ratnoj doktrini sprovodile obe strane. Ne kazem da su postupci normalni, ali za konkretne zaracene strane, jesu. Rat je u toku, prema tome ljudi ratuju, svako na svoj nacin. Englezi i Amerikanci masakriraju civile u Iraku, Arapi, rade to isto u Londonu, doduse u znatno manjoj meri, ali svejedno, ja razliku ne vidim.

Mozda ti smatras da su Englezi civilizovaniji pa je necivilizovno njih ubijati, a Iracani su divljaci pa njih moze da ubija ko hoce? Ako je tako, onda bi ti u stvari trebao da se stidis?

Citat:
pctel:
To jeste tacno, ali bolje je ne deliti zla dela na bolja i gora i sloziti se da mnogi narodi svakodnevno drugima nanose mnogo zla. Ne treba to gledati sa nacionalne tacke, svako dete cijeg oca ili majku neko ubije na bilo koji nacin ce podjednako patiti, bez obzira da li je englesko, arapsko, avganistansko ili srpsko.


U potpunosti se slazem, i to i jeste sustina moje poruke. Ovi sto se zgrazavaju nad par bombi u Londonu, likovali su nad hiljadama mrtvih Irackih civila, pobijenih u ime "civilizacije", "demokratije", i para. Masakr Iracana jos uvek traje i to im nije pitanje koje je bitno. Sve je to stvar duplih standarda. Reakcija zavisi od toga ko je zlodelo ucinio.


[Ovu poruku je menjao broker dana 07.07.2005. u 16:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Eksplozije u Londonu ??

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44285 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.