Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?

[es] :: ISP :: ADSL :: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?

[ Pregleda: 3174 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?07.09.2005. u 02:24 - pre 226 meseci
da li ima veze geografska blizina sa provajderom u brzini interneta?
znači da li je meni brzi internet u vankuveru ako je centrala tu blizu mene nego nekom u ontariju npr i obrnuto?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?07.09.2005. u 02:31 - pre 226 meseci
Evo sta kaze jedan ovdasnji prodavac usluge ADSL:

http://www.beotel.net/licna_primena.php?tema=adsl

Propusni opseg ADSLa zavisi od kvaliteta same parice i od udaljenosti pretplatnika od njegove matične telefonske centrale. Maksimalna udaljenost na kojoj je moguće realizovati ovaj servis je od 5.5 do 6 km (slična udaljenost kao kod ISDNa).
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?07.09.2005. u 02:45 - pre 226 meseci
veoma koristan odgovor.
a sta je HDSL?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?07.09.2005. u 16:19 - pre 226 meseci
HDSL (High bit-rate Digital Subscriber Line), one of the earliest forms of DSL (izvor: Google). Nije mi jasno sto to spominju, samo nas zbunjuju.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?07.09.2005. u 16:21 - pre 226 meseci
HDSL ti je malo brza inacica DSL-a i kod nje je brzina prijenosa simetricna ali je brzina fixna, ( 1,5Mbps ako se ne varam ) Zgodno je to sto se download i upload mogu obavljati istovremeno.

 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?08.09.2005. u 20:37 - pre 226 meseci
"Propusni opseg ADSLa zavisi od kvaliteta same parice i od udaljenosti pretplatnika od njegove matične telefonske centrale. Maksimalna udaljenost na kojoj je moguće realizovati ovaj servis je od 5.5 do 6 km (slična udaljenost kao kod ISDNa)."

Mala ispravka "tdjokic-u" maksimalna udaljenost pretplatnika od maticne centrale za ISDN (bez regeneratora na trasi) je 4km u uslovima dobrog kvaliteta parice ,a sto se ADSL-a tice maksimalna udaljenost isto bez regeneratora (teoretska) i u praksi je 8 km da se kroz bakarnu paricu "protera" od 1,5-9 Mbit/s (isto vazi i za manji saobracaj). Dok je ADSL2+ 24Mbit/s a za udaljenost ne znam jos ga proucavam ali mislim da je ista.Kad saznam vrlo rado cu to podeliti sa vama ako nekog zanima.

[Ovu poruku je menjao Igorn dana 08.09.2005. u 22:03 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Igorn dana 08.09.2005. u 23:00 GMT+1]
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?08.09.2005. u 20:44 - pre 226 meseci
Citat:
Igorn:Mala ispravka "tdjokic-u"
Reklamaciju uputi na Beotel! To sam samo preneo sa njihovog sajta, slucajno sam prvo to nasao.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?08.09.2005. u 21:10 - pre 226 meseci
Sta se odmah ljutis,to je bila prijateljska sugestija da se ljudi ne informisu pogresno,a ti odmah napadas.
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?09.09.2005. u 03:05 - pre 226 meseci
Citat:
Igorn: Sta se odmah ljutis,to je bila prijateljska sugestija da se ljudi ne informisu pogresno,a ti odmah napadas.
Ne ljutim se i ne napadam, ali je i meni stalo do toga da se ljudi ne informisu pogresno, pa sam naveo pravog autora informacije, a to je Beotel. Ja sam to naveo u odgovor autoru teme, jer sam prvo to nasao i delovalo mi je verodostojno. Izricito sam naveo da to "kaze jedan ovdasnji prodavac usluge ADSL" i naveo adresu sajta gde sam to procitao, da bi onaj ko procita mogao da pogleda detaljnije na sajtu.

Ne mogu ja da garantujem za Beotel ni slucajno. Ja sam obican korisnik, koga to zanima na nekom opstem nivou, a Beotel je provajder, oni bi morali to da znaju bolje od mene. Ja mislim najozbiljnije i najiskrenije da bi ti mogao da im uputis primedbu (/ reklamaciju / upozorenje) za njihove informacije koje smatras netacnim.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?09.09.2005. u 14:42 - pre 226 meseci
E da samo Beotel siri lazne informacije ,na dosta mesta ima pogresnih podataka.Ali najgore je kad negde radi neko ko uopste nije upucen u oblast u kojoj vrsi posao i onda prica svasta i lupa gluposti ,sto sam imao prilike da vidim od strane mog provajdera kad sam uvodio ADSL(proveravao tehnicke mogucnosti).
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?21.09.2005. u 22:28 - pre 226 meseci
dobro ljudi hvala svima na trudu
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: da li brzina ADSL zavisi od geografske lokacije?

[ Pregleda: 3174 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.