Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ES News backend. IMPORTANT!

[es] :: C/C++ programiranje :: ES News backend. IMPORTANT!

[ Pregleda: 5124 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon ES News backend. IMPORTANT!11.09.2002. u 12:55 - pre 263 meseci
Pozdrav svima.

Pre par dana sam opet razgovarao sa Gojkom, i odlucili smo da opet pokrenemo News backend projekt. Zamolio bih sve zainteresovane da mi posalju email na [email protected]

Treba mi vas odgovor sto pre da mogu da napravim plan projekta, i da sto pre pocnemo da radimo.

Pozdrav,

Jovan
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.itn.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!11.09.2002. u 15:15 - pre 263 meseci
Ja sam zainteresovan, a imam i nekoliko ideja..

jedna od njih je XML-RPC - na ES serveru se postavi XML-RPC server, koga onda proziva klijent i kupi podatke za svoju bazu (svi podaci su u XML-u, tako da uopste nije problem to srediti).

To je najbolji i najlaksi nacin povezivanja klijenta sa ES sistemom.

Ja imam uradjen XML-RPC CGI server u python-u, ko hoce da se igra s tim.

XML-RPC server: http://a13x.net/webservices.cgi
system.listMethods() method vam daje spisak metoda koji su na serveru.

Python klient primer:
Code:

import xmlrpclib
server = xmlrpclib.Server('http://a13x.net/webservices.cgi')
print server.system.listMethods()


Pozdrav,
alex.
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!11.09.2002. u 15:32 - pre 263 meseci
E blue.. Lepo rekoh da definises tacno sta se pise, znao sam da niko nece shvatiti odmah o cemu je rec!

Da pojasnim onda ja posto je blue suvise zauzet trenutno hehe..

Pisemo NEWS SERVER, koji ce se VRTETI NA ES-u, raditi na portu 119 po nntp specifikaciji, podrzavati autentikaciju (koriscenjem korisnickih user-a i password-a sa es-a), a za storage poruka koristiti trenutnu ES bazu u neizmenjenom obliku.

Ovde dakle ne podrazumevamo razvoj klijenata, posto postoji na stotine news citaca, to ste i sami rekli :)

Naravno, ako ima zainteresovanih za ipak razvoj neke vrste online reader-a preko XML backend-a, mozemo i to odraditi ali neki drugi put.. ova tema se tice iskljucivo news servera.
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.itn.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!11.09.2002. u 16:28 - pre 263 meseci
Super, moj predlog je upalio.. Ziveo news! :)
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!11.09.2002. u 23:56 - pre 263 meseci
Da, ziveo news.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!13.09.2002. u 00:20 - pre 263 meseci
Hm, a kako će se ostvariti hijerahija poruka koja je inače prisutna u nntp servisima?

ES sadrži samo dva nivoa (,,Osnovna poruka'' i ,,Odgovor''), pa se gubi jedna od prednosti nntp servisa.

Naravno, preostaje off-line čitanje (i čitanje iz klijenta koji nama odgovara), pa je to velika prednost.

Verujem da će ovakav softver naići i na malo širu pažnju van ES okvira, ako ne bude prilagođen samo ES-u, već svom phpBB (ili kako se zove) softveru.


Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!13.09.2002. u 00:27 - pre 263 meseci
tOwk:

Thread će početi prvom porukom, a svaka sledeća će se nizati na prethodnu ili na prvu, to ćemo još odlučiti. Threadova koji se granaju kao u pravom njuzu neće biti za sada, pošto ih ni na es-u nema trenutno. Nisu prioritet za uvođenje, inače. Ovo je web forum, ne njuz :) Razlika..

Malo toga se gubi no mnogo više dobija. Stotine news klijenata, mnogo manje htmla za download cime se dobija brže učitavanje. Sve ovo povlači novu publiku koja možda ne voli web forume i zbog opterećenosti svoje inet konekcije nije pratila ES. (znam takvih par slučajeva do sada!)

ES ne pokreće phpBB niti bilo koji software koji je u javnom vlasništvu, niti će ES php engine biti uskoro izdat javnosti na uvid. Prioritet je da ovo radi na ES-u, a da li će se naći neko ko će to prilagoditi za neke druge forum engine koji koriste prilično različite strukture mysql baza, ostaje da se vidi. Razvoj za više foruma bi komplikovao trenutno stvar i takođe nije prioritet.
 
Odgovor na temu

Iksen
Marko Jovanovic
Beograd

Član broj: 3573
Poruke: 55
*.109.EUnet.yu



Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!15.09.2002. u 22:06 - pre 263 meseci
A jel' morate da pishete news server ?
Interesuje me iz kojih razloga ne mozete da upotrebite/prilagodite neki od postojecih servera i koje ste opcije razmotrili pre nego shto ste zakljuchili da treba da napishete server iz pochetka ?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!15.09.2002. u 23:23 - pre 263 meseci
Druga mogućnost je forwardovanje svih poruka na neki postojeći news server. To i sada funkcioniše, na news.tehnicom.net možete videti neke od ES foruma, elitesecurity.* su konferencije. Ovo rešenje se pokazalo vrlo nepouzdanim, a i slanje i autentikaciju je vrlo teško ili skoro nemoguće uraditi, bez većih zahvata na inn-u što ne možemo raditi jer je u pitanju server ovog tehnicom provajdera.

A ovim se inače i duplira sadržaj, što dodatno opterećuje server.

Ovaj server koji se piše iz početka će kao bazu za poruke koristiti postojeću ES mysql bazu.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!16.09.2002. u 02:24 - pre 263 meseci
Ja sam raspolozen da pomognem ako je projekad pod GPL-om.

GNU i samo GNU...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!16.09.2002. u 03:19 - pre 263 meseci
Citat:
leka:
Ja sam raspolozen da pomognem ako je projekad pod GPL-om.

GNU i samo GNU...


I koliko ce ljudi jos biti u mogucnosti da ga koristi? 0, jer postoji jos 0 sajtova sa identicnom ovakvom strukturom mysql baze.

Kod moze biti i otvoren ali bez znacajnih prepravki neupotrebljiv.

Za ostale tvoje poruke, no comment. Ne znam da li si pio nesto ili si pod stresom ili nesto trece hehe.. Aj odspavaj pa razmisli sta pises. Sve najbolje leko
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.beotel.net



Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!16.09.2002. u 03:35 - pre 263 meseci
I ja se prijavljujem da pomognem, koliko mi vreme dozvoli.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!16.09.2002. u 14:42 - pre 263 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
I koliko ce ljudi jos biti u mogucnosti da ga koristi? 0, jer postoji jos 0 sajtova sa identicnom ovakvom strukturom mysql baze.

Kod moze biti i otvoren ali bez znacajnih prepravki neupotrebljiv.


Ne bih se bas slozio, jer se uvek lako da prepraviti da server ne uzima polje text iz tabele posts nego da uzima polje text iz tabele threads. Sama struktura baze se da promeniti a da sam interfejs news servera ostane isti.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!18.09.2002. u 11:55 - pre 263 meseci
Ja sam i planirao da se napravi otvorena arhitektura koja bi mogla da se prilagodi bilo kojoj strukturi baze. I naravno da ce da se radi pod GPL-om!
Ko sto Gojko rece, dosta sam zauzet, ali za jedno 5 dana cemo moci da pocnemo da radimo kako treba. Ja cu da napisem specifikacije o kojima cemo moci da diskutujemo kasnije.

pozdrav.


Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!19.09.2002. u 22:07 - pre 263 meseci

Gojko, ajde sad ti malo razmisli - ako ćeš to tako da radiš, sa fiksnom strukturom, onda je to totalno s*****. Taj software treba da bude fleksibilan, da može lako da se instalira i na neke druge sisteme i da ne nabrajam... Ta takva "struktura" baze može kao što dobro znaš da se vrlo lako kopira i napravi ista baza na nekom drugom serveru... Što je još zanimljivije taj software ne bi trebalo čak ni da bude zavisan od JEDNOG RDBMS-a, već prosto da se preko nekog apstakcionog lejera (ODBC se odmah nameće kao rešenje) vezuje na bilo koju bazu!

Dakle pliz bez uvrede, ali ja sam veoma razmislio kad sam rekao ono što sam rekao.

Sve u svemu želim Vam puno uspeha u tome, pa makar bilo i tako kako Gojko kaže...

Citat:
Gojko Vujovic:
I koliko ce ljudi jos biti u mogucnosti da ga koristi? 0, jer postoji jos 0 sajtova sa identicnom ovakvom strukturom mysql baze.

Kod moze biti i otvoren ali bez znacajnih prepravki neupotrebljiv.

Za ostale tvoje poruke, no comment. Ne znam da li si pio nesto ili si pod stresom ili nesto trece hehe.. Aj odspavaj pa razmisli sta pises. Sve najbolje leko ;)



Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
205.215.116.*



+2 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!25.09.2002. u 00:47 - pre 262 meseci
Zasto se puno prica a malko radi ???

Ajde bacajte se na posao :)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: ES News backend. IMPORTANT!03.10.2002. u 15:05 - pre 262 meseci

Slucajno naleteh na ovu dikusiju. Bas ovo sam hteo da predlozim da se radi a nisam znao u koji forum da stavim...

Apsolutno podrzavam ideju da se napravi veza izmejdu web foruma i news-a. Takodje apsolutno podrzavam ideju da to bude otvoreno resenje a ne da se radi konkretna implementacija na ES.

Stavise ja sam hteo da predlozim sledece:

- da se napravi potpuno novi news protokol (postojeci je zastareo i po nekim pitanjima problematican). Novi protokol bi bio optimizovaniji, efikasniji i napredniji ali bi zadrzao logicku kompatibilnost sa postojecim news protokolom.

- da sa napravi news server koji podrzava stari i novi protokol kako bi se mogao koristiti u formi gate-a za povezivanje sa postojecim news serverima ali da bi na njega mogli da se kace postojeci news klijenti)

- da njegova baza i api budu tako osmisljeni da je lako napraviti bilo kakav korisnicki interfejs za server (web, ili bilo sta drugo)

- podrazumeva se i razvoj klijenata koji bi podrzavali novi protokol

Ono sto ja najbitnije, da se omoguci medjusobno potpuno transparetno povezivanje news servera kao i web foruma. To bi prakticno omogucilo da svaki forum bude svet za sebe ali da postoji zajednicka crta izmedju njih - deljene diskusione grupe. Ja sam stari news korisnik i na webu mi je uvek smetala rascepkanost, svaki dan moram da obilazim nekoliko web foruma jer me teme nanjima interesuju. Moja ideja je da se omoguci da svako posecuje jedan forum a da preko njega ima pristup diskusijama okje sevide i na drugim forumima. Da ne pricamo o drasicnom prosirenju populacije koja bi u tim diskusijama ucestvovala.

Znam da ovo zvuci kao megalomanski zahtev ali ne mora sve da se radi odjednom i ne bas ovako kako predlazem.

Praviti ovo samo za ES mislim da je neisplativo. Meni bi naravno bilo
zgodno jer mi je news mnogo miliji od web foruma ali koliko je takvih
ljudi u ovoj populaciji? Ili, ako se svi zaraze news-om (koji je u nekim stvarima drasticno napredniji od bilo kog web foruma) onda niko vise nece dolaziti na ES.

 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: ES News backend. IMPORTANT!

[ Pregleda: 5124 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.