Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ste za legalizaciju prostitucije ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 39649 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.homechoice.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?03.10.2005. u 23:41 - pre 225 meseci
ok, mislim da ne bi trebalo vise da zalazimo u raspravu oko toga sta bi trebalo da se uradi srbiji da bi se dovela u red. hajde da probamo da se drzimo teme, da se po milioniti put, ne bi prerano zavrsila.


ok, evo pravog pitanja.

ako se legalizuje prostitucija, da li bi po povecalo promet ove usluge, u poredjenju sa sadasnjim stanjem stvari?

ja mislim da bi se znacajno povecao promet, zbog cinjenice da to vise nije ilegalno, i svako ko zeli moze da upraznjava. plus, musterija bi tacno znala, gde, kada i kod koga moze da ode i tacno sta da ocekuje. i ukoliko ne dobije to sto je platio, svako bi mogao javnu kucu da prijavi trzisnoj inspekciji. gde u poredjenju sa ilegalnosti, ukoliko te kurva/pimp odrade za pare, ne mozes da odes u muriju i prijavis ih. mislim da bi ovo podstaklo ljude da vise koriste usluge, a verovatno bi i konkurencija dovela cene usluga na neki standardni nivo.

e sad, ukoliko bi se potraznja povecala, ponuda bi neminovno skocila. i to vrlo lako i vrlo brzo. ljudi koji vode ovaj posao imaju nacina da isprate svaku potraznju, pa i kreiraju vecu, ako bi im se javno reklamiranje (u bilo kom obliku) bude dalo na raspolaganje. u celoj prici se opet namece cinjenica da bi ovo neminovno povecalo i broj devojaka koje su upletene u prinudnu prostituciju i ohrabrilo trafikante da i dalje nastave svoje radnje.

znam da sada svako moze da kaze, da bi posle legalizacije, usledila i kontrola svake prostitutke, ali ne zaboravite o kojoj zemlji pricamo i cinjenicu da svakog pandura/inspektora mozete da zaboravite uz 200 evra.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?03.10.2005. u 23:53 - pre 225 meseci
Citat:
Milos niks:
Niko zdrav ne moze da podrzava prostituciju , ako ne zbog sebe onda zbog ljudi oko sebe i ljudi koji dolaze posle njega.


Umeš li ti da napraviš razliku između "podržavanja prostitucije" i zalaganja za njenu legalizaciju? koliko vidim, nešto ti ne uspeva baš..

Citat:

Matrixxx : ako je to bila prozivka kreni od sebe .. uzmi gvozdje,prangiju.. pa izdeli pravdu .. znas i sam sta je pravedno... i umri kao heroj koji obasjava pravednicki put nama necasnima . ako je bila ironija ...sorry


Ako si se prepoznao u "prozivci", tim gore po tebe

Nikoga ja nisam prozivao, niti imam želju/nameru da "delim pravdu"..samo konstatujem činjenično stanje..Srbija jeste potonula do dna, toliko da sirote kurve treba zaštititi od maltretiranja kome su izložene na svaki način..od makroa do patoloških tipova koji misle da sve mogu da kupe sa 20-30 evra.

Ako ništa drugo, barem nisu licemerne kao većina stanovništva..
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 01:13 - pre 225 meseci
Citat:
artichoka: kazem da devojka koja je odlucila time da se bavi ce to uraditi bez obzira na to sta kaze njena mama. to nema veze sa temom, legalizacijom. isto tako, uradice to bez obzira da li je to legalno ili ne. ni to nema veze sa za/protiv legalizacije. dakle ne radi se o tome ko podrzava prostituciju vec ko podrzava legalizaciju iste. a kao sto sam rekla ja sam za, ljudi su vec rekli razloge, ne moram da ponavljam...


Ama, kako ne kapiraš? Nije ovde reč o devojci i njenoj mami nego mafiji makroa koji stoje iza cele te nesrećne "industrije". Legalizacijom nećeš da zaštitiš devojke, već njih.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 01:26 - pre 225 meseci
Da, kao sto ih neces zastititi ni drasticnim zakonskim regulacijama.

Drasticnim zabranama cinis to trziste interesantnijim kriminalcima jer su spremni na rizike i drasticno vece profite zbog rizika koji se\u oni spremni da prihvate.
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.yu
Via: [es] mailing liste

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 01:27 - pre 225 meseci
Citat:

ako se legalizuje prostitucija, da li bi po povecalo promet ove usluge, u
poredjenju sa sadasnjim stanjem stvari?


Evo ovako, upalite bilo koji hebeni kanal sa "porukama" i videcete gomilu
likova koji bi bili naruchioci i zavidan broj potencionalnih dobavljachica
ljubavi.

Kada pogledasx te hebene poruke, stvarno te uvati tuga koliko bolesnika
zxivi ovde, i na sxta ce da lici ova zemlja kada ti klinci stasaju...
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 01:33 - pre 225 meseci
Zasto je bolesnik neko ko je raspolozen za prangijanje bez potrebe da "upoznaje roditelje" ?

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 02:27 - pre 225 meseci
Citat:
McKracken: Da, kao sto ih neces zastititi ni drasticnim zakonskim regulacijama.

Drasticnim zabranama cinis to trziste interesantnijim kriminalcima jer su spremni na rizike i drasticno vece profite zbog rizika koji se\u oni spremni da prihvate.


Hajde po istoj logici da legalizujemo i ostale oblike kriminala.

I još jednom da pitam: da li su u zemljama gde je legalizovana prostitucija rešeni problemi koje navodite, ili su jednostavno trgovci robljem promovisani u ugledne biznismene?
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 02:55 - pre 225 meseci
Citat:
Dragi Tata: Hajde po istoj logici da legalizujemo i ostale oblike kriminala.

I još jednom da pitam: da li su u zemljama gde je legalizovana prostitucija rešeni problemi koje navodite, ili su jednostavno trgovci robljem promovisani u ugledne biznismene?


Praviš kardinalne logičke greške:

1) pretpostavka da je prostitucija "kriminal" jednostavno ne stoji, naravno ako je reč o dobrovoljnoj kupoprodaji usluga. Pre će biti da su kriminalni zakoni, koji je stavljaju sa "one strane", baš zato da bi se celo okruženje kriminalizovalo, i otvorio prostor za mahinacije pripadnika državnog aparata represije.

Ako pođemo od pretpostavke da je sex prirodna pojava , što je van svake razumne sumnje, čemu onda ograničenje na relaciji kupovina-prodaja?
Otprilike jednako kriminalno bi trebalo onda tretirati i prodaju svih ostalih usluga koje služe za zadovoljavanje potreba, zar ne?


2) Trgovina robljem ima smisla samo zbog država koje kriminalizuju sex. Kada nijedna država to više ne bude činila, prestaće i razlozi za trgovinu robljem. Što se tiče uglednih biznismena, nema takvog koji u začetku nije bar malo bio kriminalac

[Ovu poruku je menjao MatrixxX dana 04.10.2005. u 03:55 GMT+1]
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 03:15 - pre 225 meseci
Citat:
McKracken: Zasto je bolesnik neko ko je raspolozen za prangijanje bez potrebe da "upoznaje roditelje" ?


E, da ne propustim ovo.

Uopšte se ne radi o tome da li ti imaš pravo da prangijaš ili ne. Pangijaj, brajko do mile volje. Legalizovanje prostitucije znači nešto drugo: ozakonjavanje trgovine robljem. Ako ti misliš da je u redu da platiš nekoj nesrećnici iz Moldavije 100 evra, od kojih će 90 da završi kod njenog makroa koji je tuče i siluje, to je problem. I da ne bude zabune, legalizacija prostitucije ne znači da će Moldavka da se oslobodi makroa, već naprotiv da će makro da se oslobodi policije. Ni manje ni više od toga.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 03:41 - pre 225 meseci
Ponovo se ponavlja isto,Dragi Tata,zar misliš da će zakonodavci da budu tako glupi pa da dozvole da makroi nastave po starom.Koliko ja znam,makroi bi bili potpuno zabranjeni,ili bi bar bili vrlo ograničeni u svom radu.

A uostalom,ja ako hoću da platim nekoj fufi za seks,šta me zabole jel ona tu radi dobrovoljno,ili ne.To nije moj problem,pa da bih se ja time opterećivao.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7173 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 08:05 - pre 225 meseci
Citat:

Ama, kako ne kapiraš? Nije ovde reč o devojci i njenoj mami nego mafiji makroa koji stoje iza cele te nesrećne "industrije". Legalizacijom nećeš da zaštitiš devojke, već njih.



Dragi Tata, vidim da nisi upucen u to kako je regulisano trziste prostitucije u nekoj naprednijoj izvedbi - Pimping je svakako svuda ilegalan, iako pimpova naravno ima tu i tamo, kao sto ima i narko dilera .

Medjutim, u normalnim i civilizacijski naprednijim zemljama - zene koje se bave ovim poslom imaju pravo da se organizuju u unije i finansiraju legalnu zastitu sebe i svojih interesa - od sindikata, preko profesionalne legalne i sigurnosne zastite.

Da rekapitulramo:

A - Zemlje gde je prostitucija ilegalna:

- Osobe koje imaju potrebu da se bave time ce se svakako time i baviti
- Njima nece biti dostupna ni zakonska ni legalna zastita, vec samo "zastita" kriminalaca
- Nad njima ce moci da se izivljavaju i musterije jer nemaju kome da se obrate za zastitu jer je posao sam po sebi "kriminal"
- Vodjenjem posla ce se iskljucivo baviti kriminalci, njima je rizik najmanji
- Musterije ce uvek imati posla sa kriminalnim strukturama i njihovim "pravilima" poslovanja
- Usled nepostojanja zakonske regulative, i mesanja sa teskim organizovanim kriminalom - svi ucesnici (osim "zastite") ce biti izlozeni visokom riziku HIV-a, hepatitisa C i lake dostupnosti narkotika.

B - Zemlje gde je prostitucija legalna i zakonski regulisana

- Osobe koje imaju potrebu / zelju / ljubav da se time bave ce se time baviti
- Moci ce da se organizuju u sindikate
- Moci ce da imaju pravnu i sigurnosnu zastitu unutar legalnih tokova
- Imaju legalnu protekciju drzave
- Legalni biznisi ce uloziti sredstva kako bi marginalizovali kriminalnu konkurenciju, jer pre svega smeta njihovom legalnom biznisu a takodje smeta i drzavi
- Kvalitet usluge ce rasti zbog legalnog uredjenja cele price
- Usluga je daleko sigurnija za musteriju (ajd probaj da trazis sex bez kondoma u takvim drzavama pa posmatraj reakciju)

Da li ti uvidjas razliku izmedju toga - i drustva poput Srbije gde ne postoji legalna kontrola niti mogucnost takvim zenama da se zastite na bilo koji nacin osim da rade za kriminalnog "bakija" koji ce da ih gruva dopom i drzi kao robinje u svojem kucnom pritvoru?

Mozda ne? E pa ni ja ti ne mogu pomoci onda da uvidis razliku.

Sto se price tice da je prostitucija kriminal - i poredjenja sa ostalim vidovima kriminala - to je smesno, prostitucija spada u tzv. kriminal "po moralnoj normi" - a kako drustvo i ljudska svest napreduju, takvih gluposti je sve manje - moralni kriminal je bila i mogucnost da zena moze da bira muza ili da proba da glasa pre samo nekoliko decenija do jednog veka (a negde i danas), kao i recimo da se crnac ozeni zenom kavkaske rase u USA (ili obrnuto) - hajde probaj da prodas tu pricu o takvom kriminalu danas tvojoj zeni ili bilo kojoj normalnoj devojci ili kolegi crncu sa posla, pa posmatraj reakciju. Mada ne sumnjam da bi, recimo, u Srbiji nasao dosta pobornika ovih ideja bez preterane muke.

Finalno, oko tog "morala" - uopste ne mislim i da treba da kazem nesto po tome, samo te price "da li bi voleo da ti se cerka bavi" - ***ote, pa BAR
2/3 Srba bi svakako reklo da ne bi volelo (da se najblaze izrazim - a lako ces cuti "ubio bih je"... vrlo moralno i legalno, jel da?) da im se cerka uda za Pakistanca - hocemo li da to isto integrisemo u srpski uber-moralni i svakako bogougodni legal framework sve u cilju cistije i zdravije nacije, a?


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 04.10.2005. u 09:12 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bowneglobal.com.



+6 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 14:09 - pre 225 meseci
@ Ivan Dimković: Slažeš li se da je ovo problem?

Citat:
Kosta ******um Rex Persia: A uostalom,ja ako hoću da platim nekoj fufi za seks,šta me zabole jel ona tu radi dobrovoljno,ili ne.To nije moj problem,pa da bih se ja time opterećivao.


Znači, njemu je bitno da kreše neku "fufu", a da li ona to radi dobrovoljno ili je robinja nekog sadiste to je svejedno.

Citat:
Ivan Dimković: Dragi Tata, vidim da nisi upucen u to kako je regulisano trziste prostitucije u nekoj naprednijoj izvedbi - Pimping je svakako svuda ilegalan, iako pimpova naravno ima tu i tamo, kao sto ima i narko dilera .

Medjutim, u normalnim i civilizacijski naprednijim zemljama - zene koje se bave ovim poslom imaju pravo da se organizuju u unije i finansiraju legalnu zastitu sebe i svojih interesa - od sindikata, preko profesionalne legalne i sigurnosne zastite.


Ja sam "upućen" u problematiku jedino preko jedne rasprave na tu temu koja se vodila na Code Project-u (nevezano za legalizaciju prostitucije, već za prostituciju kao pojavu). Upravo ljudi iz zemalja gde je prostitucija legalizovana (Nemačke i Holandije) su tvrdili da su u njihovim zemljama prostitutke robovi koje njihovi makroi i "dame" iskorišćavaju na najgrozniji način. Sad ti tvrdiš da su tamo prostitutke maltene uspešne poslovne žene koje ujutru odvezu decu u vrtić i onda odu u svoje lepo opremljene radne prostorije, rade 8 sati posao koji vole i za koji su dobro plaćene, malo čavrljaju sa koleginicama za vreme pauze za ručak, a uveče se vrate svojim toplim domovima i porodicama. Gde je istina, ja ne znam, ali mi priča kolega sa CP-a deluje ubedljivije.

Citat:
Ivan Dimković:
Sto se price tice da je prostitucija kriminal - i poredjenja sa ostalim vidovima kriminala - to je smesno, prostitucija spada u tzv. kriminal "po moralnoj normi" - a kako drustvo i ljudska svest napreduju, takvih gluposti je sve manje...


Ja ne tvrdim da je kriminal kad osoba A kresne osobu B i plati joj za to. Da li je to moralno ili ne je stvar ličnog vaspitanja, pogleda na svet, obrazovanja, itd, itd, ali je mene lično baš briga da li će neko da plati u gotovom nekoj ženi ili će recimo da je vodi na letovanje ili plati skupu ogrlicu, itd, itd. Prostitucija je međutim mnogo više od toga - uprošćeno rečeno to je trgovina robljem. Te priče kako postoje žene koje vole taj posao i rade samostalno su bajka. Možda i postoji par procenata prostitutki koje tako rade, ali je većina njih uvučena u mrežu makroa koji nisu ništa drugo nego robovlasnici, i to svuda - i gde je prostitucija legalizovana i gde nije. E, to je kriminalni aspekt cele situacije o kojoj ja pričam i koji je zapravo ključni ovde. Pitanje koje ja postavljam je: da li legalizacija prostitucije štiti prostitutke, ili kriminalnu bandu koja stoji iza njih? Bojim se da je praksa pokazala da je u pitanju ovo drugo.

 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 17:11 - pre 225 meseci
@Ivan Dimkovic

Prostituciju imas i u arapskim zemljama , samo sto nije dostupna "obicnim smrtnicima".
U Dubaiju ako imas $$$$$, recepcioner ce ti sve nabaviti, osim svinjetine naravno.
Sto se tice "privremenog braka", to ti je prisutno iskljucivo u nekim shitskim manjinama.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7173 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 18:50 - pre 225 meseci
@Dragi Tata,

Naravno da se slazemo oko definicija, ali se ne slazemo u cinjenici da ilegalan status prostitucije samo povecava vezu kriminala i prostitucije.

Robinje pod takvim uslovima potpune ilegale - nemaju mogucnost zastite - ni od strane advokata, ni od strane drzave - dok u slucaju kontrolsane prostitucije uvek postoji mogucnost zakonske zastite.

To da postoje robinje u Holandiji ili UK ili Nemackoj - ne sumnjam, postoje i narko dileri svuda, pa i tamo gde se za gram droge leti na vesala... sto naravno ne znaci da moze da se uradi dosta toga da svet postane bolji.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.americas.bgsinternal.com.



+6 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 19:26 - pre 225 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @Dragi Tata,
Naravno da se slazemo oko definicija, ali se ne slazemo u cinjenici da ilegalan status prostitucije samo povecava vezu kriminala i prostitucije.


Imaš li ti nekih konkretnih dokaza za ovo? Da li su prostitutke u npr. Nemačkoj u boljem položaju od kad su legalizovane? Makroi sigurno jesu - ranije su bili kriminalci i jurila ih je policija, a sad se bave robovlasništvom legalno i plaćaju porez državi.

Citat:
Ivan Dimkovic: Robinje pod takvim uslovima potpune ilegale - nemaju mogucnost zastite - ni od strane advokata, ni od strane drzave - dok u slucaju kontrolsane prostitucije uvek postoji mogucnost zakonske zastite


Kako nemaju? I u uslovima ilegalne prostitucije pretučena i silovana žena ima pravo da se obrati policiji i da očekuje zaštitu, baš kao i kad je prostitucija legalizovana. Jedina prednost od legalizacije bi bila ta što bi policija eventualno prestala da maltretira prostitutke, ali to je sasvim marginalna komponenta u celoj priči - njihov problem nije policija već makroi.

Citat:
Ivan Dimkovic: @Dragi Tata,
To da postoje robinje u Holandiji ili UK ili Nemackoj - ne sumnjam, postoje i narko dileri svuda, pa i tamo gde se za gram droge leti na vesala... sto naravno ne znaci da moze da se uradi dosta toga da svet postane bolji.


Jedna stvar je slati za gram droge na vešala, a sasvim druga stvar promovisati narko dilere u ugledne građane. Slažem se da je teško, a možda i nemoguće iskoreniti prostituciju, ali to ne treba da znači da treba da je prihvatimo kao nešto normalno i legalno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7173 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?04.10.2005. u 22:06 - pre 225 meseci
Citat:

Imaš li ti nekih konkretnih dokaza za ovo? Da li su prostitutke u npr. Nemačkoj u boljem položaju od kad su legalizovane? Makroi sigurno jesu - ranije su bili kriminalci i jurila ih je policija, a sad se bave robovlasništvom legalno i plaćaju porez državi.


Ja nesto nisam u DE primetio da su novine pune clanaka kako je neka devojka izmlacena od batina, ili nesto slicno - a i te kako sam primetio vesti o pojacanim sindikalnim pravima prostitutki i njihovim udruzenjima.

Ne znam, mozda citam pogresne novine.

Kazes makroi? Ti "makroi" u legalnom poretku mogu jedino da postanu legalna preduzeca kao sto su nocni barovi ili javne kuce - i da postuju zakon inace sledi zatvorska sankcija. Kao sto sam rekao, legalni biznisi bi isterali ilegalne biznise iz igre jer operisu sa mnogo vecom lovom - a samim tim bi to dovelo do smanjenja ilegalne prakse

Pod ilegalnom praksom mislim na mlacenja, silovanja, sakacenja, navlacenja na dop, AIDS, hepatitis C i ostale radosti koje dolaze kada se tim poslom bavi mafija bez ikakve zakonske regulative.

Citat:

Kako nemaju? I u uslovima ilegalne prostitucije pretučena i silovana žena ima pravo da se obrati policiji i da očekuje zaštitu, baš kao i kad je prostitucija legalizovana. Jedina prednost od legalizacije bi bila ta što bi policija eventualno prestala da maltretira prostitutke, ali to je sasvim marginalna komponenta u celoj priči - njihov problem nije policija već makroi.


Pa vidis, ja bas mislim da nemaju - u uslovima ilegalne prostitucije devojka prostitutka je sacesnik u krivicnom delu za koje je predvidjena kazna - bez obzira da li je silovana ili ne, to je irelevantno - nije cak ni olaksavajuca okolnost - Sud nece zbog jednog krivicnog dela (silovanje) osloboditi zrtvu prvog krivicnog dela odgovornosti za drugo krivicno delo (prostitucija), upravo oko koga se sporimo, to tzv. "krivicno" delo.

Sto, po meni, pravi totalno bolestan poredak stvari - dakle i prostituka je kriva, pa makar je musterija i umlati od batina, odsece joj uvo, puca u kolena i sl... - kako god, ona ce popiti kaznu i prijavu sudiji zato sto je direktno uzela pare za nesto sto inace ceo svet radi, a pritom za uzvrat dobila batine.

Pa se ti zapitaj koliki bi % prostitutki hteo da lezi malo u mardelju i provlaci se po sudovima kao krivac + posto su dozivele traumu silovanja. Get real, please.

Citat:

Jedna stvar je slati za gram droge na vešala, a sasvim druga stvar promovisati narko dilere u ugledne građane. Slažem se da je teško, a možda i nemoguće iskoreniti prostituciju, ali to ne treba da znači da treba da je prihvatimo kao nešto normalno i legalno.


Eto, opet si - slucajno, ili namerno - pobrkao pojmove makroa i prostitucije - sada opet prostitucija (da se podsetimo: prodavanje sexa ili neke slicne usluge za pare, direktno) nije normalna - ***ote, svako ima pravo da radi sa svojim telom sta hoce sve dok je slobodna volja i ne ugrozava tudja prava i slobode.

Zar je to toliko tesko da se skapira? Eto i Texas popusta... mislim... ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 04.10.2005. u 23:18 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?05.10.2005. u 00:52 - pre 225 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Eto, opet si - slucajno, ili namerno - pobrkao pojmove makroa i prostitucije - sada opet prostitucija (da se podsetimo: prodavanje sexa ili neke slicne usluge za pare, direktno) nije normalna - ***ote, svako ima pravo da radi sa svojim telom sta hoce sve dok je slobodna volja i ne ugrozava tudja prava i slobode.


Možemo ovako do sutra :)

Ja kažem da

1) Prostitucija nije samo prodavanje seksa za pare, već i sve ono što neizbežno ide uz to i što nije normalno.

2) "Slobodna volja" je OK, ali koliko ja znam preveliki je procenat žena koji se prostitucijom ne bavi svojom slobodnom voljom i legalizacija to ne rešava.

Poz.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?05.10.2005. u 00:57 - pre 225 meseci
Dragi Tata,zar ne vidiš da Ivan već godinama živi u Nemačkoj i da zna kakvo je tamo stanje sa prostitucijom.Ne bi on pričao tek onako bezveze,potpuno sam siguran da je Ivan u pravu,a ti nisi.Možda od tvog ultra konzervatizma(ko je pomenuo Koštunicu) ti ne možeš da sagledaš pravo stanje stvari.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?05.10.2005. u 01:28 - pre 225 meseci
Citat:
svako ima pravo da radi sa svojim telom sta hoce sve dok je slobodna volja i ne ugrozava tudja prava i slobode.

Daleko od toga da je tako. Ako pljujes na ulici ti takodje radis sa svojim telom (delom tela) sta hoces, ali ako te policajac vidi moze da ti pise kaznu. Ako prelazis ulicu van pesackog prelaza ti rizikujes sopstveni zivot i nikog ne bi trebalo da bude briga za to, ali za to isto sledi kazna. Ako izadjes bez odece na ulicu ti isto radis sa svojim telom sta hoces, ali ce organi reda u vrlo kratkom roku da te smeste na neko mesto gde ljudi nece moci da te vide.
Citat:
Ivan Dimkovic:Pa se ti zapitaj koliki bi % prostitutki hteo da lezi malo u mardelju i provlaci se po sudovima kao krivac + posto su dozivele traumu silovanja.
Pa, sto se mene tice, nije me briga! Da, bas tako. Kad su pocinjale da se bave tim poslom znale su da to nije rad u cvecari i koji su rizici bavljenja tim poslom. svaki posao ima svoje lose strane - meni stradaju oci od kompjutera, nekom tamo kicma zbog nosenja dzakova, treci dobije prosirene vene od dugog stajanja, po kojoj logici bi jedino prostitutka trebalo samo da rasiri noge i uziva bez ikakvih neugodnosti? Zasto bi neka postena zena mesec dana ustajala u 6 ujutro i radila npr. u pekari za pare koje njena komsinica zaradi za pola smene. I, pored svega, prvoj moze svako da zakera kako je tvrd/mekan/prepecen/nepecen/hladan/vreo hleb, a prema ovoj drugoj ni slucajno vec treba svi da budu ekstra fini i da paze da se slucajno ne uvredi. Mislim, nemojte sad pogresno da me shvatiti da hocu da kazem kako treba ici okolo i tuci prostitutke, jer moj stav je totalno drugaciji - NIJE ME BRIGA!

Citat:
Ivan Dimkovic: Sud nece zbog jednog krivicnog dela (silovanje) osloboditi zrtvu prvog krivicnog dela odgovornosti za drugo krivicno delo (prostitucija)...

Ja sam mislio da prostitucija nije krivicno delo vec samo prekrsaj, ali ocigledno nisam dobro obavesten. Bilo kako bilo, ne valja ti logika. Ja sam prelazio ulicu van pesackog prelaza, naisao je kamion i namerno me zgazio, sad ja ne smem da prijavim njega sto me zgaѕio zato sto sam ja nedozvoljeno prelazio? Kako da ne...

Inace, ne vidim svrhu teme. Tema bi trebalo da bude u formi ankete sa tri moguca odgovora:
a) da
b) ne
c) nije me briga

Ovako, jedni drugima po sto puta ponavljate kako legalizacija poboljsava polozaj prostitutki i da je prostitucija drustveno neprihvatljiva pojava i ocigledno da nikada jedni drugima necete uspeti da nametnete svoj stav.

Malo sam razocaran zbog utiska koji ostavlja ova tema. Znao sam da smo mi ljudi iz IT oblasti mnogo nisko pali, ali ni sanjao nisam da je to dno dna. Koliko vidim ovde, svima je lakse da otkucaju nesto, debelo naplate, a onda trk javna kuca, nego da razvijaju normalne porodicne odnose, da imaju porodicu, zenu, decu... Pa, ljudi, sta je fizikalisanje u javnoj kuci bez emocija, bez ljubavi, bez treme kad zelite da se upoznate sa osobom koja vam se svidja, bez setanja parkom sa rukom u ruci, bez gledanja zvezda... Ocigledno niste to nikada doziveli niti cete, sta zna svinja sta je dinja, njoj je dobra i bundeva. sta reci na kraju nego "bice skoro propast sveta. Nek propadne - nije steta". Zaista tako mislim, nije ostalo nista vredno sto treba sacuvati.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?05.10.2005. u 01:28 - pre 225 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Možemo ovako do sutra



Već je "sutra"

Citat:

Ja kažem da

1) Prostitucija nije samo prodavanje seksa za pare, već i sve ono što neizbežno ide uz to i što nije normalno.



A ja kažem da je sve nenormalno što pominješ uzrokovano time što nije legalizovana, i da nije neizbežno ako/kada postane legalna.

Citat:

2) "Slobodna volja" je OK, ali koliko ja znam preveliki je procenat žena koji se prostitucijom ne bavi svojom slobodnom voljom i legalizacija to ne rešava.


Ni robovi nisu radili svojom slobodnom, voljom na plantažama, pa su se ukidanjem ropstva stekli uslovi da to nestane kao praksa..shvataš?

MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li ste za legalizaciju prostitucije ?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 39649 | Odgovora: 217 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.