Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dacia Logan - iskustva

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dacia Logan - iskustva

[ Pregleda: 35552 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

phatsa

Član broj: 48788
Poruke: 116
*.ptt.yu.

Sajt: isceljenje.life


Profil

icon Dacia Logan - iskustva21.10.2005. u 12:02 - pre 224 meseci
Zamolio bih vlasnike Dacie Logan 1.4 da napišu svoja dobra ili loša iskustva sa tim automobilom, kao i da se osvrnu na servis, rezervne delove i kvalitet dotičnog vozila. Ozbiljno razmišljam o kupovini, ali sam na raznim auto-forumima i b92 čitao veoma oprečna i suprotstavljena mišljenja. Oni koji ga imaju ga hvale, a oni koji ga nemaju kažu da je to obična kanta.

Dakle, molim vas, samo objektivna mišljenja, u pitanju je moja celokupna životna ušteđevina ;)

Thx
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dacia Logan - iskustva21.10.2005. u 22:07 - pre 224 meseci
Probaj pretragu... Postoji tema koja obrađuje poređenje Dačije i nekih drugih automobila iz te klase, a prilično je sveža.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Dacia Logan - iskustva21.10.2005. u 23:34 - pre 224 meseci
Citat:
phatsa:pitanju je moja celokupna životna ušteđevina ;)


Thx


Ako ti treba takva koncepcija karoserije, tesko da postoji bolji nacin da je potrosis

Srecno ti bilo !
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Dacia Logan - iskustva22.10.2005. u 12:11 - pre 224 meseci
http://www.elitesecurity.org/poruka/858519
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Munze2007

Član broj: 132367
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.daciafanclub.co.sr


Profil

icon Re: Dacia Logan - iskustva16.03.2007. u 12:06 - pre 207 meseci
Mislim da je DACIA sa preko 10 000 prodatih automobila u dve godine zasluzila da ima svoj Fan Club. Nadam se da cete podrzati ideju ovog foruma. Svaki komentar i sugestija su dobrodosli.

http://www.freepowerboards.com/daciafanclub/
 
Odgovor na temu

Booster
Vranje

Član broj: 103799
Poruke: 19
212.200.182.*



Profil

icon Re: Dacia Logan - iskustva16.03.2007. u 23:04 - pre 207 meseci
Dobar je za taksiranje, salim se ali vozio sam sejednom u taksiju u njemu i caskao sa taksistom kaze da je prezadovoljan, a i meni se dopao iznenadjujuce je udoban.
"Boze, podaj mi smirenosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,
hrabrosti da izmenim one koje mogu,
i mudrosti-da uvek umem da ih razlikujem."

Happy end-Mirjana Bobic-Mojsilovic

 
Odgovor na temu

dekibre
Dejan Mladenovic
Oslo, Norveska

Član broj: 21820
Poruke: 246
82.208.195.*

Sajt: dekibre.on.w802.net/index..


+4 Profil

icon Re: Dacia Logan - iskustva17.03.2007. u 20:54 - pre 207 meseci
Evo jos nekoliko tema:

Misljenje Dacia Logan
Poredjenje Lada, Logan, Florida


You can fool some people sometimes,
But you can't fool all the people all the time. (Bob Marley)
 
Odgovor na temu

quarmina
Novi Sad

Član broj: 43696
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dacia Logan - iskustva23.09.2007. u 18:02 - pre 201 meseci
Auto Dacia Logan imam od decembra prosle godine, presao sam do sada 10.000 km do sada ama bas ni jedan problem sa vozilom nisam imao. Ono sto me posebno odusevljava u vezi ovog automobila, jeste da je neverovatno prostran i udoban, visoke osobe, na poziciji vozaca kao sto sam i ja (190 cm) vrlo udobno sede i podnose bez problema visecasovnu voznju.Preglednost pri voznji je izuzetna, rupe na kolovozu uocavam mnogo pre nego u nekim nizim kolima. Napominjem, da mi ovo nije jedini auto, vozim jos i opel astru.
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.nis-naftagas.co.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Dacia Logan - iskustva29.11.2007. u 10:50 - pre 198 meseci
Posto svi hvalimo Logana vreme je i malo da se pozabavimo manama.

Logana vozim od 28. juna 2005. Verzija: Ambiamce pack, 1.4 MPI benzinac. Cena: 8140EUR (metalik boja). Do sada sam sa njim presao nesto vise od 43.000 km.
Pre Logana sam vozilo Ladu Samaru 1.3 iz 1989.

Necu se osvrtati na katastrofalne mane koje predstavljaju izuzetke tipa vrisnuo motor, prsla cela sofersajbna itd.

Ovako, generalno za te pare odlican auto. Licno, ja sam zadovoljan autom. Servise obavljam u Renoovom servisu u Veterniku (NS). Sa servisom sam zadovoljan.

Vrline auta: brojne. Generalno - prostran, mali potrosac (cale kad ga vozi na otvorenom mu trosi 5l. Ne znam kako, ali meni to nikako ne polazi za rukom osim kad sam ga razradjivao), stabilan, udoban... Neke primedbe date u medijima cak i nisu na mestu sto je i logicno. Onaj ko ga testira vozi vozila i niske i visoke klase...

Ozbiljnijih kvarova za ovaj period nisam imao.

Mane: zadnji deo izuzteno nepregledan, veliki radijus okretanja, merac goriva neprecizan, stakla na zadnjim vratima prakticno je ne moguce odmagliti, lenj (govorim o varjanti 1.4MPI), malo bucniji auto na vecim brzinama (ali nije nepodnosljivo). Vrata zveckaju (u pitanju je mehanizm brave). Taj problem je resiv stavljanjem tovat masti u brave. Iste takve brave se ugradjuju i na Renoe i na isti nacin je, fabricki, resen taj problemcic. Jos nekih mana se trenutno ne mogu prisetiti...

E sad, dolazimo do vanrednog servisa...
1. Varijanta koju ja vozim je bez vazdusnog jastuka za suvozaca. Posle 20-tak hiljada predjenih km pocela je da mi tinja sijalica koja pokazuje da je iskljucen airbag za suvozaca. (?) Odlazio sam nekoliko puta u servis po tom pitanju, ali nista nisu uspeli da ustanove. Provera preko racunara takodje je pokazivala da je sve ok. Problem je ostao neresen, a ja sam u medjuvremnu oguglao na to. U samom servisu sam dobio informaciju da su se mnogi zalili na taj problem, ali jednostavno ne mogu da ustanove sta je u pitanju...

2. Gumena creva sistema za pranje vetrobranskog stakla su ispucala posle godinu dana. Lepo sam oprao motor dok nisam ustanovio da nisam potrosio tecnost, nego da su u pitanju creva. Zamenjena su pod garancijom. Sada vidim da su opet ispucala i uskoro cu morati opet da ih menjam. Na svim Dacia-ma se ovo desava.

3. Metlice brisaca su trajale oko godinu i po dana, nakon cega sam kupio Champion sa kojima sam, za sada, zadovoljan. Po netu sam citao da se mnogi zale na fabricke metlice brisaca (gume).

4. Crevo sistema za hladjenje motora (sa nekim plasticnim delom) je brzo vrisnulo. Na pomenutom plasticnom delu je pusato antifriz. To crevo kosta oko 40tak EUR. Zamnjeno mi je pod garancijom.

5. Proletos mi se pokvario termo prekidac tako da auto nije mogao da postize radnu temperaturu. Takodje mi je zamenjen u garantnom roku. Iz auto-casopisa i novina sam procitao da je ovo cest slucaj kod Logan-a.

6. Od pre mesec dana, otprilike, pocela je da mi se pali signalna lampica za zadnje maglenke (pojacano svetlo na zadnjoj svetlosnoj grupi) kada su mi upaljena svetla i kada pritisnem kocnicu ili kad dam levi migavac ili kad su upaljena "sva cetiri" migavca. Spolja kad posmatram zadnju levu svetlosnu grupu nista ne primecujem. Pretpostavljam da je u pitanju spoj sa masom. No to cu napomenuti da mi pogledaju prilikom sledecg redovnog servisa koji mi se blizi.

7. Takodje, citao sam da je cest slucaj da fabricki ugradjeni prekidac za rikverc svetlo zaglavi i svetlo drzi non-stop upaljeno. Ja nisam imao takav problem. Bar za sada.

Toliko za sada. Da li ce se javljati veci i ozbiljniji kvarovi i kada - vreme ce pokazati.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Dacia Logan - iskustva29.11.2007. u 11:54 - pre 198 meseci
Nezavisno od kvaliteta, ukusa i svega ostalog, kod Logana mi izuzetno smeta jedna stvar - gepek je visok koliko i hauba Toyote Hylux - po meni, nedopustivo!

Juče sam baš bio parkiran iza Logana i nemo posmatrao situaciju gde ja bukvalno mogu da vidim samo parče neba kroz njegovo zadnje staklo. Možda se na ovo svako može navići, ali ne treba smetnuti s uma da ovo NIJE terenac, nego običan gradski sedan. Zašto ide toliko u visinu, voleo bih da mi neko (smisleno) objasni? Osim ako nije dizajnerski hir.

Citat:
ssimic: Posle 20-tak hiljada predjenih km pocela je da mi tinja sijalica koja pokazuje da je iskljucen airbag za suvozaca. (?) Odlazio sam nekoliko puta u servis po tom pitanju, ali nista nisu uspeli da ustanove. Provera preko racunara takodje je pokazivala da je sve ok. Problem je ostao neresen, a ja sam u medjuvremnu oguglao na to. U samom servisu sam dobio informaciju da su se mnogi zalili na taj problem, ali jednostavno ne mogu da ustanove sta je u pitanju...


To se kaže "ne umeju", a ne "ne mogu". A izgleda da je to karakteristika svih "servisa" za francuska vozila.
Naučili su majstorisanje samo do slova "R". Zato ne umeju da poprave Signalne lampice i Sirene.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dacia Logan - iskustva

[ Pregleda: 35552 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.