Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!

[es] :: Windows desktop :: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!

[ Pregleda: 3670 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kristina17
Kristina M
Sweden

Član broj: 19362
Poruke: 10
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!26.11.2005. u 14:01 - pre 224 meseci
JEDINO STO MI NA PAMET PADA JE DA MI SE NEKO ZAJEBAVA S KOMPOM.
Imala sam finih slobodnoih 4GB na C prije par dana od mogucih 14.7GB. Juce upalim komp kad ono ALERT: TOO LITTLE SPACE ON YOUR DISK
Ja gledam onako ne znam sta mu je. Odem u MY COMPUTERS provjerim sta se desava kad ono tamo samo 200MB.
Obrisem i skinem sve programe koji mi ne trebaju, pogledam ponovo 2GB. Reko aj ok sad. Odem mail da provjerim kad ono ponovo 300MB. Provjerim ponovo programe, presisam komp sa SYSTEM MECHANIC tu mu skinem skoro citav gigabajt SYSTEM JUNKa, obirsem COOKIES, TEMPORARY INTERNET FILES, precistim citav C i opet cool, skoro 3GB slobodno.
Taman kontam e cool sredilo se, ne prodje ni 10min kad ponovo onaj alert. Posto sam imala neke programe, igrice i filmove na kompu ja to sve fino narezem na CD i obrisem. Predjem komp sa KASPERSKYem (full verzija) i on nadje 5 DANGERUOS FILES i tu obrise sve i sredi ih bez problema.
Sad evo imam 3.63GB slobodno i cekam samo kad ce da pukne samo! I pored ovog svega komp uzasno sporo radi i malo malo pa zasteka, a sve do neki dan je bilo u potpunom redu.
Ima li ko kakav predlog sta bi mu moglo biti???
Ili sta se desava???

I da napomenem jos, imala sam par attacks s interneta ali ih je sprijecio AV.


aj sad help!

pozz
 
Odgovor na temu

Nikola-15
Nikola Bozovic
Pancevo

Član broj: 26854
Poruke: 450
212.200.69.*



Profil

icon Re: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!26.11.2005. u 20:45 - pre 224 meseci
Pa verovatno je jedan od tih 5 dangerous bio Virus, koji remeti disc space, a st se tice usporenja kompa, verovatno zato sto ti je ukljucen KAV monitoring.
Svi za jednog, a i taj jedan za mene!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!26.11.2005. u 21:44 - pre 224 meseci
Da, ali ako je usporenje od skora onda nije zbog toga jer bi ga KAV gusio stalno. Moguce da se na to nadovezalo neko ciscenje System Mehanic-a koje nije bas trebalo da se dogodi.

Ako se ponovo dogodi problem sa prostorom na disku, pogledaj sta imas od procesa u Task Manager-u ili jos bolje ProcExplorer-u sa www.sysinternals.com.

Takodje pokusaj da pronadjes i koji su najnoviji fajlovi.

Ali ja pre svega sumnjam na System restore koji ti napravi restore point kad god ti pobrises nesto. Da li je ukljucen System restore?
 
Odgovor na temu

kristina17
Kristina M
Sweden

Član broj: 19362
Poruke: 10
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Re: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!27.11.2005. u 02:14 - pre 224 meseci

Pa nije to stalno da komp radi sporo, skoro je poceo tj kad i ovo cudo oko memorije. KAV monitoring mi prije nije pravio probleme.
System Mechanic takodje super radio prije, a i sad.

Za System Restore ne znam, najgore je sto je meni kompjuter na svedskom pa ne znam ni kako se kaze to ali pokusat cu da nadjem pa cu vam javiti no mislim da jeste upaljen. Provjerit cu kasnije.

Najgore od svega je to sto ja imam 15GB na C, a od toga samo 3GB slobodno...ne znam sta da radim vise. Imam codeka za audio i video, poskidala sam sve programe sto ne koristim i snimila na CD, oslobodila sam sav moguci prostor koji se osloboditi moze i opet zeza...stvarno mi je doslo da ga lupim o zemlju :(((

Pozz
 
Odgovor na temu

kristina17
Kristina M
Sweden

Član broj: 19362
Poruke: 10
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Re: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!27.11.2005. u 02:16 - pre 224 meseci


A i da, nisam sigurna SHADOWED sta da radim s onom stranicom i sta da pogledam u Task Menageru, ako nije tesko samo da malo pojasnis. Nisam bas toliki specijalac oko kompjutera ;)
 
Odgovor na temu

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!27.11.2005. u 03:03 - pre 224 meseci
Pa Kico samo polako. I dan danas imam ozhiljak od 5 konaca na levoj pesnici od nerviranja oko rachunara. Verujem da je u pitanju legalan Windows pa je tu malo komplikovanije raditi reinstalaciju sistema, a verujem da nemash ni ghost ili neki drugi backup sistema pri ruci. Sa onog sajta shto ti je shadowed dao treba da skinesh neki program, a ima ih dosta, koji ce ti pokazati shta je sve od procesa aktivno na rachunaru, koji se procesi startuju sa windowsom ili koji program/proces vrshi write po disku dok ti je rachunar relativno besposlen ili ti nisi zadala neko kopiranje. Ako pronadjesh neshto sumnjivo, mozhesh i na forumu da postujesh rezultate ili da potrazhish na internetu dodatne informacije. U svakom sluchaju, mozhesh da upalish rachunar, pritisnesh Alt+Ctrl+Del u Windowsu, odesh na Procese, uradish Print Screen pa Ctrl+V u Paint-u, sachuvash sliku i postavish je ovde da vidimo da li nema neshto chudno na Shvedskom stolu :D Mozhesh i da idesh na Start>Run>msconfig [Enter] pa odesh na Startup i snimish sve to pa nam opet poshaljesh ili prepishesh shta pishe :)
"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
Odgovor na temu

kristina17
Kristina M
Sweden

Član broj: 19362
Poruke: 10
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Re: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!27.11.2005. u 03:09 - pre 224 meseci

hehhehe...pa nisam prof u ovome al nisam ni glupa...imam GHOST al ne znam kako da ga pokrenem sto je najgore :D tj znam ono F11 ali ne znam sta dalje...
Rekao si s onog sajta neki program da skinem, al koji???
Ostalo sto si rekao zderavko cu sve fino da pogledam sutra, sad idem jos malo da zalim sto mi kamencic ispao iz prstena koji sam danas kupila pa cu spavat :P
Hvala mnogo, javljam se sutra ponovo!
cmoks svima!
 
Odgovor na temu

nickbogi
Beograd

Član broj: 27968
Poruke: 32
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!11.12.2005. u 13:50 - pre 223 meseci
probaj da iskljucis system restore..
pa proveri
 
Odgovor na temu

jevtabg
Jevtic Djordje
Specijalista planiranja
Imlek
Beograd

Član broj: 26571
Poruke: 104
194.106.185.*

Jabber: jevtabg
ICQ: 295174822
Sajt: djole.mylivepage.com


Profil

icon Re: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!13.12.2005. u 12:55 - pre 223 meseci
Pa pozoves nekog ko malo vise poznaje kompjutere,
i on ti sredi sve.
Ili reinstaliras windows. ))

Mozes i desni klik na C particiju propertis/disk cleanup/more options/i trece dole Cleanup - pobrises sve tacke vracanja osim poslednje.
tako sam ja na jednom kompu oslobodio 11GB

I naravno Microsoft antispyware i adaware pa pobrises sve spijunske programe .

itd...
Probaj sve, ako ni onda nece....
procitaj uputstvo.

Lenovo T430
GDC Beast V9
GTX770 Windforce OC
 
Odgovor na temu

GORKI-ZH
Cirih

Član broj: 77483
Poruke: 15
*.adslplus.ch.



Profil

icon Re: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!15.12.2005. u 22:37 - pre 223 meseci
hehe System Mechanic je dosta zajeban program zato i zeza napravo je bacup dosta veliki da bi ti sve sacuvao i tako da je dupliraoo podatke zato je slabo prostora probaj da pronadjes u Program files system mechanic bacup i to obrisi ! onda instaliras tune up 2004 ili 2006 i pusti da ti to sve popravi i resen problem
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pomoc pliz...komp mi je pobudalio sasvim!

[ Pregleda: 3670 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.