Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedan cas informatike u mojoj skoli :)

elitemadzone.org :: MadZone :: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24247 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 10:07 - pre 223 meseci
Profesori informatike...hm... ne bi ih nikako nazvao profesorima. Jer čitati iz hrpe papira cijelo vrijeme i na taj način predavati - može svatko. Na upit učenika, većinom ne zna odgovor. Odakle oni dovlače te ljude pitam se ja. Nadao sam se da ću od njih ponešto naučiti, ovako SVE moram sam. O izjavama profesorice tipa da je USB stick ograničen na 32MB neću ni govoriti...
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 11:36 - pre 223 meseci
Znam jednu profesoricu informatike koja posle nastave ide na buvljak i prodaje cipele. Dobro, ovo nije nista cudno, svako hoce da zaradi vise ali ako kazem da se razume vise u cipele nego u ono sto predaje... makes you think.

I onda neko kaze bitna ti je diploma.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 11:38 - pre 223 meseci
Citat:
jablan: BTW, razlog je, pored onih koje je naveo Dimković, bio i taj što profesor i asistent nisu bili dovoljno informatički pismeni.

Ne shvatam ozbiljno izjave da su redovni univerzitetski profesori na katedri za racunarstvo i informatiku nedovoljno informaticki pismeni. Mislim, ne postoji vece zvanje od zvanja redovnog univerzitetskog profesora pa nema govora da se to zvanje dobija na lepe oci. Ja se licno ne bih izjasnjavao o programiranju na papiru, osim da je daleko teze od programiranja na racunaru, samo sam naveo misljenje drugih. Sto se tice razloga koje je Dimkovic naveo, mozete odmah da ih zaboravite, na matematickom fakultetu niti su problem resursi niti su ljudi koji polazu ispite pocetnici koji treba da nauce osnovne stvari. Jednostavno, neki profesori smatraju da je tako bolje a ako bi se izjasnio po ovom pitanju to bi se moglo podvesti pod onu staru narodnu izreku "ucis oca kako se prave deca", mislim, ipak oni spadaju u najvece strucnjake u oblasti programiranja a ja jedva znam da napisem 2 linije koda bez greske...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 11:51 - pre 223 meseci
Citat:
IcyImpact: čitati iz hrpe papira cijelo vrijeme i na taj način predavati - može svatko. Na upit učenika, većinom ne zna odgovor. Odakle oni dovlače te ljude pitam se ja.

Vec sam objasnio ovaj "fenomen":
Citat:
Od ucenika naviklih da nabubaju lekcije, stasavaju buduci profesori koji ce navici da nabubaju predavanja koji sve i da hoce ne mogu nauciti ucenike logickom nacinu razmisljanja.

To je nasa realnost. Hajde sad ti reci da se secas ispita od pre 5 godina i da bi mogao da ih polazes ponovo? Ja uopste ne vidim svrhu tog privremenog znanja koje traje nekoliko dana...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 12:12 - pre 223 meseci
Citat:
pctel: Ne shvatam ozbiljno izjave da su redovni univerzitetski profesori na katedri za racunarstvo i informatiku nedovoljno informaticki pismeni.

Možeš shvatati kako god hoćeš, pričam ti svoje, dakle iskustvo iz prve ruke. Pomenuti profesor je na oglasnu tablu kačio rezultate ispita pisane rukom. Žena koja čisti u mojoj firmi zna da koristi Word i Excel.
Citat:
"ucis oca kako se prave deca", mislim, ipak oni spadaju u najvece strucnjake u oblasti programiranja a ja jedva znam da napisem 2 linije koda bez greske...

Najveći stručnjaci u oblasti programiranja su oni koji ceo život programiraju, a ne oni koji ceo život pričaju o programiranju. Ne znam koliko poznaješ tipičnu karijeru domaćeg univerzitetskog profesora, ali većina njih nema ni te tvoje dve linije koda u nekom komercijalnom projektu.
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 12:28 - pre 223 meseci
Citat:
pctel: Programiranje na papiru se trenutno polaze i na matematickom fakultetu - odsek racunarstvo i informatika


ovo bas i nije potpuno tacno. ja sam samo dva predmeta polagao na papiru, i to jedan zato sto je moralo tako, a drugi zato sto nisam izlazio na kolokvijume, nego sam polagao ispit integralno. sve ostalo se polaze na racunaru, eventualno opciono na papiru.

a to da su ljudi koji nauce da programiraju na papiru bolji programeri je, u najmanju ruku, smesno. konkretno, desava se da ljudi na 4. godini matf-a, koji su birali da polazu na papiru, ne umeju napisu C program u dva fajla. ili ga nekako i napisu, ali onda sledi to famozno kompajliranje... a sutra treba sebe da nazovu programerima? sreca pa ima profesora i asistenata koji su toga svesni, pa forsiraju rad na racunaru.
 
Odgovor na temu

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 12:37 - pre 223 meseci
pctel, sta ti mislis zasto ucenici bubaju lekcije? Zato sto profesori traze bubanje. Ako ne nabubas ili zastanes na 3-4 sec odma' ocena manje. Evo danas imao ja pismeni iz racunovodsta i posto sam uradio za jedan cas (a pismeni se radi 2 casa) ona je stigla da mi pregleda sve i sve mi bilo tacno, ali nisam bio nabubao lekciju prosli cas nego sam na svako pitanje odgovarao posle 5 sec (da bih lepo razmislio o pitanju a ne da mehanicki odgovaram) i ona mi zakljucila 4. Toliko o tome. Isti je slucaj kada bubam napamet neku formulu, i celu knjigu iz hemije a ni jednom nismo bili u labaratoriji...A sto se tice informatike moja profesorka nije verovala da je moguce chatovanje u mrezi, jer je "majstor" rekao da moze da se chatuje samo preko interneta. A o tome da NE SME da instalira Firefox, Operu, Winamp, neku igru, ili ne daj boze windows, da ne pricamo. I nije verovala da je moguce promeniti ime Recycle bina, ma ne mogu vise da se nerviram.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 12:39 - pre 223 meseci
Citat:
biber021: @ Fuzz

jel misliš na Rozaliju?
:))))))


A na koga drugog mamu joj....
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 13:31 - pre 223 meseci
A jel se nekada zacudite kako profesor fiskulture ne zna da zakuca ? Ili mozda kako ne zna pravila bejzbola :).

Ajde deco odrastite, ti nastavnici su ko zna odakle dovedeni i ko zna sta su zavrsili. A i oni rade po planu i programu koji je predvidjen (a svi bi voleli da imate prakticnu nastavu o sex-u n a biologiji a ? e ne moze, nije predvidjeno planom i programom :) ).

Dakle da rezimiramo, informatiku predaju uglavnom ljudi koji nisu mogli bas da nadju neki bolje placeniji posao (zamisli moras da trpis decu za 20000 din mesecno). Tako da je najpametnije da u skoli ucite sta vam oni kazu i dobijete neku lepu ocenu, a ako ste vec takvi taletni nece vam trebati valjda nastavnik da naucite te super pametne i korisne stvari :).

Nego bila neka rasprava i oko programiranja na papiru :). Pa to se radilo nekada davno (dok jos i nisu postojali monitoru :))) ), ono ti iskodiras na specijalni formular (smer programer), pa onda neko to prekuca na busene kartice ili busene trake (smer operater), pa onda ucitas, pa ako imas stampac odstampas listing :), naravno ne zaboravis da povuces dijagonalu na karticama (da ti ne bi neki zlobnik promesao kartice :)) ).

To je bio jos i lep nacin, mene su ucili kako da programiram pdp11 prekidacima :).

Nekako smatram da je ono sto se zove programiranje na papiru samo nastavna metoda i molim ozbiljne programere (a slucajno su bez skolovanja :)) ) da ne mesaju nastavnu metodu i ozbiljan produkcijski rad. Ono sto hocu da kazem: onaj ko prodje testiranje nekog slozenijeg (a jos ako je rekurzivan) programa nece to lako zaboraviti. Naravno da spomnem i metode dokazivanja korektnosti rada programa koje isto tako moraju da se prodju barem jednom u zivotu.

Dakle ne mesajte babe i zabe: programiranje na papiru je nastavna metoda, u produkciji se koristi ono sto daje brze bolje lepse rezultate. Nastavna metoda je cesto bolna ali ko zna zasto je to dobro.

Uostalom deco budite srecni sto nemate marksizam i odbranu pa da vidite sta je tek besmisleni predmet :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 13:43 - pre 223 meseci
Citat:
pctel
Ne shvatam ozbiljno izjave da su redovni univerzitetski profesori na katedri za racunarstvo i informatiku nedovoljno informaticki pismeni.


Vrlo moguce, u zemljama kao sto je SCG informatika moze da pregazi mnoge, pa i neke (naravno ne sve) univerzitetske profesore - nisu oni krivi, doduse, ali sta je tu je.

Citat:
Mislim, ne postoji vece zvanje od zvanja redovnog univerzitetskog profesora pa nema govora da se to zvanje dobija na lepe oci.


Mislis, ne postoji vece akademsko zvanje - akademsko zvanje i industrijska praksa ne idu uvek ruku pod ruku, to bi trebao da znas. Komercijalna industrija i realan svet, u kojoj/kojem vecina nas zapravo zivi, nije nauka vec struka (zanat ako hoces) - i zahteva jos mnogo drugih prakticnih kvaliteta kod radnika osim onih kvaliteta koje (obicno) poseduju akademske titule iz ciste informatike.

Primera radi, ljudi koji se akademski bave informatickom naukom (CS) mogu biti ocajni inzenjeri (ima i drugacijih primera naravno, ukljucujuci i ljude na ovom forumu) - jer se recimo retko kad bave resavanjem odredjenog prakticnog problema, vec naucnom teorijom koja nije uvek primenjiva u industrijskoj praksi - zato je u firmama "Computer Science" mahom manje cenjen od "Computer Engineering-a". Racunarski inzenjeri su obicno daleko prakticniji u tom pogledu i potkovaniji prakticnim znanjima koja su primenjiva u praksi.

Vecina doktorata iz computing science-a u EU nastaje tako sto akademac razmislja o nekoj njegovoj novoj teoriji, i onda to kroz visegodisnje istrazivanje i objavljivanje prenese u doktorat koji treba da ubedi naucnu javnost da je to smisleno - malo ko iz Computer Science-a (CS) se fokusira na konkretan industrijski problem i formulise svoj akademski rad kroz revolucionarno resenje konkretnog problema, za razliku od inzenjera (ukljucujuci i racunarske) koji su daleko prakticniji u tom pogledu i mnogo vise prakticno orijentisani.

Citat:
Ja se licno ne bih izjasnjavao o programiranju na papiru, osim da je daleko teze od programiranja na racunaru,


Gluposti - osim problema u sintaksi, programiranje na papiru nije nista lakse od programiranja uz pomoc razvojnih alata - najveci deo resavanja konkretnog problema predstavlja formulacija efikasnog resenja/algoritma - a implementacija je deo koji je manje-vise fizicki rad. Na kom ces ti fizickom medijumu da obavljas taj fizicki rad je pitanje prakticnosti, a ne kvaliteta/tezine u celom problemu.

Osim toga - mnogi problemi zahtevaju numericku simulaciju, ako ces i to da radis na papiru, tesko da ces biti isplativ ;) A to je i podlozno nepotrebnim ljudskim greskama.

Tacno je ono sto ti je Japan rekao - u praksi se ne programira na papiru - pa je suludo uciti ljude da tako rade, jer ce kasnije imati problema sa nekim sasvim drugim stvarima - recimo kompajlerima i pravilnom particionisanju implementacije po fajlovima.

Citat:
Sto se tice razloga koje je Dimkovic naveo, mozete odmah da ih zaboravite, na matematickom fakultetu niti su problem resursi niti su ljudi koji polazu ispite pocetnici koji treba da nauce osnovne stvari. Jednostavno, neki profesori smatraju da je tako bolje a ako bi se izjasnio po ovom pitanju to bi se moglo podvesti pod onu staru narodnu izreku "ucis oca kako se prave deca", mislim, ipak oni spadaju u najvece strucnjake u oblasti programiranja a ja jedva znam da napisem 2 linije koda bez greske...


Prvo, naravno da se na prvoj godini PMF-a uce osnovne stvari, predmet/kurs se zove "Osnove Programiranja" i ako me pamcenje sluzi bavi se elementarnim stvarima (kompajleri/interpreteri, tok programa, algoritmi, grafovi, rekurzije...)

Drugo, nije istina da na PMF-u svi insistiraju na tome - jedno vreme sam studirao doticni fakultet (pre jedno 5 godina) pa se jako dobro secam da smo kolokvijume radili na racunaru - tako da je to sto pricas polu-tacna informacija.

Retki su profesori koji to obavezno zahtevaju, a i ako zahtevaju to je verovatno na pocetnim godinama/kursevima kada svi treba da prodju neke osnovne metode u programiranju, gde su olovka i papir dobri kako bi se razumeo svaki korak, pogotovu u testiranju ispravnosti nekih osnovnih funkcija. Kad se to jednom prodje, insistirati iznova na tome je potpuno besmisleno.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 21.12.2005. u 14:54 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 14:02 - pre 223 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Prvo, naravno da se na prvoj godini PMF-a uce osnovne stvari, predmet/kurs se zove "Osnove Programiranja" i ako me pamcenje sluzi bavi se elementarnim stvarima (kompajleri/interpreteri, tok programa, algoritmi, grafovi, rekurzije...)

Dobro, ako Ti tako kazes. Inace, mislim da se programiranje na papiru radi na zavrsnim godinama.

Citat:
Drugo, nije istina da na PMF-u svi insistiraju na tome

niko to nije ni rekao, samo sam naveo cinjenicu da se to radi i na matematickom fakultetu, nista vise, nista manje.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 14:16 - pre 223 meseci
Citat:

Dobro, ako Ti tako kazes. Inace, mislim da se programiranje na papiru radi na zavrsnim godinama.


To vec ne znam, ali sigurno zna neko ko je zavrsio MF - ali u svakom slucaju insistirati od nekog ko je polozio odavno kurs osnova programiranja (prva godina MF) i jos gomilu ispita u medjuvremnu koji se ticu direktno ili indirektno programiranja racunarskog sistema da resava problem na papiru, je .... pa... besmisleno i kontra produktivno.

Mozda bi trebalo i usput pitati ih i par pitanja iz linearne algebre... cisto da se vidi da li znaju da saberu i pomnoze dva broja, i tako to - mnogo je teze bez digitrona, i sigurno je dobro za vezbu vijuga ;)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 21.12.2005. u 15:18 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 14:21 - pre 223 meseci
:) opet lupanja.

Evo ja sam zavrsio MF, i kazem cemu sluzi programiranje na papiru. nije to nikakav ekstremni metod niti nesto sto daje bolje programe, nego metoda koja omogucava da se covek sazivi sa kodom :).

Da li je neko cuo za Knutov WEB ?

A i nemojte sada price kako su knjige pisane racunarom ili penkalom bolje od drugih :).

Mada je sigurno da su one pisane racunarom brza napisane :). (ne i bolje, ne i tacnije, ne i ...)
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 14:29 - pre 223 meseci
Citat:

Evo ja sam zavrsio MF, i kazem cemu sluzi programiranje na papiru. nije to nikakav ekstremni metod niti nesto sto daje bolje programe, nego metoda koja omogucava da se covek sazivi sa kodom :).


Tacno tako :) E, obicno potreba "sazivljavanja sa kodom" postoji kod pocetnika, dakle srednjoskolaca i studenata pocetnih godina fakulteta - kasnije ne vidim neku svrhu, jer se ocekuje da umes da se "sazivis" i bez olovke a, osim toga, imas i preca posla ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 14:38 - pre 223 meseci
Ček, ček malo... Kako ću se ja to bolje "saživeti" sa koodom na papiru nego na ekranu? U čemu je tačno prednost papira nad, evo, najprimitivnijim ekranskim editorom, pobogu?!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.dialup.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 14:44 - pre 223 meseci
Citat:
chupcko: to se radilo nekada davno (dok jos i nisu postojali monitoru :))) ), ono ti iskodiras na specijalni formular (smer programer), pa onda neko to prekuca na busene kartice ili busene trake (smer operater), pa onda ucitas, pa ako imas stampac odstampas listing :), naravno ne zaboravis da povuces dijagonalu na karticama (da ti ne bi neki zlobnik promesao kartice :)) ).

To je bio jos i lep nacin, mene su ucili kako da programiram pdp11 prekidacima :).

Nekako smatram da je ono sto se zove programiranje na papiru samo nastavna metoda i molim ozbiljne programere (a slucajno su bez skolovanja :)) ) da ne mesaju nastavnu metodu i ozbiljan produkcijski rad. Ono sto hocu da kazem: onaj ko prodje testiranje nekog slozenijeg (a jos ako je rekurzivan) programa nece to lako zaboraviti. Naravno da spomnem i metode dokazivanja korektnosti rada programa koje isto tako moraju da se prodju barem jednom u zivotu.


bice da je ta nastavna metoda zaostavstina frusta iz tog perioda kad je jedna sintaksna greska kostala i po nekoliko dana. danas sintaksna greska kosta cca 1 minut...

a sazivljavanje sa kodom otkucanim na racunaru je isto toliko moguce koliko i sazivljavanje sa kodom ispisanim na papiru. testiranje isto... plus je na racunaru moguce videti da li / kako taj program zapravo radi...
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 14:48 - pre 223 meseci
Eh, zato sto mozes pisati drugim bojama (dobro to moze i na ekranu, jel tako bese), ali mozes pisati izmedju linija igrati se, crtati cika glise :), podvlaciti reci, oznacavati nekim markerom.

Sve to moze i u nekom uredjivacu teksta (kako bese, onaj tamo WORD).

Cisto da ne bude zabune moze i nekom trebilicom bubica da se covek sazivi sa kodom, ali neke pametne cike su sele i proracunale sta daje bolje didaticke rezultate.

Uostalom da li isto tako ne treba nikada iz matematike crtati funkcije radi ucenja, nego odmah na matlab pa da vidimo kako izgleda :).

Vi kao da ste se svi nauceni rodili :)

P.S. A sto tek decu ucimo da vade koren rucno :)))), pa imamo calculatore.

P.P.S. A da, obicno imamo ucionicu sa 10 racunara i 40 djaka, pa je jedino i moguce na papiru :)))). (tih 10 racunara ionako su odavno za staro gvozdje :) )

[Ovu poruku je menjao chupcko dana 21.12.2005. u 15:54 GMT+1]
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 14:58 - pre 223 meseci
Ahhhhh informatika
Sada sam 4. godina a inf. sam imao u 1. godini.

Šta da vam kažem kakvi su mi časovi bili.....kada sam morao "profesorku" infor. sa dekolteom do pupka da učim kako se radi format flopy disketice (!?)
Stalno kada dodjemo na čas ona kaže radite šta oćete,samo nemoj te ništa da lomite, a ona uzme i igra ono rušenje ciglica na računaru (!?)
Ili najjače je bilo kada je krenula da igra super marija (da da da ona stara dos igrica), i krene ona da igra sa mišem....i počne da se dere....pa što nećeee?? mi u komu..

Joše jedan biser je bio kada smo hteli da instaliramo Sim's na njenom kompu (jer su ovi bili neki teški krševi koji ni grafičku nisu imali) na kome nije postojao cd-drive. Mi se lepo dosetimo odemo kod ortaka skinemo drive i dodjemo u školu i razvalimo kućište povežemo sve i krene instalacije igrice, i sada kako se puni onaj status bar za loading u tom trenutku ona ulazi i snimi da je neki novi uredjaj u kompu (drive) i da ima neka zelena linija koja se puni... i ona nas samo pogleda i počne da se dere kroz hodnik HAKERIIII HAKERIIII UPOMOOOOĆ !!!! juuuuu gospodjooo

Najjači biser se desio kada smo mi trebali da predtsvljamo našu školu iz oblasti info. na nekom kongresu koji se baš dešavao u našoj školi. I sada došli neki strani investitori iz oblasti računarskih tehnologija (valjda ims e moja škola čepila da dobiju neke nove trojke četvorke za dz) i sada ti ljudi mene i još dva ortaka iz razreda krenu da ispituju šta je ovo šta je ono....da vide da li znamo nešto.. U jednom trenutku nas pitaju koliko jedan računar može da ima HDD-ova (malo glupo pitanje ali ajde).... mi taman da odgovorimo, kad eto naša pametna direktorka nas prekide, i kaže ponosno na sav glas... PA DA MI SMO PRE NEKI DAN NA BUVLJAKU KUPILI DVA HARD DISKA IZ FIZIKE!!!!! Mislila je na cd-ove.... mi svi redom u komu

Ako se setim još...pisaću!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 14:59 - pre 223 meseci
Citat:
chupcko: moze i nekom trebilicom bubica da se covek sazivi sa kodom, ali neke pametne cike su sele i proracunale sta daje bolje didaticke rezultate.

Još kad bi dao neki link na istraživanje pametnih čika...

Iskreno, mislim da bi ti se na svakom zapadnom univerzitetu nasmejali takvim didaktičkim metodama.
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)21.12.2005. u 15:05 - pre 223 meseci
Citat:
chupcko:
Uostalom da li isto tako ne treba nikada iz matematike crtati funkcije radi ucenja, nego odmah na matlab pa da vidimo kako izgleda :).

lose poredjenje... kad matlab ne bi umeo sam da nacrta f-ju, nego kad bi morali da mu se proslede izvodi, nule, asimptote i ostalo, onda bi bilo logicnije crtati matlabom
Citat:

P.S. A sto tek decu ucimo da vade koren rucno :)))), pa imamo calculatore.

vidi gore...
Citat:

P.P.S. A da, obicno imamo ucionicu sa 10 racunara i 40 djaka, pa je jedino i moguce na papiru :)))). (tih 10 racunara ionako su odavno za staro gvozdje :) )

ovo je vec druga prica, a mislim da pricamo pod predpostavkom da su sredstva obezbedjena
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jedan cas informatike u mojoj skoli :)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24247 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.